Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Koronawirus. Bunt regionu Aosta we Włoszech. Polscy górale grożą tym samym

Władze włoskiego regionu Aosta w Alpach wypowiedziały posłuszeństwo rządowi i odrzuciły obostrzenia epidemiczne. Lokalna ustawa zezwala na otwarcie stoków narciarskich, hoteli i restauracji oraz przyjęcie turystów. Wiadomość już dotarła do polskich górali, którzy myślą o powołaniu "republiki podhalańskiej".
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, moruniek napisał:

Koronawirus. Bunt regionu Aosta we Włoszech. Polscy górale grożą tym samym

[...] Wiadomość już dotarła do polskich górali, którzy myślą o powołaniu "republiki podhalańskiej".

Trzeba było myśleć przed wyborami, polscy górale :S. Przepraszam za politykę, nie mogłam się powstrzymać. Nie będę już rozwijać wątku, jaki to będzie krzyk, jak ich jeszcze odetną od unijnych dotacji.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Koronawirus. Bunt regionu Aosta we Włoszech. Polscy górale grożą tym samym

Władze włoskiego regionu Aosta w Alpach wypowiedziały posłuszeństwo rządowi i odrzuciły obostrzenia epidemiczne. Lokalna ustawa zezwala na otwarcie stoków narciarskich, hoteli i restauracji oraz przyjęcie turystów. Wiadomość już dotarła do polskich górali, którzy myślą o powołaniu "republiki podhalańskiej".

Ciekawe co teraz zrobią w Dolomitach.

Region o nazwie: Regione Autonoma Trentino-Alto Adige (niem. Autonome Region Trentino-Südtirol) dzieli się na dwie prowincje: Provincia autonoma di Bolzano-Alto Adige (niem. Autonome Provinz Bozen-Südtirol) i Provincia Autonoma di Trento (niem. Autonome Provinz Trient).

Wszystkie te nazwy są oficjalnie w użyciu, przy czym niemieckie częściej. Wiele razy powtarza się "autonomiczna". Rozumiem, że mają sporo swobód i być może mogą sobie pozwolić na mały bunt w ośrodkach narciarskich.

A jak wiemy śniegu tam jest mnóstwo i ciągle pada.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Ciekawe co teraz zrobią w Dolomitach.

Prawdopodobnie nic, poczekają do 7. stycznia i się otworzą (chyba, że pojawi się jakaś inna decyzja centralna). Zaczynam dzień od przeglądnięcia kilku internetowych gazet z Trentino, nie ma tam zapowiedzi rewolucji (przynajmniej na razie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

, jaki to będzie krzyk, jak ich jeszcze odetną od unijnych dotacji.

Tia, a 60% wydatków z funduszu spójności na drogi to kontrakty dla niemieckich firm (plus dodatkowe 30% ze środków własnych). Rocznie 125 mld euro nadwyżki de w handlu z polską. Nie bez kozery de nie ma w gronie państw chcących „pozwać Polskę” i nie bez kozery na stole pojawiła się nowa propozycja negocjacyjna właśnie de.. zwiększająca środki 🤪 Nikt nic nikomu nie zabierze, nie dajmy się zwariować żadnej ze stron polskiej wojenki. Nasze sprawy musimy załatwić sami, nikt za nas tego nie zrobi.

Rozmawiajmy o nartach, a dokładnie w tym miejscu o ograniczeniach pandemicznych.

Edytowane przez mario33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham ?? 
Do pierwszej części się nie odnoszę - kultury można się nauczyć, albo.. łatwo pozbyć...

co do drugiej - a gdzie tam mowa o jakichś idolach i czyjejś racji ? Powtórzę - sami musimy rozwiązać nasze problemy, bo nikt za nas ich nie rozwiąże. I tylko w tym kontekście liczyłbym na efekt, nie mydlmy sobie oczu. My, tzn my wszyscy, odpowiednio głosując zgodnie z sumieniem. Ani ulica, ani zagranica naszych problemów nie rozwiążą. 

Edytowane przez mario33
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, tanova napisał:

Trzeba było myśleć przed wyborami, polscy górale :S. Przepraszam za politykę, nie mogłam się powstrzymać. Nie będę już rozwijać wątku, jaki to będzie krzyk, jak ich jeszcze odetną od unijnych dotacji.

Nie powstrzymuj się. Jak drzewiej pisałem mój głos już masz. Szkoda tylko że takich zdrowo rozsądkowo myślących ludzi jest niewielu, a i dobrze że 500+ nie zawróciło Ci w głowie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JC tutaj i w innych wątkach od dawna jest polityczno-covidowy chlew. Ja bym jednak gorąco prosił o przywrócenie narciarskich rozmów. Wątki mają przedstawiać informacje o możliwych wojażach zagranicznych na narty, a nie o tym jaka korona jest straszna i kto przez nią ucierpi/zyska.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ski89 napisał:

Wątki mają przedstawiać informacje o możliwych wojażach zagranicznych na narty, a nie o tym jaka korona jest straszna i kto przez nią ucierpi/zyska.

..jestem jak najbardziej za -  napisz cos o zagranicznych wojażach wszyscy chętnie poczytamy 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

..jestem jak najbardziej za -  napisz cos o zagranicznych wojażach wszyscy chętnie poczytamy 👍

Miałem zaplanowany 5 dniowy wyjazd na Tux, tydzień po tym jak wrócił @JC. Niestety Austrię zamknięto. Za to pewnie Ty aktualnie bawisz się w Szwajcarii, więc czekamy na wieści...

Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie jak Ty. K***a sama zawiść, cynizm, wymądrzanie i poniżanie innych. Dołączyłeś już do Mitek Team.

  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JC napisał:

Uwaga! Wątek zaczyna skręcać w kierunku miejsca z napisem „Do zamknięcia”! Powstrzymajcie się z polityką!

No to juz nic ciekawego tu się nie przeczyta! No bo jak potrzebuje informacji wchodze na stronę Min. Spr. Zagr. czy ambasad konkretnych krajów, czy też ośrodków narciarskich. To chyba logiczne? Po co mi opinia  jakiegoś biegacza czy nauczyciela, do tego poparta pismem obrazkowym!  Nie dorastam już do poziomu dyskusji. Obiegowe, prostackie stwierdzenia typu, "cygan to złodziej", "unia daje" przechodzą i nikogo nie rażą. Odniesienie się do tego, próba wyjasnienia poparta argumentami, to polityka!  Czyli czym ma być to forum? Miejscem wymiany mysli i dyskusji, czy kontrolowanym miejscem zamieszczania emotikonów i publikacji zdawkowych zdań z których nic, poza charakterystyką poziomu zamieszczającego nie wynika? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Oprócz Szwajcarii,pojawiają się  w sieci  oferty wyjazdów do krajów nieco egzotycznych narciarsko a nierestrykcyjnych covidowo.Jest Serbia,Turcja ,Finlandia,spotkałem nawet Grecję...

O Finlandii zapomnij. Zamknęła się na nas jako jeden z pierwszych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

No to juz nic ciekawego tu się nie przeczyta! No bo jak potrzebuje informacji wchodze na stronę Min. Spr. Zagr. czy ambasad konkretnych krajów, czy też ośrodków narciarskich. To chyba logiczne? Po co mi opinia  jakiegoś biegacza czy nauczyciela, do tego poparta pismem obrazkowym!  Nie dorastam już do poziomu dyskusji. Obiegowe, prostackie stwierdzenia typu, "cygan to złodziej", "unia daje" przechodzą i nikogo nie rażą. Odniesienie się do tego, próba wyjasnienia poparta argumentami, to polityka!  Czyli czym ma być to forum? Miejscem wymiany mysli i dyskusji, czy kontrolowanym miejscem zamieszczania emotikonów i publikacji zdawkowych zdań z których nic, poza charakterystyką poziomu zamieszczającego nie wynika? 

Dobra idźcie sobie z fredkiem na forum lekarskie i tam sobie straszcie ludzi przed COVIDem. Na serio mam po dziurki w nosie waszych wypocin covidowo-politycznych.

Jeśli nie rozumiecie do czego służy to forum to spójrzcie na ten post kolegi @lski@interia.pl. Tak, można napisać coś normalnego i pożytecznego.

42 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Oprócz Szwajcarii,pojawiają się  w sieci  oferty wyjazdów do krajów nieco egzotycznych narciarsko a nierestrykcyjnych covidowo.Jest Serbia,Turcja ,Finlandia,spotkałem nawet Grecję...

 

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, ski89 said:

To jest moje prywatne zdanie na temat COVID, po prostu uszanuj i nie ciągnij tematu. Wróćmy do tematu narciarskiego.

Nie pytam o twoje zdanie, tylko o znaczenie tego co napisałeś. Po prostu nie rozumię semantyki wyrażenia "straszyć przed czymś".

 

Może chodzi ci o to, że ktoś cię straszył zanim nastąpiła era COVIDowa?

Edytowane przez Plywak
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Dobra idźcie sobie z fredkiem na forum lekarskie i tam sobie straszcie ludzi przed COVIDem. Na serio mam po dziurki w nosie waszych wypocin covidowo-politycznych.

Trzeba było się rejestrować zamiast ustawiać ludzi po kątach. I to ludzi z tak jakby dłuższym stażem tutaj... Co by nie pisali jest to przynajmniej dla mnie co najmniej śmieszne by nie napisać niegrzeczne. Ale to już taki znak czasów, że na fora wchodzi ktoś nowy najlepiej młody i "starym" każe spadać. I litości bo gdyby nie COVID to o czym specjalnie byście tutaj rozmawiali skoro wszystko wokół tego się kręci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...