Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, koliber napisał:

Te odstępy między kanapami niestety wskazywałyby raczej na kolej niewyprzęganą, no chyba, że to tylko taka poglądowa wizualizacja, bez dbania o szczegóły.

Raczej poglądowa, bo odstępy między kanapami na linie nie są jednakowe. No ale przynajmniej tu są wizki a nie jak w Szczyrku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Na Goryczkowej muszą zrobić coś też z górną stacją. Cieszy opcja z punktowym nasnieżaniem. Mam nadzieje, że wreszcie coś w polskich Tatrach drgnie i niemoc inwestycyjna, która trwa od 30 lat zostanie przełamana.

Śmiem twierdzić że to na razie tylko marketing. Ale, z drugiej strony, można o czymś narciarskim poczytać. W każdym bądź razie, jakoś nie mam zaufania do tych zapowiedzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jeeb napisał:

i jeszcze zróbcie koniecznie podgrzewane siedzenia i jakiś dojazd samochodem pod dolną stację

Nie no, jasne. Lepiej czekać aż ponadpięćdziesięcioletnia kolejka do końca zgnije, a potem ją rozebrać. Bo jaśnie panu Jeebowi marzy się rezerwat bez żadnej infrastruktury turystycznej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, laryzbyszko napisał:

Nie no, jasne. Lepiej czekać aż ponadpięćdziesięcioletnia kolejka do końca zgnije, a potem ją rozebrać. Bo jaśnie panu Jeebowi marzy się rezerwat bez żadnej infrastruktury turystycznej. 

A dwie nogi masz? Jezeli tak, to masz infrastrukturę. 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd, że na forum narciarskim wymiana 60 letniego wyciągu budzi tyle szydercy. Jasne, że można 30 letniego zardzewiałego poloneza wymienić na 15 letniego golfa 3, mniej zardzewiałego. Tylko czy nie fajniej by było wymienić go na nówkę prosto ze sklepu? Tym bardziej, że kasa jest, a inwestycja się zwróci?

Zastanówcie się czy montowanie bombla i podgrzewanej kanapy ma więcej sensu na 2k m nad poziomem morza, gdzie często jest poniżej -20 stopni. Czy może w Białce albo Kasinie gdzie jest sporo cieplej.

Edytowane przez Hextor
  • Like 4
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz do strategii:

wtorek, 18 czerwca 2019

Vamos a las montañas. Jakie inwestycje planuje PKL?

 
Podobny obraz
Hala Goryczkowa. Zdjęcie: PKL
PKL wreszcie rusza z inwestycjami, to znaczy rusza z ... planem inwestycji. Na razie na papierze, ale wobec kompletnego zastoju w ost. dekadzie - w tym pod zarządem "prywaciarza" - to i tak postęp.

Oto kilka cytatów z ogłoszonej strategii na lata 2019-2015. Miejmy nadzieję, że przynajmniej jakaś część planów zostanie zrealizowana. PKL zapowiada wydanie 400 mln zł na inwestycje. To naprawdę dużo, więcej, niż wydał TMR w Szczyrku. A wśród planowanych inwestycji są te niezbędne dla dalszego funkcjonowania ośrodków (Goryczkowa) , jak i te rozwojowe (nowe lokalizacje).

Oto najistotniejsze elementy strategii:
  • Kasprowy Wierch. "Plan inwestycyjny w rejonie Kasprowego Wierchu obejmuje kompleksową modernizację infrastruktury na trasie Goryczkowej m.in.: wymianę obecnej 2-osobowej kolei krzesełkowej, funkcjonującej od 1963 roku, na nowoczesną 4-osobową kolej spełniającą najnowsze standardy, w tym środowiskowe, a także korektę jej przebiegu."
  • Gubałówka. Największe rozczarowanie. 

 

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/06/vamos-las-montanas-jakie-inwestycje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Trochę wstyd, że na forum narciarskim wymiana 60 letniego wyciągu budzi tyle szydercy. Jasne, że można 30 letniego zardzewiałego poloneza wymienić na 15 letniego golfa 3, mniej zardzewiałego. Tylko czy nie fajniej by było wymienić go na nówkę prosto ze sklepu? Tym bardziej, że kasa jest, a inwestycja się zwróci?

Zastanówcie się czy montowanie bombla i podgrzewanej kanapy ma więcej sensu na 2k m nad poziomem morza, gdzie często jest poniżej -20 stopni. Czy może w Białce albo Kasinie gdzie jest sporo cieplej.

Szyderstwo to nie jest, raczej ironia. Biorąc pod uwagę fakt co najmniej 30 letnich dyskusji o konieczności modernizacji wyciągu na Goryczkowej, nikogo nie powinno dziwić podejście z pewną rezerwa do tego pomysłu.  Szczególnie tych którzy właśnie mają te około 30 lat i całe życie o tym słyszą, że nie wspomnę o sobie. Z całą pewnością jako narciarz jestem za modernizacja Kasprowego, oraz Innych ośrodków, nie mniej jednak cała ta sytuacja budzi u mnie takie same skojarzenia  jak walka w obronie środowiska poprzez opłaty emisyjne czy nakazy wyłączania silnika przy dłuższym niż 30 sekund postoju! A problem z bimbrownictwem oraz z oddawaniem pustych butelek jednak jeszcze pozostał! 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 13:43, pawelb91 napisał:

Natomiast co do późniejszej wymiany orczyków na krzesełka to informacja bardzo zła, jeśli na trasie nr 5 postawią krzesło, to będzie to koniec sensownej jazdy tam.

Ale do tego orczyka robią się niestety kolejki. Co z tego, że jedzie się super, jak można potem zawrzeć nowe znajomości w kolejce. Mnie się przytrafiło tam stanie po 10-15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 17:59, Hextor napisał:

Wychodzi na to, że trasa Goryczkowa będzie sporo dłuższa niż obecnie, bo dolna stacja ma być 150 metrów niżej. Oby tylko kolejka była wyprzedana, bo inaczej wyjazd do góry będzie trwał wieki :)

Wyprzęgana znaczy?

Tak, masz rację. Ale - tego jestem niemal pewien - nie robi się dziś tak długich krzeseł "fixnych", nie ma to sensu ekonomicznego ani logicznego. Także chodzi o bezpieczeństwo: czas przebywania ludzi w powietrzu na mrozie. W Czechach weszło nawet jakieś prawo, że powyżej 1100 m długości musi być "odpojitelna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, koliber napisał:

Te odstępy między kanapami niestety wskazywałyby raczej na kolej niewyprzęganą, no chyba, że to tylko taka poglądowa wizualizacja, bez dbania o szczegóły.

Na wizce na mur beton jest wyprzęgana (kształt stacji). Odstępy też są ok. o ile nie będzie zbyt szybka: np. rzeczywiście ok. 4 m/s. Taka jest realna prędkość w Szczyrku, nie maksymalna. 

Swoją drogą np. luxtorpeda na Czarnej rzeczywiście zapindala: czuć te 6 m/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WojtekM napisał:

A dwie nogi masz? Jezeli tak, to masz infrastrukturę. 

Twoje podejście rozumiem, ale musisz też wiedzieć, że takie narciarstwo powoli umiera. A biznesowo nie ma większego sensu. 

Rozmawiałem w ost. sezonie z kobietą (i to niemłodą, ze 35 musiała mieć), która mi tłumaczyła w gondoli (rozmowa dotyczyła przydatności orczyka z Czyrnej), że ona ... nigdy w życiu nie jechała orczykiem. A ty od niej oczekujesz, że wejdzie pieszo na Goryczkową.

To bardzo romantyczne, ale na dziś ... nie do utrzymania. Wszystkie ośrodki narciarskie, do których trzeba dojść albo ich już nie ma (Turbacz), albo umierają (Klimczok), albo mają problem z rozwojem (Stożek).

Wiem, to straszne, ale jadąc czasem na 3-4 godziny na narty (zwłaszcza wieczorem) wybieram ośrodki z dobrym dojazdem, dostępnym parkingiem oraz dobrą infrastrukturą. Sorry! A jak jadę z żoną, to już w ogóle nie ma o czym mówić, bo inaczej ... nie ubierze nart.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Na wizce na mur beton jest wyprzęgana (kształt stacji). Odstępy też są ok. o ile nie będzie zbyt szybka: np. rzeczywiście ok. 4 m/s. Taka jest realna prędkość w Szczyrku, nie maksymalna. 

Swoją drogą np. luxtorpeda na Czarnej rzeczywiście zapindala: czuć te 6 m/s.

Tak też myślałem, odnośnie kształtu stacji. Aczkolwiek ja ich jeszcze nie potrafię rozróżniać, bo np. niektóre koleje niewyprzęgane (np. Velka Raca - Dedovka) też mają dość długą, zadaszoną stację dolną. Chyba, że nie tylko o rozmiar chodzi.

Właśnie byłem ciekaw, czy ta teoretyczna prędkość na Czarnej Górze faktycznie taka jest - dzięki za info. Ale może tam jest nawet 5m/s, skoro np. w Szczyrku teoretyczne 5m/s oznacza w praktyce 3,7m/s i wtedy już nawet 5m/s na Czarnej Górze może się wydawać jako bardzo szybkie? Czy raczej myślisz, że jest 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Twoje podejście rozumiem, ale musisz też wiedzieć, że takie narciarstwo powoli umiera. A biznesowo nie ma większego sensu. 

Rozmawiałem w ost. sezonie z kobietą (i to niemłodą, ze 35 musiała mieć), która mi tłumaczyła w gondoli (rozmowa dotyczyła przydatności orczyka z Czyrnej), że ona ... nigdy w życiu nie jechała orczykiem. A ty od niej oczekujesz, że wejdzie pieszo na Goryczkową.

To bardzo romantyczne, ale na dziś ... nie do utrzymania. Wszystkie ośrodki narciarskie, do których trzeba dojść albo ich już nie ma (Turbacz), albo umierają (Klimczok), albo mają problem z rozwojem (Stożek).

Wiem, to straszne, ale jadąc czasem na 3-4 godziny na narty (zwłaszcza wieczorem) wybieram ośrodki z dobrym dojazdem, dostępnym parkingiem oraz dobrą infrastrukturą. Sorry! A jak jadę z żoną, to już w ogóle nie ma o czym mówić, bo inaczej ... nie ubierze nart.

Cześć

Cóż to, że część Pań czy tez  w ogóle ludzi nie ma pojęcia o narciarstwie nie znaczy, że należy je sprowadzać do roli weekendowej rozrywki - to świadczy o tym, ze ten sport umiera.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 18:18, leitner napisał:

Kanapy mają być też wyposażone w bubliny. No i po różnych wizkach widać, kto prawdopodobnie będzie budować te koleje ;) image.thumb.png.1ec6615ec9a7ec82c2cf6536e3cd7605.png

Co do wizualizacji to trochę pomieszana. Wygląd dolnej stacji wskazuję na kolejkę wysprzęglana, z drugiej strony widoczne  na obrazku wyprzęgi krzesełek to typowe rozwiązanie dla wyciągów nie wysprzęglanych (brak drugiego ramienia do wysprzęglania)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Cóż to, że część Pań czy tez  w ogóle ludzi nie ma pojęcia o narciarstwie nie znaczy, że należy je sprowadzać do roli weekendowej rozrywki - to świadczy o tym, ze ten sport umiera.

Pozdrowienia

jaki sport ?

Sport to regularny trening, przygotowanie i udział w zawodach - uprawia go garstka osób deklarujących swoje narciarskie hobby.

Ogromna większość nawet nie ma swoich nart, jadą na zimowy urlop raz w roku na kilka kilka dni, chcą pojeść, popić, posiedzieć na słońcu i zrobić sobie kilka fotek z nartami lub deską na nogach w ładnej scenerii.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...