Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy Młyn


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Piękny weekend za mną. Wyjeździłem się do ostatnich sił. W 3 dni zrobione 130 km samej jazdy w dół. Warunki kosmicznie dobre przez cały dzień. Ludzi najwięcej w sobotę, ale max. 5 minut stania na Svaty Petr, Hromovka na bieżąco.

Jestem drugi raz w Szpindlu i drugi raz mam wrażenie, że to nie jest ośrodek TMR. Zupełnie inne podejście do klienta niż w Szczyrku czy na Chopoku.

canvas4.png

canvas3.png

canvas2.png

canvas1.png

canvas.png

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

Napisz proszę kilka słów o tym jak wyglądają obostrzenia i egzekwowanie w Spindlu (w Jańskich tylko w gondoli)

Czy czerwona 3-ka była cała otwarta czy tylko od rozjazdu poniżej Hromovki?

Certyfikat sprawdzali tylko w restauracji na stoku. Hotel nam nie sprawdził nic. Skipass ja miałem aktywny bo mam sezonówkę z wgranym COVID passem. Kumpel kumpował 3 dniowy i bez sprawdzania. Na wyciągach bez masek.

3-ka była czynna od Hromovki do dołu, górę ostro śnieżyli. Chyba jest już czynna cała - dzisiaj coś pisali na FB oficjalnym Szpindla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj grudnia. Mam podobne doświadczenie ,że jest luźno, natomiast wielokrotnie byłem w środku sezonu i zawsze było podobnie. Jestem w każdym sezonie 2-3 razy w okresie styczeń-marzec, głównie weekendy ale kilka razy byłem w tygodniu.
Weź pod uwagę, że z Polski zwłaszcza w okresie ferii wielkopolskich, dolnośląskich sporo osób wybiera czeskie ośrodki.

Luźno tylko z rana od otwarcia wyciągów do ok. 10:30 i po 14-tej jak stan tras jest już trudny.

6-os kanapa na Sv.Piotrze - gwarancja kolejek, Hromovka dla odmiany zatłoczona z rana (start z dużego bezpłatnego parkingu), po 11-tej robi się luźniej 10-15 minut czekania, oba warianty zjazdu do krzesła lubią się szybko zmuldzić z uwagi na nachylenie (czerwone)

Mimo tych niedogodności jeżdżę często bo w tej okolicy wszędzie swoje trzeba odstać. Taki urok.

Mogę w pełni odpowiedzialnie powiedzieć, że w ośrodkach typu Czarna Góra i Zieleniec jest gorzej - czekania tyle samo, trasy krótsze, węższe i gorzej utrzymane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
41 minut temu, grimson napisał:

Porównanie pogody CG vs Szpindl wygląda prawie identycznie, pod względem temperatury jak i opadów, pierwszy wykres dla CG:

 

cg.JPG

szpin.JPG

Nawet pokrywa śnieżna formalnie podobnie, choć Szpindl jak Białka, przygotowanie zwykle lepsze. No j jeszcze tam nie byłem, znaczy dawno temu… jak na świecie nie było pandemii… pension Pohoda, tam już byłem, na przeciw stoi Stoh, blisko w góry, choć śniegu może być za mało… zobaczymy.

A2356A55-C4F2-41F7-9057-731154218708.png

C6E82E49-557D-4D1F-BB66-4C740F91C670.png

1912B2D6-91A7-4BD0-84EC-FC042A410311.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Nawet pokrywa śnieżna formalnie podobnie, choć Szpindl jak Białka, przygotowanie zwykle lepsze. No j jeszcze tam nie byłem, znaczy dawno temu… jak na świecie nie było pandemii… pension Pohoda, tam już byłem, na przeciw stoi Stoh, blisko w góry, choć śniegu może być za mało… zobaczymy.

A2356A55-C4F2-41F7-9057-731154218708.png

C6E82E49-557D-4D1F-BB66-4C740F91C670.png

1912B2D6-91A7-4BD0-84EC-FC042A410311.png

A kusi mnie Bouda pod Snezkou chciałbym Jirziego odwiedzić i Lenke. Nie wiem jak jego rodzice, wiekowi byli.

https://www.krnap.cz/popis-tras/

https://www.boudapodsnezkou.cz/?lang=PL

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/bouda-pod-snezkou-serial-krkonosske-boudy-krkonose.A180608_103838_hradec-zpravy_tuu/foto

https://www.spindleruv-mlyn.com/pl/wycieczki/138-6-tip-na-skialpech-z-pece-pod-snezkou-obri-dul-obri-bouda-snezka-ruzova-hora-pec-pod-snezkou/

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/nejslavnejsi-krkonossky-lyzarsky-zavod-v-obrim-dole-v-obrim-slalomu.A150307_2145243_hradec-zpravy_pos

CD4F7EC0-C1B4-47C1-9084-F88F93134454.jpeg

453840BA-6E3A-48E2-BBD5-F942CE84060F.jpeg

32E64350-77D1-4BDD-8152-A03B2AEFAD9A.gif

09414FB7-7004-42DB-812D-3D4093B4BBFE.jpeg

91C6212B-F018-48BE-A61F-1FB1B1A80A3D.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
Godzinę temu, Nipern napisał:

Idziemy na całość i zaklinamy rzeczywistość. Wbrew prognozom pogody kupiliśmy karnety na najbliższy wekend "trzykrólowy" w Szpindlu. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze jak rok temu.

Rzucisz kilka fotek i słów jak wyglądają trasy? Wybieram się właśnie zaraz po Tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też wybieram się do Szpindla zaraz po 3królach. Mam do Was pytanie o parkowanie przy Sv Petr. Tam chyba nie ma parkingu ? W ciągu dnia to zakładam komunikację skibusem, ale chętnie bym wyskoczył na wieczorną jazdę a chyba tylko tam jest organizowana. Macie jakiś patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocna jazda na nartach 18:00 - 21:00  czynna w następujące dni: 30 grudnia 2022; 5 - 8 stycznia; 12-15 stycznia; 19-22 stycznia

lokalizacja: Svatý Petr, stok Malý Hank (4b)
karnety narciarskie: dostępne tylko online na stronie www.gopass.travel
parking: przy Hotelu Lenka w St. Peter
poczęstunek: quattro® BAR
serwis narciarski + centrum testowe HEAD: tak, tuż obok kolejki linowej (otwarte do 19:00)
wypożyczalnia: czynna do 21:30; dla klientów wypożyczalni bezpłatny parking bezpośrednio przy wypożyczalni

https://www.skiareal.cz/zazitky/sportovni-vyziti/vecerni-lyzovani

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 18:09, Nipern napisał:

Idziemy na całość i zaklinamy rzeczywistość. Wbrew prognozom pogody kupiliśmy karnety na najbliższy wekend "trzykrólowy" w Szpindlu. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze jak rok temu.

Daj znać o warunkach jak dojedziesz bo mam chęć rezygnować patrząc na kamery i pogodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...