Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Cieniawa to mój pierwszy wyciąg, jeszcze stary talerzyk z bramkowymi podporami po lewej stronie, kończył się tak jak ten krótszy orczyk. Nie było wtedy ścianki i dłuższego wyciągu - był tam las. Wtedy bez naśnieżania, ale zimy za to były jeszcze dobre. Karnet dziurkowany. Fajne czasy.

Generalnie to czekam aż naśnieżą przyzwoicie Rytro, może w końcu im się uda. Planuję tam trochę pojeździć...

No właśnie wybierałem się jutro do Rytra, początek ferii więc szukam bardziej niszowych i mniej zatłoczonych stacji. Myślisz że za wcześnie? Nie byłem tam jeszcze więc nie znam lokalnej specyfiki stoku, ale na kamerach wygląda ok i armaty pracują. Opcjonalnie biorę pod uwagę jeszcze Myślenice. 

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wolcjusz napisał:

No właśnie wybierałem się jutro do Rytra, początek ferii więc szukam bardziej niszowych i mniej zatłoczonych stacji. Myślisz że za wcześnie? Nie byłem tam jeszcze więc nie znam lokalnej specyfiki stoku, ale na kamerach wygląda ok i armaty pracują. Opcjonalnie biorę pod uwagę jeszcze Myślenice. 

Ja jeszcze czekam, bo dopiero od 2 dni śnieżą po tej wielkiej przerwie cieplnej, dolna ścianka działała przed świętami więc trzeba dośnieżyć, na górnej była trawa więc śnieżenie od początku, w środku stoku na razie czynna trochę ponad połowa szerokości, też wymaga dośnieżenia i poszerzenia. 

Dzisiaj działa wariant "niebieski" z mapki, na około. Pojechać niby można zobaczyć co i jak ale do lepszego pojeżdżenia to lepiej poczekać aż otworzą więcej. Ta trasa na około zła nie jest ale objazd górnej ścianki nie jest zbyt szeroki, jeśli prowadzą tam szkółki to jest ciasno, wariant objazdowy dołu trochę lepszy bo wąski tylko ostatni zakręt gdzie potem jest wypłaszczenie, wyżej przy orczyku jest szerzej. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka ma od dzisiaj nową inwestycję.Zgodnie z obietnicami ze strony  postawiono na górnej 2 ogólnodostępny,ogrodzony  gigant z pomiarem czasu.Pomiar dopiero montują,ale zjechać się już dało...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 9
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 21:49, grimson napisał:

Co to za promka że takie zbiegowisko?

Z dzieciństwa kojarzę takie kolejki za świeżym chlebem, wtedy tylko papier toaletowy był od ręki 😉

W dniu 26.01.2023 o 05:49, RTS napisał:

Czarna Góra z wczoraj. Na dole mgliście a na górze piękne Słoneczko. Kolejki jeszcze w miarę ale Wielkopolska już w blokach startowych.

 

Pozdrawiam.

 

20230125_120542.JPG

 

 

 

 

 

Zdjęcie doskonałe, nie to żeby inne były słabe, ale to mnie urzekło 😍

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lexi napisał:

Odzwierciedlają moją forme pochorobową....miałem jutro jechać z @marekbtl na radosne ciśnięcie krawędzi ale dziś bateria mi zdechła po niecałych 2h ..

Cześć

Po zdjęciach już wiedziałem, że z Tobą coś nie teges. Bo Blondyny lubią róż (no i diamenty), a Ty niekoniecznie.

pozdrawiam i zdrówka życzę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obóz w Wiśle:

 

AVvXsEigVQygDMcSOdI6TF7nBk_4Cw1Y_Iv8KXL4

Primo

Od początku twierdziłem, że obóz będzie narciarski. No i był:

  • poniedziałek: jazda dzienna na Klepkach i sprawdzenie umiejętności jazdy uczestników;
  • poniedziałek: jazda wieczorna na Siglanach;
  • wtorek: jazda dzienna na Cieńkowie;
  • wtorek: jazda wieczorna na Siglanach;
  • środa: aquapark w Istebnej w ośrodku Zagroń;
  • środa: jazda wieczorna na Siglanach;
  • czwartek: jazda dzienna na Cieńkowie;
  • czwartek: spacer do centrum Wisły, podsumowanie, podziękowania i wręczenie nagród na postępowców;
  • piątek: jazda dzienna na Cieńkowie;
  • piątek po obiedzie: chwała Bogu powrót do domu!
P1050575%20(2).JPG
 
 

Secundo

Tu będą miały miejsce podziękowania:
  • dla pań kucharek: Matko Boska, co to były za posiłki, nie dało się tego nie zjeść, w każdym przypadku brałem dokładkę, tak to było pyszne;
  • dla Mateusza, Piotrka, Daniela, Kasi: dziękuję Wam za pomoc na stoku i za opiekę nad dziećmi, no i za filmy (zobaczycie wkrótce - to poezja), dziękuję Wam za zaangażowanie;
  • dla organizatorów, dla szefa obozu ks. Maćka, dla Wioli, dla Michała: nie mam słów;
  • dla dzieci i młodzieży: kocham Was i podziwiam za postawę, koleżeństwo i odwagę;
  • dla gospodarzy: rozwinięcie niżej!

Tertio

 Przijedźcie zaś! — usłyszeliśmy po pierwszej jeździe wieczornej na Siglanach.
— Przijedźcie zaś! — usłyszeliśmy od księdza dyrektora i księdza Wojciecha – naszych wspaniałych gospodarzy. Znakomite warunki, znakomita kuchnia, niespotykana życzliwość - czego chcieć więcej? Przijadymy zaś!!!
— Przijedźcie zaś! — powiedziałem do dzieci i młodzieży, razem z rodzicami naszych klientów.
— Przijedźcie zaś! — ten motyw najlepiej kojarzy mi się z tym obozem.
 
P1050631.JPG

(...)

Strach

Jednym z elementów szkolenia jest przezwyciężenie strachu: przed wyciągiem krzesełkowym, przed talerzykiem (na Klepkach - trudnym, na Siglanach - szybkim), przed ostrą trasą (patrz słynna <ściana cieńkowska>). To się udało!
 
Problem w tym, że przestraszyłem się... ja! W czwartek wieczorem Mateusz pokazał nagrania z drona i tamże... gwałtowny start naszych najmłodszych dziewczynek: Magdy, Wiktorii, Mai, Oli, Agi, Lidki i Jagody. Pojawiły się na ekranie pomachały, ruszyły i... zniknęły. W 5-6 sekund uciekły z mniej więcej dwustumetrowego kadru! Z najprostszych i najszybszych obliczeń wyszło mi... może i 100 kilometrów na godzinę!
 
Wówczas naszła mnie refleksja:
— Ojejku! Czego myśmy z Piotrkiem, Mateuszem i Danielem je nauczyli?
 
Stąd w piątek prosiłem tylko o bezpieczną jazdę. Żadne podnoszenie umiejętności. Na szczęście spełniło się! 

(...)

Więcej (w tym zdjęcia):

https://blogonartach.blogspot.com/2023/01/przijedzcie-zas-relacja-z-obozu-w-wisle.html

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pawelb91 napisał:

Do niedzieli 29.01 Słotwiny Tabaszewski przedłużyli promocję na karnety.

327690281_2471517633004482_3461981438760750090_n.jpg.2f1bac9f0c55e4149947495af67504dc.jpg

Mało tego - jeśli komuś za mało 4 godziny, to całodzienny (do 19:45) karnet kosztuje w okienku 95 zł :)

Warun zacny, trochę przecierek do lodu w niektórych miejscach się pojawia, ale nieszkodliwych. Ludzi - jak to w tej stacji, w sam raz. Jazda na bieżąco, chociaż szkółek wszelkich było co niemiara. W pingwinim sąsiedztwie 15 minut do kanapy, ale bardziej prestiżowo, czytaj "za więcej" :)

Przejazd lasem do Pingwina - bajka!

IMG_20230127_140257.jpg

IMG_20230127_164537.jpg

vlcsnap-2023-01-27-23h02m06s043.jpg

vlcsnap-2023-01-27-23h00m54s796.jpg

  • Like 9
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Andis napisał:

W pingwinim sąsiedztwie 15 minut do kanapy, ale bardziej prestiżowo, czytaj "za więcej" :)

Gdy Tabaszewski ma wystarczająco śniegu to bije na głowę ofertą narciarską pingwina. Wtedy niepołączenie tych stacji jednym skipassem to plus a nie minus.

Nowoczesny wyciąg to nie wszystko...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andis napisał:

Mało tego - jeśli komuś za mało 4 godziny, to całodzienny (do 19:45) karnet kosztuje w okienku 95 zł :)

Warun zacny, trochę przecierek do lodu w niektórych miejscach się pojawia, ale nieszkodliwych. Ludzi - jak to w tej stacji, w sam raz. Jazda na bieżąco, chociaż szkółek wszelkich było co niemiara. W pingwinim sąsiedztwie 15 minut do kanapy, ale bardziej prestiżowo, czytaj "za więcej" :)

Przejazd lasem do Pingwina - bajka!

 

 

 

 

Miałem robić Rytro, ale jak jest taki warun u Tabaszewskiego to chyba zmienię plany. Ktoś będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

Czemu te dwie stacje nie są połączone w jakiś jeden karnet KrynicaPass czy coś takiego? 

Pytanie zasadne, zadawane co rok!

W ogóle Krynica i okolice to rebus karnetowy.

Nikt nie wie, a jak nie wiadomo, to znaczy, że coś się nie lubią chyba? Do Wiślańskiego też 3 stacje nie przystąpiły: Czantoria, Skolnity (mają swoją grupę stoków) i Zagroń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Pytanie zasadne, zadawane co rok!

W ogóle Krynica i okolice to rebus karnetowy.

Nikt nie wie, a jak nie wiadomo, to znaczy, że coś się nie lubią chyba? Do Wiślańskiego też 3 stacje nie przystąpiły: Czantoria, Skolnity (mają swoją grupę stoków) i Zagroń.

Witam 

Zieleniec i Czarna Góra też kiedyś hulały na jednym karnecie Sudety Ski, niestety też się chyba nie lubią i zrezygnowali z tego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...