Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy Młyn


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciliśmy ze Spindla. W sumie nie żałujemy chociaż w piątek jazda na nartach bardziej przypominała pobyt na basenie. Lało jak z cebra! I to cały dzień. Już wiem do czego służą takie śmieszne płaszcze, w któych niektórzy bardziej przypominają Gargamela niż narciarza. Chyba też sobie taki sprawię! Ale po kolei. Temperatury dodatnie i w dzień i w nocy plus cztery, pięć stopni. Śniegu wystarczyło choć już w sobotę pojawiała się trawa zarówno na Hromowce jak i Medvedinie jednak dało się ją ominąć i jeździć. Gorzej bo już po 11tej powstawały niesamowite muldy a bardziej głębokie doły szczególnie w dolnych partiach czerwonej FIS na Sv. Piotrze. Dużo uczących się i nie dających sobie rady. Szczególnie w dolnych partiach istna rzeźnia. Ludzie hamowali, upadali... Postanowiliśmy więc wrócić na Medvedin. Zjazd na Misecky ok ale też są przetarcia. Moim zdaniem jeszcze na tydzień starczy śniegu potem może być problem.

Ale udało się pojeździć, humory dopisywały wszystkim, a widok wyposzczonych narciarzy na śniegu napawał otuchą. Pomimo wykręcania rękawic z wody deszczowej w piątek to sobota nagrodziła nas brakiem opadów.  Na wyciągi nie było kolejek wszędzie na bieżąco - bajka. Za to ceny w restauracjach w porównaniu do zeszłego roku wyraźnie wzrosły.

Parking pod Medvedinem był otwarty bezpłatnie. Gdzie indziej koszt 150-200 koron. Skibusy kursowały planowo. Narciarze z Polski dopisali jak zwykle. Nawet pytała nas obsługa hotelu czy u nas jakieś swięto mamy. W niedzielę mieliśmy w planie zahaczyć o Herlikovice ale już sobie darowaliśmy, bo wyglądało dość obskurnie. Wszyscy czekają na opady śniegu.

Pozdrawiam niecierpliwych.

IMG_20230106_094641.jpg

IMG_20230106_132922.jpg

IMG_20230106_132925.jpg

IMG_20230107_095451.jpg

IMG_20230107_095454.jpg

IMG_20230107_100919.jpg

IMG_20230107_121331.jpg

IMG_20230107_122025.jpg

IMG_20230107_133402.jpg

IMG_20230107_140420.jpg

IMG_20230107_123335.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak się wybraliśmy do Szpindla za namową znajomych po poniedziałkowej jeździe. "Jazda" od wtorku 10.01 do soboty, w niedzielę było już zamknięte z niby powodu wiatru ale też totalnie braku śniegu.  Przez ten  tydzień dawało się jeździć od otwarcia do 11, potem było dla mnie już bez sensu. Warunki szybko się pogarszały, robiło się więcej osób zwłaszcza uczących się.  Wpadałem jeszcze od 14.30 do zamknięcia gdy robiło się luźniej i cięższy śnieg pozwalał trochę się pobawić. Mróz w nocy był tylko raz, z wtorku na środę. Wieczornych jazd nie zaznałem. Ogólnie dużo deszczu z odrobiną śniegu. Narciarsko mocno średni wyjazd, ale dało się pojeździć. P.S. nart od spodu jeszcze nie oglądałem aby się nie denerwować.  P.S.2. Czy komuś udało się przerzucić środki z gopassa na inny kraj? Anulowaliśmy żonie karnet i mam środki w koronie czeskiej. Mam plan na chopok lub szczyrk w tym roku i chciałem to wykorzystać.

 

20230114_152900.jpg

20230114_152927.jpg

20230114_155934.jpg

20230114_160828.jpg

20230114_161013.jpg

20230114_161138.jpg

20230114_161142.jpg

20230114_161315.jpg

20230114_161411.jpg

20230114_161840.jpg

20230115_092007.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerkach to wyglądało słabo a rzeczywistość jeszcze gorsza. Nigdy bym nie powiedział, że w Spindlu będą eksplorować trasy w takim stanie. Całe szczęście że u mnie rozum wygrał z sercem i zostałem w domu.

Jak na razie nie widać za bardzo, żeby śnieżyli - pewnie sypią na czarnej przed Pucharem kobiet.

Trzeba się rozejrzeć za inną miejscówką w Sudetach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rogas napisał:

J  P.S.2. Czy komuś udało się przerzucić środki z gopassa na inny kraj? Anulowaliśmy żonie karnet i mam środki w koronie czeskiej. Mam plan na chopok lub szczyrk w tym roku i chciałem to wykorzystać.

Nie ma szans, wałkowane trzy lata temu. No chyba że w końcu coś się zmieniło...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

https://blog.gopass.travel/cs/letosni-zimu-to-ve-spindlerove-mlyne-nepoznate/

 

Jednak nowe trasy na najbliższą zimę w Szpindlu! Brawo!
Jak postawią nowe wyciągi za rok, to uważam, że zamiatają Szczyrk. I mnie ta miejscówka nigdy nie zawiodła pod kątem przygotowania tras. Niby TMR, ale tam zawsze mieli lekko inne podejście, bardzo proklienckie.

Edytowane przez ski89
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 19:04, koliber napisał:

Trasa niebieska ze Św.Piotra została poszerzona od samej góry - czyli przymierzają się również do III etapu inwestycji - nie dwóch, a trzech nowych kolejek. Trzecia jako przedłużenie Hromovki na sam szczyt (mapka parę postów wyżej).

 

spindl-new.jpg

Ekolodzy nie przypinali się łańcuchami do drzew, przeznaczonych do wycięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sstar napisał:

A Szpindl i trasy nie wydzielone z krnapu https://ags.krnap.cz/mapy/prohlizecka/

Jeśli ta zielona, przerywana linia wokół Mlyna wyznacza obszar wydzielony z Parku, to i tak połowa inwestycji ma miejsce już poza obszarem wyodrębnionym, czyli na terenie Parku Narodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Jeśli ta zielona, przerywana linia wokół Mlyna wyznacza obszar wydzielony z Parku, to i tak połowa inwestycji ma miejsce już poza obszarem wyodrębnionym, czyli na terenie Parku Narodowego.

W Czechach park jest większy niż u nas, jest podzielony na trzy strefy z różnym poziomem ochrony. W strefie najniższej można gospodarować, oczywiście są na to zasady.

Widzę że nowe trasy zrobili na terenie parku, czyli wycieli drzewa na terenie parku. To rzeczywiście u nich jest liberalnie. Szok.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...