Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, nikdob napisał:

To pytanie, po co łazić w góry gdzie widać tylko las? Las to ma każdy blisko domu :)

Dla przyjemności, satysfakcji, zmęczenia, znalezienia się z dala od ludzi. Niestety często widokowe szlaki powoduje spore ilości ludzi na szlaku. Stąd często/gęsto wolę mniej/mało widokowy, ale na którym spędzę w samotności kilka godzin. Dodatkowo zupełnie inaczej idzie się w lesie po górach, a inaczej po płaskim. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cyniczny napisał:

Dla przyjemności, satysfakcji, zmęczenia, znalezienia się z dala od ludzi. Niestety często widokowe szlaki powoduje spore ilości ludzi na szlaku.

No widzisz, to Ty masz widocznie inaczej niż większość, którzy chętniej odwiedziają widokowe szlaki z oczywistych powodów. I dla Ciebie to bezsens ale dla większości - jak sam zuważyłeś powyżej - nie. Oczywiście najlepiej byłoby mieć  jedno i drugie, ale ponieważ miejsc widokowych w polskich górach jest mało (bo? patrz wyżej) to te tłumy idą tam gdzie coś widać. Na Przehybie jest stosunkowo pusto w przewiwieństwie do Wysokiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyniczny napisał:

Dla przyjemności, satysfakcji, zmęczenia, znalezienia się z dala od ludzi. Niestety często widokowe szlaki powoduje spore ilości ludzi na szlaku. Stąd często/gęsto wolę mniej/mało widokowy, ale na którym spędzę w samotności kilka godzin. Dodatkowo zupełnie inaczej idzie się w lesie po górach, a inaczej po płaskim. 

No widzisz a ja kompletnie nie rozumie hejtu budowania wierz widokowych. Jak wyrżnięty jest teren pod nowe trasy to jest ok a jak buduje się wieże które wymagają małej ilości wycinki to już paskudne. Będąc ostatnio w Krynicy oczywiście na nartach byłem również na wieży Słotwińskiej. Jej konstrukcja jest piękna z zastosowaniem głównie drewna i jest zdecydowaną atrakcją..... jak i również świetnie się komponuje w teren. Proponuje zluzowanie gaci i dopuszczenie w góry również niedzielnego turysty który przyjedzie tylko dla widoków..........

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

No widzisz a ja kompletnie nie rozumie hejtu budowania wierz widokowych. Jak wyrżnięty jest teren pod nowe trasy to jest ok a jak buduje się wieże które wymagają małej ilości wycinki to już paskudne.

Bo wiele tych WIEŻ jest paskudnych i psujących krajobraz. Ta na Trójgarbie też Ci się podoba? Raptem 67 ton stali w lesie - bajka.

https://walbrzych.naszemiasto.pl/propozycja-wycieczki-moze-na-weekend-trojgarb-z-niezwykla/ar/c1-7776720

Generalnie jeśli mają powstawać takie konstrukcje to powinny jak najmniej ingerować w krajobraz. Wieża w Krynicy jest paskudnym wielopiętrowym molochem i pasuje do gór jak pięść do nosa.

 

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Proponuje zluzowanie gaci i dopuszczenie w ry również niedzielnego turysty który przyjedzie tylko dla widoków.........

Eee to chyba Tobie coś pękło, bo nie zdążyłeś sięgnąć po SJP:-P

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cyniczny napisał:

Bo wiele tych WIEŻ jest paskudnych i psujących krajobraz. Ta na Trójgarbie też Ci się podoba? Raptem 67 ton stali w lesie - bajka.

https://walbrzych.naszemiasto.pl/propozycja-wycieczki-moze-na-weekend-trojgarb-z-niezwykla/ar/c1-7776720

Generalnie jeśli mają powstawać takie konstrukcje to powinny jak najmniej ingerować w krajobraz. Wieża w Krynicy jest paskudnym wielopiętrowym molochem i pasuje do gór jak pięść do nosa.

 

Eee to chyba Tobie coś pękło, bo nie zdążyłeś sięgnąć po SJP:-P

 

A gdzie niby widzisz tam błąd ? To, że Tobie się nie podoba nie oznacza że wszyscy tak muszą myśleć. 

Piszesz o wieżach a wyrżnięcie w Szczyrku trawersu z Kopy to niby jest cudowna integracja krajobrazowa ? Już nie wspomnę o tym co zrobili z Halą Skrzyczeńską. Tobie tylko jedno się podoba ale na całe szczęście masz guzik do gadania i zdecydowanie powinieneś poluzować gacie...........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

A gdzie niby widzisz tam błąd ? 

"nie rozumie hejtu budowania wierz widokowych"

 

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Piszesz o wieżach a wyrżnięcie w Szczyrku trawersu z Kopy to niby jest cudowna integracja krajobrazowa ? Już nie wspomnę o tym co zrobili z Halą Skrzyczeńską. Tobie tylko jedno się podoba

Zacytujesz, gdzie zachwycam się nad wyrżnięciem trawersu w Szczyrku? Bo trafiłeś jak kulą w płot przez to zacietrzewienie. Trasy w Szczyrku przed TMR-em były zdecydowanie lepsze/ciekawsze i ta zmiana jest zdecydowanie na gorsze.
 

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Tobie tylko jedno się podoba ale na całe szczęście masz guzik do gadania i zdecydowanie powinieneś poluzować gacie...........

Cos Ty za często o tych gaciach wspominasz:-D.

A argument z dupy, bo Ty chyba też nie miałeś za dużo do gadania gdy wyrżnęli trasy w Szczyrku, więc cytując Ciebie "masz guzik do gadania i zdecydowanie powinieneś poluzować gacie...........".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cyniczny napisał:

"nie rozumie hejtu budowania wierz widokowych"

 

Zacytujesz, gdzie zachwycam się nad wyrżnięciem trawersu w Szczyrku? Bo trafiłeś jak kulą w płot przez to zacietrzewienie. Trasy w Szczyrku przed TMR-em były zdecydowanie lepsze/ciekawsze i ta zmiana jest zdecydowanie na gorsze.
 

Cos Ty za często o tych gaciach wspominasz:-D.

A argument z dupy, bo Ty chyba też nie miałeś za dużo do gadania gdy wyrżnęli trasy w Szczyrku, więc cytując Ciebie "masz guzik do gadania i zdecydowanie powinieneś poluzować gacie...........".

A no tak raz na 3 stwierdzenia pewnie słownik zmienił lub się pomyliłem....... tragedia. Dla Ciebie paskudne a dla mnie zupełnie nie i podoba mi się bardzo wieża w Krynicy. Skoro są one budowane to znaczy, że również jest zapotrzebowanie. Uważam, że góry są dla narciarzy, pieszych jak i wjeżdżających koleją w celu wejścia na wieże i raczej nikt nie daje nikomu prawa do takiej subiektywnej oceny. Jak piszę o gaciach to widzę spine z twojej strony w celu napiętnowania takich budowli. W ogóle jesteśmy na forum narciarskim i już wiele było głosów, że wieże strasznie psują krajobraz ale spokojnie można wszędzie ciąć pod trasy bo tego jest mało w kraju.......  Proponuje zluzowanie tonu bo jeszcze raz powiem - góry są dla wszystkich !!!!!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jusik2002 napisał:

A no tak raz na 3 stwierdzenia pewnie słownik zmienił lub się pomyliłem....... tragedia.

Gdzieś wspomniałem, że tragedia? Jedynie w żartobliwy sposób wspomniałem o tym, bo trochę oczy zabolały. Nie moja wina, że bierzesz sobie tak wszystko mocno do serca - może jednak te teksty o luzie weź mocniej do Siebie.

 

2 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Dla Ciebie paskudne a dla mnie zupełnie nie i podoba mi się bardzo wieża w Krynicy. Skoro są one budowane to znaczy, że również jest zapotrzebowanie. 

Sam fakt, że będzie zapotrzebowanie nie powinien być jedynym wyznacznikiem danej budowy, zwłaszcza w obszarach leśnych, górskich, no ogólnie rzecz biorąc przyrodniczych. Jak myślisz, jakby postawili Maca obok tej wieży byłoby zapotrzebowanie?

 

2 minuty temu, Jusik2002 napisał:

W ogóle jesteśmy na forum narciarskim i już wiele było głosów, że wieże strasznie psują krajobraz ale spokojnie można wszędzie ciąć pod trasy bo tego jest mało w kraju.......

Rozumiem, że nie znalazłeś cytatu gdzie pochwalam wycinkę pod trasy narciarskie, zwłaszcza tak duże zmiany jakie miały miejsce w Szczyrku. Wystarczyło napisać, że chodzi Ci o innych forumowiczów, a nie o mnie lub nie poruszać tego argumentu, bo jak wcześniej napisałem był zupełnie chybiony.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cyniczny napisał:

Gdzieś wspomniałem, że tragedia? Jedynie w żartobliwy sposób wspomniałem o tym, bo trochę oczy zabolały. Nie moja wina, że bierzesz sobie tak wszystko mocno do serca - może jednak te teksty o luzie weź mocniej do Siebie.

 

Sam fakt, że będzie zapotrzebowanie nie powinien być jedynym wyznacznikiem danej budowy, zwłaszcza w obszarach leśnych, górskich, no ogólnie rzecz biorąc przyrodniczych. Jak myślisz, jakby postawili Maca obok tej wieży byłoby zapotrzebowanie?

 

Rozumiem, że nie znalazłeś cytatu gdzie pochwalam wycinkę pod trasy narciarskie, zwłaszcza tak duże zmiany jakie miały miejsce w Szczyrku. Wystarczyło napisać, że chodzi Ci o innych forumowiczów, a nie o mnie lub nie poruszać tego argumentu, bo jak wcześniej napisałem był zupełnie chybiony.

Głownie chodziło o ton wypowiedzi............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba wmówienia komukolwiek, że obecnie w takich Beskidach nie ma widoków to można się tylko pośmiać. Wyrżnięte jest już spokojnie z 50% drzewostanów z przed dajmy na to 50 lat. Wystarczy wspomnieć rejon Przehyby-Radziejowa czy Skrzyczne-Barania. Z kolei ja już trochę żyję i nie mogę sobie przypomnieć które to hale pozarastały. Te większe i najbardziej atrakcyjne są od kilku lat regularnie koszone. Jak ktoś chce cały czas widoków to niech sobie idzie w Tatry i tyle. Nie uczyli na geografii o piętrach roślinności względem wysokości? Może jeszcze mamy się poskładać na flaszkę dla LP za te wycinki bo jeden z drugim ma mało widoków. 

Problem z wieżami jest taki, że dawniej była jakaś kultura albo nie było tak rozwiniętej motoryzacji. Dziś budowa wierzy przyciąga patologię na chlanie z ogniskami w tle. Na Lubań nie dało się dostać terenówką. Zrobili wierzę i już najazd terenówek się zrobił. Gorc to samo. Remont wierzy na Radziejowej zniszczył ostatni kilkuset metrowy odcinek szlaku. Teraz przejedzie tam ciężarówka. Przecież żaden debil nie wpadnie w XXI w by wykorzystać do transportu śmigło. Za drogo by wyszło co nie w tej naszej bidnej Polsce. A potem widzę śmigłowiec który operuje u Słowaków przy zrywce drewna i jakoś się opłaca. Rok do roku demolowana jest kopuła szczytowa Jałowca gdzie jakiś jełop już myśli o wierzy. I góry nie są dla wszystkich bo to hasło jest tak durne w swoim założeniu, że aż żal jak ktoś takie coś postuluje. Nawet prawnie pod względem przepisów się to nie spina. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Author napisał:

Na Lubań nie dało się dostać terenówką. Zrobili wierzę i już najazd terenówek się zrobił. Gorc to samo.

Na Lubaniu to nawet zlot terenówek zrobić łatwo na tym klepisku pod wierzą ...dawniej tam namioty byly tylko..

DSC02895.jpg.52bbaf073a1d448eca22fd231b6df0ca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Author napisał:

Z kolei ja już trochę żyję i nie mogę sobie przypomnieć które to hale pozarastały. Te większe i najbardziej atrakcyjne są od kilku lat regularnie koszone. Jak ktoś chce cały czas widoków to niech sobie idzie w Tatry i tyle. Nie uczyli na geografii o piętrach roślinności względem wysokości?

Taka arogancja z ignorancją byłaby zabawna, gdyby nie była smutna i powszechna. Reszty komentowac nie będę, bo to nie ja potrzebuję powrotu do szkoły i nauki. Poniżej obraz wart tysiąca słów.
image.thumb.png.6a1e20befa96549b297b40ce2de63f3f.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikdob napisał:

Taka arogancja z ignorancją byłaby zabawna, gdyby nie była smutna i powszechna. Reszty komentowac nie będę, bo to nie ja potrzebuję powrotu do szkoły i nauki. Poniżej obraz wart tysiąca słów.
image.thumb.png.6a1e20befa96549b297b40ce2de63f3f.png
 

I niby co to zdjęcie pokazuje bo mi nic. Nawet obecnie choć nie u nas takie zdjęcie można cyknąć. Z naszego pasu granicznego widać dawny poligon wojskowy w Górach Lewockich, które są mocno wylesione przez kornika. Magura Spiska też wycięta jak kosiarką choć z innych powodów i już rośnie tam 10m las. Beskidy zawsze były mocno porośnięte lasami mieszanymi a jak nie były to był to wynik gospodarki nastawionej na pozyskanie drewna dla choćby hutnictwa. Tam gdzie nie sięgały macki Austriackiego zaboru czyli bardziej na wschód lasy zachowały swój pierwotny charakter. Z kolei pokazywanie starych fot jest o tyle bez sensu, że nie ukazują one obecnego poziomu zurbanizowania, infrastruktury a co za tym idzie obecnych kłopotów natury hydrologicznej. Na chwilę obecną największe kłopoty z lokalnymi powodziami i ogromnymi stratami mają właśnie ci którzy nadmiernie wylesiali pod zabudowę czy pola. Nie wprost ale zadałem proste pytanie, która to hala w ostatnich 50 latach zarosła bo nie ma już pasterstwa tak by nie było z niej widoków? Mi przychodzi namyśl tylko Hala Śmietanowa w rejonie Policy gdzie faktycznie usunięto nie tak dawno trochę świrków by był widok na Babią. Z kolei cieszmy mnie, że moja i chyba nie tylko arogancja jest powszechna bo to zwiastuje jednak, że ludzie zdają sobie sprawę jak być powinno w naszych górach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Author napisał:

I niby co to zdjęcie pokazuje bo mi nic.

Dlatego nazwałem cię ignorantem.

4 minuty temu, Author napisał:

Z kolei cieszmy mnie, że moja i chyba nie tylko arogancja jest powszechna bo to zwiastuje jednak, że ludzie zdają sobie sprawę jak być powinno w naszych górach. 

Nie, po prostu jesteś stary i wydaje ci się, że powinno być tak jak za twojej młodości, bo masz do niej sentyment. A w dodatku, jako że jesteś stary, to wydaje ci się, że wiesz lepiej niż młodsi, bo ze starością mądrość przychodzi. Powszechne błędy poznawcze, nie przejmuj się. Ale nie jest to podstawa do sensownej dyskusji, skoro potrafisz zanegować zarośnięcie gór ze zdjęcia sprzed 100 lat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nikdobdzięki za nazwanie mnie starym w wieku 42 lat. Chyba rozmawiam z młodym 10 latkiem to w taki razie się wycofuję. Buduj te wierze na każdej górce. Nawet na 3 Kopcach bo przecież na południe jest kiepski widok i trzeba granice przekroczyć na główny szczyt Pilska. A jaka to by była atrakcja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie wierzysz... czemu? Mnie też niektóre posty przerażają...

Które? Którym nie wierzysz?

Pozdrowienia serdeczne

Nie wierzę, że wieże.

Albo sentencjonalnie z podstawówki: Mały Jerzy nie wierzy, że na wieży leży dużo dużych jeży.

I wężykiem.

Edytowane przez mario33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...