Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Górka Szczęśliwicka

W listopadzie prezydent Warszawy*Hanna Gronkiewicz-Waltz*zapowiedziała pakiet inwestycji w obiekty sportowe, m.in. rozbudowę stoku na*Szczęśliwicach. Koszt modernizacji wynosi 8mln zł. Oto mające powstać nowości:

● nowa część do nauki jazdy na nartach

●specjalne stoki do snowboardu

●tor saneczkowy

●trasa dla narciarzy biegowych

● i być może wymiana krzesełek na kolei.

http://www.izbasportu.pl/aktualnosci/441/Modernizacja-Gorki-Szczesliwickiej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiona jest też instalacja do sztucznego naśnieżania,ale jeszcze nie zakupiono armatek (być może też lanc).Tu i ówdzie,a właściwie końcówkę trasy nieco zmieniono.Zniknął też jeden budynek - tak z moich obserwacji.

Racja - dawniej koło napędowe znajdowało się w budynku hotelu, teraz wygląda na to że przesunięto je o kilkanaście metrów wyżej, więc nie będzie już tej stromej skarpy na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - dawniej koło napędowe znajdowało się w budynku hotelu, teraz wygląda na to że przesunięto je o kilkanaście metrów wyżej, więc nie będzie już tej stromej skarpy na końcu.

Niee to hotel opuszczono niżej.. ;-))

A co do Szczęśliwic to chyba raczej kiełbasa... albo raczej kabanos wyborczy. Co tam niby można poprawiać..?? Górkę podwyższać..? Czym...? Błotem z metra..? Nie da się! Poza tym to wiązałoby się z przedłużaniem wyciągów czyli w praktyce wymianą na nowe dłuższe urządzenia. Wyciąg to nie kondon, nie rozciąga się... ;-)

HGW pojechała po bandzie trochę z tym. Za 8 baniek to może naśnieżanie poprawi ale nie całą górę i to jeszcze w Warszawie... jakby tam tanią siłę roboczą mieli.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęśliwic nie przedłużą ze względu na bliskość lotniska i niestety przepisy związane z maksymalną wysokością. Stok ma być jedynie poszerzony i zmodernizowany... chociaż te liczby co podała Pani HGW odnośnie liczby narciarzy na stoku to odbiegają od rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fullwypasówka Rybarzowice - Żywiec

Jak się dowiedziałem z wiarygodnego źródła,firma,która obecnie buduję ten odcinek drogi,ma ambicję oddać go do użytku DO KOŃCA TEGO ROKU !!! :applause: Oczywiście jeśli pogoda nie pokrzyżuję planów.

Przyglądałem się postępom prac w różnych odcinkach i wydaje się to realne!

Właściwie całość jest już wyasfaltowana,po za tym długim wiaduktem.Ale tam trwają intensywne prace,więc kto wie... :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolej już prawie gotowa.

[ATTACH=CONFIG]17175[/ATTACH]

Będąc w Czwartek na Kotelnicy widziałem że nowa kolejka na Jankulakowski Wierch już chodziła. Co do otwarcia to planują je jak pogoda pozwoli na Boże Narodzenie. Co do drugiej kolejki na Remiaszów jak poinformowała mnie osoba związana ze stacją narciarską na 90% nie ruszy w tym sezonie. Chcą ją spokojnie skończyć za rok i połączyć orczykiem z Kaniówką a dalej w przyszłości z Rusin-skim w Bukowinie.

Edytowane przez Mixxxser44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Czwartek na Kotelnicy widziałem że nowa kolejka na Jankulakowski Wierch już chodziła. Co do otwarcia to planują je jak pogoda pozwoli na Boże Narodzenie. Co do drugiej kolejki na Remiaszów jak poinformowała mnie osoba związana ze stacją narciarską na 90% nie ruszy w tym sezonie. Chcą ją spokojnie skończyć za rok i połączyć orczykiem z Kaniówką a dalej w przyszłości z Rusin-skim w Bukowinie.

Kotelnica rozwija się niesamowicie. Byłem w piątek rano i pojeździłem w bardzo dobrych warunkach. Zarówno śniegowych, jak i okołonarciarskich.

Nowy wyciąg na Jan. Wierch impoonująco się zapowiada. Nie wiem, jaka będzie ta trasa, ale zapewne podobna do tej na Pasiekach, więc OK.

Natomiast interesuje mnie ten wspomniany Remiaszów, nie wiem, gdzie on się ma znajdować. Macie informacje na ten temat?

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica rozwija się niesamowicie. Byłem w piątek rano i pojeździłem w bardzo dobrych warunkach. Zarówno śniegowych, jak i okołonarciarskich. Nowy wyciąg na Jan. Wierch impoonująco się zapowiada. Nie wiem, jaka będzie ta trasa, ale zapewne podobna do tej na Pasiekach, więc OK. Natomiast interesuje mnie ten wspomniany Remiaszów, nie wiem, gdzie on się ma znajdować. Macie informacje na ten temat

Screenshot_2014-12-13-18-21-15.jpg

Screenshot_2014-12-13-18-21-15.jpg.518fe1e7c7e6fd936aa3a406f7a87929.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica rozwija się niesamowicie. Byłem w piątek rano i pojeździłem w bardzo dobrych warunkach. Zarówno śniegowych, jak i okołonarciarskich.

Nowy wyciąg na Jan. Wierch impoonująco się zapowiada. Nie wiem, jaka będzie ta trasa, ale zapewne podobna do tej na Pasiekach, więc OK.

Natomiast interesuje mnie ten wspomniany Remiaszów, nie wiem, gdzie on się ma znajdować. Macie informacje na ten temat?

Poniżej masz linki do zdjęć z budowy.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/9057-Polska-nowe-inwestycje?p=200811&viewfull=1#post200811

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/9057-Polska-nowe-inwestycje?p=200158&viewfull=1#post200158

Na zdjęciach widać głównie postęp z budowy kolei na Jankulakowskim Wierchu, ale w oddali można dostrzec rozpoczynającą się budowę kolei Remiaszów.

Dodatkowo w mapach Google jest już aktualne zdjęcie na którym widać trasę wzdłuż wyciągu na Jankulakowskim Wierchu. Naprzeciwko w kierunku południowym widać również wykonaną przecinkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedziałem z wiarygodnego źródła,firma,która obecnie buduję ten odcinek drogi,ma ambicję oddać go do użytku DO KOŃCA TEGO ROKU !!! :applause: Oczywiście jeśli pogoda nie pokrzyżuję planów.

Przyglądałem się postępom prac w różnych odcinkach i wydaje się to realne!

Właściwie całość jest już wyasfaltowana,po za tym długim wiaduktem.Ale tam trwają intensywne prace,więc kto wie... :)

Witam,

sorry ale nie ma na to żadnych ale to żadnych szans, choćby była lampa i + 20 do końca roku - czego narciarzom nie życzę! To nieprawda, że całość jest wyasfaltowana / prawie /, w Pietrzykowicach są odcinki jeszcze bez jakiejkolwiek podbudowy - goła ziemia, a ten wiadukt w Rybarzowicach to dopiero kończą szałować jest jeszcze jeden jego element nawet nie zaczęty, poza tym w rejonie Pietrzykowic są inne wiadukty na których też kilka miesięcy pracy. Na ssc są schematy Budowniczego S - bardzo profesjonalne oddające rzeczywisty zakres wykonanych prac.

Realny termin - jak tam wspominają łykend majowy.

Pozdrawiam A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy Remiaszowego potoku

no to się Bończa dowiedział :rolleyes:::crazy:attachment.php?attachmentid=17239&d=1418491418&thumb=1przecież tu nic nie widać
oto mapy nowych kolei , wszystkie nowe zaznaczone na żółto , nawet z tym łącznikiem na Kaniówce A reszta jest w wyżej wymienionym artykule http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=850

2_mapa_kotelnica-bialczanska_326238555.jpg

imgm.jpg

imgm (1).jpg

2_mapa_kotelnica-bialczanska_326238555.jpg.4450b7e81a9abe2d2c98fd227037adf2.jpg

imgm.jpg.da419cdb7a35c4f8f27766bf36bc4716.jpg

57da82c5ccd4f_imgm(1).jpg.09c8b3f84e231294e4f022a61fbca9d7.jpg

Edytowane przez harnaś B-T
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto mapy nowych kolei , wszystkie nowe zaznaczone na żółto , nawet z tym łącznikiem na Kaniówce

A reszta jest w wyżej wymienionym artykule

A na tym łączniku na górze Kaniówki też buduje się już jakiś wyciąg?

Miejmy nadzieje że te trasy będą jakieś lepsze niż 'pasieka' bo jak tam jestem to nie wiem czy stoję czy już jadę...nic się nie dzieje:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...