Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

 

29 minut temu, Jeeb napisał:

naprawdę myślisz że ośrodki narciarskie są odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa w Europie ?

https://wyborcza.pl/7,155287,25802705,europa-zarazila-sie-w-ischgl-narciarskiej-ibizie-z-miasteczkiem.html#S.polecamy-K.C-B.1-L.1.maly#s=BoxWyboImg1

Ośrodki narciarskie nie są oczywiście odpowiedzialne za rozprzestrzenianie wirusa. Między innymi - tam ludzie się wirusem podzielili.

Edytowane przez Greg
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jeeb napisał:

naprawdę myślisz że ośrodki narciarskie są odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa w Europie ?

Naprawdę nie czytałeś, że dwa ośrodki w Tyrolu - nie mówiąc o Włochach - stały się istotnymi ogniskami zakażenia i że działały jeszcze dobre kilka dni, gdy było to wiadome? Naprawdę uważasz, że mogłyby działać jeszcze dłużej, generować przemieszczanie i kontaktowanie się ludzi i nie miałoby to wpływu na ilość zarażonych? Twoje pytanie jest dość demagogiczne - są tak samo odpowiedzialne jak koncerty, zlot religijny młodzieży (w Alzacji), spotkania w klubach i podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej. To wszystko należało możliwie wcześnie ograniczyć.

Edytowane przez tanova
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marboru napisał:

@fredek321 sorry, ale to co wypisujesz na temat klasy średniej jest niepoważne. 

Lekarz, to niby klasa niska wg Twojego toku myślenia?

W tym zagadnieniu rację ma @Sariensis

Pokory...może warto troche z forum się poedukować, przeczytać link, który zamieściłem i przyznać do błędu? Przeprosić... To takie trudne? Czy nieomylność Ci się włączyła, poziom hard? 

Z tym pełna zgoda. 

 

Dyskusję można prowadzić z pełną kulturą i szacunkiem ze wszystkimi. Bez obrażania i "czerwieńców". 

@Plywak najwyraźniej, podobnie do Ciebie @fredek321 ma zero luzu, spinka poziom hard. 

"Czerwieniec" za tekst za przymróżeniem oka?

Wyluzujcie. Bo za wiele Waszych poglądów i poważnie pisanych tekstów zasługujecie niestety na łapkę w dół. 

 

@Zibi28 stekiem bzdur tekstu z BG bym nie nazwał. Teorie spiskowe nie biorą się z niczego. Warto posłuchać Billa z poniższej wypowiedzi z roku 2015.

@Ziemowit pełna zgoda. W każdej plotce, teorii ziarno niepokoju i prawdy. 

Dlatego też nie ma się czemu dziwić, że one powstają

@Zibi28

Bardzo lubię Twoje narciarskie opowieści - zawsze z klasą.

Teorie spiskowe biorą się z teorii spiskowych i to jest takie perpetum mobile. Jak się w nie wkręcimy to brzmią bardzo prawdopodobnie, przecież są książki napisane że nie wylądowaliśmy na księżycu - ale do dzisiaj pamiętam jak mama obudziła mnie o drugiej w nocy aby obejrzeć wyjście lunonauty na srebrny glob.

Ok, to było dawno temu. Ale wypadek smoleński większość z nas pamięta. I mnóstwo teorii spiskowych. Opowiem o jednym krótkim fragmencie aby nie zanudzać. Wokół rosyjskich kontrolerów co sprowadzali Tupolewa do lądowania i się ponoć przyczynili do tragedii, to też narosło sporo różnych teorii spiskowych. Nawet w Fakcie różne bzdury pisali. A jaka była rzeczywistość która się nagrała na rejestratorze głosu? Kluczowe zdanie kontrolerów brzmiało, "na lotnisku mgła, widzialność 400 metrów, brak warunków do lądowania", na mój gust wypowiedzieli się wystarczająco jasno. Ale cóż, ludzką rzeczą jest błądzić.......

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jeeb napisał:

naprawdę myślisz że ośrodki narciarskie są odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa w Europie ?

Jakie znaczenie ma to co kto myśli w tej sprawie. Istotne są fakty, które są jednoznaczne. Zbyt późne zamknięcie ośrodków narciarskich w sposób istotny przyczyniło się do przyspieszenia rozprzestrzeniania epidemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jeeb napisał:

naprawdę myślisz że ośrodki narciarskie są odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa w Europie ?

Tak, zwłaszcza Ischgl! Sad but true!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fredek321 napisał:

Podziękuj w imieniu wszystkich. Jesteśmy dopiero na samiuteńkim początku epidemii. Diagności wiedzą o tym najlepiej.

Podziękuję na pewno zarówno on-line, jak i osobiście, gdy tylko będzie to możliwe, póki co nasze spotkania sa absolutnie niemożliwe, teściowa jest bardzo odpowiedzialna i nie narazi zdrowia swojej wnuczki, naszej Tynki, której jej nieprawdopodobnie brakuje. Teściowa miała jechać z nami do Val di Sole i spędzić wspaniałych 8 dni ze swoją ukochaną wnuczką, jednak odwołała urlop i wróciła do laboratorium w zaistńialych okolicznościach. Wynagrodzimy jej to z moją żoną i naszą córeczką, przy najbliższej możliwej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziemowit napisał:

Jeśli dojdzie aż to takiej katastrofy, że systemy finansowe w Polsce się wywrócą do góry nogami, to rząd nie będzie miał wyjścia i będzie nacjonalizował wszystko co obywatele mają a co może się przydać w walce z epidemią. Policja i wojsko pojawi się w domach prywatnych i zakładach pracy i będą brali co uznają za konieczne. Niech mi ktoś powie, że tak nie będzie to dam mu plusa.

Hmmm nie wiem na ile czytasz ostatnio wiadomości, takie dwie ciekawe: Bank Centralny nie ma obowiązku zaopatrywać banków w waluty obce.

Kolejny: NBP odkupił obligacje za 2,66mld a chciał za 10mld.

No i na koniec, wykres trochę pokazujący skalę tego co się dzieje: https://stooq.pl/q/?s=eurpln&d=20200319&c=1m&t=l&a=lg&r=usdpln+chfpln+eurusd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

on-line, jak i osobiście, gdy tylko będzie to możliwe, póki co nasze spotkania sa absolutnie niemożliwe, teściowa jest bardzo odpowiedzialna i

a cóż to za straszliwe laboratorium być musi jeśli teściowa po wyjściu nie może się z nikim spotykać ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mysiauek napisał:

Hmmm nie wiem na ile czytasz ostatnio wiadomości

Oj za dużo, główne moje zajęcie teraz to sranie w gacie. :) Już nie pamiętam ile dni temu ostatnio myślałem o nartach :(

MON wydziela pododdziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy Policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa 
i porządku publicznego. Czytamy w rozporządzeniu:

http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2020/03/Poz._52_dec._41-sig.pdf

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jeeb napisał:

a cóż to za straszliwe laboratorium być musi jeśli teściowa po wyjściu nie może się z nikim spotykać ?

Medyczne, bardzo zaawansowane technologiczne, niemal całkowicie zrobotyzowane, .., ale materiał ktoś pobrać musi..., a przede wszystkim chodzi o odpowiedzialność za rodzinę i ograniczenie do minimum możliwości zakażenia noworodka.

przypuszczam, ze nawet nie miałeś pojęcia ze takie laboratoria w Polsce istnieją, nie nie jesteśmy zacofani jak sie niektórym wydaje, mamy takie fantastyczne laboratoria z najnowszymi liniami, wirówkami i innymi cudami inżynierii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ziemowit napisał:

Oj za dużo, główne moje zajęcie teraz to sranie w gacie. :) Już nie pamiętam ile dni temu ostatnio myślałem o nartach :(

Albo przekopiuje tutaj, żebyś nie szukał. Widzę że prawidłowo spędzasz czas. Podpowiem Ci co robić...

----------------------------------

Ponieważ uważam że skuteczniejszym sposobem zatrzymania wirusa, jest również kwarantanna w internecie. Powstrzymanie się od pisania na forum to skuteczny sposób w walce z pandemią, stosuję tą metodę. Jednak w chwilowym odstępstwie napiszę Wam, jak moim zdaniem skutecznie ją przeprowadzać w domu.

Czytam że niektórzy wychodzą z domu, idą w góry. Tragedia, przecież to jawna niesubordynacja obywatelska. Wielu z Was napisało że to jest okres w którym nie powinno być do śmiechu. I słusznie. Przygotowałem Wam opis jak powinna moim zdaniem wyglądać prawdziwa samoizolacja. Mam nadzieję że skorzystacie z moich rad. Podzielcie go na trzy fazy.

Dzień rozpocznijcie następująco:

1)  Wstańcie z łóżka, jeśli się uśmiechniecie przez chwilę - to znak że jest z Wami coś nie tak. Znaczy że macie za słabego kaca po wczorajszym dniu.

2) Włączcie szybko jakiś portal informacyjny typu onet.pl, wp.pl, interia.pl itp. Raczej ograniczcie czytanie zagranicznych portali.

3) Dobrym rozwiązaniem będzie zajrzeć na skrajnie prawicowe portale, albo takie które głoszą teorie spiskowe. Wirus nie wziął się znikąd, prawda? Polecam gloria.tv. Od biedy, można dla równowagi zajrzeć na coś bardziej w lewo, np. Krytyka Polityczna, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.

Po tym powinna ogarnąć Was lekka panika i przygnębienie. I słusznie, przecież nie ma się z czego śmiać.

Jak spędzić resztę dnia?

1) Powinniście zaopatrzyć się w kolejną partię niezbędnych produktów do życia na kolejne dni. Możecie ten punkt ograniczyć do stosowania raz na kilka dni.

2) z tytułu pierwszego punktu, powinniście czuć wstyd i niepokój że wychodzicie z domu. Łamiecie akcję #zostanwdomu.

3) Nie jest tajemnicą, że jednak złamanie tej akcji jest niezbędne. Jak macie wytrzymać bez papieru toaletowego w odosobnieniu?

4) Wychodzicie więc z domu, i biegniecie do najbliższego okręgowego sklepu z logiem małego łąkowego owada .

5) Nie rozmawiajcie z nikim, od tego macie mesendżera w domu, lub to forum. Jeśli spotkasz znajomego.... on może mieć koronawirusa!! Co wtedy zrobisz?

6) Kup też dużo alkoholu. Zwiększy on Twoją jutrzejszą gastrofazę oraz kaca. Słusznie, wspomoże to przeżywanie ciężkiego okresu. Wszak, nie ma być Ci do śmiechu.

Wracasz do domu. I przechodzisz do meritum. Na tą część dnia poświęć najwięcej czasu.

1) Weźcie krzesło, znajdźcie kąt w mieszkaniu. Ustawcie je w kierunku ściany. Krzesło nie powinno być zbyt wygodne. (ryc. 1)

2) Najlepiej byłoby jednak ustawić w rogu kąta. Niestety u mnie nie jest to możliwe. (ryc. 2)

3) Usiądźcie na nim, patrzcie w ścianę przed sobą. Czas potrzebny na wykonanie tej czynności to około 4-5 godzin. Myślcie o tym wszystkim co przeczytaliście rano.

4) Po tym, otwórzcie sobie zakupiony wcześniej alkohol w sieci z logiem małego łąkowego owada.. Polecam piwo, bo nie dość że i tak się uzależnicie, to jeszcze przytyjecie. Ale jakie to ma znaczenie w perspektywie rychłego zarażenia się COVID-19?

5) Polecam piwa niskopółkowe. Jeśli mamy za niedługo wszyscy zginąć, to smak i tak nie ma znaczenia. Jednak niektóre droższe piwa mogą wpływać na głębsze przeżywanie przygnębienia w samoizolacji (ryc. 3).

6) Reszta dnia powinna Wam tak upłynąć. Pijcie i patrzcie w ścianę. Rozmyślajcie o życiu i czasach ostatecznych.

7) Ograniczcie spożywanie zachomikowanego makaronu, oraz kaszy której i tak nie cierpicie, a macie jej po 10 kg w jednej szafce. Może się przyda w innych czasach.

Ryc.1

90464250_824885251356413_1955729339806908416_n.thumb.jpg.ee1bb2b3c68cac1ffbbf07c4f3444af3.jpg

Ryc 2.

90166203_546983575920845_3857253009767530496_n.thumb.jpg.547a153d00c123f6816a7c74030f8003.jpg

Ryc. 3.

8a2e084713df5c6999dda68072259afa3c1652bb_201410061148-300x0-t.jpg.43a88d6ac76c86c5373d6295cf2b4ec4.jpg

Łapka w dół, łapka w górę. Czas start!

Przepraszam za zmiany form w pisaniu, błędy interpunkcyjne i nieścisłości merytoryczne. To kac z wczorajszego dnia i trzęsące się ręce spowodowane paniką.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przypuszczam, ze nawet nie miałeś pojęcia ze takie laboratoria w Polsce istnieją, nie nie jesteśmy zacofani jak sie niektórym wydaje, mamy takie fantastyczne laboratoria z najnowszymi liniami, wirówkami i innymi cudami inżynierii.

Laboratoria do izolacji teściowych, to na prawdę przełom! ;)

 

Cytat

i ograniczenie do minimum możliwości zakażenia noworodka.

Masz kolejne dziecko?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Spiochu napisał:

Laboratoria do izolacji teściowych, to na prawdę przełom! ;)

 

Masz kolejne dziecko?

Ja wiem, że warunki sprzyjają, ale nie pij tyle, będziesz trzeźwiej myślał, zamiast wypisywać takie brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fredek321 napisał:

Napisanie kilku słów na tym forum w przerwie pisania procedur na wypadek ...., rozmów ze służbami Wojewody, Urzędu Marszałkowskiego, PSP, Konsultantami itp. pozwala nie zwariować. Tu są inne emocje, czasami nawet szczery śmiech.

Fakt, emocje taaakie, że ja się naprawdę boję. Żywię głęboką nadzieję i piszę to bardzo, bardzo poważnie, że korzystacie tam z szerszego grona specjalistów, a Wasza ekipa nie polega tylko na twoich słowach choć w kwestii koronawirusa mamy podobne zdanie.

8 godzin temu, fredek321 napisał:

Sugerujesz, że mam nie reagować na depopulacje, oszukujące wszystkich spalarnie odpadów, tajemniczą drogę ścieków, podział Polski na strefy, tylko medialne zgony we Włoszech itp. Nie skorzystam z tej sugestii.

Baaardzo spłycasz temat zarzucając mi w tej kwestii kłamstwo. To raz jeszcze. O ile w kwestii depopulacji się zgodzę to w kwestii spalarni i oczyszczalni mam własne zdanie, ale na pewno taki autorytet jak ty mający pod sobą kontrolę każdej szambiarki i każdej śmieciarki w Polsce wie lepiej skoro z taką pewnością siebie mieszasz ludzi z błotem. Ja nie zniżę się do twojego poziomu. Pisownia świadoma (chodzi o duże i małe literki) bo zamiast merytorycznie odnieść się do tematu po prostu szydzisz ... Standardowa procedurka.

7 godzin temu, Ziemowit napisał:

Jeśli dojdzie aż to takiej katastrofy, że systemy finansowe w Polsce się wywrócą do góry nogami, to rząd nie będzie miał wyjścia i będzie nacjonalizował wszystko co obywatele mają a co może się przydać w walce z epidemią. Policja i wojsko pojawi się w domach prywatnych i zakładach pracy i będą brali co uznają za konieczne. Niech mi ktoś powie, że tak nie będzie to dam mu plusa.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie ... Niestety wracając do teoretycznych teorii spiskowych komuś się grunt pod nogami pali bardzo okrutnie skoro jak kolokwialnie napisał kolega strzelają z armat do kurcząt.

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Oj za dużo, główne moje zajęcie teraz to sranie w gacie. :) Już nie pamiętam ile dni temu ostatnio myślałem o nartach :(

MON wydziela pododdziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy Policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa 
i porządku publicznego. Czytamy w rozporządzeniu:

http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2020/03/Poz._52_dec._41-sig.pdf

Mon zawsze wie więcej, a bywa i tak, że najwięcej.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...