Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, grimson napisał:

Miałem glebę przy 70 km/godz. Wstałem, otrzepałem się i pojechałem dalej.

Dzidowanie - tylko przy pustym stoku, z samego rana, i po wcześniejszym poznaniu warunków.

Cześć

Ja ostatnio też, byłem mocno zdziwiony, bo wszystko szło gładko - tylko narty mi się odpięły i to obie, nie sprawdziłem przy jazdą że na minimum są ustawione m- bo nowe były, ale to był 3-4 skręt więc nie było szybko, a i betonu jakiegoś też nie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

Ja ostatnio też, byłem mocno zdziwiony, bo wszystko szło gładko - tylko narty mi się odpięły i to obie, nie sprawdziłem przy jazdą że na minimum są ustawione m- bo nowe były, ale to był 3-4 skręt więc nie było szybko, a i betonu jakiegoś też nie.

pozdrawiam

Mi jak się wypiely na betonie to 2/3 stoku zjechałem i wyrwałem trzy słupki na dole w siatce jak karp. Podjechała holka z mojemi lyzami a ja głupi zamiast leżeć tom się poderwał...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Mi jak się wypiely na betonie to 2/3 stoku zjechałem i wyrwałem trzy słupki na dole w siatce jak karp. Podjechała holka z mojemi lyzami a ja głupi zamiast leżeć tom się poderwał...

Po upadku byłeś w szoku..nie myślałeś trzeźwo.. ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

Po upadku byłeś w szoku..nie myślałeś trzeźwo.. ;)

No nie:-; a natomiast siostra wraca z gór w śnieżycy ponoć, fotki z podejścia do teryho tery’ego może raczej, a pod Muraniem byliśmy kiedyś jeszcze z moja mama i siostra sentyment pozostal

76391BEF-0394-4C43-B692-349038D68FC1.jpeg

2A520BEA-FE5E-4CD5-AA2C-ECBE067086F0.jpeg

765934E3-0503-4C1E-B583-DA72D3E410BA.jpeg

67326173-ACB4-473C-84CD-CD5A3C08B9E2.jpeg

D966F70A-B254-423E-BCE6-5E2A665F7CBB.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, izydar napisał:

A mógłbyś coś więcej napisać na temat stanu tras i widoków na weekend?

Rozumiem, że tłumów nie ma?

Na czarnych i czerwonych nie ma przetarć. Jest dobrze. Na wierzchu trochę świeżego śniegu, pod spodem betonowo. Warunki nie są miodowe, ale jeździ się ok.

Na niebieskiej pomiędzy wyciągami jest po jednym przetarciu, ale ludzie jeżdżą mimo zamknięcia trasy. Niestety, dzisiaj Slamnik był zamknięty, jakaś konserwacja wyciągu. Ale warun tam wygląda petarda, najlepiej.

Tak, ludzi dzisiaj mało, brak kolejek. Najwięcej grup juniorskich, to są chyba te obowiązkowe zajęcia narciarskie w Czechach.

90DCCFC9-4B99-4C5F-88F7-41777E665623.thumb.jpeg.04852f9540a25032043162f00481ee59.jpeg5F6953EF-C120-4964-B6C2-4BBCD679C96E.thumb.jpeg.788c0001ee225407d53b08fbbbf235ec.jpeg17C0B376-E4F7-4CEB-B9E7-107D6DDEA1AA.thumb.jpeg.36332e13e53f27a8e12f68e3ad9d23b4.jpeg7AB9C39C-56B0-4B54-8538-619C082F3F0B.thumb.jpeg.0c0c1c3c146fe9dd6063aacbb80cb469.jpeg

Edytowane przez MarioJ
  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna ,piątek.Mogłoby być dobrze,gdyby było coś widać.A nie było,ani trasy,ani kolegów z forum,których spotykałem,a teraz  się odbili.Mgła i armaty sypiące pełną parą w oczy.Z innych plag jeszcze Akademia Misia Polarnego,liczna.Ale prognozy są niezłe-obstawiam,że już w okolicach wtorku otworzą jeszcze szóstkę i dolną dwójkę,dla czwórki i piątki niestety prognozy marne,brak działań wojennych...

IMG_20230120_093959.jpg

IMG_20230120_101822.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Czy da się nasypac tyle śniegu aby przetrwał taką odwilż jak mieliśmy od 20 grudnia do 18 stycznia? Da się i to nie tylko w górach, ale także na nizinach. Zdjęcie w zalaczniku zrobiłem wczoraj w Krakowie. Niestety nie wiem jaka wysokość miały te kopce 20 grudnia gdyż leżalem wtedy w łóżku z gorączka. 

Wychodzi na to, że takie stacje jak Kasina, SMR czy Lubomierz pokpily sprawę. Być może Szczyrk najmniej bo do końca odwilży działali w minimalnym zakresie (1 trasa została czynna). Ale np taka Kasina zamknęła się całkowicie już 1 stycznia, a Lubomierz nie wystartowal. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hextor napisał:

Ciekawostka. Czy da się nasypac tyle śniegu aby przetrwał taką odwilż jak mieliśmy od 20 grudnia do 18 stycznia? Da się i to nie tylko w górach, ale także na nizinach. Zdjęcie w zalaczniku zrobiłem wczoraj w Krakowie. Niestety nie wiem jaka wysokość miały te kopce 20 grudnia gdyż leżalem wtedy w łóżku z gorączka. 

Wychodzi na to, że takie stacje jak Kasina, SMR czy Lubomierz pokpily sprawę. Być może Szczyrk najmniej bo do końca odwilży działali w minimalnym zakresie (1 trasa została czynna). Ale np taka Kasina zamknęła się całkowicie już 1 stycznia, a Lubomierz nie wystartowal. 

Wcale nie trzeba było nic magazynować w hałdach wystarczyło naśnieżać jak co roku, tak jak robili to w Białce, Bukowinie czy Czarnym Groniu.. i nie ma tu żadnych czarów że to pierwsze naśnieżanie cześciowo stopnieje - ale to co zostaje zamarza a następny śnieg na takiej bazie (sztuczny czy naturalny) trzyma sie bardzo długo, jak w termosie...

Cześć ośrodków widocznie skalkulowało że zaoszczędzą kasę na wstępnym  naśnieżaniu a od świąt i tak będzie zimno więc w ten sposób dopną budżet bo otworzą sie na żniwa czyli święta i ferie. Na ich nieszczęście (i narciarzy) aura pokazała im środkowy palec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RTS napisał:

Proszę nie pisać bzdur, bo żaden ON nie oszczędza na pierwszym naśnieżaniu, które tworzy bazę pod cały sezon. Warunki się zmieniły i zwyczajnie nie dało się naśnieżać.

 

Oczywiście że się dało, były 3 tygodnie z mrozem. Gdyby armatki chodziły przez ten czas tylko w nocy to i tak nasypały by ponad dwa metry śniegu. A do tego spadło z pol metra naturalnego. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...