Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, tresor napisał:

Górka w Przemyślu jest naprawdę ok i rzeczywiście jest bardzo blisko centrum sporego przecież miasta. Krzesło trochę przedpotopowe, bo to już na starcie kilkanaście lat temu była używka, ale lubię tę stację. No i ceny mają niezłe, 4 godz. za 80 zł, a opcja 4x4 godz. w dowolne wybrane dni w sezonie za 170 zł. Polecam.

Już poprawiłem, przecież tam jeździłem wiele razy, a... zapomniałem. Poprawione: 
Miejskie stoki, w każdym razie z widokiem na miasto | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lexi napisał:

Całe szczęście że jestem na nartach bo ni chuchu nie wiem którą mam nogę tylną i jak mam ją zamocowaną do reszty ..przypiętą, przykręconą.. ?

 

To efekt wypadku sprzed paru lat pewnego snowboardzisty. Jedna noga musi być odpięta (od wiązania, nie od ciała), inaczej nie wpuszczą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redster napisał:

Wańkowa niestety nie była testowana w ostatnich dniach, więc nie mogę się wypowiedzieć co do warunków.

 

No to parę słów o Wańkowej z ostatniej (13.01) soboty.

Warunki śniegowe: bardzo dużo śniegu - produkcja trwała pełną mocą i prawie cała stacja jest otwarta. Nieczynny był tylko fragment trasy nr 4 (na zielono). Ale zerkając na kamery - już jest otwarty.

image.thumb.png.8d31150b9275a4e20fe17d1166026a76.png

Wańkowa to stromy początek, szybko degradujący się, potem szeroko i coraz bardziej płasko. Dwie taśmy do nauki, długie i często się zatrzymujące. W sobotę górna taśma złapała awarię, podobnie jak wyżej położony talerzyk, co odcięło dużą część tras do nauki. Ten talerzyk jest fatalny, to nie Tatrapoma na sztywnej aluminiowej rurze, tylko kawałek sznura/liny osłonięty plastikowym ni to wężem ni jakąś osłoną. Zmrożonego ciężko utrzymać w dłoniach. Podobny talerzyk łączy w Białce Kaniówkę z Jankulakowskim Wierchem o ile dobrze pamiętam.

Stromą górę można objechać trasą nr 3, czyli taką szerszą nartostradą przez las, zwykle wyślizganą do granic możliwości.

Przy dolnej stacji jest m.in. dwupoziomowa samoobsługowa restauracja z ogromnymi (w sobotę) kolejkami. A także nowoczesna wypożyczalnia (z numerkami i tablicą informacyjną) oraz czyste toalety.

image.thumb.png.a68333a2e170e466e13b8b5783ab4c55.png

To zdjęcie z produkcji śniegu z FB ośrodka.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To efekt wypadku sprzed paru lat pewnego snowboardzisty. Jedna noga musi być odpięta (od wiązania, nie od ciała), inaczej nie wpuszczą!

To mi stryjenka oczy otworzyła - myślałem że od ciała.. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Już poprawiłem, przecież tam jeździłem wiele razy, a... zapomniałem. Poprawione: 
Miejskie stoki, w każdym razie z widokiem na miasto | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

Jest jeszcze Szczecińska Gubałówka: https://www.facebook.com/szczecinskagubalowka/. W granicach administracyjnych miasta Szczecin, choć bez widoku na miasto B|

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj meldunemy się ok. 9.30. Komputer pokazuje-10. Parking  zapełniony  bardziej  niż w poprzednich dniach. Stok przygotowany najlepiej do tej pory. Na stoku  zdecydowanie tłoczniej. Do 13.30 twardo ale  nie betonowo, stok trzyma bardzo dobrze.  Niestety dużo narciarzy średnio jeżdżących którzy szarżują. Efekt to 3 interwencje GOPR i karetek pogotowia. Lepsza połowa intensywnie ćwiczy na górze różne elementy jazdy na ściance których w poprzednich latach się uczyła. Schodąc że stoku kolejka do  kanapy ponad  7 minut. 

20240117_103237.jpg

20240117_104553.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem sią na wieczorne Pilsko. Stok nie był ratrakowany popołudniu, ale warunki i tak dobre (twardo i równo), kolejek brak (podobno przez cały dzień nie było tłoczno). Dzieci wolały zjeżdżać na Babie (bardziej miękko)image.thumb.jpeg.645c09e6bd30814a6fb33f3649f8da15.jpeg

 

W sobotę i niedzielę padło na Stożek żeby nie jeździć w tłoku. W sobotę było rewelacyjnie, ale w niedzielę wielu nie dawało rady po świeżym opadzie na twardym podkładzie i ścianka ich pokonywała, ale i tak udany wyjazd. Były też osoby które pokonał sam dojazd i wylądowali autem w rowie.

image.thumb.jpeg.e2169df6c1e817f3539c51270a621f13.jpeg

  • Like 13
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 15:54, Hextor napisał:

Małopolska to region, który ma wyznaczone granicę od tysiąca lat, a granicę wojewódzkie zostały wyznaczone niecałe 30 lat temu. Stąd np. Sędziszów Małopolski w wojewodztwie Podkarpackim. Nawet za PRLu Żywiec był w wojewodztwie Krakowskim. 

Zaraz zaraz, to gdzie ma należeć wspomniany Sędziszów? Aaa sugerujesz, że powinien się zwać Podkarpackim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 17:41, lski@interia.pl napisał:

Magura Małastowska, trasa urozmaicone 1400 m w lesie. We władaniu Zasady zeszła na psy, ale teraz są bardzo dobre warunki, a ludzi nie ma. U podnóża chodzi talerzyk w Małastów ie, gdzie ludzi nieco wiecej, można się rozdzielić, jeśli to urlop rodzinny. Niestety wolne krzesło, obrót z szybkim zjazdem to 12 minut. Dla feryjnych eksploratorów rodzinnych polecam... 

IMG_20240115_140352.jpg

IMG_20240115_140348.jpg

A jak wygląda dojazd do tej stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej4 napisał:

Zaraz zaraz, to gdzie ma należeć wspomniany Sędziszów? Aaa sugerujesz, że powinien się zwać Podkarpackim? :)

Nie, nazwę bym zostawił. Tylko chciał bym, żeby ludzie mieli na uwadze, że Małopolska to coś więcej niż województwo Małopolskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grimson napisał:

115 km/godz można zrobić na Kasprowym czy Dzikowcu, tam jest odpowiednie nachylenie. Nie posądzam Czantorię o taki profil trasy.

noo. chyba można, przy wyratrakowanej, pierwszy przejazd, odpowiedni śnieg, braku ludzi, idzie tam tyle pocisnąć, mimo pozoru tam się nabiera prędkości, na Head iSL zrobiłem 87,6 km/g to na GS możliwe 115, wczoraj warun na nocnych petarda mimo 0 stopni, pięknie oświetlony stok (najlepiej w okolicy, można jeździć w przeciwsłonecznych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...