Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marteczkago

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że co, w kraju?

Ja za tydzień uderzam na 3 dni (choć jazdy pewnie uzbiera się na dwa) w Karkonosze. Prognozy zapowiadają się obiecująco, a więc być może Szrenica w pełnej okrasie plus któryś z ośrodków w Czechach. Spindlerovy Mlyn, PEC - Cerna Hora (Janske Laznie) , Rokytnyce, do tego Czarna Góra, Zieleniec. Będzie w czym wybierać początkiem marca w tamtych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to raczej Włochy lub Austria. Myslałam o Alta Badia ze względu na widoki ( jeszcze nie byłam ale z forum ktoś polecał widokowo) . Generalnie teskni mi sie za słoneczkiem a we Wloszech bywa go sporo, ale z drugiej strony śniegu chyba więcej w AT. No i taki mam dylemat a trzeba by coś zabookować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat. Co wybraliście?

Zaczęłam rozważać Alpy, do tej pory jeździłam tylko w Zieleńcu, Czarnej, Harrachovie i Karpaczu. Nie mogę się ogarnąć na forum i znaleźć odpowiedniego wątku dla "żółtodziobów" w temacie wyjazdów zagranicznych. Gdzie na pierwszy raz najlepiej jechać, czy kwiecień jest jeszcze dobrym terminem, czy lepiej wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AGnk napisał:

Podepnę się pod temat. Co wybraliście?

Zaczęłam rozważać Alpy, do tej pory jeździłam tylko w Zieleńcu, Czarnej, Harrachovie i Karpaczu. Nie mogę się ogarnąć na forum i znaleźć odpowiedniego wątku dla "żółtodziobów" w temacie wyjazdów zagranicznych. Gdzie na pierwszy raz najlepiej jechać, czy kwiecień jest jeszcze dobrym terminem, czy lepiej wcześniej. 

Gruzja

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 14:02, AGnk napisał:

Podepnę się pod temat. Co wybraliście?

Zaczęłam rozważać Alpy, do tej pory jeździłam tylko w Zieleńcu, Czarnej, Harrachovie i Karpaczu. Nie mogę się ogarnąć na forum i znaleźć odpowiedniego wątku dla "żółtodziobów" w temacie wyjazdów zagranicznych. Gdzie na pierwszy raz najlepiej jechać, czy kwiecień jest jeszcze dobrym terminem, czy lepiej wcześniej. 

Wybraliśmy w końcu Kronplatz bo udało mi się znaleźć fajny hotel w dobrej cenie. Pogoda była super -> codziennie lampa 😎jednego dnia pojechaliśmy do Alta Badia ( widoczki piękne ) a 3 dnia rano moja 2 połówka zerwała ACL i od tamtej pory już jeździłam sama tylko na Kronplatzu także trochę smuteczek. Do 3 Zinnen też w miarę blisko ale niestety nie udało się podjechać , może następnym razem :) co do kwietnia to nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się że im wyżej tym lepiej więc pewnie fajniej będzie na lodowcach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jeeb napisał:

A w Livigno od 13 kwietnia dostajesz darmowy skipass

Powinni dawać jeszcze pół litra za darmo i ubezpieczenie gratis.

Mój kolega kiedyś rozbił się na stoku w Livigno. Nie miał ubezpieczenia narciarskiego (bo drogie) to zjechał gondolką na dół i zadzwonił na 112. Przyleciał helikopter karetka i zabrali go do szpitala. Karta EKUZ i przelot gratis. Jesteśmy bohaterami w Livigno! 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

Powinni dawać jeszcze pół litra za darmo

no już daj spokój - litr kosztuje 5 Euro 

a z tym helikopterem to faktycznie prawda - byłem tam w grudniu i tylu inerwencji służb ratowniczych dziennie to nie widziałem w żadnym innym ośrodku

Edytowane przez Jeeb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Choroba! Człowiek ledwo wrócił z tygodniowego urlopu w Dolomitach, a już gdzieś by sie wyskoczyło. W tym roku ferie w dolnosląskiem zbyt szybko wyznaczyli!!! Z racji braku białego w odpowiedniej ilości w okolicach Wrocławia zrodził mi się pewien pomysł.

Gdzie najbliżej z Wrocławia w Alpy na "przedłużony" wekend skoczyć? Jakby człowiek cudem dostał dwa dni urlopu powiedzmy czwartek i piątek albo piątek i poniedziałek to chyba by wydało?? Wyszły by ze trzy dni jazdy😇!

Jakieś pomysły? Delikatnie myślałem o Alpach Salzburskich. Internet podpowiada że nawet przez Czechy to 7,5 godziny w wersji optymistycznej (na korki w Monachium już mam powoli alergię) Widzę, że oferty noclegowe na niepłny tydzień da się znaleźć. Pytanie z cyklu mini-max. Minimum drogi maximum przyjemności z pobytu😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nipern napisał:

Choroba! Człowiek ledwo wrócił z tygodniowego urlopu w Dolomitach, a już gdzieś by sie wyskoczyło. W tym roku ferie w dolnosląskiem zbyt szybko wyznaczyli!!! Z racji braku białego w odpowiedniej ilości w okolicach Wrocławia zrodził mi się pewien pomysł.

Gdzie najbliżej z Wrocławia w Alpy na "przedłużony" wekend skoczyć? Jakby człowiek cudem dostał dwa dni urlopu powiedzmy czwartek i piątek albo piątek i poniedziałek to chyba by wydało?? Wyszły by ze trzy dni jazdy😇!

Jakieś pomysły? Delikatnie myślałem o Alpach Salzburskich. Internet podpowiada że nawet przez Czechy to 7,5 godziny w wersji optymistycznej (na korki w Monachium już mam powoli alergię) Widzę, że oferty noclegowe na niepłny tydzień da się znaleźć. Pytanie z cyklu mini-max. Minimum drogi maximum przyjemności z pobytu😁

My na czterodniowkę w marcu wybieramy się do Schladming. Jeden z bliżej położonych dużych ośrodków od Pl. W drodze powrotnej prawdopodobnie odwiedzimy Tauplitz albo hinterstroder w zależności od warunków śniegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nipern napisał:

Choroba! Człowiek ledwo wrócił z tygodniowego urlopu w Dolomitach, a już gdzieś by sie wyskoczyło. W tym roku ferie w dolnosląskiem zbyt szybko wyznaczyli!!! Z racji braku białego w odpowiedniej ilości w okolicach Wrocławia zrodził mi się pewien pomysł.

Gdzie najbliżej z Wrocławia w Alpy na "przedłużony" wekend skoczyć? Jakby człowiek cudem dostał dwa dni urlopu powiedzmy czwartek i piątek albo piątek i poniedziałek to chyba by wydało?? Wyszły by ze trzy dni jazdy😇!

Jakieś pomysły? Delikatnie myślałem o Alpach Salzburskich. Internet podpowiada że nawet przez Czechy to 7,5 godziny w wersji optymistycznej (na korki w Monachium już mam powoli alergię) Widzę, że oferty noclegowe na niepłny tydzień da się znaleźć. Pytanie z cyklu mini-max. Minimum drogi maximum przyjemności z pobytu😁

masz 400km z Wrocławia

https://www.bergfex.pl/klinovec/webcams/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 18:46, Gacek1964 napisał:

My na czterodniowkę w marcu wybieramy się do Schladming. Jeden z bliżej położonych dużych ośrodków od Pl. W drodze powrotnej prawdopodobnie odwiedzimy Tauplitz albo hinterstroder w zależności od warunków śniegowych.

Gdybym zastanawiał się nad tymi bliższymi Alpami, to wybrałbym właśnie taką opcję na 3-4 słoneczne dni.

Schladming jest o te 50-60km bliżej niż cała reszta większych ośrodków (Saalbach, Kitzbuhel, Obertauern, Gastein, Zell am See itp.), a taki mniejszy ośrodek jest rzeczywiście idealny na ostatni dzień, by po 3-4h jazdy móc wsiąść do auta i jeszcze przed zmrokiem wrócić do Pl.

Oprócz Tauplitz można rozważyć alternatywnie Loser, Riesneralm, Planneralm, Feuerkogel, ale Tauplitz wydaje się najlepszą opcją.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jeeb napisał:

chyba raczej przed północą 😊

Takie są właśnie zalety wyjazdów marcowych, że ciemno robi się około 19-tej. A z Tauplitz (czy tym bardziej Feuerkogel) do granicy jest ok. 500km, więc kończąc jazdę ok. 13, powinno wystarczyć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...