Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, leitner napisał:

Kto komu broni jazdy na drewnianych deskach? Trochę nie rozumiem, o co się czepiacie. Fajnie by było żeby w Polsce działało kilka stoków z poprzedniej epoki narciarskiej. Przymusu nie ma. Do Szczyrku jeżdżę od dwóch lat i nie spotkałem wielkiego tłumu na stoku.

Nie o to chodzi, że ktoś komuś broni - jak sam napisałem niech każdy robi to co lubi...ale...

Postęp dotyka każdej dziedziny życia, od nart przez drogi, stadiony, sposób pracy, a kończąc na stylu życia. Niestety zawsze znajdzie się grupa malkontentów, którym przeszkadzało będzie to, że rodzina z dziećmi przyjedzie na stok zamiast siedzieć przed TV (sic!). Bo to już nie jest ich stok, nie ich polana/łąka tylko muszą go dzielić z ceprami, którzy jeszcze mają szpanerski sprzęt. Przez takie płytkie myślenie mamy w Polsce jak mamy.

Jeździłeś Leitner kiedyś na takim wyciągu jak w filmie ? Zapewne nie! Ja jeździłem, powiem Ci że zarąbista zabawa jak mi (ówczesnemu gówniarzowi) lina szła na wysokości szyi i drugą ręką musiałeś ją stale odpychać. Tak się składa, że poznałem (jak zapewne wielu na tym forum) obydwa opisywane światy. W minionej epoce nie dostrzegam plusów.

Dla równowagi napiszę, że owszem - rozprzestrzenienie narciarstwa doprowadziło do zalewu stoków ludźmi, którzy narty traktują tylko i wyłącznie jako miejsce do pokazania się/lansu. Ale kim my jesteśmy żeby im zabraniać czy wyrażać niezadowolenie z ich obecności na stoku?? Tak długo jak nie powodują zagrożenia niech sobie jeżdżą różowe lalunie, mistrzowie prostej w spyderach, kapeluchy (dalej nie wiem kim oni są), matki z dziećmi (tej grupy w ogóle nie powinno się tu znaleźć bo to sama przyjemność patrzeć jak maluchy zasuwają na nartach, niczym nieskrępowana szczera radość na twarzach tych brzdący!)

Trochę się rozpisałem, ale wpis MOSTOSTAL odebrałem jako typową zawiść, coś w stylu "kiedyś było lepiej, teraz pełno motłochu na stokach. Sprzęt mają zarąbisty a nie "umią" jeździć, cepry jedne."

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy coraz nowocześniejszymi samochodami, wymieniamy telefony na nowsze, rezygnujemy z użycia papierowych pieniędzy na rzecz transakcji kartą, itd itp. Nie rozumiem dlaczego oburzenie wzbudza to, że infrastruktura narciarska ewoluuje i jest unowocześniana. Ja nie zaznałam tych "starych, dobrych" czasów i jakoś specjalnie nie żałuję. Jak mam do wyboru orczyk lub kanapę, wybiorę kanapę, choć na orczyku też sobie spokojnie radzę. I kolejny grzech, jestem z miasta stołecznego, chociaż teraz to już właściwie z podwarszawskiej wsi... I kocham narty, czy może to też miłość ceprom zakazana ;) Luz panowie, szukajmy pozytywów w zmianach, nie bolejmy nad postępem, bo to ślepa uliczka :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, niestety nie miałem okazji nigdy jeździć na wyrwirączce. Nigdy nie widziałem "na żywo" takiego wyciągu, więc nie wiem, jak się na nim jeździ. Chciałbym sprawdzić to z czystej ciekawości. Tylko nie wiem czy gdzieś  jeszcze taki się ostał. "Ostatni Mohikanin" jest być może jedynym wyciągiem tego typu, który działa do dzisiaj (o ile w ogóle działa, bo filmik jest z przed kilku lat, a ostatnie zimy nie należały do śnieżnych, więc być może wyciąg ten nie istnieje).

Jeśli mam do wyboru kanapę i orczyk, to wybieram to, do czego jest mniejsza kolejka. Jeśli jest taka sama, to jeżdżę na zmianę (mam też zasadę, że jeżdżę na każdym uruchomionym wyciągu w ośrodku - nawet na piekielnie wolnym talerzyku). Infrastruktura narciarska ewoluuje dość szybko, dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości znajdzie się sporo chętnych do przypomnienia sobie narciarstwa rodem z XX wieku. Będą chcieli spróbować czegoś innego, "nowego". Albo przypomnieć sobie czasu dzieciństwa.

Idealist, też jestem z Warszawy (chociaż tuż obok mojego bloku biegają dziki, sarny, bażanty i lisy; ostatnio nawet jakiś dzik zagryzł bezdomnego psa)  i widzę ile "miastowych" robi na stoku co chce. Żadnej kultury, stosowania się do zasad czy Kodeksu Narciarza. Wjeżdżanie tuż przed innych i nawet nie obejrzy się czy z tyłu ktoś nie zaliczył gleby przez niego). I żeby nie było - "miastowi" nie są wyjątkiem - ludzie, którzy nie potrafią zachować się porządnie mieszkają wszędzie. Tylko, że od "miastowych" oczekuje się większej kultury (tak przynajmniej kiedyś było...). Swoją drogą Mostostal też jest z miasta ;)

Cieszę się, że narciarstwo rozwija się coraz szybciej. Jednak w każdym większym ośrodku (jakim jest też niewątpliwie SON) przyda się "zaciszny kącik" z wyciągiem o mniejszej przepustowości.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeździ ten jeździ... Ja nowoczesne szajswageny wma w głębokim... Jeżdżę 25 letnią Pandą i nie odwiedzam żadnych pseudowarsztatów.. Nikt mnie nie zdziera.. w nosie mam elektronikę i całą tą popraną pseudekologię... no i przynajmniej nie wtapiam się w tłum...

Tak! Wqrzają mnie do "górolskiej qrwicy" mamuśki z rodzinami na stoku i amatorscy ścigacze, zwłaszcza na parapetach. Polskie stoki przypominają polskie drogi, krzywo prosto aby ostro. Dziękuję... postoję.
Ja też lubię szybkość na nartach ale od tego jest FiS lub stoki alpejskie a nie szczyrkowskie przecinki.

Ścigać się z nikim nie będę, bo mam już swoje lata i dzieci na wychowaniu. Na naszych stokach wolę nie ryzykować!

Witz jest w tym (temat wałkujemy od nowa!), że chce się nam zabrać wolny wybór. Tak jak z obecną władzą.
Wszystkie baby mają rodzić ewrzenki aby klecha mógł zarobić na posługach... nie ważne jest nic innego.

Ja chce tylko aby w takim Szczyrku (lub innym miejscu) pozostawiono w spokoju stoki typu Golgota czy Bieńkula czy FiS dla normalnych narciarzy, by nie stały tam wygodne grzane kanapy (a qrna pewnie, że lubię taką wjechać szybko i wygodnie !!!) bo jak staną to wjeżdżać będzie każdy kapeluch i ciamajda.. bo to jet Polska właśnie i co qrna.. ja nie zjadę...  a potem urazówki pełne. Tak jak z pijanymi na drogach. Każdy Niki Lauda... a potem ceny OC jak z kosmosu!

Nie wspomnę już o tym, ze każda nowa inwestycja w Szczyrku natychmiast podniesie ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwiłapa jest u nas w Żarnowcu - wyciąg pracowniczy Elektrowni wodnej. Widziałem go kilka dni temu.. jeszcze jest. Czy działa pojęcia nie mam. Wiem natomiast że nie jest to obiekt publiczny...

Za to w Żarnowcu postawiono już budynek pod dolną stacje Kolei Linowej... jak się okazuje wahadłowej... będzie tam 3 + 3 gondole z Szyndzielni ;-)

 

KLŻarnoiwiec.jpg

KL Z ARNOWIEC2.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

Wqrzają mnie do "górolskiej qrwicy" mamuśki z rodzinami na stoku [...]

Witz jest w tym (temat wałkujemy od nowa!), że chce się nam zabrać wolny wybór. [...]

Ja chce tylko aby w takim Szczyrku (lub innym miejscu) pozostawiono w spokoju stoki typu Golgota czy Bieńkula czy FiS dla normalnych narciarzy

A co - mamuśki to gorszy sort?

No właśnie ludzie wybierają - wolą kanapy. Utrzymanie "zabytkowych" orczyków dla znikającej garstki użytkowników jest nieopłacalne. Chyba, że ci będą płacić duże pieniądze za swoje upodobania. Zapłacisz za wyraźnie droższe karnety na orczyki?

To ja chyba nienormalny jestem. Lekarza!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co - mamuśki to gorszy sort?


Chyba wiem, o co chodzi Mostostalowi - chciałby, żeby na trudnych stokach typu FIS, Golgota i Bieńkula nie było niedoświadczonych narciarzy. Zgadzam się w 100 procentach. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Przy trasie nr.1 ma być orczyk i gondola - zobaczymy czy łorcyk będzie jeździł pusty. Nie ma co się spinać teraz ;)

WojtekM, wybierasz się na Snow Expo? Jak tak to chętnie pogadam o orczykach :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

 

 


Chyba wiem, o co chodzi Mostostalowi - chciałby, żeby na trudnych stokach typu FIS, Golgota i Bieńkula nie było niedoświadczonych narciarzy. Zgadzam się w 100 procentach. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Przy trasie nr.1 ma być orczyk i gondola - zobaczymy czy łorcyk będzie jeździł pusty. Nie ma co się spinać teraz ;)

WojtekM, wybierasz się na Snow Expo? Jak tak to chętnie pogadam o orczykach :)

 

Niedoświadczonych narciarzy z trudnych stoków nie udało się wyeliminować nikomu. Tak to wygląda również i w Alpach. A u nas dodatkowo dochodzi bardzo mała konkurencja dla takich dobrych ośrodków rodzinnych jak Białka Tatrzańska. I ludzie mają do wyboru: albo gnieść się w Białce, albo wylądować na stokach, które niekoniecznie są dla nich. Jedno i drugie może skończyć się źle, ale z różnych powodów. Jedynie budowa nowych ośrodków może poprawić sytuację i wtedy być może będzie także miejsce dla skansenów narciarstwa (o ile się utrzymają, bo tutaj zdecyduje rachunek ekonomiczny, a nie sentymenty niestety).

Nie będę na Snow Expo.

PS - Mam nadzieję, że w Szczyrku nowy ośrodek BSA spełni rzeczywiście oczekiwania. Nie będzie to wprawdzie duży ośrodek, ale na 1-dniowy wypad w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy mi krwawią jak to czytam. Bleeee

@leitner nie dorabiaj jakiejś ideologi to tego co napisał @MOSTOSTAL, przecież wprost dał do zrozumienia, że wkurzają go pewne typy narciarzy.

Z jednej strony facet pisze o odbieraniu wolnego wyboru, miesza w to politykę, kościół i nie wiadomo co jeszcze a z drugiej próbuje narzucić swoją pokrętną logikę i mówi nam kto na danym stoku może jeździć a kto nie! 

Kończę OT i uciekam z tego wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

 dla normalnych narciarzy,

Na szczęście góry, kolejki i trasy są dla wszystkich a nie tylko dla prawdziwych narciarzy:cool:

Szczyrk już przed 20 laty zaprzepaścił wielką szansę na miliardowe zyski, szkoda by było zaprzepaścić kolejne

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest normalnym narciarzem? I kto to bedzie weryfikował? Porównanie do ruchu drogowego cokolwiek chybione. A nietknietych stoków do samotnego wykorzystania trzeba chyba szukac w freeride a nie w przedsiębiorstwach biznesowych jakimi są ośrodki narciarskie. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 o 01:20, MOSTOSTAL napisał:

No właśnie...  za młody waść jesteś by wiedzieć co to kapeluchy... popytaj rodziców, dziadków... 

Pojęcia kolego nie masz o prawdziwym narciarstwie. Cóż....  zmiana pokoleń...  ;-p


Popatrz tu, może zrozumiesz...  :-/
 

 

 

Qfno wiesz o narciarstwie, Ci wyżej to Kapeluchy

Popatrz tu może zrozumiesz>:(;)

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, christofer30 napisał:

Panda fajne auto

Ja z czystego pragmatyzmu,a nie sentymentu jeżdżę 24 letnim Audi Quattro,którego elektronika nie zdecyduje za mnie ,że to już koniec podróży i używam Nokii 6310i,

której bateria trzyma tydzień i ponad 10 lat służy mi bezawaryjnie.Były to sprzęty przewyższające niezawodnością i trwałością  barachło,teraz produkowane.

Parę razy testowałem nowe wynalazki i efekt był tragiczny.

Ale tam,gdzie postęp jest użyteczny-nie uciekam przed nim...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, leitner said:

FerraEnzo, niestety nie miałem okazji nigdy jeździć na wyrwirączce. Nigdy nie widziałem "na żywo" takiego wyciągu, więc nie wiem, jak się na nim jeździ. Chciałbym sprawdzić to z czystej ciekawości. Tylko nie wiem czy gdzieś  jeszcze taki się ostał. "Ostatni Mohikanin" jest być może jedynym wyciągiem tego typu, który działa do dzisiaj (o ile w ogóle działa, bo filmik jest z przed kilku lat, a ostatnie zimy nie należały do śnieżnych, więc być może wyciąg ten nie istnieje).

W Mayrhofen jest wyrwirączka, a to całkiem nowoczesny ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...