Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mamad napisał:

Na podstawie badań i wpisów moich z przed paru lat twierdzę dalej to samo. Człowiek to małe g....o i ma taki sam wpływ....

Na klimat nie, ale na zanieczyszczenie środowiska już tak. Żeby tylko dalsze ocieplenie klimatu się nie sprawdziło!

U mnie dzisiaj w dzień poprószyło lekko śniegiem a teraz leje i wiatr. W górach pada śnieg ale w następnym tygodniu ma być znowu ocieplenie. Ciekawy jestem jaka pogoda będzie w Polsce bo ta zima jest bardzo podobna, a wcześniej tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mamad napisał:

Jak będzie cieplej to i tak chłodniej niż w średniowieczu. Oj daleko jeszcze brakuje i według nawet naj naj cieplejszych prognoz w 2100 będzie dalej dużo dużo zimniej niż wtedy. Jedyne co człowiek robi to syfi. Za to bym ręce łamał. Kurde idę w lesie butelka. Idę w Tatry reklamówka. Idę w Alpy śmieci śmieci. Pływam śmieci. Kurde za chwilę śmieci będą w jedzeniu.

Śmieci są już w jedzeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże ocieplenie do plus 10 stopni nie przyszło.... i dobrze. Mamy cały czas walkę ciepła z zimnem. Modele co chwile szaleją ale wygląda na to że najbliższe dni w górach to lekko na plusie w dzień w nocy mróz, po 20 Stycznia prawdopodobnie uderzy prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. Szanse są 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mamad napisał:

Jak będzie cieplej to i tak chłodniej niż w średniowieczu. Oj daleko jeszcze brakuje i według nawet naj naj cieplejszych prognoz w 2100 będzie dalej dużo dużo zimniej niż wtedy. 

No to ja już się cieszę z pięknej zimy. Jest zimniej jak w średniowieczu. Jakie to szczęście, że się urodziłem w XX wieku...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mamad napisał:

Straszenie społeczeństwa klimatycznymi katastrofami spowodowanymi przez przemysłową działalność człowieka jest zgodne z doktryną wiary ekowojowników i ma na celu wywołanie u ludzi poczucia winy i skruchy za grzechy przeciwko przyrodzie

Tony dwutlenku węgla ale i metanu jak i samo ciepło pochodzące ze spalania też nie jest zupełnie bez znaczenia. Nawet gdyby ich wpływ na samo ocieplenie uznać za znikomy, to na cyrkulację powietrza może mieć znacznie większy wpływ. Równowaga dwutlenku węgla została poważnie zachwiana także poprzez wycinkę lasów szczególnie tropikalnych w Amazonii.
Wpływ działalności człowieka na klimat jest niepodważalny, pytanie jest raczej o skalę.
Z punktu widzenia stosunkowo chłodnej Europy ponarzekać mogą głównie narciarze :/  bo dla samej gospodarki to jednak zysk
Z punktu widzenia Afryki to już niesie za sobą pogłębianie problemu głodu i wymuszone ruchy migracyjne. :/ 
Dlatego nawet gdyby założyć że problem jest tylko hipotetyczny to nie mając pewności warto jednak dmuchać na zimne.

Inna powiązana sprawa to fakt że zasoby ropy, węgla i gazu stopniowo się kurczą. I w tym wypadku raczej nie chodzi o skruchę tylko o wymuszenie opracowania alternatywnych sposobów pozyskiwania energii przez koncerny prywatne i państwowe.
Bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Więc powoli, "jedyneczka" :D ale jednak do przodu ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, waldek~ napisał:

Cześć

W sprawie meritum - to znaczy wpływu działalności człowieka na zmiany klimatyczne mam swoje wyrobione zdanie. Ten akurat materiał chociażby z racji gdzie został zamieszczony już staje się mnie wiarygodny.

Artykuł,opary na źródłach biologicznych i archeologicznych ze środowiska gdańskiego ale napisany dość tendencyjnie aby udowodnić jakąś zakładaną tezę czego w nauce nie lubię.

Zresztą jak ktoś próbuje udowodnić oczywistość to zawsze wydaje się śmieszny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mamad napisał:

Meritum jest takie. Idioci piszą mieliśmy najcieplejszy rok w historii pomiarów meteo. Czyli ile trochę ponad sto lat. Przecież to jak sekunda w skali klimatu ba mikrosekunda. Tak naprawdę to ciepła i zimna człowiek nie pamięta.

W historii pomiarow kolego ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mamad napisał:

Meteo kolego. Zaczęto je prowadzić w 19 wieku. Więc jak następnym razem usłyszysz w historii to znaczy trochę ponad sto lat. Jak usłyszysz w historii Polski to około 80 lat. Czyli w historii to znaczy że w wielkim g..... Klimat to miliardy lat nie sto. Jak odkryje co powoduje epoki lodowcowe i tropiki na biegunach to pewnie nobla dostanę. Jedno jest pewne. NIE CZŁOWIEK.

W sumie to mialem to samo na mysli jezeli chodzi o pomiary. Jest to bardzo znikoma czastka czasu. Choc byl bym ostrozny z nazywaniem idiotami naukowcow ktorzy sie tym zajmuja.

Sa dwie strony w tym sporze. Tez bym sobie zyczyl aby to bylo chwilowe ocieplenie i poraz kolejny przyjdzie mala era lodowcowa jak to niektorzy zwia.

Nie stety patrzac na wykresy mam pewne watpliwosci. A co do tego ze niszczymy planete bez opamietania nie mam zadnych watpliwosci.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Milzbi napisał:

Nie cieszcie się zbytnio to tylko zimowy incydent, prawdziwej zimy ze śniegiem i mrozem do końca stycznia raczej nie zobaczymy. 

Czyżby  :) ??? Ja po obejrzeniu paru prognoz tu i tam,mam zupełnie odmienne odczucie. Mogę chyba pokusić się o stwierdzenie, że  klątwa warszawskich ferii została odwołana !!! :)  - mam na myśli góry oczywiście. Prognozy są optymistyczne  -3 do +2 w dzień, w nocy mróz. Przynajmniej tam gdzie się wybieram: Czorsztyn i po sąsiedzku Białka i Palenica. 

Dla mnie takie warunki są optymalne . Dmucham i chucham żeby się taka tendencja utrzymała i już nie mogę się doczekać, jak spiszą się moje nowe-stare-używane HEAD REV 90 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregor_g4 napisał:

czyżby szykowała nam się w górach powtórka z sylwestra? Dziś w nocy ma zacząć sypać, aż do jutrzejszego wieczora (ok 20 cm prognozowanego opadu). W poniedziałek silny mróz, który we wtorek zacznie odpuszczać, a w środę odwilż i deszcz pod koniec tygodnia?

Niestety koniec Stycznia to spora odwilż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Piękny wiosenny dzień za nami. Taki typowy. Rano mrozik później pełnia wiosny by po zachodzie znów złapał mróz. Kto miał okazje to złapał pierwszą opalenizne na buźce. Dalej wiosna wiosna chyba najcieplej będzie 29.01. Za to od 1 lutego u nas pogoda zacznie iść znów w odpowiednią pore roku. Około 4 zacznie iść stopniowo w całej Polsce by około 10 jest szansa że max nad morzem i zachodzie będzie 0 w najcieplejszym momencie dnia. U nas już -5. Noce bardzo zimne. Co dalej hmm. Nie chcę aż tak daleko patrzeć ale wir polarny. Był w USA jest w Azji kto wie kto wie. Jest szansa ze w pierwszej dekadzie popada u nas śnieg w reszcie PL w miarę jak będzie mniej na termometrach. Niż z południa. Tu raczej narazie wolę milczeć.

Tak ciekawostka z natury meteo, pokazuje jak trudno jest coś prognozować, czapki z głów dla tych co potrafią to robić.

Od 9:00 jeździłem w Bachledovej Dolinie, rano ruszam z Jurgowa +1. Na miejscu jest -4, jak schodziłem ze stoków było -1, w Jurgowie +4. Do tego od strony Jezerska strasznie wiało, a od strony Zdiaru kompletna cisza. Po stronie Słowackiej dużo więcej naturalnego śniegu. Poruszamy się ma obszarze około +/- 15 kilometrów. W Polsce czuć roztopy a po stronie Słowackiej pełnia zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...