Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 25/26


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Jusik2002 napisał:

O ujuuuu zloty..... 9 godzin na trasie 400 km... Gratulacje zawzięcia, w życiu bym nie wsiadł do tego pociągu.... Z ciekawości ole on kosztuje  ??

87 zł choć czasem da się kupić taniej. To jest niestety jedyny sposób, żeby w miarę w dobrych warunkach dostać się do Krynicy przed 9 jadąc z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Warunki są świetne, B jest ładnie orzeratrakowana po czarbej A jazda w oięknym puchu🙂 Ludzi garstka tylko spora mgła

Czarna A

 

20260329_095219.jpg

20260329_095222.jpg

I po takich opadach białego, plus obiecujących prognozach pogody, CG dziś kończy kręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jusik2002 napisał:

O ujuuuu zloty..... 9 godzin na trasie 400 km... Gratulacje zawzięcia, w życiu bym nie wsiadł do tego pociągu.... Z ciekawości ole on kosztuje  ??

Ja mam wrażenie, że takich wariatów, przepraszam z góry Kolegę za wyrażenie, niemal "idiotów narciarskich", jednak trochę jest. Nie jest to grupa dominująca, ale jest dość znaczna. 

Ludzi nakręconych na narciarstwo wcale nie jest garstka. Ja kiedyś w Szczyrku spotkałem gościa, który gdzieś z 400 km sam jechał autem od 3 rano, aby zjechać może 10 razy - bo były kolejki. 

Jest też mnóstwo skiturowców, w ogóle miłośników narciarstwa alternatywnego. Ale znam mnóstwo fanów narciarstwa tradycyjnego, którzy potrafią naprawdę wiele sił poświęcić. No i czasem $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ja mam wrażenie, że takich wariatów, przepraszam z góry Kolegę za wyrażenie, niemal "idiotów narciarskich", jednak trochę jest. Nie jest to grupa dominująca, ale jest dość znaczna.

W tym szaleństwie jest metoda 😉

Powiem tak. Jechałem tym pociągiem kilka razy do Zakopanego (w Krakowie wagony są rozłączane). Ludzi z nartami za wiele nie bywało, ale za to mnóstwo z plecakami turystycznymi, którzy widać że przejeżdżają po 6 rano do Zakopanego po to, by od razu iść w góry. Wiadomo, że nie da się dobrze wyspać, ale i tak lepiej niż w samochodzie jako kierowca 😊

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka

Śnieg niestety bardzo tępy. Ciężko było dojechać do 6, górna część trasy wymagająca przez przytrzymywanie przez mokry śnieg. Niżej dało się przycisnąć, choć też nieco asekuracyjnie, żeby w razie czego nie wylądować na śniegu czym innym niż nartami.

Niżej sporo przetarć, które dało się ominąć. Szkoda, że nie spadło tu tyle śniegu co w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, choć wtedy pewnie byłoby żal, że nie można śmigać na innych trasach.

IMG-20260329-WA0001.jpg

20260329_144519.jpg

20260329_125732.jpg

20260329_124921.jpg

  • Like 16
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB Czantoria

🤫 Tylko zostawimy tutaj taką wiadomość 😉🌷
INFO Z TRASY NR 1: Trzy pasy z góry na dół zrobiliśmy dziś w nocy na sztruks. Zwężenie tylko w jednym środkowym odcinku trasy (gorsze około 200 m). Poza tym góra i dół naprawdę niezły warunek na skitura.

To nie prima aprilis. Spadła z nieba darmoszka, kolej w przeglądzie, trasa nieczynna, przycisnęliśmy i można potrenować (na własną odpowiedzialność). Kto wie może nawet do świąt się utrzyma.

 

FB_IMG_1774849866877.jpg

FB_IMG_1774849870160.jpg

FB_IMG_1774849874712.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ktokolwiek coś wie? 
Możliwości jazdy od piątku, Szczyrk, Wisła. Być może Skrzyczne na święta. @marcinn Czantoria? Nowa Osada, Soszow poza niebieską?

Darku tylko Soszów i Siglany w Wiśle, boi jeszcze Skrzyczne

IMG_4930.png

Edytowane przez marcinn
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ha ha 400 km, napisz @leitner owi

Na święta przerwa na pieczenie i jedzenie mazurków i innych specjałów ;) Za tydzień lecę na Kasprowy. Liczę, że sytuacja się uspokoi i otworzą Goryczkową wraz z nartostradą.

Do czynnych ośrodków narciarskich w święta trzeba jeszcze dopisać jeszcze Kotelnicę oraz Wieżycę-Koszałkowo.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ktoś jeszcze ma plany na Kasprowy po świętach-wygląda,że we wtorek i środę będą warunki, jakich jeszcze nie było...

Ja mam plany poświąteczne ale na drugą stronę Tatr.
Logistyka wygodniejsza i ceny karnetów również.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ktoś jeszcze ma plany na Kasprowy po świętach-wygląda,że we wtorek i środę będą warunki, jakich jeszcze nie było...

Niestety niektóre prognozy pokazują ryzyko silnego wiatru w tych dniach. 

Wycofały się za to z dużego ocieplenia i pokazują szanse na kolejne opady śniegu na przełomie kolejnego i następnego tygodnia. Szanse na majówkę na Kasprowym znów rosną

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leitner napisał:

Kotelnica wydłuża sezon. Od 7 do 12.04 czynne koleje II (wzdłuż FISu) i IV (główna) oraz wyciąg wraz z snowparkiem.

Rok temu Białka kręciła do 06.04.2025, o ile mnie pamięć nie myli.

Foty z Białki z 27.03.2025 jak niżej, było ciepło i mocno miękko:

IMG_4963.jpeg

IMG_4959.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...