Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dostałem mandat z Austrii za prędkość na A1 50 Eur. Jakieś doświadczenia? Lepiej zapłacić? Oprócz tego, że oczywiście uczciwie byłoby zapłacić, chociaż nie pamiętam, żebym naginał prędkość .... ale może, jak to na autostradzie, gdzieś nie przyhamowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Hej, dostałem mandat z Austrii za prędkość na A1 50 Eur. Jakieś doświadczenia? Lepiej zapłacić? Oprócz tego, że oczywiście uczciwie byłoby zapłacić, chociaż nie pamiętam, żebym naginał prędkość .... ale może, jak to na autostradzie, gdzieś nie przyhamowałem.

Zapłacić. Po drugie, włącz Yanosika- pokazuje fotoradary i odcinkowe pomiaru prędkości w Austrii jak i we Włoszech. Od kiedy używam, a byłem tam 3x na wakacjach autem, nic nie mrugnęlo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dostałem na autostradzie 50 euro podczas osobliwego powrotu z Austrii w marcu 2020, przyszło listem zwykłym - z zasady listy zwykłe ignoruje.

Podobno do 100 euro nie prowadzą dalszej windykacji - w moim przypadku to się sprawdziło, ale lepiej znowu tym samym autem do Austrii nie jechać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WojtekM napisał:

No właśnie, też dostałem zwykłym. Czytałem, że powinno być poleconym.

Dają jakieś zniżki?..... Kiedyś dostałem z Hiszpanii z instrukcją ze jak zapłacę do 2 tygodni to 50 a jak nie to będą mnie ścigać za 100 (w uk jest podobnie tylko mandaty bardziej bolesne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

No właśnie, też dostałem zwykłym. Czytałem, że powinno być poleconym.

Też dostałem zwykłym. 60EUR za przekroczenie 14 km/h na A12 przed Insbruckiem. Też mi się wydaję że tak małą kwotę to by nie ścigali w PL. Ale biorąc pod uwagę to że zamierzam jeszcze bywać w Austrii i nie chcę kłopotów - zapłaciłem. Odnośnie Yanosika to nie wiedziałem że działa w AT, nie miałem włączonego w momencie sesji fotograficznej. Natomiast zaraz potem zainstalowałem Radarbota - też dobrze pokazuję fotoradary

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy też mandat z Austrii w okolicy obwodnicy Wiednia, jakieś 3 lata temu. Były remonty na autostradzie, skończyły się, normalna droga, ale nie było jeszcze znaku, że koniec ograniczenia prędkości - tam robiło fotki... Znajomi jeżdżący regularnie od wielu lat doradzili zapłacić. W przypadku braku problemów nie będą ścigać, w razie zatrzymania na kontroli/stłuczki wyświetla im się to w bazie i już nie jest tak miło.

Edytowane przez Redster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Redster napisał:

Mieliśmy też mandat z Austrii w okolicy obwodnicy Wiednia, jakieś 3 lata temu. Były remonty na autostradzie, skończyły się, normalna droga, ale nie było jeszcze znaku, że koniec ograniczenia prędkości - tam robiło fotki... Znajomi jeżdżący regularnie od wielu lat doradzili zapłacić. W przypadku braku problemów nie będą ścigać, w razie zatrzymania na kontroli/stłuczki wyświetla im się to w bazie i już nie jest tak miło.

Jezeli Cię zatrzymają do kontroli to uprzejmie poproszą o oplacenie na miejscu albo Cię nie puszczą. Razem z odsetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Ja dostalem w tamtym roku, cos 90 euro. Pierwszy list do kosza. Drugi juz z grozba ze bedzie 1000 euro. Zaplacilem.

Z niemiec nie place i dziala. 

Dla info, kto nie wie, mieszkam w Szwecji.

Ja z Niemiec zapłaciłem i działa i wrócić mogę nie bojąc się przypadkowego zatrzymania i wykrycia. Z Francji tez zapłaciłem wszystkie mandaty na małych prędkościach z zagapienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WojtekM napisał:

Hej, dostałem mandat z Austrii za prędkość na A1 50 Eur. Jakieś doświadczenia? Lepiej zapłacić? Oprócz tego, że oczywiście uczciwie byłoby zapłacić, chociaż nie pamiętam, żebym naginał prędkość .... ale może, jak to na autostradzie, gdzieś nie przyhamowałem.

Ja bym zapłacił. Ew. komplikacje nie warte tych pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

Panowie, naprawdę nie stać Was żeby zapłacić 50e mandat? 

Tylko robicie taką dramę.

 

mysle ze to nie jest kwestia zamoznosci, a po prostu mentalu. Niestety jestesmy takim narodem ze zawsze bedziemy kombinowac, czego mamy przyklad wlasnie w tym watku. Zlamal przepisy ale zastanawia sie czy zaplacic. I jeszcze zaklada watek w tym celu.. pogratulowac.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Turnplayer napisał:

mysle ze to nie jest kwestia zamoznosci, a po prostu mentalu. Niestety jestesmy takim narodem ze zawsze bedziemy kombinowac, czego mamy przyklad wlasnie w tym watku. Zlamal przepisy ale zastanawia sie czy zaplacic. I jeszcze zaklada watek w tym celu.. pogratulowac.

Przepisy nieco głupie. Obchodziliśmy komunistyczne obejdziemy i zachodnie. Ja z Francji dostałem 58 na 50 dopuszczalne 53 na prostej pustej dwupasmówce. Koszty wysłania większe niż mandat. Z de dostałem 45 na 30 gdzie sens. Zapłaciłem. Ale człek się burzy przed głupota przepisow s bardziej ich egzekucji. Wiem ze taki Mario chciałby aby rzeki zakręcaly pod katem prostym, a w Karkonoszach ludzie jeździli po szlakach. On nie myśli on egzekwuje ew. lubi jak jest egzekwowane, po co? Lepiej nie myśleć. Inni pomyśleli.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sstar napisał:

Przepisy nieco głupie. Obchodziliśmy komunistyczne obejdziemy i zachodnie. Ja z Francji dostałem 58 na 50 dopuszczalne 53 na prostej pustej dwupasmówce. Koszty wysłania większe niż mandat. Z de dostałem 45 na 30 gdzie sens. Zapłaciłem. Ale człek się burzy przed głupota przepisow s bardziej ich egzekucji. Wiem ze taki Mario chciałby aby rzeki zakręcaly pod katem prostym, a w Karkonoszach ludzie jeździli po szlakach. On nie myśli on egzekwuje ew. lubi jak jest egzekwowane, po co? Lepiej nie myśleć. Inni pomyśleli.

Dla każdego znajdzie się jakiś przepis, że jest głupi. Jest podana górna granica, obojętnie czy to prędkość, waga, wymiar - dlaczego kwestionujemy, gdy się przekroczyło o 4cm/kg/jedn. to powinni nas puścić? A 7 jednostek? A 11? Jeśli ma być sprawiedliwie, każdy powinien być traktowany równo. 

 

12 minut temu, Turnplayer napisał:

mysle ze to nie jest kwestia zamoznosci, a po prostu mentalu. Niestety jestesmy takim narodem ze zawsze bedziemy kombinowac

Esencja sprawy. Nauczeni kombinowaniem z czasów komuny, powielamy wzorce w kolejnych dekadach, na nieszczęście przekazując to naszym dzieciom. Co innego kombinatorstwo, a co innego zaradność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redster napisał:

Dla każdego znajdzie się jakiś przepis, że jest głupi. Jest podana górna granica, obojętnie czy to prędkość, waga, wymiar - dlaczego kwestionujemy, gdy się przekroczyło o 4cm/kg/jedn. to powinni nas puścić? A 7 jednostek? A 11? Jeśli ma być sprawiedliwie, każdy powinien być traktowany równo. 

 

Esencja sprawy. Nauczeni kombinowaniem z czasów komuny, powielamy wzorce w kolejnych dekadach, na nieszczęście przekazując to naszym dzieciom. Co innego kombinatorstwo, a co innego zaradność. 

Przepisy są ok. Egzekwowane aptekarskie głupie. Jest litera. Jest duch. Tyle.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sstar napisał:

Wiem ze taki Mario chciałby aby rzeki zakręcaly pod katem prostym, a w Karkonoszach ludzie jeździli po szlakach. On nie myśli on egzekwuje ew. lubi jak jest egzekwowane, po co? Lepiej nie myśleć. Inni pomyśleli.

Ty syfiarzu. Bardzo lubisz wrzucać swoje wymysły w czyjeś usta.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...