Narty - skionline.pl
Jump to content

Annaa
 Share

Recommended Posts

4 godziny temu, Annaa napisa艂:

馃かjest noc ,pada deszcz a maraton dooko艂a Polski jedzie. Kibicujmy mocno bo za chwil臋 g贸ry oko艂o 1200km. @johnny_narciarz聽ma za sob膮 ponad 1000km...

mrdp.thumb.png.67f9f6d92775776a7ba76b821d20d0c4.png

link do strony

https://mrdp.pl/

Na przejechanie pierwszgo tysi膮ca Maciek potrzebowa艂 2 dni i 7 godzin. Jedn膮 z nocy Johnny spa艂. Tempo bardzo dobre, a do tego warunki聽atmosferyczne nie pomagaj膮. Silny wiatr, deszcz i zimno. Teraz najtrudniejszy odcinek, ze wschodu na zach贸d przez g贸ry. Po drodze mo偶liwy 艣nieg. 3200 km w maksymalnie 10 dni. Ci co startuj膮 to nie s膮 normalni ludzie. @johnny_narciarz powodzenia, oby si艂 mentalnych i fizycznych nie brak艂o.

• Like 3

To jaki艣 skrajnie ekstremalnych wy艣cig. Wis艂a 1200, 7.5 dnia limitu na 1200km. Carpatia Divide, 7.5 dnia limitu na 624km. A tu 10 dni limitu na 3200km. To trzeba planowa膰 po 500km dziennie na nizinach i po 250km dziennie w g贸rach aby to przejecha膰.

Chocia偶 tutaj jest 艣wiat kolarstwa szosowego, to mo偶e jest to do zrobienia dla niezwykle mocnych zawodnik贸w.

Edited by Ziemowit

58 minut temu, Ziemowit napisa艂:

To jaki艣 skrajnie ekstremalnych wy艣cig. Wis艂a 1200, 7.5 dnia limitu na 1200km. Carpatia Divide, 7.5 dnia limitu na 624km. A tu 10 dni limitu na 3200km. To trzeba planowa膰 po 500km dziennie na nizinach i po 250km dziennie w g贸rach aby to przejecha膰.

Chocia偶 tutaj jest 艣wiat kolarstwa szosowego, to mo偶e jest to do zrobienia dla niezwykle mocnych zawodnik贸w.

Cze艣膰

Por贸wnujesz rzeczy, kt贸rych por贸wna膰 si臋 nie da i nie ma najmniejszego sensu.

Przejechanie 300km dziennie na asfalcie nawet rowerem MTB nie jest jakim艣 wyj膮tkowym wyczynem a na szosie to raczej norma. Natomiast jak zdamy sobie spraw臋, 偶e trzeba po te 300 jecha膰 przez 10 dni na ci臋偶ko, cz臋sto pod wiatr, w deszczu itd. to robi si臋 inna liga.

To zdecydowanie najtrudniejszy ultramaraton jaki rozgrywany jest w Polsce i tyle. To by艂 od zawsze cel 偶ycia rowerowego Johnne'go i 偶ycz臋 mu z ca艂ego serca powodzenia w realizacji. W tych zawodach startuj膮 tylko naprawd臋 najtwardsze egzemplarze!!!

Pozdrowienia serdeczne

• Like 3

1 godzin臋 temu, Ziemowit napisa艂:

Cze艣膰

A jeszcze pytanie sk膮d taka r贸偶nica w dystansie - g贸ry, niziny??? Je偶eli nie ma dysproporcji pomi臋dzy ilo艣ci膮 zjazd贸w i podjazd贸w a podjazdy nie s膮 wyj膮tkowo sztywne to zazwyczaj 艣rednia wychodzi podobna.

Pozdrowienia

1 godzin臋 temu, Ziemowit napisa艂:

Wis艂a 1200 Maciek oczywi艣cie je藕dzi艂. Je艣li si臋 nie myl臋 to 2 lub 3 razy. Pierwszy uko艅czy艂 w limicie. 2 pojecha艂 z koleg膮 by go wesprze膰. Niestety聽Bartek nie da艂 rady, a ja nie pami臋tam czy Maciek z tego powodu zrezygnowa艂 czy dojecha艂 do mety. Pamietam, 偶e na trasie by艂o sporo piachu, b艂ota, krzaczor贸w, jaki艣 kolczastych i pokrzyw.

• Like 1

Cze艣膰

Pierwsz膮 Wis艂臋 Maciek jecha艂 na facie co bardzo wp艂yn臋艂o na szybko艣膰 jego jazdy bo tam jednak ponad 85% albo i wi臋cej to dobre drogi pod gravela. Do tego mia艂 na sztycach dwie torby, kt贸re mu si臋 w drugiej cz臋艣ci dystansu i na wszystkich krzakach i trawach luzowa艂y i tar艂y o ko艂o i strasznie si臋 m臋czy艂 poprawiaj膮c je co chwila. Widzia艂em si臋 z nim i jecha艂em kilkana艣cie km jak mija艂 Warszaw臋. Trudne odcinki by艂y na nieprzetartych wa艂ach, w rejonie Annopola, Pu艂aw, pod Warszaw膮 oraz w rejonie Grudzi膮dza, 艢wiecia.

A wiecie, 偶e nijaki Olek Pachulski - syn tw贸rcy i jednocze艣nie wsp贸艂tw贸rca Wis艂y przejecha艂 j膮 pod pr膮d ale ...w zimie?

Pozdrowienia

• Like 2
  • Thanks 1

Godzin臋 temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

A jeszcze pytanie sk膮d taka r贸偶nica w dystansie - g贸ry, niziny??? Je偶eli nie ma dysproporcji pomi臋dzy ilo艣ci膮 zjazd贸w i podjazd贸w a podjazdy nie s膮 wyj膮tkowo sztywne to zazwyczaj 艣rednia wychodzi podobna.

Pozdrowienia

Nie no @Mitek, dla mnie jest ogromna r贸偶nica w je藕dzie po聽p艂askim, a po g贸rach. Tras臋 p臋tl臋 100 km po p艂askim bez problemu 艣rednie utrzymuje po 27-28, natomiast po g贸rach czyli powiedzmy na tym dystansie 1500-2000m w pionie, 艣rednia b臋dzie pewnie maks. 21-22, a cz臋sto w okolicach 20km/h w zale偶no艣ci czy podjazd贸w by艂o raptem kilka, ale d艂ugich, czy wiele ostrych hopek po 2-3km jakich w艂a艣nie wiele w Polsce. Zreszt膮 przecie偶 艣rednia nie wynika z tego ile drogi聽jecha艂e艣聽dan膮 pr臋dko艣ci膮, a ile czasu.聽Wi臋c cho膰by z tego powodu trudno utrzyma膰 j膮 na podobnym poziomie co po p艂askim.

A ju偶 zupe艂nie abstrahuje tu od tego wy艣cigu, gdzie wje偶d偶aj膮c w g贸ry zawodnicy maj膮 ju偶聽1300 km w nogach, generalnie jak czytam forum rowerowe, tam praktycznie wszyscy podkre艣laj膮, 偶e przed g贸rami trzeba zbudowa膰 odpowiedni zapas, a jesli jedziesz na granicy limitu to raczej nie ma szans na ko艅cowy sukces.

Edited by cyniczny
dodanie informacji
  • Like 4
  • Thanks 2

Cze艣膰

Mo偶e masz racj臋 rzeczywi艣cie... Odnosz臋 si臋 do w艂asnej i Ewki jazdy raczej na d艂u偶szych dystansach i tam 艣rednia z jazdy wychodzi zawsze ko艂o 20km/h. Na kr贸tkich dystansach np. do pracy to te 艣rednie s膮 r贸偶ne w zale偶no艣ci od wiatru, deszczu itd. i r贸偶ni膮 si臋 znacznie - od 28 do 21/22 ale na d艂u偶szych dystansach w terenie zmiennym zawsze mi ta 艣rednia wychodzi ko艂o 20km/h niezale偶nie od profilu. Z mich spostrze偶e艅 wynika, 偶e wa偶ne s膮 nie tyle podjazdy co zjazdy bo na nich mo偶na (jak s膮 szybkie, przestrzelone (tak nazywam te widoczne zakr臋ty) z dobr膮 nawierzchni膮) sporo zyska膰, wyr贸wnuj膮c strat臋 czasu na podje藕dzie.

Pozdrowienia

8 minut temu, Mitek napisa艂:

Z mich spostrze偶e艅 wynika, 偶e wa偶ne s膮 nie tyle podjazdy co zjazdy bo na nich mo偶na (jak s膮 szybkie, przestrzelone (tak nazywam te widoczne zakr臋ty) z dobr膮 nawierzchni膮) sporo zyska膰, wyr贸wnuj膮c strat臋 czasu na podje藕dzie.

Nic z tych rzeczy, zjazd ma艂o wp艂ywa na 艣redni膮.

Zaraz Ci to poka偶臋.

Powiedzmy, 偶e masz 100 km podjazdu bardzo ci臋偶kiego. Jedziesz go ze 艣redni膮 4 km/godz przez 25 godz. Tw贸j kolega identycznie.

Zaczynacie zjazd Ty jedziesz 50 km/godz czyli zje偶d偶asz 2聽godz. Kolega jest kozakiem i聽 robi to w godz (jad膮c 100 km/godz)

Przeje偶d偶acie wi臋c聽200 km Ty w 27 godz kolega w 26.聽

Twoja 艣rednia to 7,4 km/godz, kolegi prawie 7,69 km/godz

A teraz we藕my jeszcze trzeciego kozaka na podje藕dzie jest o 5% szybszy od Ciebie. Robi go w 23,75 godz. Zjazd ma gorszy za to o 5% od Ciebie. Czyli zje偶d偶a 2,1 godz. 艁膮cznie p臋tla zajmuje mu 25,85 ze 艣redni膮 7,73 km/godz聽

• Like 3

Godzin臋 temu, Wujot napisa艂:

Nic z tych rzeczy, zjazd ma艂o wp艂ywa na 艣redni膮.

Zaraz Ci to poka偶臋.

Powiedzmy, 偶e masz 100 km podjazdu bardzo ci臋偶kiego. Jedziesz go ze 艣redni膮 4 km/godz przez 25 godz. Tw贸j kolega identycznie.

Zaczynacie zjazd Ty jedziesz 50 km/godz czyli zje偶d偶asz 2聽godz. Kolega jest kozakiem i聽 robi to w godz (jad膮c 100 km/godz)

Przeje偶d偶acie wi臋c聽200 km Ty w 27 godz kolega w 26.聽

Twoja 艣rednia to 7,4 km/godz, kolegi prawie 7,69 km/godz

A teraz we藕my jeszcze trzeciego kozaka na podje藕dzie jest o 5% szybszy od Ciebie. Robi go w 23,75 godz. Zjazd ma gorszy za to o 5% od Ciebie. Czyli zje偶d偶a 2,1 godz. 艁膮cznie p臋tla zajmuje mu 25,85 ze 艣redni膮 7,73 km/godz聽

Cze艣膰

Twoje wyliczenia s膮 oczywi艣cie prawid艂owe tylko, 偶e mocno abstrakcyjne. Pr臋dko艣膰 4km/h to prawie wypych a wi臋c podjazd oko艂o 20% (dla mnie). To oznacza, 偶e musia艂bym pokona膰 w g贸r臋 20km. Jak wiesz nawet na Marsie nie ma takich przewy偶sze艅 na takim odcinku. U偶ywajmy 偶yciowych por贸wna艅 i wszystko b臋dzie bardziej strawne. Moja opinia jest wzi臋ta z (niewielkich jak na razie) do艣wiadcze艅. Oczywi艣cie bardzo du偶o zale偶y od profilu zjazdu. Je偶eli jest to zjazd po w膮skiej drodze z niewidocznymi zakr臋tami to jedziesz ca艂y czas na klamkach i niewiele si臋 zyskuje ale jak zjazd jest w miar臋 normalny to 40-50 km/h co przy normalnym podje藕dzie daje w miar臋 zr贸wnowa偶ony wynik.

Pozdrowienia

38 minut temu, Bumer napisa艂:

Przepraszam, na elektrycznych startuj膮?聽 A聽je艣li tak, to ile baterii mo偶na聽 mie膰 na wyposa偶eniu?聽

Cze艣膰

Mo偶na mie膰 ze sob膮 dowoln膮 ilo艣膰 baterii pod warunkiem, 偶e si臋 z nich nie korzysta. To nie s膮 zawody dla jakich艣 leszczy. ;)

Pozdrowienia

6 minut temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Mo偶na mie膰 ze sob膮 dowoln膮 ilo艣膰 baterii pod warunkiem, 偶e si臋 z nich nie korzysta. To nie s膮 zawody dla jakich艣 leszczy. ;)

Pozdrowienia

Eee, do leszcza to mi jeszcze brakuje. Wyros艂em na starego kie艂bia, cho膰 kiedy艣, dawno, dawno temu, by艂em m艂odym narybkiem w sekcji kolarskiej. Trener ju偶 w贸wczas przypuszcza艂, 偶e nawet leszcz ze mnie nie wyro艣nie, bo wysy艂aj膮c na zawody poleca艂, abym sw贸j dobry rower (Jaguar) odst臋powa艂 koledze.聽

• Like 2

21 minut temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Twoje wyliczenia s膮 oczywi艣cie prawid艂owe tylko, 偶e mocno abstrakcyjne. Pr臋dko艣膰 4km/h to prawie wypych a wi臋c podjazd oko艂o 20% (dla mnie). To oznacza, 偶e musia艂bym pokona膰 w g贸r臋 20km. Jak wiesz nawet na Marsie nie ma takich przewy偶sze艅 na takim odcinku. U偶ywajmy 偶yciowych por贸wna艅 i wszystko b臋dzie bardziej strawne. Moja opinia jest wzi臋ta z (niewielkich jak na razie) do艣wiadcze艅. Oczywi艣cie bardzo du偶o zale偶y od profilu zjazdu. Je偶eli jest to zjazd po w膮skiej drodze z niewidocznymi zakr臋tami to jedziesz ca艂y czas na klamkach i niewiele si臋 zyskuje ale jak zjazd jest w miar臋 normalny to 40-50 km/h co przy normalnym podje藕dzie daje w miar臋 zr贸wnowa偶ony wynik.

Pozdrowienia

@Mitek,

Te 艣rednie po p艂askim i w g贸rach 20km/h to w terenie czy po asfalcie?

Bo jako艣 mi si臋聽tak sk艂ada, 偶e 艣rednie po p艂askim bierzesz z terenu - bo przecie偶聽po asfalcie to bardzo wolno zw艂aszcza dla kogo艣 tak wyje偶d偶onego jak Ty -聽聽a po g贸rach bierzesz z asfaltu (艣rednie聽ze zjazdu聽rz臋du 40-50km/h). I聽wtedy fakt, 艣rednie mog膮 wychodzi膰 podobnie, ale to przecie偶 zupe艂nie niepor贸wnywalne dane.

Edited by cyniczny
  • Like 1

6 minut temu, Bumer napisa艂:

Eee, do leszcza to mi jeszcze brakuje. Wyros艂em na starego kie艂bia, cho膰 kiedy艣, dawno, dawno temu, by艂em m艂odym narybkiem w sekcji kolarskiej. Trener ju偶 w贸wczas przypuszcza艂, 偶e nawet leszcz ze mnie nie wyro艣nie, bo wysy艂aj膮c na zawody poleca艂, abym sw贸j dobry rower (Jaguar) odst臋powa艂 koledze.聽

Cze艣膰

Nigdzie nie napisa艂em, 偶e Ty jeste艣 leszczem czy, 偶e za leszcza Ci臋 uwa偶am.

Po prostu to wy艣cig gdzie startuje wyselekcjonowana (poprzez specyficzny regulamin wymagaj膮cy uko艅czenia wcze艣niej konkretnych ultra) grupa ludzi i my艣l臋, 偶e u偶ycie elektryk贸w nawet im do g艂owy nie przychodzi.

Pozdrowienia

5 minut temu, cyniczny napisa艂:

@Mitek,

Te 艣rednie po p艂askim i w g贸rach 20km/h to w terenie czy po asfalcie?

Bo jako艣 mi si臋聽tak sk艂ada, 偶e 艣rednie po p艂askim bierzesz z terenu - bo przecie偶聽po asfalcie to bardzo wolno zw艂aszcza dla kogo艣 tak wyje偶d偶onego jak Ty -聽聽a po g贸rach bierzesz z asfaltu (艣rednie聽ze zjazdu聽rz臋du 40-50km/h). I聽wtedy fakt, 艣rednie mog膮 wychodzi膰 podobnie, ale to przecie偶 zupe艂nie niepor贸wnywalne dane.

Cze艣膰

No to nie jest tak do ko艅ca. 呕eby na MTB uzyska膰 艣redni膮 rz臋du 25km/h to ju偶 trzeba si臋 porz膮dnie nakr臋ci膰. Ja bior臋 pod uwag臋 艣rednie z jazdy d艂ugodystansowej w terenie bardzo zmiennym z odcinkami asfalt贸w szybkich szutr贸w ale i piachu, podjazd贸w czy w og贸le ci膮gni臋cia roweru przez krzaki. W takich wypadkach ta 艣rednia w okolicach 20km/h wychodzi. Na Pomorskiej mia艂em 艣redni膮 z jazdy troch臋 ponad 19km/h z 520km. Na asfaltach to 艣rednia wychodzi pewnie wy偶sza ale rzadko zdarza mi si臋 jecha膰 d艂ugo po samych asfaltach.

A znam go艣ci, kt贸rzy s膮 w stanie w terenie osi膮ga膰 艣rednie powy偶ej 25km/h - i to jest zupe艂ny kosmos, wierz mi.

Pozdrowienia

• Thanks 1

16 minut temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

No to nie jest tak do ko艅ca. 呕eby na MTB uzyska膰 艣redni膮 rz臋du 25km/h to ju偶 trzeba si臋 porz膮dnie nakr臋ci膰. Ja bior臋 pod uwag臋 艣rednie z jazdy d艂ugodystansowej w terenie bardzo zmiennym z odcinkami asfalt贸w szybkich szutr贸w ale i piachu, podjazd贸w czy w og贸le ci膮gni臋cia roweru przez krzaki. W takich wypadkach ta 艣rednia w okolicach 20km/h wychodzi. Na Pomorskiej mia艂em 艣redni膮 z jazdy troch臋 ponad 19km/h z 520km. Na asfaltach to 艣rednia wychodzi pewnie wy偶sza ale rzadko zdarza mi si臋 jecha膰 d艂ugo po samych asfaltach.

A znam go艣ci, kt贸rzy s膮 w stanie w terenie osi膮ga膰 艣rednie powy偶ej 25km/h - i to jest zupe艂ny kosmos, wierz mi.

Pozdrowienia

Zupe艂nie wierz臋, bo troch臋聽na rowerze MTB (ale po p艂askim) je藕dzi艂em zanim przesiad艂em si臋聽na szos臋:-)Ale dla wyje偶d偶onego je藕d藕ca 艣rednia 25km/h po p艂askim asfalcie聽to nie jest jednak taki wielki聽problem. I 偶eby nie by艂o, pisz臋 tu o czystym asfalcie, zero terenu.聽Natomiast w g贸rach w terenie mie膰 ze zjazd贸w 艣redni膮 40-50km/h to raczej ma艂o mo偶liwe.聽St膮d s膮dz臋, 偶e po g贸rach raczej mia艂e艣聽na my艣li jazd臋 po asfalcie, przynajmniej w d贸艂:-) A to ju偶 jednak zupe艂nie inna bajka.

No i 偶eby by艂o w temacie w膮tku, praktycznie ca艂y MRDP to jazda po szosach zar贸wno po p艂askim jak i w g贸rach, st膮d te偶 taki a nie inny wyb贸r sprz臋tu - wi臋kszo艣膰 to szos贸wki o ma艂o sportowej geometrii. Cho膰 i tak聽wi臋kszo艣膰 wra偶e艅 i porad jakie czyta艂em z MRDP to, 偶e聽nie 艣redni膮聽pr臋dko艣ci膮 z聽jazdy si臋 wygrywa, a czasem聽przerw i odpowiednia logistyk膮. Tu mo偶na najwi臋cej straci膰/zyska膰. A im wi臋cej km-贸w w nogach tym ch臋膰 do przerw wi臋ksza i tym samym 艣rednia brutto spada drastycznie.

I dla mnie wszyscy startuj膮cy w tym maratonie to kosmici, a Ci z przodu stawki to ju偶, 偶e tak powiem galaktyczni:-)

Edited by cyniczny
  • Like 2

1 minut臋 temu, cyniczny napisa艂:

Zupe艂nie wierz臋, bo troch臋聽na rowerze MTB (ale po p艂askim) je藕dzi艂em zanim przesiad艂em si臋聽na szos臋:-)Ale dla wyje偶d偶onego je藕d藕ca 艣rednia 25km/h po p艂askim asfalcie聽to nie jest jednak taki wielki聽problem. I 偶eby nie by艂o, pisz臋 tu o czystym asfalcie, zero terenu.聽Natomiast w g贸rach w terenie mie膰 ze zjazd贸w 艣redni膮 40-50km/h to raczej ma艂o mo偶liwe.聽St膮d s膮dz臋, 偶e po g贸rach raczej mia艂e艣聽na my艣li jazd臋 po asfalcie, przynajmniej w d贸艂:-) A to ju偶 jednak zupe艂nie inna bajka.

No i 偶eby by艂o w temacie w膮tku, praktycznie ca艂y MRDP to jazda po szosach zar贸wno po p艂askim jak i w g贸rach, st膮d te偶 taki a nie inny wyb贸r sprz臋tu - wi臋kszo艣膰 to szos贸wki o ma艂o sportowej geometrii. Cho膰 i tak聽wi臋kszo艣膰 wra偶e艅 i porad jakie czyta艂em z MRDP to, 偶e聽nie 艣redni膮聽pr臋dko艣ci膮 z聽jazdy si臋 wygrywa, a czasem聽przerw i odpowiednia logistyk膮. Tu mo偶na najwi臋cej straci膰/zyska膰. A im wi臋cej km-贸w w nogach tym ch臋膰 do przerw wi臋ksza i tym samym 艣rednia brutto spada drastycznie.

Cze艣膰

Ja najwy偶sze 艣rednie jakie uzyska艂em w og贸le to z kr贸tkich odcink贸w - jazda do pracy - ale te偶 nie po asfalcie tylko g艂贸wnie po 艣cie偶kach rowerowych i to by艂o 28km/h. 24-25km/h je藕dzimy z 偶on膮 do pracy ale jak nie ma wiatru.

Zreszt膮 to wszystko s膮 jakie艣 przybli偶enia i szacunki z bardzo wielu jazd - tak mi si臋 to po prostu uk艂ada. Sprawdza艂em teraz na Stravie i r贸偶nice s膮 du偶e i zale偶膮 od wielu zmiennych np. czy jad臋 z plecakiem (je偶eli tak to jest to zawsze oko艂o 3-4 kg minimum) ju偶 to wp艂ywa na 艣redni膮 w granicach 1-1,5 km/h. O wietrze nie pisze bo to oczywiste. Czy jest mokro czy nie, czy s膮 ka艂u偶e czy nie itd.

Na szosie jest pewnie podobnie bo jak masz wod臋 czy ka艂u偶e to te偶 Ci臋 zwalnia i jedziesz ostro偶niej. Zjazdy w terenie... max dla mnie to 30-35 km/h ale to ju偶 czasami mam wra偶enie, 偶e jestem poza limitem bezpiecze艅stwa a na dobrym asfalcie - 60km/h...to chyba max bo mam szerokie i typowo terenowe opony (2.25 Schwalbe Smart Sam druty) i chyba ju偶 opory daj膮 o sobie zna膰 po prostu (nie m贸wi膮c w "duszy na ramieniu" :) ).

Pozdrowienia

Pozdrowienia

• Like 1

Mam bardzo podobne obserwacje co do mokrego i zjazd贸w, je偶d偶臋 wtedy bardzo ostro偶nie, zw艂aszcza te zjazdy ze s艂ab膮聽widoczno艣ci膮. Po cz臋艣ci to聽moja osobista fobia, bo wiem, 偶e je艣li b臋d臋 mia艂 kolejny wypadek, to ju偶聽mi 偶ona nie pozwoli wr贸ci膰 na rower 馃槃

• Like 3

Pe艂ny MRDP to tak naprawd臋 ultra maraton 4 letni. Sk艂ada si臋 z 4 wy艣cig贸w rok po roku. W kolejno艣ci od 2018 do 2021r. ZMRDP, nast臋pnie GMRDP, kolejny WMRDP i zamykaj膮cy i spinaj膮cy pe艂n膮 klamr膮聽MRDP. Maciek jest jednym z 10 zawodnik贸w kt贸rzy uko艅czyli w limicie czasowym 3 ostatnie maratony Zach贸d, G贸ry i Wsch贸d. Zach贸d w 2018r prowadzi艂 z Rozewia do Z艂otego Stoku. G贸ry w 2019 ze 艢wieradowa do Przemy艣la i w 2020r Wsch贸d z Przemy艣la do Rozewia. Maciek w艣r贸d tej ekskluzywnej 10 ma 5 艂膮czny czas 230.11 h. a poszczeg贸lne wyniki to w kolejno艣ci聽 Z-82.20 , G-85.44 i W-62.07 Z tej czo艂贸wki聽znam 2 . Daniel to pomys艂odawca i organizator MRDP, mega mocny zawodnik. W obecnym maratonie przejecha艂 200 pierwszych kilometr贸w i zrezygnowa艂 z dalszej jazdy bo obowi膮zki organizacyjne przy maratonie by艂y zbyt du偶e,聽oko艂o 80 startuj膮cych kolarzy w r贸偶nej formule i musi to ogarn膮膰. Kazimierz z Krakowa codziennie pokonuje na rowerze oko艂o 100-200 km. Jego roczne przebiegi s膮 rz臋du 50000-60000 km. Z tego co m贸wi艂 to rekord przebiegu rocznego na rowerze ma 100 000 km. I tego typu ludzie startuj膮 w MRDP. w obecnej chwili Kazik ma trzydzie艣ci kilka kilometr贸w przewagi nad Ma膰kiem. @johnny_narciarz聽startuje w kategorii solo (najtrudniejszej)

PS. Ca艂kowite przewy偶szenie to jednak 31 723m. wcze艣niej mylnie poda艂em 25 000m聽聽

• Like 2

7 godzin temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Pozdrowienia

Mitku, nie o艣mieszaj si臋. Takie rzeczy to wie nawet kompletny 偶贸艂todzi贸b.

Zwyci臋zca pierwszej edycji Wis艂y 1200 mia艂 czas 62:13 (艣rednia 19,3km/h)

Za to w Carpatii 2020 mia艂 51:45 (艣rednia 12 km/h) a w 2019 59:30 (艣rednia 10,8km/h)

To ta sama osoba, jad膮ca na tym samym rowerze, jedynie na innych oponach.

https://wisla1200.pl/wp-content/uploads/2018/09/lista-wynikow-wisla1200-21082018-final.pdf

https://carpatiadivide.pl/wp-content/uploads/2019/11/CD.pdf

16 minut temu, Spiochu napisa艂:

Mitku, nie o艣mieszaj si臋. Takie rzeczy to wie nawet kompletny 偶贸艂todzi贸b.

Zwyci臋zca pierwszej edycji Wis艂y 1200 mia艂 czas 62:13 (艣rednia 19,3km/h)

Za to w Carpatii 2020 mia艂 51:45 (艣rednia 12 km/h) a w 2019 59:30 (艣rednia 10,8km/h)

To ta sama osoba, jad膮ca na tym samym rowerze, jedynie na innych oponach.

https://wisla1200.pl/wp-content/uploads/2018/09/lista-wynikow-wisla1200-21082018-final.pdf

https://carpatiadivide.pl/wp-content/uploads/2019/11/CD.pdf

Cze艣膰

Widzisz ja mam tak膮 zasad臋, 偶e jak si臋 na czym艣 nie znam to si臋 nie odzywam Piotrze. Tobie sugeruj臋 to samo. A je偶eli ju偶 to przeczytaj o czym pisali艣my i jakich 艣rednich dotyczy艂y posty.

Pozdro

Edited by Mitek

To w temacie jazdy po g贸rach, mo偶esz spokojnie zamilkn膮膰.

Co do poprzednich post贸w to Np. podjazd 100km i 4km/h na trasie maratonu jest jak najbardziej mo偶liwy.聽 Tyle tylko, 偶e b臋dzie to suma wielu kr贸tszych odcink贸w a nie ci膮giem na Marsie.

• Thanks 2