Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Piątka na Jaworzynie Krynickiej, świeżo otworzona. W nocy nasniezyli i nie rozgarnęli, potem spadło sporo świeżego i zamaskowalo te kupy, więc warunki mocno zdradliwe... 

 

 

IMG_20240123_091153.jpg

IMG_20240123_091149.jpg

Wiesz może jak warunki na reszcie tras  ? Jutro rano chyba się wybiorę i chciałbym się dowiedzieć czego się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Czantori dziś z rana pustki.

Chyba lekki deszczyk nad ranem wystraszył potencjalnych narciarzy

Też miałem obawy czy nie zastane lodowej szkorupy....nie 

Dali radę 💪

Warunki z rana b dobre i okienka pogodowe były.

Ps.Dziś zakładali orczyki na Faturce.

Jutro  ponowna reaktywacja po dośnieżaniu stoku.

 

IMG_2990.jpeg

IMG_2993.jpeg

IMG_2994.jpeg

IMG_2995.jpeg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jusik2002 napisał:

Wiesz może jak warunki na reszcie tras  ? Jutro rano chyba się wybiorę i chciałbym się dowiedzieć czego się spodziewać...

Wszędzie teraz po wieczornym ratrakowaniu są dobre, tylko nocne zdarzenia - deszcz, śnieg lub armatki mogą nieco popsuć rano podłoże. Ja jutro też na 5 ce, od 8 30 do 10 30,zaglądnij..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Wszędzie teraz po wieczornym ratrakowaniu są dobre, tylko nocne zdarzenia - deszcz, śnieg lub armatki mogą nieco popsuć rano podłoże. Ja jutro też na 5 ce, od 8 30 do 10 30,zaglądnij..

 

 

Jak nie obudzi mnie o 7 rano deszcz to będę  😀 Ale tylko się przywitam bo w życiu na tyczkach nie jeździłem i narty zupełnie nie takie jak trzeba mam 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnów Ski | 20.01.2024

Po wizycie w Karpacz Ski Arena pojechałem się dobić do Czarnowa. Od dawna chciałem tam zawitać ale specjalnie jechać do tak małego ośrodka nigdy się nie chciało. A tak wyszło fajne połączenie Karpacz+Czarnów. Po drodze jeszcze obiad w Kowarach(Karpacz jak to w sobotę zawalony na maxa, wyjeżdżałem krajoznawczo przez Sosnówkę by ominąć korki) i meldujemy się na stoku. Karnet 2h za 75pln, jazda od 18 do 20. Stacja ratrakuje stoki na wieczorną jazdę także równo, mróz i super śnieg(niby sporo sztucznego ale dobrze wymieszany z naturalnym). Na trasach Alpejskiej i Widokowej nasypali go naprawdę sporo, myślę że ok 100cm. Trasy niby tylko po 700-800m ale całkiem ambitne, przyjemne nastromienie mają, można różnorodnie pojeździć. Załapałem się na otwartą trasę Rodzinną(1000m), niby bardziej płaska ale można ostro pójść na krawędziach w długich skrętach. Trasa nie posiada oświetlenia ale widoczność jest wystarczająca żeby także wieczorem nią pośmigać. Szkoda, że nie ma naśnieżania, po weekendzie zdaje się, że ją zamknęli. Ludzi całkiem sporo, niby kolejek nie było ale były momenty że 3-4 min do talerzyka trzeba było przeczekać, jakby było więcej to średnio się to kalkuluje przy tak krótkim stoku. Widać, że ośrodek jest mądrze zarządzany, jest wypożyczalnia, gastronomia, baza noclegowa nieopodal. Dzika okolica wokół ośrodka też dodaje swoisty klimat.

IMG_36141.thumb.JPG.9bb24df886bf5b1b93051110de9ff655.JPG

Widok ogólny

IMG_36151.thumb.JPG.4e28b8186d3f5bf747ff6be028c4d4dd.JPG

Brakuje tylko "Pista solo per sciatori esperti"😅

  • Like 16
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maxi69king napisał:

Czarnów Ski | 20.01.2024

Po wizycie w Karpacz Ski Arena pojechałem się dobić do Czarnowa. Od dawna chciałem tam zawitać ale specjalnie jechać do tak małego ośrodka nigdy się nie chciało. A tak wyszło fajne połączenie Karpacz+Czarnów. Po drodze jeszcze obiad w Kowarach(Karpacz jak to w sobotę zawalony na maxa, wyjeżdżałem krajoznawczo przez Sosnówkę by ominąć korki) i meldujemy się na stoku. Karnet 2h za 75pln, jazda od 18 do 20. Stacja ratrakuje stoki na wieczorną jazdę także równo, mróz i super śnieg(niby sporo sztucznego ale dobrze wymieszany z naturalnym). Na trasach Alpejskiej i Widokowej nasypali go naprawdę sporo, myślę że ok 100cm. Trasy niby tylko po 700-800m ale całkiem ambitne, przyjemne nastromienie mają, można różnorodnie pojeździć. Załapałem się na otwartą trasę Rodzinną(1000m), niby bardziej płaska ale można ostro pójść na krawędziach w długich skrętach. Trasa nie posiada oświetlenia ale widoczność jest wystarczająca żeby także wieczorem nią pośmigać. Szkoda, że nie ma naśnieżania, po weekendzie zdaje się, że ją zamknęli. Ludzi całkiem sporo, niby kolejek nie było ale były momenty że 3-4 min do talerzyka trzeba było przeczekać, jakby było więcej to średnio się to kalkuluje przy tak krótkim stoku. Widać, że ośrodek jest mądrze zarządzany, jest wypożyczalnia, gastronomia, baza noclegowa nieopodal. Dzika okolica wokół ośrodka też dodaje swoisty klimat.

IMG_36141.thumb.JPG.9bb24df886bf5b1b93051110de9ff655.JPG

Widok ogólny

IMG_36151.thumb.JPG.4e28b8186d3f5bf747ff6be028c4d4dd.JPG

Brakuje tylko "Pista solo per sciatori esperti"😅

W Czarnowie mieszka sporo freaków, ja mieszkałem zwykle https://www.facebook.com/wdoliniemodrzewi/?locale=pl_PL a jeździł tam nieodżałowany Niko130 https://www.skiforum.pl/topic/43312-niko130-wspomnienie/

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SMR

Z uwagi na silny wiatr w dniu 24.1.2024 ośrodek SON podczas jazdy dziennej - nieczynny!

W ciągu dnia wiatr ma słabnąć więc jazda wieczorna powinna odbyć się zgodnie z planem.
Strefa nauki MAXILAND czynna dla klientów szkoły.

Ośrodek BESKID SPORT ARENA czynny bez zmian w godz. 8:30-16:00 i 17:00-20:00.

 

Skrzyczne COS

Z powodu silnego wiatru kolej na Skrzyczne jest nieczynna do odwołania.
W dniu 25.01.2024 (czwartek) drugi odcinek Kolei Jaworzyna-Skrzyczne będzie czynny od
godziny 11:00.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległa relacja z wczorajszej wieczornej jazdy na Skolnitach.

IMG_20240123_165733.thumb.jpg.2dadf3664bed981f6e17466a365648e2.jpg

Równo w miarę pusto i szybko. Bardzo dobra jazda, warunki jak na taką pogodę rewelacja. 

IMG_20240123_170202.thumb.jpg.6ff676015b9d278b92008af161d5fdce.jpg

Zdjęć mało bo trzeba było maksymalnie wykorzystać sztruks. Pozdrawiam sympatycznego Pana Ryszarda - super jazda :)

Pozdrawiam

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kolorowy napisał:

Co sądzicie o pogodzie od Poniedziałku?

Mamy wstępne plany rezerwacji noclegu ale aura chyba nie będzie sprzyjać.

IMG_5607.png

 Będzie na miękko za dnia, w nocy zmrozi. Może beton uchowa się przez pierwsze dwie godziny:

https://www.yr.no/en/details/graph/2-3085988/Poland/Lower Silesia/Kłodzko County/Sienna

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narty pilsko napisał:

W Korbielowie dzisiaj leje. Zostałem w pokoju. Pojechałem na parking  ale wszyscy wracali.Buczynka nie działała z powodu wiatru.

Na Słowacji w Oravicach odpalili dziś wyciąg na patencie. Post wyżej film z jazdy młodego. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była Jaworzyna. Niestety z racji porannego strajku auta, nie udało się spotkać na tyczkach z lski@interia.pl . Na parkingu meldujemy się o 10. Karnety kupione w aucie więc tylko automat i pyk pid gondole. I tu zaskoczenie, kolejka może 3 minuty 🤔 . Smigamy do gory i robimy rozpoznanie teas. Najpierw 2 i 2A, trasa fajna tylko krzeslo i talerz.. Warunki dobry+ poniewaz podklad bardzo dobry ale bylo sporo sniegu ktory nie mial jak zwiazac... Zamiast zjechac jeszcze raz do talerza to podchodzimy pod gondole. Zjazd gliwna trasa bardzo fajny. Warunki fajne. Jedziemy gondolą po czym zjazd do 5. Trasa świetna ale znowu sporo śniegu który nie miał jak zwiać z podłożem. Ale jak na to nachylenie to wogole nie ma się do czego przyczepić.  Jeździmy 2 razy tak na pół pieca że względu właśnie na troszkę zdradliwy opady śniegu 😀  Potem golimy chyba 1 do krzesła które się spodobało dziecku (ciepełko i brak wiatru). Ta trasę golimy kilka razy i tak zwiedzamy cały ośrodek. Na koniec mała kraksa i połamany kijek oraz mała kontuzja co nas eliminuje z dalszej jazdy. Refleksje... Jak będzie postępować modernizacja to będzie TOP ośrodek. Dawanie krzesła na 5 to słaby pomysł. Już widziałem tan ambitnych narciarzy(...) a jak będzie krzesło to będzie niebezpiecznie. Gdyby było krzesło na 4 i jedno długie na 2 i 2a to by się działo. Ogromnym zaskoczeniem było praktycznie brak ludzi. I to jeszcze ferie mazowieckie. Ludzie chyba naprawdę zrozumieli, że robi się to bardzo droga zabawa. Już nie wspomnę, że gorale z cenami przesadzają i przez to pewnie mocno się przelicza. Może jak rok dostaną po dupie to się zorientują, że to grube przegięcie. Jednak cena do jakości np Jaworzyna a Pingwin to przepaść. Pingwin totalnie odleciał z cenami karnetu. Byłem tam bo kupiłem w promocji. Jednak jak zobaczyłem cenę na horse np za czekoladę 26 złotych to już mnie z butów mega zapiętych klamrami i tak wybiło. Może też coś przemyśla i zorientują się jakie puchy są w odniesieniu rok do roku. Co jutro to zobaczymy jaka pogoda Nas obudzi. 😉

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Krynicy nienarciarsko, około południa ściana wody przez długi czas. Wyżej mega mokry śnieg i śnieg z deszczem, w górnych partiach Jaworzyny pewnie śnieg, ale dolne części bieda straszna, a niższe stacje to już w ogóle...
Czekam więc na razie na poprawę warunków pogodowo-śniegowych w regionie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Byłem dzisiaj w Krynicy nienarciarsko, około południa ściana wody przez długi czas. Wyżej mega mokry śnieg i śnieg z deszczem, w górnych partiach Jaworzyny pewnie śnieg, ale dolne części bieda straszna, a niższe stacje to już w ogóle...
Czekam więc na razie na poprawę warunków pogodowo-śniegowych w regionie...

Czsem Pan Bucek se z nos jaja robi...miałem właśnie tydzień wolnego .. hej..:(

  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Byłem dzisiaj w Krynicy nienarciarsko, około południa ściana wody przez długi czas. Wyżej mega mokry śnieg i śnieg z deszczem, w górnych partiach Jaworzyny pewnie śnieg, ale dolne części bieda straszna, a niższe stacje to już w ogóle...
Czekam więc na razie na poprawę warunków pogodowo-śniegowych w regionie...

Na Jaworzynie do 9  śnieg, potem ściana deszczu, skończyłem o 10 na wylot przemoczony... 

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...