Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Tylicz. Od 15:30 do 18:00. Miała być Arena, po mozolnej podróży, w oczekiwaniu na pogodowy armagedon, nie chciałem czekać do 18:00 na wieczorną. 

Sporo osób wpadło na ten pomysł co ja. Wiedziałem, że na ruch feryjny nałoży się ruch weekendowy i Słowacy. Widziały gały na co się decydowały.

IMG-20220129-163149.jpg

Jest widokowo. W oddali Master Ski.

IMG-20220129-164756.jpg

Trasy na których ostatnio jak byłem, rosła trawa, teraz tak.

IMG-20220129-165000.jpg

Przepustowość 3-osobowego krzesła, robi robotę. Wolę tak niż odwrotnie. 

IMG-20220129-165114.jpg

Wszędzie multum śniegu.

IMG-20220129-165109.jpg

Druga część ośrodka.

IMG-20220129-170915.jpg

Do talerzyka tak. Stania na 2-3 minuty.

IMG-20220129-171014.jpg

Do kanapy tak. Stania na 15-20 minut.

IMG-20220129-171017.jpg

Mój wybór.  

IMG-20220129-171634.jpg

Jest dobrze.

IMG-20220129-170357.jpg

Trasy trzymają fajnie.

IMG-20220129-172117.jpg

Praktycznie do samego końca mojej jazdy.

IMG-20220129-172121.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czas na nartowanie miałem ograniczony innymi planami, więc musiało być krótko i blisko. Stwierdziłem że trzeba w końcu obadać tę Cieniawę. Pogoda piękna, warunki dobre, natomiast stok mnie nie powalił ukształtowaniem. Początek konkretnie czerwony, przechodzi w takie wypłaszczenie, że prawie jedziemy pod górę, końcówka bladoniebieska. Całość na kilkadziesiąt sekund zjazdu. Najgorsze że w miejscu gdzie kończy się stromizna i wypadałoby utrzymać wysoką prędkość żeby jakoś przelecieć przez to wypłaszczenie, to akurat jest zjazd z krótszego orczyka i dzieciaki przecinają całą trasę w poprzek bo tak przebiega dojazd do najłatwiejszej trasy naokoło, oczywiście jak to dzieci nie zwracając zupełnie uwagi czy się komuś ładują pod narty czy nie. Oczywiście nie mam o to pretensji, bo dzieci to dzieci, a ja i tak asekuracyjnie zwalniam w takich miejscach, ale architektura tras jest kiepska i wygląda na niebezpieczną a i tak króciutki zjazd często bywa średnio udany jak trzeba wyhamować mocno pod koniec ścianki. Myślałem że będzie opcja na wieczorną jazdę, ale raczej jednak pozostanę przy Laskowej i może wbiję po dłuższej przerwie do Myślenic, bo nawet bliżej mam.

20220129_095812.jpg

20220129_121958.jpg

20220129_122006.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dziś pierwszy raz do Tylicza na Tylicz Ski. Warunki bardzo dobre. Niestety na dole kolejki, ale na trasach ludzi mało. Chyba w ferie wszędzie to tak wygląda, zwłaszcza że połowa nie może jechać w Alpy :) 

 

Wniosek: pezydalo by się wymienić to wolne krzeslo 3osobowe na coś wypezeganego. Za to karnet wieczorny jest naprawdę w dechę. 

20220129_163552.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolcjusz napisał:

Dzisiaj czas na nartowanie miałem ograniczony innymi planami, więc musiało być krótko i blisko. Stwierdziłem że trzeba w końcu obadać tę Cieniawę. Pogoda piękna, warunki dobre, natomiast stok mnie nie powalił ukształtowaniem. Początek konkretnie czerwony, przechodzi w takie wypłaszczenie, że prawie jedziemy pod górę, końcówka bladoniebieska. Całość na kilkadziesiąt sekund zjazdu. Najgorsze że w miejscu gdzie kończy się stromizna i wypadałoby utrzymać wysoką prędkość żeby jakoś przelecieć przez to wypłaszczenie, to akurat jest zjazd z krótszego orczyka i dzieciaki przecinają całą trasę w poprzek bo tak przebiega dojazd do najłatwiejszej trasy naokoło, oczywiście jak to dzieci nie zwracając zupełnie uwagi czy się komuś ładują pod narty czy nie. Oczywiście nie mam o to pretensji, bo dzieci to dzieci, a ja i tak asekuracyjnie zwalniam w takich miejscach, ale architektura tras jest kiepska i wygląda na niebezpieczną a i tak króciutki zjazd często bywa średnio udany jak trzeba wyhamować mocno pod koniec ścianki. Myślałem że będzie opcja na wieczorną jazdę, ale raczej jednak pozostanę przy Laskowej i może wbiję po dłuższej przerwie do Myślenic, bo nawet bliżej mam.

20220129_095812.jpg

20220129_121958.jpg

20220129_122006.jpg

Bardzo ładnie wygląda ta Cieniawa. Przyznam, że nigdy w życiu tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WojtekM napisał:

Krynica to jest miejscówka nr 1 w PL.

Wszystkich oczywiście zawsze zachęcam do przyjazdu do Szczyrku 😎

 

Ja bardzo przepraszam, pewne rzeczy rozumiem, też aby sobie pojeździć na okrągło jeżdżę np. do Wisły wieczorami, ale tu jedno drobne porównanie, więc muszę (sam się sobie dziwię) Szczyrk dziś obronić:

 

SŁOTWINY wyciąg = 688 m długości, 161 m różnicy poziomów

SZCZYRK, dajmy na to oblegana gondola (czasem 10 min. stania) = 1488 m długości, 410 m różnicy poziomów = to dwa razy tyle długości i trzy razy tyle góry!

CZANTORIA = 1606 m długości, 463 m różnicy poziomów = i to jest GÓRA!

 

Sorry, ale porównujesz PAGÓREK z GÓRĄ, to jak Klepki do Cieńkowa.

Już nawet Złoty Groń w Istebnej ma lepsze liczby.

PS. Nie neguję dobrej infrastruktury, świetnej reklamy oraz popularności Słotwin Areny. Ale już pobliskie Słotwiny mają wyciąg dłuższy i większą różnicę poziomów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, WojtekM napisał:

Bardzo przepraszam, ale Krynica to nie tylko dwa ośrodki na słotwinach, ale też Jaworzyna Krynicka, henryk-ski, pobliski Tylicz. No i to ładne miasto a nie taka dziura jak Szczyrk.

Ale trasy narciarskie, to tylko Jaworzyna i Tabaszewski. Reszta to ośle łączki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza relacja ze Słotwin. Prognoza pogody odstraszyła większość potencjalnych klientów tej stacji. Nawet zamknięta Jaworzyna i Słotwinka nie spowodowały tłoku do wyciągów. Do 9:30 jazda od odbicia do odbicia, później frekwencję poprawiła obecność kilku szkółek feryjnych. Nadal jednak nie było zbytniego czekaniu do bramek. Chwilami wiało dość mocno, przebijało się słońce, padał śnieg. 

Rano tak.

IMG-20220130-075516.jpg

Padał śnieg.

IMG-20220130-080253.jpg

Tłok do bramek.

IMG-20220130-082845.jpg

Tłok do bramek cd. 

IMG-20220130-090032.jpg

Wychodziło słonko.

IMG-20220130-082237.jpg

Na trasach bajka, naturalny opad śniegu, na dobrze przygotowanym podkładzie.

IMG-20220130-082559.jpg

Robiło się słonecznie.

IMG-20220130-083130.jpg

Jak schodziłem to tak.

IMG-20220130-101253.jpg

Jedyna łyżka dziegciu - to zamknięta Słotwinka.

IMG-20220130-092815.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Bardzo przepraszam, ale Krynica to nie tylko dwa ośrodki na słotwinach, ale też Jaworzyna Krynicka, henryk-ski, pobliski Tylicz. No i to ładne miasto a nie taka dziura jak Szczyrk.

Tak, tu się zgadzam. Nawet Jaworzyna ma świetne trasy, choć pod okiem PKL-u się przestałą rozwijać, niestety. Ale trasy ma świetne. Henryk - też ok, choć tylko mała ścianka. 

Problem to... osobne karnety. Ale póki wszystkim pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, tu się zgadzam. Nawet Jaworzyna ma świetne trasy, choć pod okiem PKL-u się przestałą rozwijać, niestety. Ale trasy ma świetne. Henryk - też ok, choć tylko mała ścianka. 

Problem to... osobne karnety. Ale póki wszystkim pasuje.

Cześć

Z karnetami to masz rację, dlatego Białka i okolice przyciągają tłumy - mnogość stacji w niedalekiej odległości na 1 karnecie, zawsze można (dzięki wszechobecnym kamerkom) zmienić stację na mniej zapchaną. W Krynicy są nieśmiałe próby wspólnego karnetu, ale póki co to tylko 3 stacje, ale to już coś, Arena ma swoją politykę, której się trzyma, sezonówka - petarda oferta - tylko stacje rozsiane po całej Polsce. Górki faktycznie nie do porównania - ale Krynica ma swój urok i alternatywne stacje blisko siebie, ponadto (przynajmniej dla nas) przewidywalny czas dojazdu, po skończeniu remontu w NS z Krk ok 2 h - ważne przy 1 dniowych wypadach - no i nie jest tak oblegana jak inne kurorty narciarskie (póki co - ale co raz więcej ludzi tam przyjeżdża).

Szczyrk to świetna stacja no i sezonówka w dechę. Wiele stacji w Europie ale ta rodzima stacja nie dla nas - oblegana przez ogromną śląską aglomerację. Może jakbym w B-B mieszkał lub okolicy - pewnie to byłby najlepszy wybór.

pozdrawiam

Edytowane przez marekbtl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Bardzo przepraszam, ale Krynica to nie tylko dwa ośrodki na słotwinach, ale też Jaworzyna Krynicka, henryk-ski, pobliski Tylicz. No i to ładne miasto a nie taka dziura jak Szczyrk.

Taaaa, nawet jak dodasz to wszystko co wymieniłeś to nawet nie wyjdzie SMR, a jak mamy lecieć dalej dolina Ustron - Wisla. To zostaniesz przygnieciony. Krynica jest fajna pod warunkiem, że Jaworzyna ma dobre warunki a reszta.....  Arenę biją na głowę Slotwiny bo to zupełnie niezależne 2 trasy, Jaworzyna a SMR to starcie Dawida z Goliatem, juz nie wspomnę o BSA które obecnie biję Tylicz też nawet na łopatki. Henryk powiadasz....lo panie kto wytrzyma tego ślimak, o ile jeszcze dzialaja dwa wyciągi. A gdzie tam w dolinie Wisły jeszcze:Czantoria,Hotel Stok, Soszow,Poniwiec,Nowa Osada, Cienkow,Stożek i pierdylion mniejszych wyciągów. Jaj ty człowieku żyjesz  ?? Byłeś kiedyś w Szczyrku czy tylko mapę widziałeś  ? A dolina Ustron - Wisla to tylko na skionline widziałeś  ?? Brak słów...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, tu się zgadzam. Nawet Jaworzyna ma świetne trasy, choć pod okiem PKL-u się przestałą rozwijać, niestety. Ale trasy ma świetne. Henryk - też ok, choć tylko mała ścianka. 

Problem to... osobne karnety. Ale póki wszystkim pasuje.

Nie pisałem nawet o samych trasach, tylko łącznie trasy plus miasto. Ogólnie miejscówka.

Szczyrk, wiadomo, dziura z jedną ulicą. Trochę lepiej w Wiśle, ale szału też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wątku Krynica > Szczyrk 

W Szczyrku się wychowałem - każde ferie tam spędzałem, uwielbiam też okolice. Z Warszawy też najlepszy dojazd. ALE
Ostatnio coraz rzadziej tam zaglądam, bo preferencje co do przygotowania tras są mocno rozczarowujące. Na obecny stan, czy to co jest zazwyczaj Krynica daje najlepsze możliwości, jeśli nie chcesz w ciągu dnia wsiadać do samochodu i zmieniać ośrodka. Jak odpalą trasę nr 4 to naprawdę można świetnie przez tydzień bardzo dobrze się bawić i świetnie trenować - wspaniałe zróżnicowanie terenu. Po prostu konkret.

Lubię jazdę wieczorną na Słowinach, można tam sobie na prawdę intensywnie pojeździć, ale podziwiam zapał i oddanie dla tego sportu osobom, które potrafią tam jeździć powyżej 3h dziennie. Jestem daleki od większości moich znajomych, którzy jak mają poniżej 30 km tras to w ogóle nie wybierają takich destynacji. Potrafię kilka dni męczyć Kasprowy z ciągła satysfakcją. Arena jednak góra-dół na wciąż no nie - dla mnie to zdecydowanie za mało. Nawet nie chodzi o długość, bo do treningu wystarczy. Zbyt monotonnie zdecydowanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...