Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, tresor napisał:

Uwielbiam mentorskie argumenty w tym stylu. Idź dalej. Jeśli ktoś napisze, że na otwartej trasie jest dużo kamieni, napisz żeby sobie sam naśnieżył jak się nie podoba. A odchodząc od tematyki narciarskiej, możesz w przypadku gdyby ktoś krytykował przepisy polskiego ładu napisać, że jak taki mądry niech sobie sam uchwali lepsze prawo, a przypadku krytyki zarządzania pandemią przez Ministerstwo Zdrowia, mentorsko stwierdź, że trzeba było samemu wymyślić coś lepszego.

To forum to nie forum właścicieli stoków narciarskich tylko ich klientów. Jako klient mogę napisać, że coś mi się gdzieś nie podoba, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Jeżeli w Dwóch Dolinach (które lubiłem), doszło do tego, że zarządca ośrodka nie płacił za dzierżawy gruntu (a takie opinie się pojawiają, nie wiem czy to prawda), no to chyba coś w tym biznesie poszło nie tak. A może poszło nie tak, bo trochę byle jak było to wszystko robione. Nie widziałem jeszcze u nas dobrze funkcjonującej i zarządzanej stacji narciarskiej, która upadła. A Wierchomla może nie upadła, ale chyba w tym momencie co najwyżej wegetuje. Jakoś nie widzę spośród forumowiczów szusujących często na w tamtych okolicach relacji z Wierchomli. Jest Cieniawa, jest Rytro, Krynica, Tylicz. O Wierchomli cisza. Jestem klientem stacji narciarskich i jeśli nie odpowiada mi oferta jednej z nich, to tam nie jeżdżę. I tak jest z Wierchomlą. Do dobrze zarządzanych Dwóch Dolin wrócę z przyjemnością. A argumenty o tym, żebym sobie wybudował stację, jeżeli coś mi się gdzieś nie podoba są po prostu żenujące.

Dodam przy tym, że naprawdę szanuję właścicieli stoków narciarskich, bo domyślam się, że biznes łatwy nie jest. Niemniej jednak każda z tych osób nie robi tego dla mnie charytatywnie, tylko po to żeby na mnie zarobić. Gdybym jeździł za darmo, no to rzeczywiście forumowe żale byłyby lekko nie na miejscu.

Tam był zwykły talerzyk, coś koło 600m. Przejęła to spółka. Wybudowała wyciąg krzesełkowy, dołożyła do tego dwa talezykowe. Zrobili naśnieżane. Zrobili bar, potem drugi, potem budynek stacji na dole. Wybudowali hotel, dość dobry. Hotel rozbudowali o basen, spa, parking, korty. Dalej wybudowali dwa talezyki. Doszły do tego domki dla turystów, rozbudowa obiektu przy dolnej stacji. Ziemia w Wierchomli podrożała z około 1-2 tys za hektar do 1 mln, może więcej za hektar. Zmieniły się realia, rdzenni mieszkańcy poczuli kasę. Przynajmniej połowa ich pozbyła się nieruchomości i ziemi. Nowi zaczęli ustalać warunki którym widocznie spółka nie była w stanie sprostać. Nie oceniam czy to jest zle zarządzanie, czy dobre,  nie krytykuje. Sam nie wiem jakbym się zachowywał na ich miejscu. Trzeba by wejść w ich skórę aby poznać ich problemy. Ja jestem pełen podziwu dla nich za to czego dokonali, bo pamiętam jak tam było. Nikt ciebie tam nie zmusza do pobytu, jak piszesz omijasz Wierchomle szerokim łukiem. Może to i dobrze. 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Uwielbiam mentorskie argumenty w tym stylu. Idź dalej. Jeśli ktoś napisze, że na otwartej trasie jest dużo kamieni, napisz żeby sobie sam naśnieżył jak się nie podoba. A odchodząc od tematyki narciarskiej, możesz w przypadku gdyby ktoś krytykował przepisy polskiego ładu napisać, że jak taki mądry niech sobie sam uchwali lepsze prawo, a przypadku krytyki zarządzania pandemią przez Ministerstwo Zdrowia, mentorsko stwierdź, że trzeba było samemu wymyślić coś lepszego.

Bingo! Kiedyś jak ośmieliłem się niezbyt przychylnie skomentować pewne decyzje rządu, to tenże sam Forumowicz zasugerował, abym "sam wygrał wybory i rządził lepiej" :) Ale masz rację, od tego chyba jest forum, żeby dyskutować i wyrażać opinie. W Dwóch Dolinach do pewnego momentu stacja wydawała się rozwijać świetnie. Były nawet plany wymiany starego krzesła w Wierchomli na szóstkę i budowy drugiego na Polankach. Potem coś zaczęło siadać, Wierchomla stała się domeną słabo przygotowanych tras, połączenie ze Szczawnikiem często nie działało. A sam Szczawnik był traktowany jakoś po macoszemu. Chyba zwykle był uruchamiany później, do tego dochodził wspomniany brak porządnej gastronomii, dobrego terenu szkoleniowego. Na logikę, ta strona Dwóch Dolin powinna dostarczać stacji wielu klientów, choćby ze względu na bazę hotelową Złockiego i Muszyny, tymczasem jak słyszałem od znajomego, prowadzącego tam pensjonat, klienci woleli jeździć do Tylicza. Coś ewidentnie tam nie poszło tak jak zakładano, czego efektem jest stan obecny, ciężko oceniać gdzie było sedno problemu, ale po prostu, po ludzku szkoda, że ciekawe tereny (kolejne w okolicy) stały się złomowiskiem niedziałających wyciągów.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić to pewnie prędzej czy później zrobią, bo po prostu ma to sens i jest jak najbardziej wykonalne. Trochę śmieszne, że jest za stromo na trasę. Śmiało, robić czarną, wreszcie skończy się punktowanie Białki, że słabo bo płasko:). Rozumiem jednak, że ma tam jeździć przede wszystkim narciarz rodzinny, a tego czarny kolor przeraża. 

Gondola do Rusina? Trochę chyba za grubo, jak na chęć połączenia ze stacją, która ma raptem z 2 km tras. No chyba, że tam też się rozbudują, a jest raczej gdzie. W każdym razie kibicuję mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tresor napisał:

Zrobić to pewnie prędzej czy później zrobią, bo po prostu ma to sens i jest jak najbardziej wykonalne. Trochę śmieszne, że jest za stromo na trasę. Śmiało, robić czarną, wreszcie skończy się punktowanie Białki, że słabo bo płasko:). Rozumiem jednak, że ma tam jeździć przede wszystkim narciarz rodzinny, a tego czarny kolor przeraża. 

Gondola do Rusina? Trochę chyba za grubo, jak na chęć połączenia ze stacją, która ma raptem z 2 km tras. No chyba, że tam też się rozbudują, a jest raczej gdzie. W każdym razie kibicuję mocno.

Ja tez. A jakby się uparli to po drodze kilka stoków tez można by odpalić. Choć pisza ze stromo, czy ja wiem, podobnie jak 6.

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:

Ja tez. A jakby się uparli to po drodze kilka stoków tez można by odpalić. Choć pisza ze stromo, czy ja wiem, podobnie jak 6.

Niech nie wygłupiają się z tą gondolą. Z górnej stacji kanapy Kaniówki do Porsche kanapy Rusina w linii prostej jakieś 600metrów, 18-19 procent średniego przewyższenia (na szóstce jest więcej). Oczywistym jest jednak że taka trasa pójdzie wzdłuż Kaniówki skręcając u dołu w stronę Kaniowskiego Potoku wydłużając trasę. Kanapa i przerzut nad potokiem załatwia sprawę. Oślą łączkę wypadałoby tylko przenieść.

Już obecnie Kaniówka to odrobinę bardziej wymagająca część "kurortu" - zawsze tam twardo i lodu też sporo wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 23:27, lika napisał:

Moim zdaniem, z opcją na niebieską i czerwoną trasę:

Kaniowka-Rusin.png

 Tylko tam gdzie proponujecie te trasy przepływa Kaniowski Potok i teren mocno się obniża zarówno od Rusińskiego jak i Kaniówki. Średnio widzę tam opcję poprowadzenia trasy nawet z jakimś mostkiem. Prędzej jakiś kolejka krzesełkowa łącząca dół Kaniówki i Rusińskiego ( np. przeniesiony ten 3 osobowy złomek z głównej Kotelnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.01.2022 o 18:19, Andis napisał:

Jak chcecie poczytać o narciarskich planach Rzeszowa, to zapraszam:

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28004114,na-narty-do-matysowki-na-to-jeszcze-poczekamy.html

Uważam, że stok o takim nachyleniu i na takich wysokościach n.p.m to strzal w dziesiątkę. Oczywiście sarkazm z mojej strony. Jest taki stok na Pomorzu - Przywidz 60 m przewyższenia i 600 m dlugości. Nie polecam nawet uczącym się. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...