Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, moruniek napisał:

Jeździłem nimi w zeszłym sezonie, moja córka szczególnie lubi lasek i inne tego typu "głupotki". Śniegu było jednak dużo, dużo więcej. 

p.s.

Jak lubisz takie "zabawy", to na wieczornej jeździe w tym ośrodku, można pojechać trasę "Dookoła Świata" bez światła, "na czucie śniegu". Trzeba tylko wcześniej ją kilka razy przejechać w świetle dziennym, by wiedzieć gdzie skręcić.   

Z trasą dookoła świata się zgadzam ;) jeszcze gdy jedzie się w chmurach ;) fajna sprawa do momentu, gdy nie trafi się na kogoś z obsługi ośrodka i nie zostanie zruganym przez Pana z Ratraka ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobrat napisał:

Na stronie jest napisane, że czynna jest tylko góra. Czyli główna trasa była przygotowana?

Troszku zabrakło danych w opisie...śmigał po trasie zamkniętej...niby fajnie ale jak se zrobisz kuku to masz kredki. Czantoria jest zajebistą górką ale nie do słabo śmigających chyba że sam dół. Od wtorku bedzie super opcją bo ma całą czerwoną trase oświetloną.Screenshot_2023-01-29-16-08-23-506_org.mozilla.firefox.thumb.jpg.37cd937d0617d3e699b2cd787e574813.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, srwer napisał:

Troszku zabrakło danych w opisie...śmigał po trasie zamkniętej...niby fajnie ale jak se zrobisz kuku to masz kredki. Czantoria jest zajebistą górką ale nie do słabo śmigających chyba że sam dół. Od wtorku bedzie super opcją bo ma całą czerwoną trase oświetloną.Screenshot_2023-01-29-16-08-23-506_org.mozilla.firefox.thumb.jpg.37cd937d0617d3e699b2cd787e574813.jpg

Witam 

Jedna z moich ulubionych jak odwiedzam rodzinne strony🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu niezatłoczonej górki na końcówce ferii śląskich, zawitaliśmy dziś na Poniwiec.
Warunki baaardzo zróżnicowane, dosyć wymagające: dośnieżają czym mają, zatem odsypy świeżego pod lancami i armatkami, gdzieniegdzie zdarte do lodowego podkładu (zwłaszcza bliżej południa), w dolnym odcinku grudy lodu nie rozprowadzone przez ratrak, przy lesie wychodzą tez gdzieniegdzie kamyki - słowem: dla każdego coś miłego ;) cóż, troszkę walki na stoku, ale  zero kolejek do wyciągu :D pogoda tez zmienna, raczej pochmurno, ale słoneczko się przecierało. Jednym słowem udany szybki wypadzik.

P_20230129_102526.thumb.jpg.4f437c44b70a50347d4e2be9a6ff9d63.jpg

P_20230129_102523.jpg

P_20230129_095755.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 9.00 Pilsko

Na Solisku i Buczynce mocno bez szału, śniegu dość mało i miejscami sporo kamieni. 

Trasa 5 z Pilska z bardzo dobrymi warunkami, trzymała się dobrze do samego końca. Do tego po 11 zrobiła się bardzo dobra widoczność, więc jazda była czystą przyjemnością. 20230129_133710.thumb.jpg.d2c471e3bc42c9eda5edf4990b154a92.jpg

20230129_130409.thumb.jpg.b829e85cdd90bf554a6240c3c4b006ff.jpg

20230129_130421.thumb.jpg.756c4af94a6966240ee71c19da6ce2bf.jpg

5 od Miziowej do Szczawin już znacznie gorzej, po prawej stronie trasy sporo kamieni, ale dało się tam jeszcze sensownie pojeździć. 20230129_134901.thumb.jpg.291d977395ecac8e4501ceca5286f7eb.jpg

Przejazd z Miziowej na Buczynkę dramatyczny, bardzo dużo kamieni, często nie do ominięcia. Przejazd z Buczynki na Szczawiny w podobnym, słabym stanie. Radzę zjeżdżać krzesłem do Korbielowa, żeby nie zniszczyć sobie nart. 

Kolejek praktycznie brak, jedynie do orczyka na Pilsko czasami maksymalnie 5 minut stania. Niby w kasach informują że kamienie na trasach, ale nadal niesmak pozostaje. 

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mops napisał:

Dziś od 9.00 Pilsko

Na Solisku i Buczynce mocno bez szału, śniegu dość mało i miejscami sporo kamieni. 

Trasa 5 z Pilska z bardzo dobrymi warunkami, trzymała się dobrze do samego końca. Do tego po 11 zrobiła się bardzo dobra widoczność, więc jazda była czystą przyjemnością. 20230129_133710.thumb.jpg.d2c471e3bc42c9eda5edf4990b154a92.jpg

20230129_130409.thumb.jpg.b829e85cdd90bf554a6240c3c4b006ff.jpg

20230129_130421.thumb.jpg.756c4af94a6966240ee71c19da6ce2bf.jpg

5 od Miziowej do Szczawin już znacznie gorzej, po prawej stronie trasy sporo kamieni, ale dało się tam jeszcze sensownie pojeździć. 20230129_134901.thumb.jpg.291d977395ecac8e4501ceca5286f7eb.jpg

Przejazd z Miziowej na Buczynkę dramatyczny, bardzo dużo kamieni, często nie do ominięcia. Przejazd z Buczynki na Szczawiny w podobnym, słabym stanie. Radzę zjeżdżać krzesłem do Korbielowa, żeby nie zniszczyć sobie nart. 

Kolejek praktycznie brak, jedynie do orczyka na Pilsko czasami maksymalnie 5 minut stania. Niby w kasach informują że kamienie na trasach, ale nadal niesmak pozostaje. 

bajecznie - muszę jeszcze kiedyś tam pojechać przed śmiercią

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 10:15, lski@interia.pl napisał:

Właściciele stacji,poza Podhalem,naprawdę nie mają w tym roku lekko.Ta niewielka słowacka stacja w mojej okolicy ,zaraz za granicą,ze świetnym stokiem gigantowym,dobrze ogarniętym naśnieżaniem,jeszcze nie ruszyła w tym sezonie,a popatrzcie na kamerę,ile śniegu zrobiono,jakie nakłady utopiono-prawie gotowa,ale prawie czyni różnicę...I dylemat,czy rozgarniać wobec takich prognoz pogody.Ciekawe,czy w ogóle ruszy...

https://makovica.sk/

W dniu 26.01.2023 o 17:06, pawelb91 napisał:

Chciałem się tam wybrać w tym sezonie. Śledzę sytuację, w grudniu zabrakło kilku dni bo ocieplenie przyszło przed samymi świętami. Teraz nie wiem ile im brakuje ale pewnie tak pod tydzień śnieżenia żeby na spokojnie warunki były...
Ciężka sprawa czy się uda. Podali na stronie długi opis sytuacji cenowo - klimatycznej. Wynika z tego że każdy kolejny sezon może być ich ostatnim... Tym bardziej by dobrze było aby w lutym ruszyli, wybrałbym się pewnie kilka razy.


Makovica - Nižná Polianka

Dzisiaj wznowili naśnieżanie lancami, czyli chyba zakładają że odpalą stok...

image.thumb.png.71784cedae7822863372c98190e4c5ef.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grimson napisał:

Takie coś na wzmocnienie na wieczór @sstar

6EA8CF3A-320A-42BF-A05F-4E9FCE0AA282.jpeg

Na kondycję trzeba pracować cały czas. U mnie tylko taka forma wspomagania. W górach wieje, więc na Szrenicę, może we wtorek, też będzie wiało, ale co tam... może do Doliny Szczęścia? Ew. apartamenty Lola... pomyślimy.

https://www.ipcamlive.com/58882d407cd28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2023 at 9:29 AM, marekbtl said:

Cześć

Ewidentna wymiana turnusów. Ja jechałem podobnie jak Ty, rano sporo wyjeżdżających feriowiczów, delikatny korek przed wjazdem do Nowego Targu (ale płynnie poruszający się, choć wolno), natomiast na powrocie - prawdopodobnie jechałem nieco później niż Ty, przejazd przez Nowy Targ bez problemowy, brak praktycznie wyjeżdżających, natomiast spory zator do Nowego Targu praktycznie ciągnący się do początku dwupasmówki. Samochody poruszały się powoli - ale cały czas jechały. Jak zrobią 2 pasy do NT, to dojazd z Krk będzie rewelacyjny.

pozdrawiam

ps. Szkoda że nie uderzyłem do Jurgowa, ale ten autobus tarasujący dojazd do stacji sprawił, że postanowiłem nie zmieniać miejscówki. Praktycznie do 11.00 nikt nie wjeżdżał na parking stacji, sporadycznie jakiś samochód, prawdopodobnie tylko od strony Białki. Ludzi bardzo mało. Dopiero ok. 11.30 dojechały jakieś grupy. od 13 znowu pusto. Ale stania w kolejce nie było. Może tak na minutkę.

Ja jechałem przez N.Targ przed 13, to utknąłem na próbie wbicia na Zakopiankę na końcu NT i zeszło ze 30min, a potem bardzo wolno się toczyło prawie do dwupasmówki. W drugą stronę stali już tak z 1km przed zjazdem na jeden pas. Jak patrzyłem parę godzin później na mapsy, to już było luźniótko.

W Jurgowie minąłem się z @gabrik :) 

Edytowane przez Plywak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Lexi said:

Jedź inaczej - na rondzie koło Biedry prosto w ul. JP II  potem za rzeką w prawo i znowu za Dunajcem w lewo w Kowaniec dalej prosto... łatwiej sie wbić w Zakopianke.

Tak właśnie jeżdżę, niestety ostatnie 500m totalnie stało. Można tam jeszcze na koniec zjechać w lewo, pod zakopiankę i próbować się wbijać jeszcze kawałek dalej, ale tym razem coś mnie podkusiło, żeby tego nie robić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...