Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem skąd, z Katowic. Do Korbielowa dojeżdżam w max 90 minut, celując w otwarcie wyciągów. Większość trasy dwujezdniówką, trudno w ogóle porównywać z dojazdem do Zawoi. Zapewne większość narciarzy na stoku jest właśnie ze Śląska, trochę z Krakowa, reszta kilkudniowych z całego kraju. Gdyby coś wydarzyło się w Korbielowie, to Mosorny będzie już całkiem bezludny.

Znowu jakieś ruchy wokół ośrodka się pojawiły. Być może właściciel niedalekiego ośrodka, który jednak nie będzie rozbudowywany, zainwestuje w Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Author napisał:

Ludzie naprawdę przestańcie pi..lić bo się tego nie da czytać. Miejsca takie jak Korbielów czy Zawoja z taką bazą noclegową mają aspiracje na zatrzymanie klienta na choćby weekend.

Tu jest forum narciarskie jakbyś nie zauważył i weekendowy klient z tego forum to raczej chciały pojeździć na nartach (tak to sobie wyobrażam). Aspiracje to mogą sobie wetknąć, bo przez ostatnie kilkanaście lat pojawiła się konkurencja. Kiedyś spałem i w Żywcu i dojeżdżałem do Korbielowa na stok. Ale no more!, póki tam się nie ogarną. Więc to Ty przestań, za przeproszeniem, pitolić, bo widać, że nie rozumiesz czego owi klienci oczekują. Aspiracje :D

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemo_narciarz napisał:

Korbielów przecież tego dotyczy wątek.

Jak to bywa w wątkach, czasem zdarza się offtop, trzeba czytać w kontekście. Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne.

Korbielów +- 90 min. Zawoja czasem raz tyle, szczególnie w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nikdob napisał:

Tu jest forum narciarskie jakbyś nie zauważył i weekendowy klient z tego forum to raczej chciały pojeździć na nartach (tak to sobie wyobrażam). Aspiracje to mogą sobie wetknąć, bo przez ostatnie kilkanaście lat pojawiła się konkurencja. Kiedyś spałem i w Żywcu i dojeżdżałem do Korbielowa na stok. Ale no more!, póki tam się nie ogarną. Więc to Ty przestań, za przeproszeniem, pitolić, bo widać, że nie rozumiesz czego owi klienci oczekują. Aspiracje :D

Ty chyba masz kłopot ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze. W sumie po jakie licho się odzywasz skoro Ci u nas wszystko nie pasuje. Jeżdzij w te swoje Alpy i przestań beczeć na dojazd. Mam kumpla w Wawie co wstaje o 2-ej w nocy by przyjechać między innymi do Zawoi czy Korbielowa i d..pa go z tego powodu nie boli. Ale to gość z jajami, który śmiga cały dzień od świtu do wieczora. Ja 2 tyg temu jechałem z Myślenickiego Chełmu połowę drogi przez wsie do Krk 1 godz a jechał bym 1,5 bo korek sięgał połowy podjazdu w Mogilanach. Po drugie nie wiem jak w przypadku Korbielowa ale Zawoja nie miała nigdy w planach pozyskać masowo klienta z poza Śląska i Małopolski więc jesteś na marginesie tematu. Po trzecie może czyta to potencjalny inwestor (PKL) i da sobie siana bo po cholerę inwestować ciężkie mln jak zaraz jeden z drugim po marudzi na dojazd. A przypominam, że tam mieli stacjonować Słowacy z TMR. 

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Author napisał:

Ty chyba masz kłopot ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze. W sumie po jakie licho się odzywasz skoro Ci u nas wszystko nie pasuje. Jeżdzij w te swoje Alpy i przestań beczeć na dojazd. 

Po trzecie może czyta to potencjalny inwestor (PKL) i da sobie siana bo po cholerę inwestować ciężkie mln jak zaraz jeden z drugim po marudzi na dojazd.

Faktycznie daj sobie siana, bo ja akurat o Alpach ani słowa nie pisałem. Stwierdziłem też, że akurat dojazd do Zawoi, Korbielowa, Wisły, Zieleńca czy Szczyrku mam plus minus taki sam. Więc swoim czasem i portfelem zagłosuję na najlepszą ofertę. Reszcie pozostawię aspiracje i Twoje nieocenione towarzystwo :) Masz jakieś problemy ze zrozumieniem słowa pisanego albo mylisz dyskutantów, chyba trzeba uciąć dyskusję, bo wątkowi to nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R0BERT napisał:

Pisałem skąd, z Katowic. Do Korbielowa dojeżdżam w max 90 minut, celując w otwarcie wyciągów. Większość trasy dwujezdniówką, trudno w ogóle porównywać z dojazdem do Zawoi. Zapewne większość narciarzy na stoku jest właśnie ze Śląska, trochę z Krakowa, reszta kilkudniowych z całego kraju. Gdyby coś wydarzyło się w Korbielowie, to Mosorny będzie już całkiem bezludny.

Znowu jakieś ruchy wokół ośrodka się pojawiły. Być może właściciel niedalekiego ośrodka, który jednak nie będzie rozbudowywany, zainwestuje w Pilsko.

Mówisz o Maspexie i Czarnym Groniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 20:56, R0BERT napisał:

Pisałem skąd, z Katowic. Do Korbielowa dojeżdżam w max 90 minut, celując w otwarcie wyciągów. Większość trasy dwujezdniówką, trudno w ogóle porównywać z dojazdem do Zawoi. 

Wg mnie można jednak porównywać - ja z Rybnika 

- Pilsko 1h50m

- Mosorny Groń 2h10 min

Dla mnie te 20 minut różnicy nie jest bardzo ważne. Ważniejsze warunki na stoku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 19:26, McKaczka napisał:

Oj tam. Nie musi być w Korbielowie. Rzut beretem podjadę:) Generalnie chodzi mi o ski-tury. Telemark to już by było super.:) Znalazłem "skiturowe beskidy" Ktoś z miejscowych coś o nich słyszał?

 Witam, mam trzy pary nart z wiązaniami do Telemarku. Kilka par butów 43, chętnie pożyczę , tylko jak zapytasz " za ile" to się zdenerwuje...

 Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 19:06, kptdenaturat napisał:

 Witam, mam trzy pary nart z wiązaniami do Telemarku. Kilka par butów 43, chętnie pożyczę , tylko jak zapytasz " za ile" to się zdenerwuje...

 Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem:

 

 

Dzięki. Akurat niedawno wróciłem z Korbielowa. Ale będę na pewno pamiętał i się odezwę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 20:41, nikdob napisał:

No to zależy skąd się jedzie, bo teraz z Warszawy to czas jest porównywalny jak dojazd do Szczyrku. Ale tak czy inaczej mała szansa, by ktoś spędził w aucie 5h by pojechać przez cały weekend katować jedno zbocze Mosorny Groń. Ale niektórzy widać tego nie rozumieją i nie zrozumieją :) No ale to już off-topic się zrobił. Ale do Korbielowa też czas jest podobny. Do Białki podobnie, do Zieleńca również, do Krynicy nieco dłużej. I teraz pytanie za 100 punktów, gdzie zjedzie się narciarska Warszawa na weekend? :) Ostatnio jak znajomych na Korbielów namówiłem, to trzeba było po lesie jeździć, by kamienie na stoku omijać, więcej już ich nie przekonam, mimo, że mam sentyment. Może to sposób na trzymanie warszawiaków z daleka? A może tylko małopolska oszczędność? :D

Lecz się koleś, lecz.

Pozdro

  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...