Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Koniec na dzisiaj, ale jak tak dalej pójdzie, to śnieg zejdzie, zero zapasów mają, ale warstwa gruba, łatać już nie ma czym. Lekka mżawka była, słoneczko się przedzierało jak majtki w kroku😉, ale frekwencja zaskoczyła mnie pozytywnie. Nawet nie wiem ile razy zjechałem, ale nogi bolą, znaczy że było dobrze.

pozdrawiam

ps. Za tydzień Krynica na tydzień, oby coś się utrzymało białego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJDŻ OW AKŁARYJUS

 

P1050458.JPG
Mamy erę wodnika: ejdż ow akłaryjus!

 Poprzednia moja relacja dotyczyła kiepskiego nartowania (kolejki) w fantastycznych (fotogenicznych) warunkach pogodowych, dzisiejszy dotyczy znakomitego nartowania w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

 

Pomysł nart na BSA w wigilię Wigilii urodził się już dawno: stąd karnet zakupiony jakiś czas temu za 71 zł. I tak szkoda mi było tych 71 zł, że postanowiłem wydać podobną kwotę na benzynę i mimo deszczu za oknem i fatalnej prognozy w telewizji ruszyłem wartko do Szczyrku.

Na miejscu trochę wiało (chorągiewki), stąd szybka decyzja: BSA! Po drodze sentymentalne spojrzenia na wymarły Beskidek (jak zawsze!):

P1050428.JPG

Dotarcie do parkingu - zupełnie pustego:

P1050429.JPG
 

I jestem na miejscu - razem może z tuzinem narciarzy:

P1050434.JPG
 

O dziwo, jak już przybyłem, mimo dzisiejszej ery wodnika, przestało padać. Nadto trzeba przyznać, że BSA jest stacją mającą doskonały wyciąg na trudne warunki. Pleksiglasowe okrycie (zamykane automatycznie bez ludzi) jest duże, więc skutecznie zakrywa nie tylko siedzenia (suche), ale i całych narciarzy. No, chyba że trafią się idioci, którzy nie zamykają tego deszczu. Trafili się. Chyba robią to po to, aby inni mieli mokre siedzenia pod d...!?

Ale generalnie przeszedłem niemal cały dzisiejszy dzień i wjazdy na sucho. Parę zjazdów było mokrych, ale bez dramatu: kurtka i spodnie już dawno są suche. 

Za to narciarsko było... bardzo dobrze. Dobrze przygotowane trasy (czarna, niebieska i fragment czerwonej na dole), równe, ze śniegiem twardym i ciężkim. Przydały się tego dnia równie ciężkie slalomówki - spisały się doskonale, a najlepiej na czarnej:

 

Dalej i więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/ejdz-ow-akaryjus-mozliwosc-recnego.html

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Lubimy, lubimy... kolega kiedyś żartował że w Poznaniu to kompot z ogryzków sie robi - i to z tego sie śmialiśmy :).

Poznań od lat słynie z oszczędności. U nas nic się nie marnuje. Herbata z torebek suszonych na kaloryferze nadal w użyciu :), i wody nie żałujemy żeby cukru za dużo do szklanki nie weszło. 

Edytowane przez brachol
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Poznań od lat słynie z oszczędności. U nas nic się nie marnuje. Herbata z torebek suszonych na kaloryferze nadal w użyciu :), i wody nie żałujemy żeby cukru za dużo do szklanki nie weszło. 

Cześć

U nas rozpasanie, woda do połowy szklanki + 10 łyżeczek cukru, ale ja nie mieszam, bo nie lubię słodkiej :)

p[ozdrawiam

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

EJDŻ OW AKŁARYJUS

 

P1050458.JPG
Mamy erę wodnika: ejdż ow akłaryjus!

 Poprzednia moja relacja dotyczyła kiepskiego nartowania (kolejki) w fantastycznych (fotogenicznych) warunkach pogodowych, dzisiejszy dotyczy znakomitego nartowania w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

 

Pomysł nart na BSA w wigilię Wigilii urodził się już dawno: stąd karnet zakupiony jakiś czas temu za 71 zł. I tak szkoda mi było tych 71 zł, że postanowiłem wydać podobną kwotę na benzynę i mimo deszczu za oknem i fatalnej prognozy w telewizji ruszyłem wartko do Szczyrku.

Na miejscu trochę wiało (chorągiewki), stąd szybka decyzja: BSA! Po drodze sentymentalne spojrzenia na wymarły Beskidek (jak zawsze!):

P1050428.JPG

Dotarcie do parkingu - zupełnie pustego:

P1050429.JPG
 

I jestem na miejscu - razem może z tuzinem narciarzy:

P1050434.JPG
 

O dziwo, jak już przybyłem, mimo dzisiejszej ery wodnika, przestało padać. Nadto trzeba przyznać, że BSA jest stacją mającą doskonały wyciąg na trudne warunki. Pleksiglasowe okrycie (zamykane automatycznie bez ludzi) jest duże, więc skutecznie zakrywa nie tylko siedzenia (suche), ale i całych narciarzy. No, chyba że trafią się idioci, którzy nie zamykają tego deszczu. Trafili się. Chyba robią to po to, aby inni mieli mokre siedzenia pod d...!?

Ale generalnie przeszedłem niemal cały dzisiejszy dzień i wjazdy na sucho. Parę zjazdów było mokrych, ale bez dramatu: kurtka i spodnie już dawno są suche. 

Za to narciarsko było... bardzo dobrze. Dobrze przygotowane trasy (czarna, niebieska i fragment czerwonej na dole), równe, ze śniegiem twardym i ciężkim. Przydały się tego dnia równie ciężkie slalomówki - spisały się doskonale, a najlepiej na czarnej:

 

Dalej i więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/ejdz-ow-akaryjus-mozliwosc-recnego.html

 

Jak widzisz najbliższe dni w tych warunkach? Jak gruba jest pokrywa? Jest szansa że da się pojeździć w przyszłym tygodniu? Mam rezerwację kwatery i karnety na wtorek i środę na SMR a u mnie za oknem właśnie zaczęło lać i ogólnie słabo to wygląda,  ale może jest jeszcze nadzieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 12:13, wolcjusz napisał:

Jak widzisz najbliższe dni w tych warunkach? Jak gruba jest pokrywa? Jest szansa że da się pojeździć w przyszłym tygodniu? Mam rezerwację kwatery i karnety na wtorek i środę na SMR a u mnie za oknem właśnie zaczęło lać i ogólnie słabo to wygląda,  ale może jest jeszcze nadzieja?

Myślę, że najgorszy jest ciepły deszcz. Bez ciepłego deszczu będzie OK. Nie jest tak źle!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawelb91 napisał:

Jaworzyna Krynicka

"Od 26.12 będzie czynna nowa kolej Jaworzyna Express. Trasa nr 6 niestety nie będzie czynna z uwagi na pogorszenie się warunków pogodowych. Wieczorne jazdy w godz. od 18:00 do 21:00 są wstrzymane do odwołania. Będziemy informować jeżeli sytuacja ulegnie zmianie."

Ktoś testuje dziś nową kolej?Będę od 9 do 11 tej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na otwarciu sezonu w Rytrze 23.12.2022

Startowali o 16 więc karnet wieczorny 16-20 za 40zł.

Warunki nie najgorsze jak na duże ocieplenie, dosyć miękko ale stok dobrze zbity i ludzi mało więc w miarę równo cały czas. W drodze na stok mocno padał deszcz ale tam dosyć wytrzymało, kropiło max 10 minut. 

Czynny stok przy krzesełku (od góry wariant objazdowy, szerokość głównego stoku trochę więcej niż połowa, dolna ścianka czynna jak i objazd pod lasem) czynne również wyciągi orczykowe jak i łączka szkoleniowa.

Ludzi kilka / kilkanaście osób.

IMG_20221223_160547862.thumb.jpg.ca2c065efe70ac5e7ab523bfc73a2ec7.jpg

IMG_20221223_161720112.thumb.jpg.cd06dc6bcb49c83aaac7ceba9e6a2c88.jpg

IMG_20221223_161749169.thumb.jpg.8d87b18e2f360d770b13110296731be1.jpg

IMG_20221223_162020525.thumb.jpg.2e3d09449ba760dc5c07a39a2fe1a940.jpg

IMG_20221223_162027677_HDR.thumb.jpg.0e95bfaea165792a2c3f54263d703d18.jpg

IMG_20221223_181447667_HDR.thumb.jpg.efb3a672c9319f68510585950252bcdb.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...