Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, KrisRR napisał:

A może to nie na wodę? Możę ropę do ratraków w przedwyborczej promocji kupili?? 🤪

i bardzo dobrze!!! zaradni gospodarze, w grudniu ropa po 10,52 zł/l (jak już wreszcie będą rządzić wykształceni z językami) może będzie troszkę taniej niż u nie zaradnych🙃

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DMM napisał:

w grudniu ropa po 10,52 zł/l (jak już wreszcie będą rządzić wykształceni z językami)

że niby teraz jest po 5,99 dlatego, że taka jest koniunktura rynku paliwowego i super stabilna, i przewidywalna sytuacja u eksporterów ropy? Rozumiem, że wszędzie jest taka tania? Dlaczego tylko tu jest taka tania? Na złość tym z językami?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miru napisał:

Ciekawe jak wybory przełożą się  na inwestycje w PKL-u  np na Jaworzynie, bo na pewno nastąpi czyszczenie stołków. Oby skończyli co zaczęli.

Na Jaworzynie Krynickiej już chyba nie zdążą nic pozmieniać i zaplanowane inwestycje dojdą szczęśliwie do końca (przynajmniej tegoroczne). Gorzej z resztą lokalizacji i inwestycjami w latach przyszłych, ale może @JC wie kto tam z towarzystwa okołonarciarskiego kręci się przy PO. Myślę, że jest zorientowany w tej kwestii. I mam naiwną nadzieję, że nowa władza nie wybierze nam syndyka, a zarządce. Chyba były szef COS w Szczyrku z czasów PO-PSL był nawet ok ?

Jednak już raz sprzedali za frytki PKL, więc można się teraz też niestety spodziewać najgorszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krakus81 napisał:

Na Jaworzynie Krynickiej już chyba nie zdążą nic pozmieniać i zaplanowane inwestycje dojdą szczęśliwie do końca (przynajmniej tegoroczne). Gorzej z resztą lokalizacji i inwestycjami w latach przyszłych, ale może @JC wie kto tam z towarzystwa okołonarciarskiego kręci się przy PO. Myślę, że jest zorientowany w tej kwestii. I mam naiwną nadzieję, że nowa władza nie wybierze nam syndyka, a zarządce. Chyba były szef COS w Szczyrku z czasów PO-PSL był nawet ok ?

Jednak już raz sprzedali za frytki PKL, więc można się teraz też niestety spodziewać najgorszego. 

Sprzedali za 200 mln funduszowi, odkupili za ponad 500 - więc nie mówcie mi, że na nartach trudno zrobić dobry interes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 14:15, pawelb91 napisał:

"Muszyna dąży do uruchomienia stacji narciarskiej w Szczawniku. Udało się uregulować kwestie własnościowe, w styczniu została powołana spółka, która zajmuje się szukaniem źródeł finansowania i inwestorów.

Gmina Muszyna ogłosiła przetarg na pozyskanie inwestora strategicznego, który przejmie większość udziałów w spółce Muszyna Ski (wkład gminy to 5 tys. zł). Chodzi o kwotę do 20 mln zł na zakup gruntów pod budowę, ale inwestor musi się jeszcze zobowiązać do zainwestowania minimum 50 mln zł. Szacuje się, że cała inwestycja powinna zamknąć się w kwocie 200 mln zł."

https://nowysacz.naszemiasto.pl/muszyna-jest-nadzieja-na-reaktywowanie-kompleksu/ar/c3-9320939

Grupa PKL w drodze przetargu ogłoszonego przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, zostanie większościowym udziałowcem w spółce Muszyna SKI Sp. z o.o. To szansa na reaktywację niegdyś popularnego ośrodka turystycznego z trasami narciarskimi przeznaczonymi dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Ośrodek w gminie Muszyna może nie tylko wzbogacić ofertę Grupy, ale również uzupełnić propozycje sąsiadującego z nią ośrodka PKL na Jaworzynie Krynickiej.

Więcej PKL

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 19:26, Narciarz ze Śląska napisał:

Sprzedali za 200 mln funduszowi, odkupili za ponad 500 - więc nie mówcie mi, że na nartach trudno zrobić dobry interes.

takie interesy są najlepsze. Wtedy to kamienice kosztowały 50 zł, należało trochę "wyczyścić", podrasować, a sprzedawało się później za kilka dobrych baniek (czasem PLNów, a czasem nawet ojrasków)! A dla zaradnych dobra wiadomość: znów otwiera się okno możliwości!

  • Like 1
  • Haha 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 19:26, Narciarz ze Śląska napisał:

Sprzedali za 200 mln funduszowi, odkupili za ponad 500 - więc nie mówcie mi, że na nartach trudno zrobić dobry interes.

Choć zdaje się w tzw. międzyczasie fundusz kupił Jaworzynę, która chyba nie należała do PKL, gdy było sprzedawane to "prywaciarzowi" 😉 Co nie zmienia faktu, że wiadomo było, że fundusz chce zarobić, a PiS złożył góralom obietnice o powrocie PKLu do macierzy, więc tutaj pozycja negocjacyjna była średnia... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hextor napisał:

Z jednej strony drogo, z drugiej to mniej więcej tyle co wynosi inflacja. Jak ktoś dostał podwyżkę inflacyjna to nie powinien mieć problemów z wyjazdem na ferie, a jak ktoś nie dostał to może warto rozejrzeć się za inną posada. 

tak, dokupili Jaworzynę i to była ich jedyna inwestycja. Nic więcej nie byli w stanie zrobić. Co nie zmienia, że pozbycie się tej spółki było taką wisienką na torcie wszystkich rządów po 1989 r. i myślę, że nie tylko... 

Niektórzy ekonomiści już mówią o konieczności sprzedania firmy, która przynosi 30 MILIARDÓW zysku ROCZNIE do budżetu. 

Edytowane przez Krakus81
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krakus81 napisał:

tak, dokupili Jaworzynę i to była ich jedyna inwestycja. Nic więcej nie byli w stanie zrobić. Co nie zmienia, że pozbycie się tej spółki było taką wisienką na torcie wszystkich rządów po 1989 r. i myślę, że nie tylko... 

Niektórzy ekonomiści już mówią o konieczności sprzedania firmy, która przynosi 30 MILIARDÓW zysku ROCZNIE do budżetu. 

A wyobrażasz sobie, ile można OSOBIŚCIE zarobić na samej "pomocy operacyjnej" w takiej transakcji. Jak ktoś pisał wyżej, otwiera się na nowo Polska dla zaradnych, a dla nieudaczników i frajerów właśnie się zamknęła. Za 8 lat (bo tak to w PL działa) wygrają "siły patriotyczne" i będą odkupywać za grubą forsę, za 16 - siły postępu i będą sprzedawały na promocji, za 24...

Gdyby ktoś mnie chciał skarżyć za obrazę, wyjaśnienie: nie pisałem tego serio, tylko sarkastycznie. Ale dość, basta, wróćmy do nart:

- Czy te Kluszkowce dały może nową mapę???

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krakus81 napisał:

tak, dokupili Jaworzynę i to była ich jedyna inwestycja. Nic więcej nie byli w stanie zrobić. Co nie zmienia, że pozbycie się tej spółki było taką wisienką na torcie wszystkich rządów po 1989 r. i myślę, że nie tylko... 

 

Odzyskają od Sasina 70 mln za wybory kopertowe i akurat będzie na nowe wyciągi w Jaworzynie.

🤪

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Znaleziony art. o inwestycjach w Szczyrku i Krynicy. O terminach w Szczyrku bardzo enigmatycznie:

Szczyrk szykuje 3 nowe atrakcje na zimę i lato. Kosztowały ponad 55 milionów | Strona Podróży (stronapodrozy.pl)

Autor tego artykułu powinien na początek zapoznać się z definicją wagoników i kanap.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To znaczy ja rozumiem, że to bierze (kasę), ale nie podoba mi się. Cóż. Jestem już chyba za stary...

Brzydkie to i tyle. Takie wieże mają sens tam gdzie nie ma widoków, bo las zasłania. Juz lepiej by zrobili obrotowa restauracje jak w Alpach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...