Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy się zaszczepisz?


Ziemowit

Czy się zaszczepisz?  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zaszczepisz siebie i/lub swoją rodzinę przeciw COVID-19?

    • Wezmę udział w szczepieniach.
      41
    • Jeszcze się nie zdecydowałem.
      12
    • Nie mam zamiaru się szczepić.
      19
  2. 2. Czy uważasz, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe?

    • Obowiązkowi szczepień powinien podlegać każdy.
      13
    • Trzeba zachęcać do szczepień, ale bez przymusu.
      44
    • Nikt nie powinien nawet zachęcać ludzi do tego.
      15


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Victor napisał:

I czemu to dowodzi? Ze tylko medyczni maja prawo w dyskusji? Medycyna to biznes potężny biznes ! Dzieci idące do szkoły juz słyszą od rodziców,jako jeden z wielu perspektyw na życie-zawód lekarza -ucz się i zostań lekarzem! Głodny nie będziesz 😉

 

Każdy ma prawo do dyskusji, ale brak wiedzy medycznej połączony z argumentami z nią sprzecznymi sprawia, że taki głos jest bardzo niewiele wart. 

 

47 minut temu, Victor napisał:

Gdyby lekarze leczyli a wiec dopuścili lekarstwa odpowiednie ku temu a nie zaleczali  to biznes by się skończył-pacjent by nie wrócił .No może chirurgia czy ginekologia z położniczym by działały . Dlatego mamy w konsumpcji legalny tytoń,alkohol,chemiczne jedzenie,narkotyki i ....co jakiś czas nowego wirusa . Biznes musi się kręcić ! Nie ma wojen są wirusy. Alternatywa zawsze do zarabiania jest. 

 

Dzięki tym "zaleczaczom" udało się eradykować takie choroby jak polio czy ospa prawdziwa. Dzięki tym "zaleczaczom" (oraz oczywiście rosnącym standardom higieny szeroko pojętej) udało się wydłużyć średnią długość życia o kilkadziesiąt lat. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Chciałbym, żeby wynik ankiety wśród ogółu społeczeństwa wyglądał tak jak ten na forum. Niestety na skutek skandalicznego przekazu ze strony rządzących tym krajem, działania ruchów proepidemicznych, a niewykluczone, że trolli i botów wynik jest prawie odwrotny. Jeżeli dodamy do tego organizację Narodowego Programu Szczepień, która wygląda tak, jakbyśmy dropsy mieli rozdawać to nawet medycy zaczynają wątpić i czekać na mniej wymagającą szczepionkę.

W moim szpitalu ozdrowieńcy zostali poproszeni o poczekanie aż zaszczepią się ci, którzy nie przechorowali. Zgłosiło się 67% spośród nie chorujących.

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Dokładnie to fredziu robisz. Klepiesz to co ci każą. Cieszy mnie jednak, że potrafisz się do tego przyznać. Wrócimy do tych tekstów za kilka lat bo niesamowitą zaletą neta jest to, że zawsze gdzieś wpisy pozostaną ... W tym przypadku u mnie na kompie. Zdrówka życzę.

Myślę, że popełniasz rzecz którą forumowicze się spodziewali, że popełnisz. Mianowicie jeśli forumowicze podejmą się dyskusji i odpowiedzą na twoje pytania, zignoruszej to i odejdziesz przekonany, że od początku miałeś rację.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fredek321 napisał:

A gdzie się zgłosiły? Sanepidów nie ma w fazie "0". Zgłoszenia do fazy 1 trwają. ;) 

A tego to nie wiem czy to była faza 0 czy pierwsza. Tłumaczyła, że są w na początku "kolejki". W pierwszy dzień świąt będą się z nią widział to dopytam.

 

Tak na szybko znalezione:

Źródło: Puls Medycyny
 

Etap “0”

W ramach "Etapu 0" zaszczepieni będą pracownicy sektora ochrony zdrowia – personel medyczny, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Edytowane przez lefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Ziemowit said:

Myślę, że popełniasz rzecz którą forumowicze się spodziewali, że popełnisz. Mianowicie jeśli forumowicze podejmą się dyskusji i odpowiedzą na twoje pytania, zignoruszej to i odejdziesz przekonany, że od początku miałeś rację.

To już cecha wspólna tzw. foliarzy - choćbyś nie wiem jak starał się racjonalnie go przekonać, przedstawiał dowody, to on i tak wie swoje, ma "chłopski rozum" i będzie trwał przy swoim.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziemowit napisał:

i odejdziesz przekonany, że od początku miałeś rację.

prowokujące do walki, sztywne poczucie własnych praw, niewspółmierne do potrzeb wynikających z aktualnej sytuacji,

tendencja do nadmiernego przeceniania własnego znaczenia, wyrażająca się utrwaloną postawą ksobną,

pochłonięcie niepotwierdzonymi „spiskowymi” teoriami na temat wydarzeń dotyczących zarówno bezpośrednio pacjenta, jak i całego świata.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pewnie się zaszczepię ale nie jestem napięty. Po prostu o tym nie myślimy. Mamy inne rzeczy do roboty.

Logika podpowiada mi... może inaczej: w innej sytuacji zaznaczyłbym ptk 2 dobrowolne z zachętą. Obecnie - powinny być obowiązkowe. Chyba nie ma innego wyjścia po prostu.

Pozdrowienia

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Chyba nie ma innego wyjścia po prostu.

Wyjście jest samoizolacja. Problem w tym ze w Europie od początku polityka wyglada totalnie odwrotnie od celu zamierzonego . Zamykanie-otwieranie,Zamyka się Belgia to NL otwarte i na odwrót . Ludzie przemieszczają się jak chcą . Wiec,argument pozostaje jeden szczepienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mitek napisał:

Pewnie się zaszczepię ale nie jestem napięty.

Wszystko zależy od oceny ryzyka. Moje - 1% zgonu, mojej mamy >5% ryzyko zgonu,  wysokie ryzyko braku odpowiedzi na szczepionkę ze względu na immunosupresję. Jestem napięty i żałuję, że mój szpital nie załapał się na dostawę 27grudnia. Miałbym już pierwsza dawkę.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nicram napisał:

oraz oczywiście rosnącym standardom higieny szeroko pojętej) udało się wydłużyć średnią długość życia o kilkadziesiąt lat

Z tym rosnącym standardem higieny szeroko pojętej  to raczej medycyna ma więcej problemu niż pożytku -wszelakie alergie,choroby skórne z którymi dermatologia totalnie nie potrafi sobie poradzić lub po prostu nie chce mówiąc ze nie ma lekarstw. Dla przykładu alergia słoneczna . Coraz większy problem.

Co do długości życia to raczej wielki skok cywilizacyjny szeroko pojęta technologia sprawiła duża wykrywalność różnych chorób.
 

Co do wiedzy każdy medyk powinien ja posiadać tak jak i w innych zawodach. Problem polega na tym ze są osoby wykonujące swój zawód z zamiłowania lub powołania ,ale i tacy co tylko patrzą na ilość 0 na swoim koncie . 

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321 mam pytanie do Ciebie ,i nie jest to nic personalnego, używasz często zwrotu mojego szpitala.
 

Jak to jest, ze w dzisiejszych czasach medyk nie ma czasu podrapać się po czterech literach a ty całymi dniami ( kiedy bym się nie zalogował) jesteś na forum? 
 

To jest walka z Covidem i ratowaniem pacjentów,czy przekaz szczepienia obecnie jest na topie? 
 

Jak to jest? Szczerze po chłopsku ?!

 

Edytowane przez Victor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

po chłopsku ?!

Nie potrafię. 

Ale jest prosto, po inteligencku - komputer nie jest wyłączany, a wiele okien jest otwarte, mam swój osobisty gabinet. Przeraża mnie spaczony obraz pracy lekarzy, to z drapaniem po tyłku nie jest proste, jest prostackie. 

Czasy głębokiej komuny, do warszawskiego SPATiF-u wchodzi mocno zanietrzeźwiony Himilsbach i mówi: "No inteligenciki, w....ać." Na to Gustaw Holoubek wstaje, zapina guzik marynarki i mocnym głosem oznajmia: "Nie wiem jak Państwo, ale ja w...am.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Wszystko zależy od oceny ryzyka. Moje - 1% zgonu, mojej mamy >5% ryzyko zgonu,  wysokie ryzyko braku odpowiedzi na szczepionkę ze względu na immunosupresję. Jestem napięty i żałuję, że mój szpital nie załapał się na dostawę 27grudnia. Miałbym już pierwsza dawkę.

Cześć

Skąd wiesz, że akurat 1%?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zwolennicy szczepień na nich skorzystają, to ciekawe skąd w ich wypowiedziach tyle nienawiści (idioci, foliarze) - gdybym ja był w jakiejś dziedzinie mądrzejszy od innych, to bym się wręcz cieszył, że inni nie wpadli na jakiś pomysł, albo się boją np. jakiejś nowej metody inwestowania, bo sam bym dzięki temu wyszedł na tym lepiej, niż oni. A tu widać ogromną potrzebę "nawracania" innych i złość na to, że się nie zaszczepią.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Skąd wiesz, że akurat 1%?

Pozdro

Oczywiście około. Jest kilka programów szacujących ryzyko zgonu. Na pewno jest wśród nich polski. Sprawdziłem kilka, dały ryzyko 1,22 - 1,37% (wiek + nadciśnienie + płeć). Mnożę przez ryzyko zachorowania (oceniam je na 90%) i jest około 1%.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, koliber napisał:

gdybym ja był w jakiejś dziedzinie mądrzejszy od innych, to bym się wręcz cieszył, że inni nie wpadli na jakiś pomysł

Super! Gratuluję przebiegłości i zmysłu! Chyba wiem, która scena jest Twoją ulubioną w "Dniu Świra".

Mam nadzieję, że to tylko taki ironiczny żart, którego nie załapałem, jeśli tak to przepraszam z góry!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fredek321 napisał:

Oczywiście około. Jest kilka programów szacujących ryzyko zgonu. Na pewno jest wśród nich polski. Sprawdziłem kilka, dały ryzyko 1,22 - 1,37% (wiek + nadciśnienie + płeć). Mnożę przez ryzyko zachorowania (oceniam je na 90%) i jest około 1%.

Cześć

Trzeba nie mieć co robić chłopie. Nie obraź się ale dla mnie takie działania to objaw choroby psychicznej. Wolę pojeździć na rowerze, zmniejszam procent... ;)

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, koliber napisał:

Skoro zwolennicy szczepień na nich skorzystają, to ciekawe skąd w ich wypowiedziach tyle nienawiści (idioci, foliarze) - gdybym ja był w jakiejś dziedzinie mądrzejszy od innych, to bym się wręcz cieszył, że inni nie wpadli na jakiś pomysł, albo się boją np. jakiejś nowej metody inwestowania, bo sam bym dzięki temu wyszedł na tym lepiej, niż oni. A tu widać ogromną potrzebę "nawracania" innych i złość na to, że się nie zaszczepią.

Cześć

Nie to jest tylko instynkt samozachowawczy tępaku bo jeżeli cała populacja się nie zaszczepi to działanie nie ma sensu.

Pozdrowienia

  • Like 4
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...