mamad

Polska warunki narciarskie 16/17

3289 postów w tym temacie

W BSA to niech zbieraja to co napada i chowaja do swojego magazynu, aby w listopadzie otworzyć.

A otwierać to powinni Goryczkową :)

Już byłem pewien, że zrobię reaktywację sezonu na Kasprowym w ten weekend, ale trochę mnie odstrasza sobotni puchar. Z tego co pamiętam to cieszy się dużą popularnością.
Na FB mocno podpytują o Goryczkową i nie mówią nie, ale dopiero na weekend. 

Pociąg z W-wy jest tak głupio ustawiony, że dopiero 8:48 przyjeżdża, czyli na stoku jest się z godzinnym opóźnieniem, ale chyba w sobotę i niedzielę śpię w TLK. 

1 osoba lubi to

14 godzin temu, wielofish napisał:

Już byłem pewien, że zrobię reaktywację sezonu na Kasprowym w ten weekend, ale trochę mnie odstrasza sobotni puchar. Z tego co pamiętam to cieszy się dużą popularnością.
Na FB mocno podpytują o Goryczkową i nie mówią nie, ale dopiero na weekend. 

Pociąg z W-wy jest tak głupio ustawiony, że dopiero 8:48 przyjeżdża, czyli na stoku jest się z godzinnym opóźnieniem, ale chyba w sobotę i niedzielę śpię w TLK. 

Nie chcę zniechęcać, ale to nie puchar powinien Cię martwić, a prognozy pogody. Wieje i przez weekend też się na to zapowiada. Może z racji weekendu i pucharu, będą bardziej skorzy do otwarcia, ale więcej niż 50% szans bym na to nie dał. A nawet jeśli będzie czynne, to raczej będzie dość paskudnie.

Ale jak patrzę na Kuźnice i czapy śniegu jakie już powstały, a sypie nadal, to mimo wszystko ciągnie na Kasprowy. 
Wiatr ma być nawet słabszy niż dzisiaj, ale widoczność może być podobna, czyli kilka metrów. 

We wtorek nadal będzie padać, ale już deszcz i 10 stopni. 

Napisano (edytowany)

Sypnęło zdrowo. 

Wczoraj Korbielów informował, że na Miziowej jest 40 cm. Krzesła mają działać dopiero na majówkę. 
58f8b83a5e8be_Korbielw.PNG.1074b940b2bee13e78f8a61b420aaf3b.PNG

Kasprowy zasypany i TOPR zakazał uruchamiać wyciągi z uwagi na 4 stopień zagrożenia lawinowego. Szczegóły można tu przeczytać:
http://24tp.pl/n/38974
Rano podawali, że na Goryczkowej 70-200 cm, a dzisiaj cały dzień obficie pada w Kuźnicach. 

Trzeba odgarnąć te rowery i narty wyciągnąć. Nikt już nie jeździ?

Edytowano przez wielofish

Jakiś pomysł gdzie tu jutro pojechać?

Miał być kasprowy - ale mogą nie uruchomić.

Może Pilsko i pierwszy raz w życiu skitoury? :D

1 minutę temu, gregor_g4 napisał:

my chyba jednak Chopok jutro

Wiesz jak wygląda sytuacja na drogach? 

Musiałbym jeszcze szybko zmieniać opony na zimówki. :D

1 osoba lubi to

do Korbielowa czarno, dalej nie wiem, ale na letnich bym się tam nie pchał :D Jak chcesz, możesz do nas się dołączyć - jest miejsce w furze :)

Na Krowiarkach tyle śniegu to w środku zimy nie było. Na Babiej warunki trudne szlaki zasypane i zawiane.

94df7a418b947d630611c0eb5e833483.jpg

Pozdrawiam
Paweł

3 osoby lubią to

Jakieś ośrodki działają w weekend?

Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka

10 minutes ago, MichalR said:

Jakieś ośrodki działają w weekend?

UFO w Bukowinie

Ponoć w Zakopciu odpalili trasy pod Wielką Krokwią (info. RMF)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez quba0
      Cześć,
      wybieram się na upragniony wyjazd narciarski do Sölden, na majówkę. Czy ktoś z Was był ostatnio w tamtych rejonach i jest w stanie mnie pocieszyć lub dobić jak wyglądają warunki na trasach w górnych rejonach lodowca? Czy jest szansa pojeździć po twardym czy już nie bardzo?

Dzięki,
      Kuba
    • Przez xPaulla
      Witam wszystkich serdecznie, właśnie zameldowaliśmy się w Poroninie i szukamy informacji gdzie obecnie panują najlepsze warunki narciarskie w okolicy. W tamtym roku na początku marca na kotelnicy panowały świetne warunki a teraz pogoda pokrzyżowała nieco plany. Dochodzą do nas słuchy, że kotelnica masakra - muldy, mokry śnieg i niebezpiecznie. Mógłby ktoś coś doradzić jak to wygląda? Dodam, że ja na desce średnio - zaawansowana, ale na mokrym śniegu nigdy nie jeździłam i mam obawy. Prosimy o wszelkie odpowiedzi, zostajemy do poniedziałku. Jeżeli będzie to koniecznie bierzemy także pod uwagę wyjazd na Słowację, ale z oględzin różnych stron internetowych nie wygląda to ciekawie. Pozdrawiamy 
    • Przez SkiFrik
      Wiem, że wszędzie już niezła wiosna i wiele się nie spodziewam, proszę jednak o podpowiedź gdzie jeszcze jako takiej zimy można szukać? Wszędzie w nasze góry mam podobnie daleko, no może do Szczyrku jest szansa przedostać się najszybciej. Proszę więc o podpowiedź, gdzie z największym prawdopodobieństwem zrealizuję w najbliższy weekend następujący plan:
      wyjazd z WAW w pt o 13.00 z córką 4,5 letnią, jazda autem nie dłużej niż 5,5 godziny dojazd gdzieś gdzie można spać blisko stoku w sobotę i niedzielę jazda od rana, żeby śnieg jeszcze był zimny dla córki dobrze by było jakby była taśma, ewentualnie jakiś talerzyk po prawie płaskim - czyli łagodne stoki! i wypożyczalnia ze sprzętem dla maluchów i jeszcze jakaś fajna szkółka, to już wypas, to wtedy i ja coś zjadę jak będzie po czym Dla mnie ważne, żeby było raczej z dala od totalnej komerchy w stylu zapiekanek xxl itp, bo na małe nóżki tych nart to i tak za dużo nie będzie więc żeby po nartach otoczenie było dość estetyczne. No ale warunki śniegowe priorytetem. Podpowiecie?
      Mi w pierwszej kolejności ze względu na łatwy dojazd przychodził na myśl Szczyrk z jazdą na BSA (taśma) lub Białym Krzyżu. O BSA myślałem także w kontekście tego, że chyba dużo śniegu zrobili, więc może się utrzyma, ale czytałem tu na forum, że z dzieckiem średnio. Jakie więc alternatywy? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez artix
      Dziś z córką odwiedziłem ponownie Szczyrk. 
      Rano szybkie spotkanie z Marionen i Anią poczym rozdzielamy się.  Maroionen ma wyższe cele niż slizganie się 😎 
      Gigant.
      Pare zjazdów na Dużem Skrzycznem
      i postanawiamy uciekać na małe. Nie byłem wcześniej więc chęć tym bardziej wielka. Bylo lodowo i zimno ❄ jazda mało przyjemna. W nocy było dużo na minusie,  a co się dzieje po odwilzy pisać nie muszę. Decyzja więc była strzałem w 10.
      Góra dostajemy się na drugą stronę. Świetna przygoda dla mojej córki i przepiękne widoki gdyż słońce zaczyna przebijać się coraz mocniej.
      Mimo prób nie udało się poznać Andyiego  Może się jeszcze kiedyś uda.
      Na Małym fajna jazda. Dużo lepsze warunki w porównaniu z Dużym.  
      Jeździmy cały czas góra dół. Kolejny polski ośrodek z wielkim potencjałem. 
      W pewnym momencie zauważam odpiera kieszeń w spodniach córki. 
      Pytam,  gdzie twój telefon. Prawie płacz 😢 
      Panika, córką się trzęsie, ja próbuję dzwonić na jej telefon. 
      Jest sygnał. Odbiera Pan w knajpie na górze. Telefon znaleźli Rosjanie i oddali do baru 
      Nowy iPhone 6
      Gdy pojechaliśmy byli tam na kolejnego kielicha.  Tym razem ja uregulowałem rachunek i serdecznie podziękowałem. 
      Dobrzy ludzie.
      Cdn
    • Przez manias
      Hej,
      Planowałem sobie przedłużyć najbliższy weekend po feriach (02.03-06.03) i wyjechać gdzieś na narty w jakieś polskie góry.
      Patrząc na prognozy pogody chyba to nie ma wielkiego sensu. - Co sądzicie?
      Jeżeli tak, to gdzie mogą być najlepsze warunki?
      Jeżeli nie, to czy jeszcze w marcu będzie sensowna pora na taki wyjazd?