Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w temacie powyżej, wie coś więcej ? Taki mejl dostałem dziś.

"Zgodnie z nowymi przepisami osoby przybywające do Austrii z krajów UE/ EOG, Szwajcarii, Andory, Monako, San Marino, Watykanu i Stanów Zjednoczonych na ogół mogą wjechać bez ograniczeń, jeżeli: Stan/ obszar, z którego pochodzą, jest wymieniony w załączniku A

Przy wjeździe mogą przedstawić  dowody, że w ciągu ostatnich 10 dni przebywali wyłącznie w Austrii lub w państwie, lub na terytorium wymienionym w załączniku A


Szczegółową listę krajów i zwolnień można znaleźć w załącznikach A i B.

Jeżeli pkt 1 i 2 nie znajdują zastosowania, należy przedstawić zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że dana osoba miała negatywny wynik testu COVID-19 (§ 2 i załącznik C lub D). Badanie nie może być wykonane wcześniej niż 72 godziny przed wejściem w życie rozporządzenia.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 rozporządzenia zasady nie mają zastosowania do podmiotów zajmujących się transportem towarów i osób.

Nowe przepisy będą obowiązywać do 31 marca 2021 r. 

Opr. ZMPD/DTR/ACH

Źródło: AISÖ, IRU Flash Info
Grafika: Pixabay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arek1982 napisał:

Szczegółową listę krajów i zwolnień można znaleźć w załącznikach A i B.

Podrzucisz treść tych załączników? Podobno Polska jeszcze nie jest na liście krajów wysokiego ryzyka. Wjazd z kraju z listy oznacza, że albo trzeba przedstawić świeżo wykonany test RT-PCR albo kwarantanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ischgl zapowiada sięinteresująco:

https://press.austria.info/pl/aktualnosci/q3/paznaun-ischgl-stawia-podczas-nadchodzacej-zimy-na-szeroko-zakrojone-standardy-zdrowotne-i-bezpieczenstwo/

Działania dotyczące gości

Gościom zaleca się okazanie ujemnego wyniku testu nie starszego niż 72 godziny, już w chwili zameldowania w obiektach hotelowych. „Goście, którzy nie mogą przedstawić wyniku badania, będą mieli możliwość dobrowolnego wykonania testu w miejscowym punkcie pobrań dla turystów” – precyzuje szef TVB Alexander von der Thannen. Dodatkowo, przy zameldowaniu w miejscu zakwaterowania będzie mierzona temperatura oraz trzeba będzie wypełnić i podpisać krótką ankietę. Obecnie opracowywana jest także spersonalizowana aplikacja do śledzenia kontaktów, która będzie określała krąg kontaktów gości i dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat został zamknięty (Czy jest sens, planować już dziś sezon 20/21 ?), a jakieś informacje są przydatne prawda? 

Chyba lepiej usunąć post lub zbanować kogoś kto ciągle pisze nie na temat a nie znowu cały temat??? 

Takie info z dziś:

Polska na niemieckiej liście krajów podwyższonego ryzyka.

https://www.wakacyjnipiraci.pl/dziennik-pokladowy/polska-na-niemieckiej-liscie-krajow-podwyzszonego-ryzyka_33942

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pawelb91 napisał:

Zrozumiałem, że decyzją premiera kraju już zamykają od jutra wstępnie na okres miesiąca dla wszystkich narciarzy, którzy nie są włoskimi zawodnikami i teraz regiony narciarskie walczą o poluzowanie obostrzeń, aby dopuścić na stoki amatorów.

Wydaje mi się, że wywalczą, bo byłaby to dla stacji narciarskich, hoteli i restauracji ogromna strata finansowa.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ziemowit napisał:

Zrozumiałem, że decyzją premiera kraju już zamykają od jutra wstępnie na okres miesiąca dla wszystkich narciarzy, którzy nie są włoskimi zawodnikami i teraz regiony narciarskie walczą o poluzowanie obostrzeń, aby dopuścić na stoki amatorów.

Wydaje mi się, że wywalczą, bo byłaby to dla stacji narciarskich, hoteli i restauracji ogromna strata finansowa.

Tak, na to wygląda że od jutra na razie zamknięte. Znalazłem jeszcze kilka innych artykułów. 

https://www.altoadige.it/italia-mondo/coronavirus-nella-bozza-del-nuovo-dpcm-anche-lo-stop-agli-impianti-sciistici-1.2454147

https://www.dovesciare.it/news/2020-10-25/chiusura-impianti-sciistici-la-stagione-puo-essere-salvata

https://www.neveitalia.it/ski/cervinia/news/in-attesa-del-protocollo-e-dopo-il-primo-week-end-sulla-neve-breuil-cervinia-annuncia-la-chiusura

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech na razie prawie nic nie było otwarte, bo chyba tylko Val Senales i jakieś orczyki na Stelvio. Wczoraj otworzyła się Cervinia i już zamykają, masakra 😭

Strasznie współczuję, ciekawe czy rzeczywiście potrwa to aż miesiąc, bo przecież za 2-3 tygodnie praktycznie wszystko by się otwierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tatita napisał:

We Włoszech na razie prawie nic nie było otwarte, bo chyba tylko Val Senales i jakieś orczyki na Stelvio. Wczoraj otworzyła się Cervinia i już zamykają, masakra 😭

Strasznie współczuję, ciekawe czy rzeczywiście potrwa to aż miesiąc, bo przecież za 2-3 tygodnie praktycznie wszystko by się otwierało.

Solda ruszyła w piątek, Stelvio miało planowo zamykać za tydzień - więc mają przyspieszony koniec. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Solda ruszyła w piątek, Stelvio miało planowo zamykać za tydzień - więc mają przyspieszony koniec. 

Tak, jeszcze kilka dni temu poważnie się zastanawiałam nad wyskoczeniem do Sulden w okolicach 11 listopada - kameralny ośrodek na totalnym "zadupiu", gdzie można by się wyjeździć po kokardę. Wydawał się idealny. Na razie odpuszczam, Austrię też.

49 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ciekawe,co na to Austriacy,czy przejmą  konkurencję,czy też się wystraszą..

Rozstrzygnie się w ciągu dwóch tygodni. Tak sądzę.

Jednak dobrze, że nie rezerwowałam nic na ten sezon z wyprzedzeniem, bo sytuacja jest mocno dynamiczna. Tym niemniej wciąż nie tracę nadziei, że uda się coś tej zimy/wiosny wykroić.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tresor napisał:

Te informacje są odpowiedzią na tytuł wykasowanego tematu, czy warto planować najbliższy sezon. Otóż chyba nie warto. Sytuacja jest taka, że wszystkie plany biorą w łeb. Trzeba kombinować na bieżąco i jeżeli cokolwiek będzie działało, to korzystać póki można.

Ja moją rezerwację w Val Gardenie przełożyłem z Marca 2020 na 2021 myśląc "nie no, nie będę człowiekowi zabierał zaliczki, jak za kilka miesięcy będzie po wszystkim". Teraz się zastanawiam, czy kiedykolwiek do tej Gardeny pojadę :(

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...