Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tresor napisał:

No cóż. W takim razie do 26 lutego skoncentruję się na zarabianiu pieniędzy, żeby wydać je w marcu gdy ferie się skończą:)

Na 2~3h śmiało możesz jechać jeśli Cie to urządza...nie ma tragedii jak tydzień czy dwa wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Na 2~3h śmiało możesz jechać jeśli Cie to urządza...nie ma tragedii jak tydzień czy dwa wstecz.

Na Czarny Groń więcej mi nie potrzeba. 

Poza tym jest jeszcze opcja jechania na niepogodę. To zwykle również się sprawdza:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meande.... wróć...Czantoria dzisiaj.

Rano bez postoju do kanapy. Stok twardy i szybki. Trzeba mocniej pilnować krawędzi.

20230215_092139.thumb.jpg.a732cf6000d50543410e5a789cc645e1.jpg

Od godz. 11 typowo dla czerwonej. Dwa korytarze po lewej i prawej a na środku odsypy. Było ciepło, więc na dole wiosenny śnieg. Ścianka na górze robiła swoje 😉

Więcej ludzi pojawiło się o 11 - tak do czytników. Duża część to "niechronieni uczestnicy ruchu".

Taktyczny odwrót o 11.30. Jutro będą problemy na schodach...🙃

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobudka w miarę rano jak na feria, szybki rzut oka na samochód i ulicę i jest mrozik. Stan zdrowia połówki niestety wyklucza dzisiejsze hartowanie a szkoda bo wygląda że się powoli przełamuje do narciarstwa. Ja po baterii leków w trochę lepszym stanie. O 8:35 meldujemy się pod Złotym Groniem niestety mgła widoczna z przełęczy okazuje się być duszącym smogiem że względu na panującą inwersję. Natomiast stok to dzisiaj mój najlepszy dzień na nartach, epicko. Śnieg twardy ale nie betonowy jak wczoraj. Trzyma się aż do zejścia że stoku. Rano jak zwykle brak kolejki do wyciągu. Po 12 kolejka dochodzi do 9 minut. Po 12 zmęczenie daje o sobie coraz bardziej znać tak że prawie zasypiam na kanapie. Zamiast połówki lekcje miał syn i ja ostatnie dwa zjazdy. Oby więcej takich samych warunków na stoku w sezonie.

20230215_090839.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wieczorna Czantoria

 

Darek1%20(2).jpg

 — Czantoria, taka fajna góra! Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby ta czerwona trasa była oświetlona i moglibyśmy tu wpaść na narty po pracy? — mówiłem kiedyś do kumpla, jak wracaliśmy z jakiegoś Soszowa, Złotego Gronia, czy jeszcze skądś, wybaczcie, nie pamiętam!

 — Maciek, to się nigdy nie zdarzy, choć pofantazjować można? — odparł mi kumpel.

 

No i nie uwierzycie! Zdarzyło się!

O tym, że coś się święci, a raczej świeci, wiedziałem już rok temu, kiedy zobaczyłem łunę nad Czantorią wracając z jakiegoś Soszowa, Złotego Gronia, czy jeszcze skądś, wybaczcie, nie pamiętam.

Łuna tak mnie zainspirowała, że zacząłem szperać w internetach. No i doszperałem się:
 — Zrobiono oświetlenie dla górnej części trasy niebieskiej, na razie to test, ale w przyszłym sezonie ma ruszyć na jazda wieczorna na Czantorii!

 — Fajnie, szkoda, że nie też czerwona, ale i tak fajnie — westchnąłem.

Darek4.jpg
 

 

A teraz: nie uwierzycie! Wczoraj byliśmy na walentynkowej jeździe wieczornej na Czantorii i jeździliśmy w kółko to czerwoną, to niebieską, to czerwoną... Dwoma pięknie oświetlonymi trasami, w sumie dwa kilometry zjazdu plus. Czerwona liczy bowiem 1900 m długości i 460 m przewyższenia (średnio 24% nachylenia, ale na tzw. ściance ponoć prawie... 44%), niebieska (w oświetlonej części obsługiwanej orczykiem) ponad 700 m przy przewyższeniu 200 m (29% nachylenia). Trasy są sportowe, ale (zwłaszcza niebieska) zupełnie szerokie, są tylko dwa małe zwężenia na trasie czerwonej.

 

Darek2%20(2).jpg

Ja się obawiałem o frekwencję, w związku też z małą walentynkową promocją. Ale już na parkingu okazało się, że będzie luźno. No i było. Trasy na dzień dobry lub raczej dobry wieczór były wyrównane jak stół, z którego w studiu TV zjeżdżała Magda Pałasz. Jednak po krótkim czasie trasa czerwona (znacznie silniej oblegana) się zepsuła, ale niebieska (pusta jak skarbiec państwa) trzymała poziom do końca. 
 
Jazda wieczorna trwała od 17:30 do 20:30 i przy braku jakichkolwiek kolejek (ludzie się boją tej Czantorii, czy co?) dała w nogi chyba każdemu: tak że nawet nasza Miss Emily Blunt była zmęczona!
Emilka1.jpg

 

Nasza salezjańska grupa liczyła tym razem kilkanaście osób: w tym chętnych na jazdę dowolną, ale też uczestników wewnętrznego kursu instruktora. Ponieważ ja zająłem się grupą kandydatów na kandydatów na kandydatów na instruktora, zdjęcia mam praktycznie tylko z tej grupy i wobec tej grupy. Tym samym ta grupa kandydatów (3 osoby) na Czantorii zaliczyła egzamin praktyczny. Czeka ich jeszcze tylko egzamin teoretyczny. Gratuluję Laurze, Darkowi i Maksowi i życzę powodzenia na teorii.

No i wrzucam parę zdjęć:

Więcej zdjęć:
Wieczorne dwa kilometry zjazdu plus. Czantoria | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pełna lampa. Rano mglisto. Po drodze, gęsta mgła. Od skrętu w dolinę, pełnia słońca. Dziś stały dwa patrole policji i kontrolowały prędkość - Słowacy. Parking pękał w szwach, jednak gdzie Ci ludzie poszli ? Na stoku pusto, na termach pusto. W nocy solidne -6, w ciągu dnia solidne +6. Stok trzymał się dobrze do około 13:00, później wyraźnie puściło.

Tak to dziś wyglądało.

GOPR1153.jpg

Mgła stała w dolinach.

IMG_20230215_092459.jpg

Pełnia słońca.

GOPR1156.jpg

Więcej słońca.

GOPR1165.jpg

Po 13:00 zaczynało puszczać. Słonko zrobiło swoje.

GOPR1162.jpg

Warunki.

GOPR1165.jpg

Trochę bawiliśmy się na talerzyku, kołowrotek puszczał narciarzy bez karnetu. Moja córka uwielbia wszelkiej maści talerzyki, orczyki, kotwice itp. 

GOPR1157.jpg

Termy z widokiem na stok.

GOPR1169.jpg

Tłok na termach.

GOPR1190.jpg

Tu też tłoczno.

GOPR1191.jpg

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Broń Boże nie chce nikogo urazić ale ta ładna Pani na tym zdjęciu.. w "spawalniczych" okularach i białymi kijkami wygląda niejednoznacznie  - tak na pierwszy "luk".... ;) 

Emilka jest bardzo porządną i miłą maturzystką, jest też moim pomocnikiem instruktora (wewn. instruktorem), ale na słowo "ładna" pewnie by się ucieszyła! To w ogóle znakomita młodzież!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Broń Boże nie chce nikogo urazić ale ta ładna Pani na tym zdjęciu.. w "spawalniczych" okularach i białymi kijkami wygląda niejednoznacznie  - tak na pierwszy "luk".... ;) 

A ta "Pani z białymi kijkami" w różowej kurtce ma prawie 14 lat, więc litości! To uczniowie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

Ale kusisz.. :)

Co do "tłoku". Stacje przesadziły z cenami, kto miał pojeździć, pojechał na parę dni, cenniki top do końca marca, więc myślę, że w marcu tacy jak ja miłośnicy jazdy po pustych stokach będą mieli raj.

A wyciągów nie zamkną, bo przecież - w cenniku - nadal top sezon.

Zobaczycie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, moruniek napisał:

Tłok na termach.

 

To jest bardzo wesołe. Kilkanaście kilometrów dalej (15-20 min jazdy samochodem), w Chochołowie w tym samym czasie jest na termach kilka tysięcy osób i stoi się na basenach obok siebie. Swoje robią trochę ceny, bo w Oravicach cena ta sama co w Polsce, a u nas termy jednak dwa razy większe i z o wiele większą ilością atrakcji. Porównując jednak komfort w Oravicach do masakry w Chochołowie czy Białce, to Słowacja wygrywa o kilka długości. Rodacy wolą jednak odpoczynek stadny:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mifilim napisał:

Tumlin Sport Ski..

Ferie warszawskie. 

Let's go

IMG_20230216_094825.jpg

IMG_20230216_094408.jpg

IMG_20230216_095735.jpg

To nie brzmi europejsko i wielkomiejsko (Tumlin), więc tam W-wa nie dociera. Na zakupach są na Krupówkach, a na nartach w Białce lub Szczyrku. W Ustroniu na Czantorii warszawiaków niespecjalnie widać, ani słychać: nie ma korpogadki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To nie brzmi europejsko i wielkomiejsko (Tumlin), więc tam W-wa nie dociera. Na zakupach są na Krupówkach, a na nartach w Białce lub Szczyrku. W Ustroniu na Czantorii warszawiaków niespecjalnie widać, ani słychać: nie ma korpogadki!

Hmm, nie wiem, może tak jest.

Moją pierwszą myślą, jak zobaczyłam zdjęcie z Tumlina, było jednak - kurczę, chyba ludzie nie mają pieniędzy na narty w tym roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tanova napisał:

chyba ludzie nie mają pieniędzy na narty w tym roku.

Zgadzam się. Moja "grupa wyjazdowa" została dość istotnie ograniczona w tym roku.

W sumie to przygnębiający widok. Przygotowany i niewykorzystany stok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...