Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki rower MTB 29' w góry!


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciski hamulców z przodu wyglądają dobrze. To problem niewłaściwego ustawienia tarczy w stosunku do klocków, o ok. 2mm za bardzo w lewo, przez co tarcze permanentnie ocierają o klocki. Widze, że tu jest trochę porad i zdaje się, że mam możliwość ustawienia tego zacisku.

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Rowerek doszedł i trochę mnie zaskoczyło bo rama ma zupełnie inny kształt i inne malowanie niż na zdjęciach w sklepie: https://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-500-29-2019-GREEN/4682

Zgadza się to, że jest zielona i jest 500. Rama jest taka jak tu. Z którego roku jest?rower-merida-big-nine-500-lite-29-2018-r

 

 

 

To co dostałeś to prawdopodobnie Merida Big.Nine 500 Lite (2018)

tu masz test roweru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spiochu napisał:

Rzeczywiście tak to wygląda. Lepiej odeślij rower tym krętaczom.

Wstawię może swoje własne zdjęcie złożonego i już wyregulowanego rowerka. To nie jest raczej wersja Lite, bo Lite ma spłaszczone rurki, ten ma okrągłe. Przyznam, że siedzi się na nim fajnie, rower jest duży nawet jak na mnie, jedyny problem to siodełko, jest bardzo twarde. Jaka to wersja? :)

20200505_180757.thumb.jpg.5481f8ed1efcf0b638b2e9cf52c40269.jpg

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Rowerek doszedł i trochę mnie zaskoczyło bo rama ma zupełnie inny kształt i inne malowanie niż na zdjęciach w sklepie: https://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-500-29-2019-GREEN/4682

Bo na sklepowych zdjęciach masz rozmiar "S". Nie da się dla takiego chłopa jak Ty czyli 2m wzrostu pospawać ramy na takich samych zasadach jak dla kogoś kto ma powiedzmy 165 cm. Dlatego górna rura nie idzie w tej samej praktycznie linii co górne widełki trójkąta. Główka ramy też masz dłuższą i dlatego jest taki odstęp między górną rurą a dolną. Chyba o to się rozchodzi bo rower jest zgodny z zamówieniem pod kątem technicznym. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ziemowit napisał:

Wstawię może swoje własne zdjęcie złożonego i już wyregulowanego rowerka. To nie jest raczej wersja Lite, bo Lite ma spłaszczone rurki, ten ma okrągłe. Przyznam, że siedzi się na nim fajnie, rower jest duży nawet jak na mnie, jedyny problem to siodełko, jest bardzo twarde. Jaka to wersja? :)

20200505_180757.thumb.jpg.5481f8ed1efcf0b638b2e9cf52c40269.jpg

No ładny tylko pytanie dlaczego jest jeszcze czysty😜

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, rowerek śliczniutki jest taki zielony jak mój a do siodełeczka się przyzwyczaisz. Trochę to potrwa 😅, ale wytrwały bądź.  W góry, do lasu, fajna maszynka. Pedały jeszcze możesz zmienić na bardziej agresywne, bo na tych buty się ślizgają szczególnie gdy są mokre lub ubłocone.

Pozdrawiam WB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ziemowit napisał:

W sklepie pearlizumi są za 160zł gacie shimano z pieluchą:  https://shop.pearlizumi-eu.com/pl-pl/meskie-spodenki-rowerowe/shimano-bib-shorts-xxxl-black-ecwpagsrs11ml7 Tylko przedpłata.

Warto tu kupować? Jak z czasem realizacji? Patrzę na rozmiar XXXL. Szukam czegoś dużego na szelkach.

Cześć

Ja mam ale jeżdżę rzadko. Na krótkie wypady czy do pracy nie. Powyżej 100km biorę zawsze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ziemowit napisał:

Najbardzie zależało mi, żeby wlazł do bagażnika, po odkręceniu koła mieści się, więc jest git. Mam nadzieję, że mi go nie ukradną, jeden o połowę tańszy buchnęli mi jakiś czas temu.

20200505_190817.jpg

Fajnie się tak pakuje po jeździe w terenie błotnisto bagiennym. :)

Pozdrowenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja mam ale jeżdżę rzadko. Na krótkie wypady czy do pracy nie. Powyżej 100km biorę zawsze.

Pozdrowienia

Duże rozmiary czyli minimum 3xl z nie najzwyklejszą wkładką na dużego gościa to zauważyłem tylko na stronie rogelli albo w sklepach typu centrosport sprowadzające odzież z Chin realizujące dostawę w 7-14 dni. Jak nic nie znajdę to trzeba będzie zamówić rogelli team  2.0 ok. 300zł mają.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz, jak teren miękki a jeszcze mokro to lepiej parkować w takim miejscu, żeby nie tylko rower opłukać ale i samemu się wykąpać i przebrać.

Swego czasu jak jeszcze mieliśmy pickupa to folia służyła głównie do tego, żeby z paki błota nie trzeba było łopatą wygarniać. Tylko, że tam to odpalałeś szlauch i rowery na tej pace można było myć a tutaj po prostu szkoda samochodu. Polecam zawczasu dobrać miejsce do parkowania.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz, jak teren miękki a jeszcze mokro to lepiej parkować w takim miejscu, żeby nie tylko rower opłukać ale i samemu się wykąpać i przebrać.

Swego czasu jak jeszcze mieliśmy pickupa to folia służyła głównie do tego, żeby z paki błota nie trzeba było łopatą wygarniać. Tylko, że tam to odpalałeś szlauch i rowery na tej pace można było myć a tutaj po prostu szkoda samochodu. Polecam zawczasu dobrać miejsce do parkowania.

Pozdrowienia serdeczne

Z miejscem gdzie można opłukać rower będzie problem bo takich miejsc jest mało i nie chcę się od nich uzależniać. Może zabrać ze sobą 2-3 plastikowe kanistry z wodą i opłukać samemu? Zawsze jakieś wyjście.

plastikowy-kanister-z-atestem-un-5-l-bia

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sklepie pearlizumi są za 160zł gacie shimano z pieluchą:  https://shop.pearlizumi-eu.com/pl-pl/meskie-spodenki-rowerowe/shimano-bib-shorts-xxxl-black-ecwpagsrs11ml7 Tylko przedpłata.

Warto tu kupować? Jak z czasem realizacji? Patrzę na rozmiar XXXL. Szukam czegoś dużego na szelkach.

Robisz zapas, na wypadek zbyt trudnych ścieżek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i wożę w samochodzie taką pompkę zasilaną z gniazda zapalniczki:

https://allegro.pl/oferta/pompka-do-wody-12v-20l-min-pistolet-kable-pompa-6663706781

Do tego składane wiadro i szczotka. Wodę można wziąć z rzeki albo ostatecznie zapukać do kogoś i poprosić o napełnienie. Do spłukania błota wystarczy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...