Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam do czasu zakończenia ferii opolskiego i dolnośląskiego. W środku tygodnia od 10:30 do 14:30 na wyciągu żmija robi się góra 3 razy na godzinę. Od 9 do 10:30 i po 14:30 jest normalnie.

Oczywiście znowu przygotowanie trasy średnie. O godzinie 10:00 na żmii trzeba było się już mocno zastanawiać czy stok był równany z dnia poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M2Bradley napisał:

Odradzam do czasu zakończenia ferii opolskiego i dolnośląskiego. W środku tygodnia od 10:30 do 14:30 na wyciągu żmija robi się góra 3 razy na godzinę. Od 9 do 10:30 i po 14:30 jest normalnie.

Oczywiście znowu przygotowanie trasy średnie. O godzinie 10:00 na żmii trzeba było się już mocno zastanawiać czy stok był równany z dnia poprzedniego.

Jak na twardy podkład który jest na CG spadnie świeże białe to nie ma bata, robią się błyskawiczne odsypy i muldy. 

Robiłem ostatnio wjazd/zjazd na D podczas mojego ostatniego wyjazdu w 11 min, wjazd 10 min bez kolejki, zjazd w 1 min 10 sek. Wg Sports Tracker. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M2Bradley napisał:

Oczywiście znowu przygotowanie trasy średnie. O godzinie 10:00 na żmii trzeba było się już mocno zastanawiać czy stok był równany z dnia poprzedniego.

To jest też kwestia obciążenia. Tam jest bardzo dużo ludzi, na trasie B i C. Do tego dużo ludzi z niskimi umiejętnościami, zsuwanie się na stromych odcinkach. Przy tak dużym obciążeniu i świeżym śniegu muldy się muszą zrobić.

To samo jest np. często pod koniec dnia na Zahradkach w dolnej części (Pec).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekma napisał:

Koledzy, a jak jest na nocnej jeździe? Też kolejki? Czy na bieżąco?

Na początku tłoczno, później (około 19-19:30) robi się luźniej, czyli nie ma kolejki do wyciągu. "Niestety" przepustowość Luxtorpedy jest na tyle duża, że na stoku i tak jest sporo osób i trzeba uważać, żeby z kimś się nie spotkać. Do tego z racji dużej liczby słabo jeżdżących na przewężeniu bardzo szybko robią się muldy i odsypy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michas222k napisał:

Jak się uda to pierwszy raz sprawdzę trasy przy wyciągu proca, jeszcze nigdy tam nie byłem jak były czynne. Mam nadzieje że do niedzieli nie zamkną...

Proca jako pierwsza zostanie zamknięta, maja tylko 30cm białego wg strony i przecierki.

Wszystko zależy od pogody.

Ostatnio na Procy jeździłem tak dawno temu, ze nie pamietam dokładnie kiedy. Ale na pewno przed 2016r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grimson napisał:

Proca jako pierwsza zostanie zamknięta, maja tylko 30cm białego wg strony i przecierki.

Wszystko zależy od pogody.

Ostatnio na Procy jeździłem tak dawno temu, ze nie pamietam dokładnie kiedy. Ale na pewno przed 2016r.

Dlatego się boję czy wystarczy śniegu do niedzieli przy tej prognozie pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michas222k napisał:

Dlatego się boję czy wystarczy śniegu do niedzieli przy tej prognozie pogody.

Norweg mówi, że powinno wytrzymać. Dzisiaj kończy się ocieplenie, jutro ma padać białe. Potem , do poniedziałku, to już tylko mróz:

 

black.JPG

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Proca jako pierwsza zostanie zamknięta, maja tylko 30cm białego wg strony i przecierki.

Wszystko zależy od pogody.

Ostatnio na Procy jeździłem tak dawno temu, ze nie pamietam dokładnie kiedy. Ale na pewno przed 2016r.

no jak to tak?! w zeszłym roku miałam tą przyjemność, zaraz po lokdałnie! śniegu było po pas, tylko proca co chwilę się zawieszała.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciagu nie ma czego szukać w środku tygodnia na Czarnej Górze. O ile ktoś nie jest fanem stania w kolejkach, to dopóki nie skończą się kolejne ferie odradzam. Na żmii tragedia, ponad 20 minut na obrót. Na procy 15-20 minut od godziny 10:30 do około 13:30. Tak poza tym proca zdecydowanie najlepszy wyciąg plus trasa, bez kolejek 5-6 minut na obrót.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Odsypy i przelodzenia, muldy na czerwonej, na stromszym dole. Biała Perła lodówka i czajnik. Taki luksus. Fajna mapa i przeszklona ściana. Nowe narty gonią. Krawędź trzyma i kusi. 

CFB5AA90-EC97-4A23-B204-C5F9A81D63D2.jpeg

8357F6D0-1E73-4D07-9F63-4F82F573A0CC.jpeg

825571C1-2847-4C0C-B608-4BCC372F2E63.jpeg

92166AC5-7353-44CD-8EA1-CA006B1C4BBF.jpeg

73651DA0-D84D-4E45-A8FE-87B3BE1EFE0F.jpeg

8B8052CA-DD95-44B9-82A3-9B0D1CFB2C29.jpeg

712D39F2-666F-42CA-B413-E4DE9163B913.jpeg

7277593E-1DC7-4E51-8786-5552534D3653.jpeg

Elegancko.

Muldy na tej ściance pod koniec B to już tradycja, jak jest lekko powyżej zera na termometrze. Daj znać jaki warun na A, oraz na Procy- trasy E,F.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Elegancko.

Muldy na tej ściance pod koniec B to już tradycja, jak jest lekko powyżej zera na termometrze. Daj znać jaki warun na A, oraz na Procy- trasy E,F.

Na A równiej ale mocniejsze przelodzenia, tu na gorze z kolei większe odsypy, trochę muld, ale mniejsze niż na B. Jutro może przeratrakuja? Inne trasy nie są mi znane. Może jutro z rana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zbycia 2 karnety 2-dniowe na CG.
Zakupione na Black Friday, niestety w tym roku nie po drodze mi w tym kierunku.

Za tydzień Alpy, a w 2 połowie marca pogoda niepewna więc mogą się zmarnować.

Cena 165zł + 10 kaucja zwrotna /szt +koszt wysyłki(cen regularna przy zakupie online 223zł) - za tyle kupiłem, nie zarabiam, ale stracić też nie chcę.

(1 karnet z paragonem, 2-gi mogę wydrukować potwierdzenie z konta )

Mogę wystawić na Allegro. Szczegóły dla zainteresowanych. Chętni proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...