Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, RTS napisał:

Na pierwsze śnieżenie idzie zazwyczaj ile fabryka dała, opieram to na podstawie doświadczeń z Lądka, Kamienicy, Bolesławowa [ za dawnych czasów ], Czarnej Góry,
Na początku sypane są góry śniegu, które jak pewnie wiesz, później rozprowadzane są ratrakami po nartostradach.
Na co komu góry śniegu, jak ta przytoczona ze zdjecia, skoro nie jest ona użyta do formowania nartostrad. Jeśli termin goni, to w miarę możliwości, szykuje się otwarcie ON jak najszybciej. Później dosypuje się kolejne warstwy, uczynnia kolejne trasy a na samym końcu robi się banki śniegu.
W większości ON schemat jest bardzo podobny w zależności od posiadanego sprzętu do naśnieżania, więc nic fałszywego w tym nie widzę.
Opisz jakie są Twoje doświadczenia z ON jeśli w ogóle kiedyś w jakimś pracowałeś.
Nikomu pomników nie stawiam, zwyczajnie brakuje Ci szacunku dla pracy innych ludzi.

Ty zdaje się też tam pisaleś.

 

Wracając do tematu.

Stacja Lądek Zdrój  - (nocne) 50 dzień na nartach.
Warun znakomity, pomimo marznącej mżawki. Miłośników szusowania w sam raz, kolejki sekundowe.

20230123_184628.JPG

20230123_184452.JPG

20230123_184445.JPG

Jutro wbijam do Ladka na nocne.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RTS napisał:

Opisz jakie są Twoje doświadczenia z ON jeśli w ogóle kiedyś w jakimś pracowałeś.

Ja w ON jeżdzę a nie ratrakuje ich - od tego są ludzie którzy sie na tym znają i maja ochotę rzetelnie wykonywać swoją prace - tych szanuje i im za to płace kupując usługę bo wiem że oni szanują mnie i moje pieniądze...... resztę nierobów omijam szerokim łukiem.

 

Zachowujesz sie jakbyś nie czytał ze zrozumieniem... Napisałem Ci kilka razy o co mi idzie i wydawać by sie mogło że nie było to zbyt trudne do "ogarnięcia". ....ale może i nie....tak czy siak szkoda klawiatury i paprania tego wątku.

 

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lexi napisał:

Ja w ON jeżdzę a nie ratrakuje ich - od tego są ludzie którzy sie na tym znają i maja ochotę rzetelnie wykonywać swoją prace - tych szanuje i im za to płace kupując usługę bo wiem że oni szanują mnie i moje pieniądze...... resztę nierobów omijam szerokim łukiem.

 

Zachowujesz sie jakbyś nie czytał ze zrozumieniem... Napisałem Ci kilka razy o co mi idzie i wydawać by sie mogło że nie było to zbyt trudne do "ogarnięcia". ....ale może i nie....tak czy siak szkoda klawiatury i paprania tego wątku.

 

 

 

A nie bierzesz pod uwagę , ze nikt cudotwórca nie jest? Podałeś przykłady z Podhala czy Małopolski, a RTS pisał o Dolnym Śląsku, gdzie ze śniegiem jest gorzej. Mass jakaś idee fixe która się wg mnie po prostu w tym przypadku nie stosuje, gdy tacy potentaci jak Zieleniec czy CzG wysiedli. Wg mnie te ośrodki są od lat niezłe zarządzane i naśnieżane ale w tym roku przegrali z pogoda i żadne cuda wianki tego by nie zmieniły. Oprocz tego zacząłeś odpowiadać w stylu ex cathedra. A piszesz z ludźmi którzy znają zagadnienie od podszewki jak RTS.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sstar napisał:

A nie bierzesz pod uwagę , ze nikt cudotwórca nie jest? Podałeś przykłady z Podhala czy Małopolski, a RTS pisał o Dolnym Śląsku, gdzie ze śniegiem jest gorzej. Mass jakaś idee fixe która się wg mnie po prostu w tym przypadku nie stosuje, gdy tacy potentaci jak Zieleniec czy CzG wysiedli. Wg mnie te ośrodki są od lat niezłe zarządzane i naśnieżane ale w tym roku przegrali z pogoda i żadne cuda wianki tego by nie zmieniły. Oprocz tego zacząłeś odpowiadać w stylu ex cathedra. A piszesz z ludźmi którzy znają zagadnienie od podszewki jak RTS.

 

 

 

Nie czytałeś nic..nie pitol bo nie bede przepisywał czwarty raz .

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lexi napisał:

Nie czytałeś nic..nie pitol bo nie bede przepisywał czwarty raz .

 

Takich postów jak ten powyżej rzeczywiście nie warto przepisywać nawet po raz trzeci.

ps czytałem nawet kilkukrotnie (nie pisz ze bez zrozumenia) nie przekonałeś mnie, a RTS i owszem

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 06:24, RTS napisał:

Nie naśnieżali, bo zbiornik na wodę został "wypity" do spodu. a kiedy się napełniał, przyszła wioana. Jako pierwsza, padła właśnie trasa C a później A.

z tej całej dyskusji to zdanie wyłowiłem, może tu tkwi problem, bo pracownicy ON mogą być najlepsi, zarząd ON oddany sprawie, a infrastruktura nie dojeżdża i ciężko w dwa tygodnie mrozu zrobić 1m pierzynkę na trasach... a może uważasz RTS, że dojeżdża, może te zbiorniki w CG są wystarczające? pytam absolutnie bez złośliwości, aby wrócić do merytorycznej dyskusji... 

Edytowane przez Keler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Keler napisał:

z tej całej dyskusji to zdanie wyłowiłem, może tu tkwi problem, bo pracownicy ON mogą być najlepsi, zarząd ON oddany sprawie, a infrastruktura nie dojeżdża i ciężko w dwa tygodnie mrozu zrobić 1m pierzynkę na trasach... a może uważasz RTS, że dojeżdża, może te zbiorniki w CG są wystarczające? pytam absolutnie bez złośliwości, aby wrócić do merytorycznej dyskusji... 

dla zrozumienia zagadnienia pozostała efka i pola oraz trasa B wiec to nie jest tak, ze wszystko padło; wychwalana białka tez odpaliła na początek jedna trase; przecież teraz CzG szybko odpaliła oprocz B trase D, a dziś A wiec chyba dają radę jesli maja szanse czytaj warunki

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sstar napisał:

dla zrozumienia zagadnienia pozostała efka i pola oraz trasa B wiec to nie jest tak, ze wszystko padło; wychwalana białka tez odpaliła na początek jedna trase; przecież teraz CzG szybko odpaliła oprocz B trase D, a dziś A wiec chyba dają radę jesli maja szanse czytaj warunki

tak, i jestem zaskoczony CG, bo niedawno czytałem o katastrofie; a wychwalając Białkę warto pamiętać, że mieli najwyżej 10 stopni na plusie, dwa do dziś nie otworzyli FISów, takiej sytuacji nie pamiętam, FIS2 zawsze o tej porze była czynna;

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sstar napisał:

Takich postów jak ten powyżej rzeczywiście nie warto przepisywać nawet po raz trzeci.

ps czytałem nawet kilkukrotnie (nie pisz ze bez zrozumenia) nie przekonałeś mnie, a RTS i owszem

Dla mnie to możecie sobie z spijać z dzióbków ... to nie zmieni faktu że ja pisze o przykładach (sam zauważyłeś z Podhala) a Wojtek z Tylicza ....na co dostaje odpowiedz ze nie mam pojęcia jaka Czarna Góra jest fajna .

..pisze że mowa o wielu stacjach w kraju- a dostaje odpowieć że nie szanuje ludzi z Czarnej Góry .

- jakaś dysfunkcja?... CzG = pępek wszechświata

TO WĄTEK O WARUNKACH W CAŁEJ POLSCE ...a nie o Waszym podwórku.

(downvote??....żałosne tupanie nóżkami..jak dzieciak)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lexi napisał:

Dla mnie to możecie sobie z spijać z dzióbków ... to nie zmieni faktu że ja pisze o przykładach (sam zauważyłeś z Podhala) a Wojtek z Tylicza ....na co dostaje odpowiedz ze nie mam pojęcia jaka Czarna Góra jest fajna .

..pisze że mowa o wielu stacjach w kraju- a dostaje odpowieć że nie szanuje ludzi z Czarnej Góry .

- jakaś dysfunkcja?... CzG = pępek wszechświata

TO WĄTEK O WARUNKACH W CAŁEJ POLSCE ...a nie o Waszym podwórku.

(downvote??....żałosne tupanie nóżkami..jak dzieciak)

downvote to jeden z przyciskow; wielkie litery to krzyk... chyba rozpaczy;-)

oczywiście, że to wątek o warunkach w całej Polsce, w tym na Dolnym Śląsku

nawet nie zauważyłeś, że swoje obserwacje o przygotowaniu stoku, z kilku stacji uogólniłeś na całą Polskę wskazując na pewne reguły, w tym na Dolny Śląsk, a jako, że RTS czyli Widzewiak z Gór jest poniekąd profi, to przegląd stacji i panujących tam zwyczajów i warunków ma w małym palcu, oczywiście tych dolnośląskich, z uwzględnieniem CzG gdzie siedzi, ale rozumiem, że podhalańskie nie stosują diametralnie innych metod, jedynie mają lepszy klimat i tyle; RTS napisał o szacunku dla osób, które są odpowiedzialne za naśnieżanie w on i wiarę, że nie chcą sobie strzelać w kolano, a podchodzą racjonalnie do zagadnienia obserwując zmienne warunki pogodowe i maksymalizując zysk, także ten długoterminowy będący pochodną pr, a nie oszczędzając na siłę wbrew interesowi klienta; przykład CzG jest dobry, bo to na nasze realia dość duży ośrodek, podobne problemy może mieć Szczyrk czy Szrenica (choć obydwa mają pewno także inne problemy)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/21/2023 at 7:03 AM, RTS said:

Proszę nie pisać bzdur, bo żaden ON nie oszczędza na pierwszym naśnieżaniu, które tworzy bazę pod cały sezon. Warunki się zmieniły i zwyczajnie nie dało się naśnieżać.

 

Obserwując ten wątek wydaje się, że kością niezgody jest ten post :) A nie ma się co oszukiwać, stacje narciarskie podchodzą do zagadnienia naśnieżania również z ekonomicznego punktu widzenia, to jest biznes.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sstar napisał:

downvote to jeden z przyciskow; wielkie litery to krzyk... chyba rozpaczy;-)

oczywiście, że to wątek o warunkach w całej Polsce, w tym na Dolnym Śląsku

nawet nie zauważyłeś, że swoje obserwacje o przygotowaniu stoku, z kilku stacji uogólniłeś na całą Polskę wskazując na pewne reguły, w tym na Dolny Śląsk, a jako, że RTS czyli Widzewiak z Gór jest poniekąd profi, to przegląd stacji i panujących tam zwyczajów i warunków ma w małym palcu, oczywiście tych dolnośląskich, z uwzględnieniem CzG gdzie siedzi, ale rozumiem, że podhalańskie nie stosują diametralnie innych metod, jedynie mają lepszy klimat i tyle; RTS napisał o szacunku dla osób, które są odpowiedzialne za naśnieżanie w on i wiarę, że nie chcą sobie strzelać w kolano, a podchodzą racjonalnie do zagadnienia obserwując zmienne warunki pogodowe i maksymalizując zysk, także ten długoterminowy będący pochodną pr, a nie oszczędzając na siłę wbrew interesowi klienta; przykład CzG jest dobry, bo to na nasze realia dość duży ośrodek, podobne problemy może mieć Szczyrk czy Szrenica (choć obydwa mają pewno także inne problemy)

To bedzie ostatnia próba z mojej strony..... 

Często piszesz o samochodach wiec spróbuje porównania: Ja staram sie powiedzieć że sprzedano mi auto bez prawego lusterka a ty z uporem maniaka klarujesz że Twój znajomy mechanik z Widzewa zna sie na samochodach jak mało kto i ja sie tak nie znam ....tylko kogo obchodzi jakiś mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Keler napisał:

z tej całej dyskusji to zdanie wyłowiłem, może tu tkwi problem, bo pracownicy ON mogą być najlepsi, zarząd ON oddany sprawie, a infrastruktura nie dojeżdża i ciężko w dwa tygodnie mrozu zrobić 1m pierzynkę na trasach... a może uważasz RTS, że dojeżdża, może te zbiorniki w CG są wystarczające? pytam absolutnie bez złośliwości, aby wrócić do merytorycznej dyskusji... 

 

Na początku stycznia wszędzie było coraz gorzej, w Zieleńcu trasy całkowicie padły, w Czarnej Górze została trasa B ale w bardzo słabym stanie.

Natomiast Dolni Morava - padły dwie trasy, a cztery nadal były czynne i w dobrym stanie. Ricky - padła jedna trasa, dwie były czynne, w dobrym stanie. Destne też działała na dwóch trasach, ale tam musieli wozić śnieg ciężarówkami z "dolnych magazynów".

Widać ewidentnie że Czarna i Zieleniec posypali mniej sztucznego niż Czesi (w tym samym mniej więcej rejonie). Dolni Morava zbudowała latem nowy zbiornik wody.

Czarna Góra przestała inwestować w ośrodek narciarski od ostatniej zmiany krzesła na szybkie i dokupienia armatek. Budują kolejne nowe apartamenty (to jest słuszne podejście, bo klient musi gdzieś spać), ale rozwój infry narciarskiej został zatrzymany i to jest bardzo słabe. A jakie tam są potrzeby: sztuczne naśnieżanie na E i F, nowy zbiornik(i) wody, nowe trasy niebieskie i wyciąg w Białej Wodzie, może krzesło przy F. Dużo jest do zrobienia, a ośrodek stanął w miejscu.

Jak te wszystkie apartamenty się w ferie zapełniają, to klienci się po prostu duszą na dwóch długich krzesłach w Czarnej Górze. Najczęściej chodzą 2-3 trasy, a nie na sześć (piszę tylko o długich trasach).

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

To bedzie ostatnia próba z mojej strony..... 

Często piszesz o samochodach wiec spróbuje porównania: Ja staram sie powiedzieć że sprzedano mi auto bez prawego lusterka a ty z uporem maniaka klarujesz że Twój znajomy mechanik z Widzewa zna sie na samochodach jak mało kto i ja sie tak nie znam ....tylko kogo obchodzi jakiś mechanik.

jakbys pisal, ze sprzedano ci auto bez prawego lusterka to bym ci napisal, ze wzruszyla mnie twoja historia, ale ty na podstawie tego wydarzenia piszesz, ze wszyscy sprzedawcy aut to zlodzieje, a potem sie dziwisz jak ktos oponuje, szczegolnie, ze pracuje przy sprzedazy aut i zna temat od podszewki, oprocz tego ja tez autem jezdze i nie zawsze sprzedano mi kompletne auto, ale nie wyciagam z tego zbyt daleko idacych wnioskow; ps nie strasz ostatnia proba, wszak to nie wieczerza

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

 

Na początku stycznia wszędzie było coraz gorzej, w Zieleńcu trasy całkowicie padły, w Czarnej Górze została trasa B ale w bardzo słabym stanie.

Natomiast Dolni Morava - padły dwie trasy, a cztery nadal były czynne i w dobrym stanie. Ricky - padła jedna trasa, dwie były czynne, w dobrym stanie. Destne też działała na dwóch trasach, ale tam musieli wozić śnieg ciężarówkami z "dolnych magazynów".

Widać ewidentnie że Czarna i Zieleniec posypali mniej sztucznego niż Czesi (w tym samym mniej więcej rejonie). Dolni Morava zbudowała latem nowy zbiornik wody.

Czarna Góra przestała inwestować w ośrodek narciarski od ostatniej zmiany krzesła na szybkie i dokupienia armatek. Budują kolejne nowe apartamenty (to jest słuszne podejście, bo klient musi gdzieś spać), ale rozwój infry narciarskiej został zatrzymany i to jest bardzo słabe. A jakie tam są potrzeby: sztuczne naśnieżanie na E i F, nowy zbiornik(i) wody, nowe trasy niebieskie i wyciąg w Białej Wodzie, może krzesło przy F. Dużo jest do zrobienia, a ośrodek stanął w miejscu.

Jak te wszystkie apartamenty się w ferie zapełniają, to klienci się po prostu duszą na dwóch długich krzesłach w Czarnej Górze. Najczęściej chodzą 2-3 trasy, a nie na sześć (piszę tylko o długich trasach).

Masz jakieś dane o sposobie naśnieżania w Dolnej Morawie? To co widać, to że stok jest usytuowany na zachód, do tego odsłonięty na wiatry przeważnie zachodnie, co sprzyja konsolidacji bazy, do tego leży w dość szerokiej dolinie, ot tak kilka różnic na dobry początek... lokalizacji po drugiej stronie grani tłumaczyć ci nie muszę, wiesz sam jak to wygląda choćby w Karkonoszach, np w pozornie bliskim Harrachovie i na Szrenicy. Byłbym bardziej powściągliwy w ferowaniu wyroków, chyba, że mamy jakieś dodatkowe dane... wtedy pasowałoby się nimi podzielić i na pewno bylibyśmy bardziej przekonywujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lexi napisał:

którzy sie na tym znają i maja ochotę rzetelnie wykonywać swoją prace - tych szanuje i im za to płace kupując usługę bo wiem że oni szanują mnie i moje pieniądze...... resztę nierobów omijam szerokim łukiem.

 

13 minut temu, sstar napisał:

ale ty na podstawie tego wydarzenia piszesz, ze wszyscy sprzedawcy aut to zlodzieje,

...po prostu kłamiesz w żywe oczy - ja nie generalizuje nigdzie w moich wypowiedziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cappo napisał:

E i F z tego co kojarzę nie mogą mieć sztucznego naśnieżania bo to już teren parku narodowego, jak nie będzie naśnieżania to wątpię żeby jakkolwiek się spinało to z wymianą procy na krzesło/kanapę

Zgadza się, tam już jest park. Bez możliwości instalacji armatek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

 

...po prostu kłamiesz w żywe oczy - ja nie generalizuje nigdzie w moich wypowiedziach

cyt

Cześć ośrodków widocznie skalkulowało że zaoszczędzą kasę na wstępnym  naśnieżaniu a od świąt i tak będzie zimno więc w ten sposób dopną budżet bo otworzą sie na żniwa czyli święta i ferie. Na ich nieszczęście (i narciarzy) aura pokazała im środkowy palec. 

...

śmiem twierdzić ze zarówno mnie jak i lwią część narciarzy i forumowiczów serdecznie "wali" to z jakiego powodu ktoś spaprał naśnieżanie czy na ten przykład nie zainwestował w zbiorniki czy nie dał na msze żeby padało - natomiast jako konsumentów wkurza nas że ktoś sprzedając sezonówki olewa potem klienta zwalając winę na pogodę, wojnę, Putina czy Tuska) bo tak robią tylko  Janusze biznesu i polski rząd.

...

 

Polska Kolego to obecnie mój dom, dom w którym zalęgły sie insekty a one jak wiadomo lubia bród, smród i zepsucie wszelakie - więc żeby sie ich pozbyć trzeba zlikwidować takie środowisko…….. między innymi poprzez piętnowanie i nagłaśnianie wszelkich nieprawidłowości, niegospodarność czy złodziejstwo w czystej postaci. I to na każdym polu….narciarskim też.

Niech ludzie wiedza że pomimo trudności dało sie utrzymać stoki w części ośrodków- w przyszłym sezonie będa ostrożniej wybierać gdzie pojada na ferie…w efekcie zarobia ON które się bardziej staraja- i tak ma być.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czarna Góra dzisiaj, lekki mrozik -3C, góra Luxtorpedy i Żmiji lekko zamglona , ale bez porównania do wczorajszego Zieleńca gdzie mgła była spoooora.

Warunki krótko: Czarna A FENOMENALNA!!!

Przygotowana fantastycznie, śnieg leciutko zmrożony, Czerwona B praktycznie nicz nie ustępuje. Czerwona D FENOMENALNA!!!

Ludzi bardzo umiarkowanie, zdjęcie że Żmiji z godziny 12.00

Jedyne co martwi, nieczynna C i na niej spore przetarcia .

IMG_20230124_095841_BURST7.jpg

IMG_20230124_101435.jpg

IMG_20230124_113553.jpg

IMG_20230124_114710.jpg

IMG_20230124_120018.jpg

IMG_20230124_120346.jpg

IMG_20230124_113213.jpg

IMG_20230124_113143.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Sądecki

Opad śniegu z piątku na sobotę 20-21 stycznia niestety przy plusowych temperaturach, zrobiła się ciapa i temperatura w kolejnych dniach bez możliwości śnieżenia, stacje niżej położone mało ten opad poratował, trzeba mrozu i gruntownego dośnieżenia stoków. 

Trochę więcej spadło w Krynicy chociaż też bez jakiś fajerwerków. Naśnieżanie też na razie stoi.

Czekam na dośnieżenie Rytra, ale czy się doczekam?

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sstar napisał:

cyt

Cześć ośrodków widocznie skalkulowało że zaoszczędzą kasę na wstępnym  naśnieżaniu a od świąt i tak będzie zimno więc w ten sposób dopną budżet bo otworzą sie na żniwa czyli święta i ferie. Na ich nieszczęście (i narciarzy) aura pokazała im środkowy palec. 

...

śmiem twierdzić ze zarówno mnie jak i lwią część narciarzy i forumowiczów serdecznie "wali" to z jakiego powodu ktoś spaprał naśnieżanie czy na ten przykład nie zainwestował w zbiorniki czy nie dał na msze żeby padało - natomiast jako konsumentów wkurza nas że ktoś sprzedając sezonówki olewa potem klienta zwalając winę na pogodę, wojnę, Putina czy Tuska) bo tak robią tylko  Janusze biznesu i polski rząd.

...

 

Polska Kolego to obecnie mój dom, dom w którym zalęgły sie insekty a one jak wiadomo lubia bród, smród i zepsucie wszelakie - więc żeby sie ich pozbyć trzeba zlikwidować takie środowisko…….. między innymi poprzez piętnowanie i nagłaśnianie wszelkich nieprawidłowości, niegospodarność czy złodziejstwo w czystej postaci. I to na każdym polu….narciarskim też.

Niech ludzie wiedza że pomimo trudności dało sie utrzymać stoki w części ośrodków- w przyszłym sezonie będa ostrożniej wybierać gdzie pojada na ferie…w efekcie zarobia ON które się bardziej staraja- i tak ma być.

Dokładnie... w każdej mojej wypowiedzi jest podział na ON dobre i te które sie nie postarały

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cappo napisał:

E i F z tego co kojarzę nie mogą mieć sztucznego naśnieżania bo to już teren parku narodowego, jak nie będzie naśnieżania to wątpię żeby jakkolwiek się spinało to z wymianą procy na krzesło/kanapę

Ale poleciałeś, chyba nie lubisz geografii.

Douczcie się Panowie, co to jest park narodowy, rezerwat ścisły, park krajobrazowy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...