Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, tresor napisał:

Może powód jest inny...

Ja to widzę tak:

Przychód dla stacji narciarskiej pojawia się w momencie sprzedaży karnetu. Potem praktycznie jest już tylko generowanie kosztów utrzymania tras, zużycia prądu, sprzętu itd.

Jeśli część ludzi przekieruje się np.: do własnej restauracji to mamy dodatkową sprzedaż - więc robimy wszystko aby narciarz był w ośrodku długo i przypadkiem nie miał gdzie zjeść tego co sam przywiózł - tacy co wpadają z rana na kilka godzin.

Oczywiście ludzie muszą być zadowoleni na tyle aby nie wybrać się w inne miejsce. Więc cała sztuka polega na takim wyważeniu usług aby nie generować niepotrzebnych kosztów i jednocześnie utrzymać odpowiedni poziom zadowolenia. 🤑

Kolejna sprawa to sposób eksploatacji wyciągów. Większość urządzeń, które znam używa się najczęściej na 80% ich nominalnej wydajności. Powyżej tego poziomu znacznie skraca się ich żywotność i zwiększa prawdopodobieństwo awarii. Pozostałe 20% to taki zapas wydajności na wyjątkowe momenty.

Pytanie czy wartości, które są podawane to normalne prędkości robocze, czy max?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lkos napisał:

Oczywiście ludzie muszą być zadowoleni na tyle aby nie wybrać się w inne miejsce. Więc cała sztuka polega na takim wyważeniu usług aby nie generować niepotrzebnych kosztów i jednocześnie utrzymać odpowiedni poziom zadowolenia. 🤑

I tu tkwi problem. Jak ludzie zjadą 10 x, to są zadowoleni, jak zjadą to szybciej to... kończą jazdę wcześniej, bo nogi, bo coś tam. Stąd wczorajszy pęd do jak najszybszej jazdy wyciągów dziś umarł. Takich, co robią trening i chcą bić rekordy, jest może 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano na parkingu Złego Gronia kałuże wody które niestety nie wróżyły nic dobrego ale na górze okazało się że stok jest zmrożony i to całkiem dobrze. Przed 9 jak wczoraj pustki do kanapy. Po 10 stok lekko puścił i to były dla mnie dzisiaj najlepsze warunki. Ja z synem jeździliśmy na okrągło a żona doskonaliła się pod okiem instruktora jazdę po najstromszych odcinkach Złotego Gronia. Po 11 za drugą "ścianką" pojawiły się niewielkie odsypy. Niestety GOPR musiał zawozić dziecko bo się przewróciło i coś chyba w kostce uszkodziło. Po 12 jak kończyłem to kolejka do kanapy na ponad 6 minut. Na stoku odnotowałem też dzisiaj patrol policji.

20230214_092052.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń dziś po feriach małopolskiego i "śląsków obu"....  ostatnio jakoś niespecjalnie było bo widziałem ratrakowanie poranne już jadąc a to niezbyt dobrze wróży.. tym razem warun petarda - przynajmniej przez dwie godziny, potem szkółki itd...jeszcze ferie jednak ale już da sie tam przyjechać.

IMG_0822.thumb.jpg.7f6af845c1d0eece67057dd9d9194c57.jpg

IMG_0824.thumb.jpg.ffd3c76c0707add44ef186e91b9602bc.jpg

IMG_0826.thumb.jpg.f0cbc62049f1856c26e51861455a2e44.jpg

Rano przyjechał nowy ratrak...czyżby Słotwiny się "zwijały".....

.chętnie bym kupił jakiś mały orczyk (taki 200m)... ;).. 

IMG_0831.thumb.jpg.ada9cc67fda1bd80cdbb1b4975cbb54d.jpg

IMG_0831a.jpg.7926d3fa86569e5df0837250a52a859d.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Czarny Groń dziś po feriach małopolskiego i "śląsków obu"....  ostatnio jakoś niespecjalnie było bo widziałem ratrakowanie poranne już jadąc a to niezbyt dobrze wróży.. tym razem warun petarda - przynajmniej przez dwie godziny, potem szkółki itd...jeszcze ferie jednak ale już da sie tam przyjechać.

IMG_0822.thumb.jpg.7f6af845c1d0eece67057dd9d9194c57.jpg

IMG_0824.thumb.jpg.ffd3c76c0707add44ef186e91b9602bc.jpg

IMG_0826.thumb.jpg.f0cbc62049f1856c26e51861455a2e44.jpg

Rano przyjechał nowy ratrak...czyżby Słotwiny się "zwijały".....

.chętnie bym kupił jakiś mały orczyk (taki 200m)... ;).. 

IMG_0831.thumb.jpg.ada9cc67fda1bd80cdbb1b4975cbb54d.jpg

IMG_0831a.jpg.7926d3fa86569e5df0837250a52a859d.jpg

Cze

Po pierwszym zdjęciu, myślałem że to ja :)

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było twardo i równo do końca dnia. Mała liczba ludzi, mikroklimat, powoduje, że nawet na ściankach nie ma odsypów i muld. 

Jest tam szeroko.

GOPR1108.jpg

Widokowo.

GOPR1110.jpg

Wszystkie przejazdy pomiędzy trzema ich trasami czynne. Co czyni ośrodek fajnym do jazdy, tworzy warianty zjazdu.

GOPR1113.jpg

Meander w nieco innej odsłonie. Kusił lasek, kusił i skusił.

GOPR1133.jpg

Lasek cd.

GOPR1134.jpg

Pole pokryte śniegiem. Ten jednak ciężki do jazdy, po wcześniejszym opadzie nie ma śladu. Została skorupa lodowa, pod nią bywa pusto. Trzeba uważać.

GOPR1136.jpg

Odpalili talerzyk.

GOPR1124.jpg

Ja wjeżdżałem do końca, fajna trasa wzdłuż tego wyciągu.

GOPR1131.jpg

Niektórzy opuszczali orczyk nieco wcześniej.  

GOPR1128.jpg

Fajna trasa wzdłuż talerzyka.

GOPR1132.jpg

Tu wydzielona polanka dla dzieci z taśmą.

GOPR1125.jpg

Po 12:00 wyszło słonko. Stok trzymał bardzo dobrze do końca dnia. 

GOPR1142.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 22:10, tresor napisał:

Jeśli jest tak jak piszecie, czyli celowe zwalnianie kanap przez oszczędności, to jest to mocno żenujące. Przewijają się tam codziennie w sezonie tysiące osób, które zostawiają miliony złotych, a tu jakieś żałosne oszczędności. Ile można na tym zaoszczędzić? Kilka tysięcy złotych miesięcznie? Niech będzie nawet kilkanaście. Nie wierzę żeby więcej. Przy tej skali to przecież grosze. Może powód jest inny, np. celowe wpuszczanie mniejszej ilości ludzi na trasy, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadków?

Moim zdaniem jesteś optymistą. W Szczyrku klient przyjedzie tak i tak, więc ZAOSZCZĘDZĄ tysiące, a milionów nie stracą w ogóle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie skorzystać jutro z dobrej pogody i nie skoczyć do Bachledovej czy Łomnicy przed feriami słowackimi. Zerknąłem na kamerki. No cóż, Warszawa w swoje ferie jest w stanie zmasakrować każdą stację narciarską w okolicy Polski. Takich kolejek w Bachledovej i Łomnicy na oczy nie widziałem. Chciałem zerknąć na Szczyrk, ale tam strategicznie wyłączyli dzisiaj kamerki w miejscach gdzie widać kolejki do wyciągów😄.

Może jednak Czarny Groń. Tam Mazowsze chyba nie dociera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...