Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Author napisał:

Dla mnie to jest jednak kompleks uzdrowiskowy wiec albo rybka albo akwarium bo dowalenie jeszcze większej liczby ludzi w tak wąskie gardło to na odwrót nadchodzącym trendom. 

Zobaczycie co sie będzie działo gdy Zakopianka uzyska pełną przepustowość i wszyscy bedą mieli "blisko"... żal będzie patrzeć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kokoSKI napisał:

Z perspektywy czasu, patrząc ile tras w regionie nie jest otwieranych, albo obrasta w krzaki

Niedawno byłem w Szczawniku, żal patrzeć co się tam dzieje, wyciąg zaczynają zjadać krzaki i rdza. Do tego krzesełka są na odkrytej przestrzeni przy dolnej stacji na bocznicy, lokalna młodzież organizuje tam imprezy bo pełno butelek i syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Author napisał:

No to przecież nie ma innych opcji jak od Nowego Targu czy jak ja jadę przez Szczawę. Problemem jest jedyny wąski most w Krościenku gdzie tworzą się spore korki a jeszcze większe od strony Szczawnicy z powrotów. Tu się nic nie da zrobić bo z jednej strony park, Dunajec a z drugiej sporo domów i zbocze. Była koncepcja puszczenia nowej drogi przez Jaworki-Obidzę do Piwnicznej... Obecnie kombinują by przebić się przez Sewerynówkę dalej Przysłop do Jazowska. Zima zimą i na pewno jest ciut mniej ludzi ale cały czas poza nią tam mają non stop ludzi w opór. Dla mnie to jest jednak kompleks uzdrowiskowy wiec albo rybka albo akwarium bo dowalenie jeszcze większej liczby ludzi w tak wąskie gardło to na odwrót nadchodzącym trendom. 

Nie mieszkam w okolicy, ale byłem w Szczawnicy plus minus w sezonie zimowym 20~x, w ostatnim czasie 3-4 razy podczas ferii, nigdy nie spotkałem się z korkami wjeżdżając czy wyjeżdżając, może mam farta.  Zresztą gdyby powstał tutaj ciekawy ośrodek narciarski to można pomyśleć nad innym dojazdem do Szczawnicy, a dla porównania Szczyrk też ma praktycznie dojazd z jednej strony, korkuje się owszem.. ale tutaj mówimy o dużo większym ośrodku, położonym godzinę drogi od aglomeracji śląskiej.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamknąłem "Blog o ekonomii, sporcie, fantastyce i obyczajach" (misz-masz, ale był czytliwy - tu wrzuciłem trochę postów o nartach), utworzyłem natomiast bezpośredni "Blog o nartach".

Będzie to wyglądało tak:

środa, 3 listopada 2021

Inflacja na stokach. Tanio... już było

 

 

image.png
Nie będą mieli łatwo (to znaczy tanio) w tym sezonie narciarze. Inflacja powoli zaczyna docierać też na stoki. No cóż: byłoby dziwne, gdyby dorwała budowlankę, stacje benzynowe, gaz do ogrzewania, a zapomniała o (jakże prądożernych) stacjach narciarskich.

 

Rosnące ceny energii el., rosnące ceny materiałów, wzrost kosztów pracy – to wszystko musiało się odbić na cenach karnetów narciarskich na sezon 2021/22. Do tego dochodzi tzw. niepewność kowidowa (Polska) oraz pewność istnienia określonych ograniczeń (Austria, Włochy), która pewnie sprawi, że klientów będzie mniej. To też podnosi ceny.

 

AVvXsEh73qN0gG63ET25ws-QLn_LcoxAw_ge5a7Finovh2uKSOs6b6unt82yP3pwegMvViiMK8IIV2l8O_3lXq1UUPLFIiM8Ms70CBppQBslBrSSV3gzMn7iDiwUeFIuQUsDuVvq24MAiEznm3OMfA3Eah1mAb_1JMqSZEcnb11mR2n6sjzvWrw7a7CaNsta=s320
Jacek Ciszak opowiada o cenach na lodowcach
 

 

Mamy raport Jacka Ciszaka z jesiennego rajdu po lodowcach i już tutaj ceny (a mowa tylko o karnetach, tu: 6-dniowych) są wysokie (jak na tzw. niski sezon):

  • od ok. 1100 zł/tydzień (241 euro - Masso Corto)
  • do ok. 1320 zł/tydzień (287 euro - Hintertux).
W sezonie wysokim należy się spodziewać w tych ośrodkach zdecydowanie... wyższych cen. Generalnie wyjazd w Alpy na tydzień na narty z paszportem medycznym (bo inaczej się na razie nie da) wraz z rosnącymi cenami paliw i zakwaterowania będzie kosztował ok. 3000 zł/os. i to... licząc skromnie – bez wykwintnych obiadów i hoteli SPA.
 
Swój cennik ogłosiła też grupa Tatry-Ski i jest on w kluczowych aspektach (szczyt sezonu) następujący:
  • 1 dzień – 140 zł;
  • 4 godziny – 115 zł;
  • 6 dni – 690 zł.
Bilety ulgowe są nieznacznie tańsze.

Więcej (link) tutaj:

Blog o nartach: Inflacja na stokach. Tanio... już było

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak już jedziemy po inwestycjach (praw. rozwinie się Pilsko), mam pytania o ew. informacje, jeśli ktoś ma:

 

- Czy ktoś wie, co z wielką inwestycją Kotarz Arena? Czy to jest jeszcze w ogóle w planach?

- Co z Kicarzem w Piwnicznej?

- Czy ten Szczawnik uda się uruchomić ponownie, czy zostanie już tylko sama Wierchomla na wieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fb Kotarz Areny:

W dniu 20.10.2020 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę Stowarzyszenia i orzekł, że Starosta Cieszyński miał rację znosząc status ochrony lasów Kotarz Agro Sp. z o.o.

 

Nadszedł długo oczekiwany moment – Radni Gminy Brenna w dniu 25 stycznia br. uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Brenna dla Góry Kotarz. W końcu po wielu latach zastoju gospodarczego dokumenty planistyczne zapewniają warunki do Inwestowania i wypracowania konkurencyjnej oferty turystycznej wobec gmin sąsiadujących Wisły, Ustronia, Istebnej czy Szczyrku.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jak już jedziemy po inwestycjach (praw. rozwinie się Pilsko), mam pytania o ew. informacje, jeśli ktoś ma:

- Co z Kicarzem w Piwnicznej?

- Czy ten Szczawnik uda się uruchomić ponownie, czy zostanie już tylko sama Wierchomla na wieki?

Kicarz - nic nowego w sumie, latem były informacje o nowym właścicielu i nowej wizualizacji. Ale jest cisza.

Szczawnik - wyciąg zarasta, rdzewieje, wykorzystywany przez lokalnych jako miejsce na picie i imprezy. (Byłem w październiku i widziałem aktualny stan). Na ten sezon bez szans na przywrócenie Szczawnika, Frycka oraz Płatka co równa się ze skreśleniem przeze mnie Wierchomli jako miejsca na narty w najbliższym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lexi napisał:

W Jurgowie ruszyła knajpa na górze - najwyżej położona w Polsce.

 

Ty chyba w Polsce nie mieszkasz, że takie pierdoły piszesz.

Podziwiam ,,ludzi" którzy gdzieś coś zobaczą, usłyszą i pieprzą bez ogródek.

Jest kilkanaście knajp które są wyżej, najpierw sprawdź, a potem pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lexi napisał:

W Jurgowie ruszyła knajpa na górze - najwyżej położona w Polsce. Nie wiem jak żarcie ale widoki z tego miejsca są pyszne.

http://www.jurgowski.pl/oferta/karczma/

 

Kasprowego nie liczą? Też niby jakaś odnowiona restauracja jest na górnej stacji.
Nie licząc że przy praktycznie samym szczycie Jaworzyny Krynickiej też jest wyżej niż w Jurgowie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelb91 napisał:

Kasprowego nie liczą? Też niby jakaś odnowiona restauracja jest na górnej stacji.
Nie licząc że przy praktycznie samym szczycie Jaworzyny Krynickiej też jest wyżej niż w Jurgowie...

Doszli do wniosku widocznie ze to nie restauracja z prawdziwego zdarzenia - generalnie w każdym schronisku jest jakaś knajpa - a wiele z nich jest wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Doszli do wniosku widocznie ze to nie restauracja z prawdziwego zdarzenia - generalnie w każdym schronisku jest jakaś knajpa - a wiele z nich jest wyżej.

Bigosowka na Glodowce Plus niedaleko barek w ośrodku ZHP- ponad 1100 mnpm

jak pisal przedmówca - każde schronisko w Tatrach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jak już jedziemy po inwestycjach (praw. rozwinie się Pilsko), mam pytania o ew. informacje, jeśli ktoś ma:

 

- Czy ktoś wie, co z wielką inwestycją Kotarz Arena? Czy to jest jeszcze w ogóle w planach?

- Co z Kicarzem w Piwnicznej?

- Czy ten Szczawnik uda się uruchomić ponownie, czy zostanie już tylko sama Wierchomla na wieki?

Co do Kotarza, to takie coś w internetach znalazłem: 

https://www.google.pl/amp/s/www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/brenna-z-gigantyczna-inwestycja-to-bedzie-najwieksze-centrum-sportowo-wypoczynkowe-w-polsce,317784.amp?espv=1

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dobre wiadomości z Podkarpacia:

https://krosno24.pl/informacje/zmiany-na-stoku-w-czarnorzekach-zostal-wydluzony-i-zyskal-nowa-trase-i654

W mojej opinii dla lokalnych rajderów fajna opcja wieczorna, poniżej zdjęcie przygotowanej trasy. W linii prostej ok. 380 metrów - po wydłużeniu stoku, a trasa okrężna ok. 480m.

4b53ce84a6674facbc55db3d5978377a_XL.jpg?

Edytowane przez korylcio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godzin temu, hgx126 napisał:

Tą "największą na podkarpaciu stacją narciarską" to aż mnie rozśmieszyli, to już stok w Przemyślu ma więcej do zaoferowania.

Każdy orze jak morze, tzn. sam siebie chwali. 

Było już o "najwyżej położonej knajpie w górach". 

Brakuje jeszcze aby Klepki o sobie napisały: "Najlepsza trasa narciarska w Wiśle"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

Brakuje jeszcze aby Klepki o sobie napisały: "Najlepsza trasa narciarska w Wiśle"!

heh..... może doczekamy i tego. 😉

Przypomniała mi sie reklama piwa Brackiego z Cieszyna (produkowane było 100m od granicznej Olzy - "Pierwsze piwo w Polsce" - można ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Master Ski planuje grubą inwestycję. Jestem bardzo ciekawy nowych tras i tego czy nowa kanapa zastąpi starą Pomę, która przecież jest całkiem niezła. Czy też może będą teraz dwa krzesła?

https://master-ski.pl/aktualnosci-centrum-narciarskie-master-ski/

Pomysł ze startem kolejki z parkingu świetny, bo rzeczywiście wspinanie się po obecnych schodach z pełnym sprzętem jest dosyć uciążliwe. Szczególnie jeżeli trzeba obsłużyć dzieci. 

No i chyba szczęki opadną konkurencji z Tylicz Ski, która chwali się, że jako jedyna w Tyliczu ma dwa krzesła:). Może w końcu wymienią tę przedpotopową trójkę, na której trzy dorosłe osoby mieszczą się z dużym trudem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Master Ski planuje grubą inwestycję. Jestem bardzo ciekawy nowych tras i tego czy nowa kanapa zastąpi starą Pomę, która przecież jest całkiem niezła. Czy też może będą teraz dwa krzesła?

https://master-ski.pl/aktualnosci-centrum-narciarskie-master-ski/

Pomysł ze startem kolejki z parkingu świetny, bo rzeczywiście wspinanie się po obecnych schodach z pełnym sprzętem jest dosyć uciążliwe. Szczególnie jeżeli trzeba obsłużyć dzieci. 

No i chyba szczęki opadną konkurencji z Tylicz Ski, która chwali się, że jako jedyna w Tyliczu ma dwa krzesła:). Może w końcu wymienią tę przedpotopową trójkę, na której trzy dorosłe osoby mieszczą się z dużym trudem.

Dlaczego szczęki mają komuś opadać gdy innym się jakoś lepiej powodzi? Po sobie sądzisz? A wracając do sprawy, Tylicz ski ma to, na co go stać. I tak jest dobrze że w ogóle istnieje ta stacja. Po prostu każdy orze jak może, i na co go stać. W przypadku rozbudowy Master ski,  Tylicz ski moze  stracić część klientów, choć nie wszystkich, bo patrząc choćby po mojej żonie, która będąc tam twierdziła, po co jeździć gdzieś na narty, jak tu jest tak fajnie i nie ma kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...