Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozpoczęcie sezonu na Złotym Groniu. 2 godzinki od 9 do 11. Temperatura w samochodzie +3. Główny stok miękki od rana. Ludzi jak na lekarstwo, myślałem że będzie gorzej. Trasa przy wyciągu orczykowym w lepszym stanie. Minerały zaczęty się szybko pojawiać. Jak na panującą odwilż warunki można uznać za poprawne.

20221226_110149.jpg

20221226_101144.jpg

20221226_101139.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

Na kamerce widać, że nowa kanapa na Jaworzynie jeździ prawie pusta. Może z powodu kiepskiej pogody.

Dziś postanowiłem otworzyć nową kanapę,licząc na uroczyste powitanie i jakieś benefity.Udało się,byłem pierwszym gościem,ale nic nie dali.Ze śniegiem katastrofa,pokrywa jak w kwietniu,gdy w czasie przeglądu kolejki ciągamy się na górze skuterem.Chodzi tylko główna,górna połowa we mgle i nawet tu przetarcia.Szóstka pod kanapą ze śladami śnieżenia,podobnie jak piątka,czwórka nawet bez śladów śnieżenia.Ludzi do 11 tej śladowe ilości,kanapa i kolej jeżdżą puste.Potem mijałem jakieś auta,ale to nieporównywalne ze świętami kiedyś.Nic nie padało,widoczność na dolnej połowie dobra.Nie wiem,czemu te pustki-warunki,finanse,konkurencja?Gdyby nie sezonówka,ja też bym się pewnie nie wybrał...

IMG_20221226_092934.jpg

IMG_20221226_104757.jpg

IMG_20221226_092937.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 22
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pogoda nie zachęcała. Rano w Wiśle deszcz przechodzący następnie w śnieg. O 9 na przełęczy Salmopolskiej -0,5 C. Na Złotym Groniu ludzi mało zwłaszcza z nara. Warunki lepsze niż wczoraj. Później coraz więcej ludzi i po 12 pojawiają się odżyły i coraz więcej przetarć. Ogólnie prawie 4 godzinki dobrze pojeżdzone. Syn 2 godzinki z instruktorem a ja samodoskonalenie. Jutro mam nadzieję że będą jeszcze lepsze warunki.

20221227_110432.jpg

20221227_110428.jpg

20221227_100304.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SMR. Od rana skrajności, na dole miękko i mokro, kartoflisko od pierwszego zjazdu. Na Małym Skrzycznym połacie litego lodu poprzetykane nawianymi kupkami śniegu, mgła i mocny wiatr. Gdzieś pomiędzy tymi odcinkami warunki dobre :) Im później tym pogoda coraz lepsza, na koniec dnia piękne widoki.

20221227_082314.jpg

20221227_091143.jpg

20221227_115037.jpg

20221227_151153.jpg

20221227_151710.jpg

20221227_153531.jpg

20221227_095415.jpg

20221227_090728.jpg

20221227_151139.jpg

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 11
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Prawie codziennie bywam na Jaworzynie..

Cześć

Wszystko zależy od warunków panujących na Jaworzynie, sam pisałeś - KATASTROFA. Masz sezonówkę, to będziesz tam bywał. Ja mam karnety na Krynica ski 6-cio dniowe już kupione. Tabaszewski działa????? Wiesz coś? Jak się nie poprawi to wątpię czy tam zawitam, mało ludzi to nie wszystko (choć nie wiem co będzie w przyszłym tygodniu). Pewnie Tylicz będzie klepany, cóż taki mamy klimat. Jak się coś zmieni w najbliższych dniach in plus i będzie dało się jeździć, to Ci napiszę na priv., może uda się spotkać, nie obiecuję bo jestem z rodziną, wszyscy musza pojeździć, nie tylko ja i syn, zostaje jeszcze głowa rodziny :) .

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

W każdym razie chcę Krzyśka upolować w ferie mazowieckie

Ja miałem nadzieje na spotkanie z Moruńkiem w tym tygodniu  ale żona sie pochorowała  (poznański kompot obżałowany) i z basenów nici.. jeszcze zobaczymy co uda mi sie posklejać ale już mam zespół niespokojnych nóg..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lexi napisał:

Ja miałem nadzieje na spotkanie z Moruńkiem w tym tygodniu  ale żona sie pochorowała  (poznański kompot obżałowany) i z basenów nici.. jeszcze zobaczymy co uda mi sie posklejać ale już mam zespół niespokojnych nóg..

Cześć

Bardzo mi przykro z powodu Żony, zażyj coś na RLS, łączę się z Toba w bólu.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna Cieniawa 26.12.2022

Świąteczny minimalistyczny plan narciarski. Warunki zimowe nie dopisują więc razem z bratem wybraliśmy się na najbliższą stację.

Około +8 stopni, śnieg mokry ale ciapy nie było, na górnej ściance bardziej miękko niż na dalszej części trasy. Dało się coś pojeździć więc dzień nie najgorszy. Przetarć jeszcze w sumie nie było, obsługa tylko dosypywała łopatą co jakiś czas śnieg na ślad orczyka...
3 godziny pojeżdżone bez rozboju cenowego (jeszcze).

Chociaż mrozu, mrozu dajcie... a stacje o resztę zadbają.

IMG_20221226_130422188_HDR.thumb.jpg.a2fe59144f539906142edff29d1f514f.jpg

IMG_20221226_141643041_HDR.thumb.jpg.8236bbc3f4ea142801a6d5838e8c2fbd.jpg

IMG_20221226_121755737_HDR.thumb.jpg.f89d866d22e56b8d819f4914858004b5.jpg

IMG_20221226_124203996_HDR.thumb.jpg.27699cf6e958c928663d8b4b99a33f6f.jpg

IMG_20221226_140800876_HDR.thumb.jpg.22dd49464c849ed7a8c5e27ffd529be0.jpg

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza relacja, dość krótka. Meander. Uczucia mocno mieszane. Pierwsze "większe" nartowanie w tym sezonie. Banan na ustach. Tylko śniegu brak. Naśnieżona może 1/4 tras. Na rozruch ok., na dłuższy popyt jednak niekoniecznie. Inny problem, to bardzo mała baza, brak większych depozytów - przy większej odwilży, ośrodek do zamknięcia. Teraz mamy lekki mróz, wiec może coś poprawią. Baseny, ciepłe i dość puste (Chochołów zapchany). Przy cenach sezonówek jakie płaciłem, warto. Przy karnecie dziennym plus karnecie za baseny, mocno bym się jednak zastanowił. 

Święta, święta i po świętach. Nasz pies wstawał w nocy i nie zauważył choinki. Trzeba było i tak wstawać, by jechać na narty.

DSC-6358.jpg

Na stoku stawiamy się późno, jak na nas bardzo późno, bo dopiero po 13:00. Twardo, równo, trochę lodu. Brak muld i odsypów.    

IMG-20221227-141229.jpg

Jest tam widokowo.

IMG-20221227-142029.jpg

Te pola to trasy, ino śniegu brakuje. 

IMG-20221227-144440.jpg

Tu nieco więcej. To chyba trasa 1d.

IMG-20221227-144443.jpg

Widok na główny stok.

IMG-20221227-151820.jpg

Kolejek do kanapy brak.

IMG-20221227-151822.jpg

Jak wychodziliśmy z basenów, ratrak jechał przygotować stok na jutro. 

IMG-20221227-172226.jpg

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, moruniek napisał:

 Przy cenach sezonówek jakie płaciłem, warto. Przy karnecie dziennym plus karnecie za baseny, mocno bym się jednak zastanowił. 

 

Ja bym się jednak nie zastanawiał. Jeżdżę tam często z synem, który aktualnie ma 9 lat. Młody jeździ więc w cenie mojego karnetu czyli za 50 euro czyli za 233 zł. Mamy w tym cały dzień jazdy i bodaj 3,5 h basenów. W najbliższej Oravicom w Polsce stacji w Chochołowie, za znacznie mniej tras (jeżeli wszystko w Meander jest otwarte) oraz za 3 godz. basenów w Chochołowie płacę karnet 165 + młody 155 zł(to jest naprawdę beka) + baseny za 3h 89 zł +69 zł czyli razem jedyne 478 złotych. Podobnie wyjdzie np. w Białce, czy Bukowinie.

Oczywiście termy w Chochołowie czy Białce są fajniejsze, ale z drugiej strony jest tam taki tłum, że znacznie bardziej wolę (higienicznie również:)) Oravice. Na nartach też się bardziej u Słowaków wyjeździsz, bo mniejsze kolejki. Minus jest taki, że na start sezonu niezbyt się tam przykładają do śnieżenia, no i generalnie robią wszystko trochę na odwal. Dopiero im bliżej słowackich ferii tym lepiej. Jednak cenowo, gdy masz dzieciaka w cenie karnetu, wszystkie nasze stacje startu nie mają.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tresor napisał:

Ja bym się jednak nie zastanawiał. Jeżdżę tam często z synem, który aktualnie ma 9 lat. Młody jeździ więc w cenie mojego karnetu czyli za 50 euro czyli za 233 zł. Mamy w tym cały dzień jazdy i bodaj 3,5 h basenów. W najbliższej Oravicom w Polsce stacji w Chochołowie, za znacznie mniej tras (jeżeli wszystko w Meander jest otwarte) oraz za 3 godz. basenów w Chochołowie płacę karnet 165 + młody 155 zł(to jest naprawdę beka) + baseny za 3h 89 zł +69 zł czyli razem jedyne 478 złotych. Podobnie wyjdzie np. w Białce, czy Bukowinie.

Oczywiście termy w Chochołowie czy Białce są fajniejsze, ale z drugiej strony jest tam taki tłum, że znacznie bardziej wolę (higienicznie również:)) Oravice. Na nartach też się bardziej u Słowaków wyjeździsz, bo mniejsze kolejki. Minus jest taki, że na start sezonu niezbyt się tam przykładają do śnieżenia, no i generalnie robią wszystko trochę na odwal. Dopiero im bliżej słowackich ferii tym lepiej. Jednak cenowo, gdy masz dzieciaka w cenie karnetu, wszystkie nasze stacje startu nie mają.

Jasne, ja raczej odniosłem się do tych czynnych 1/4 tras. Cenowo "rozwalają system", to chyba taki ich sposób promocji, bo jednak rozbudowują te termy i sam ośrodek narciarski. Sezonówka to 199 Euro (kupiona do 30 listopada), więc po 4 Twoim wyjeździe się już zwraca. 

p.s.

Mam córkę w wieku Twojego syna, więc też szukam takich promocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moruniek napisał:

Jasne, ja raczej odniosłem się do tych czynnych 1/4 tras. Cenowo "rozwalają system", to chyba taki ich sposób promocji, bo jednak rozbudowują te termy i sam ośrodek narciarski. Sezonówka to 199 Euro (kupiona do 30 listopada), więc po 4 Twoim wyjeździe się już zwraca. 

p.s.

Mam córkę w wieku Twojego syna, więc też szukam takich promocji. 

Wiesz, ta rozbudowa to już naprawdę od dawna jest zapowiadana i na razie chyba nic z tego:)

A jak już przy czynnych trasach, to zastanawiam się, czy nie jechać czw/pt. Czy jest otwarty jakiś wariant objazdu czerwonej? Na mapie to jest chyba trasa nr 3 lub 3a. Jeżeli nie to nie jadę, bo młody po godzinie jojczeć zacznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tresor napisał:

Wiesz, ta rozbudowa to już naprawdę od dawna jest zapowiadana i na razie chyba nic z tego:)

A jak już przy czynnych trasach, to zastanawiam się, czy nie jechać czw/pt. Czy jest otwarty jakiś wariant objazdu czerwonej? Na mapie to jest chyba trasa nr 3 lub 3a. Jeżeli nie to nie jadę, bo młody po godzinie jojczeć zacznie;)

1d objedziesz dolną ściankę, jest nowa mapa.

p.s.

Nie zacznie, ja jestem z synem, odrobinkę starszym, więc będzie miał kogo naśladować. Nawet nie piśnie.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...