Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Reżim sanitarny klęska


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2020 o 22:35, fredek321 napisał:

Maseczka nie chroni nas przed innymi, tylko innych przed nami. Wyjątkiem są FFP3 (ewentualnie 2) w połączeniu z pozostałymi ŚOI. Do zakażenia potrzebna jest określona liczba cząstek wirusa. 

Jesteś w zdecydowanej mniejszości.

Głównie galerie handlowe.

Krótko pisząc naczelny lekarz forumowy teraz też już z danymi z jakiejś tam komendy zaleca Wam abyście chronili innych nosząc maski czyli de facto macie chronić siebie przed samymi sobą ... A jeszcze nie tak dawno pisał, że już minimalny kontakt kończy się zarażeniem i trzeba siedzieć w domu ... Teraz pisze, że trzeba określonej liczby cząstek ... To ciekawe, nawet bardzo ciekawe ... Oświeć mnie panie lekarz ile cząstek trzeba aby złapać zwykłe zapalenie płuc, a ile aby złapać covidowe ? Podeprzyj się jeszcze jakimiś konkretnymi badaniami udzielając odpowiedzi. Bo ja sądzę, że tych cząstek w biedrze czy lidlu jest razy milion do potęgi entej ... A jakoś nie czytam abyś zalecał unikania zakupów w tych sklepach ...  I napisz mi proszę jak to możliwe, że w szpitalu na stadionie jest zajętych ponoć max 20 % łóżek, a mój kolega z mazowieckiego umiera w domu bo ludzie z karetki mówią, że go nie wezmą bo nie mają go gdzie położyć ? Oświeć mnie też dlaczego nie leczy się wielu przypadków tylko czeka na szczepionkę bez naprawdę solidnych badań klinicznych ? Jak wiadomo szczepionka przeciw ptasiej grypie powodowała różne komplikacje delikatnie rzecz ujmując ...

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Krótko pisząc naczelny lekarz forumowy teraz też już z danymi z jakiejś tam komendy zaleca Wam abyście chronili innych nosząc maski czyli de facto macie chronić siebie przed samymi sobą ... A jeszcze nie tak dawno pisał, że już minimalny kontakt kończy się zarażeniem i trzeba siedzieć w domu ... Teraz pisze, że trzeba określonej liczby cząstek ... To ciekawe, nawet bardzo ciekawe ... Oświeć mnie panie lekarz ile cząstek trzeba aby złapać zwykłe zapalenie płuc, a ile aby złapać covidowe ? Podeprzyj się jeszcze jakimiś konkretnymi badaniami udzielając odpowiedzi. Bo ja sądzę, że tych cząstek w biedrze czy lidlu jest razy milion do potęgi entej ... A jakoś nie czytam abyś zalecał unikania zakupów w tych sklepach ...  I napisz mi proszę jak to możliwe, że w szpitalu na stadionie jest zajętych ponoć max 20 % łóżek, a mój kolega z mazowieckiego umiera w domu bo ludzie z karetki mówią, że go nie wezmą bo nie mają go gdzie położyć ? Oświeć mnie też dlaczego nie leczy się wielu przypadków tylko czeka na szczepionkę bez naprawdę solidnych badań klinicznych ? Jak wiadomo szczepionka przeciw ptasiej grypie powodowała różne komplikacje delikatnie rzecz ujmując ...

Znaczenia nie ma ilość jakiś tam cząsteczek, istotnym jest utrzymanie poziomu "histerii" , a tego powszednie od lat zapalenie płuc nie gwarantuje. Jak również ekstra "covidowych" wynagrodzeń...

Tajemnicą poliszynela jest że to właśnie wszelkiej maści specjaliści medyczni mają w tym momencie żniwa życia i będą za wszelką cenę wmawiali nam jaka to apokalipsa nas nawiedziła... 

Branża medyczna, farmaceutyczna spożywcza i środków ochrony osobistej - oni długo nie będą odpuszczać...

  • Like 5
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojgoc napisał:

a ziemia jest płaska 

Miałeś doczynienia ze "służbą zdrowia" w ostatnim okresie?

telekonsultacji z diagnozą na "wyczucie"? (czy też podręcznik - jak to jednemu użytkownikowi już zarzuciliście).

Wyrwanie jednego zęba 200 PLN przed, teraz 300PLN. Ekstra stówka opłaty covidowej gdzie i tak środki ochrony osobistej pacjenta leżą po stronie klienta! Trzy zęby w ciągu 30 minut? Ekstra razy trzy oczywiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lika napisał:

Tajemnicą poliszynela jest że to właśnie wszelkiej maści specjaliści medyczni mają w tym momencie żniwa życia i będą za wszelką cenę wmawiali nam jaka to apokalipsa nas nawiedziła... 

Masz na myśli internetowych domorosłych znachorów czy lekarzy na szpitalnych oddziałach? :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co dały obostrzenia? Pozwoliły na istnienie (celowo nie piszę funkcjonowanie) ochrony zdrowia, a być może całego kraju (jak pojawiło się kilkanaście przypadków w Elektrowni Bełchatów władza naprawdę miała pełno w spodniach). Tu też nie porównywałbym nas do Szwedów, chyba nikt nie ma wątpliwości co do różnic jakościowych. Pisałem o tym na początku epidemii.

To jak istnieje służba zdrowia (że nie funkcjonuje, sam zauważyłeś) to raczej dowód na bezsens obostrzeń. Odcinanie dostępu do diagnostyki i ważnych zabiegów, już wiosną przy znikomej liczbie zachorowań to przypuszczalnie koszt wielu tysięcy ofiar. (Choć nie mam tego jak udowodnić). Problemem nie jest sama kwestia obostrzeń, ale jak zostały wprowadzane.  Ponieśliśmy wszystkie ich skutki, nie uzyskując prawie żadnych zysków.

W tej chwili mamy w Polsce ok. 50 tys. zgonów powyżej średniej z ostatnich lat. Ta liczba jeszcze sporo wzrośnie. (Jak znajdę źródło to wkleję)

Nie nakręcaj też paniki. Gdyby jednego dnia z wirusem miał kontakt każdy z pracowników Elektrowni, nadal min. 80% byłoby zdolnych do pracy. To nie sam wirus, ale wprowadzone przepisy groziły zamknięciem obiektu.

 

Cytat

W zgonach jeszcze nie, w liczbie przypadków na milion już tak, choć trzeba dodać, że Szwedzi podają dane ze sporym opóźnieniem. Uważam jednak, że porównanie nas do Szwecji jest niewłaściwe ze względu na gęstość zaludnienia i zwyczaje mieszkańców. Porównujmy Szwecję do Norwegii i Finlandii.

Porównanie nie jest właściwe. Podobnie jednak niewłaściwe jest stosowanie tych samych praktyk w każdym kraju. Być może nawet obostrzenia sprawdziły się w Norwegii (nie znam sytuacji). W Polsce jednak się nie sprawdziły.

Tutaj też widać, jak na tle gospodarczym szwedzki model się "nie sprawdza":

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-dane-o-walce-z-recesja-dwa-kraje-zaskoczyly-6584034193947328a.html

Na razie to jakieś niewiele warte dane. Jestem ciekaw jak takie porównania wyjdą za kilka lat. Zarówno gospodarcze, jak i demograficzne. Pamiętajmy, że obostrzenia nie chronią trwale przed zarażeniem a jedynie przesuwają je w czasie.

 

Edytowane przez Spiochu
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...