Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 23/24


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Lexi napisał:

Czy według Ciebie powinni jechać na linie frontu i przywiązywać sie do ruskich czołgów?

Niech zrobia po prostu manifestacje w Moskwie albo Petersburgu. A jak się boją, to mogą robić antyrosyjskie manifrstacje w Berlinie, Paryżu czy Berlinie. Podobnie jak obecnie Arabowie robią, anty Izraelskie.

Ale łatwiej atakować sportowców. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Niech zrobia po prostu manifestacje w Moskwie albo Petersburgu. A jak się boją, to mogą robić antyrosyjskie manifrstacje w Berlinie, Paryżu czy Berlinie. Podobnie jak obecnie Arabowie robią, anty Izraelskie.

Ale łatwiej atakować sportowców. 

Tyle, że oni nie atakują sportowców a organizatorów. Śniegu coraz mniej a ciśnienie to samo. Czas iść po rozum do głowy i opóźnić start sezonu. Robi się to tak idiotyczne jak organizacją startu sezonu w skokach w Polsce... Tyle, że tu już ktoś poszedł po rozum do głowy i wycofał się z tego. Nie wiem co jest dla Was takie dziwne w tym, że coraz więcej ludzi chce szanować te resztki naturalnego środowiska co zostało. No i z całym szacunkiem ale bardziej durnego tekstu jak protesty w odniesieniu do wojny to nie słyszałem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Niech zrobia po prostu manifestacje w Moskwie albo Petersburgu. A jak się boją, to mogą robić antyrosyjskie manifrstacje w Berlinie, Paryżu czy Berlinie. Podobnie jak obecnie Arabowie robią, anty Izraelskie.

Ale łatwiej atakować sportowców. 

Ale sportowcy też są przeciwko Solden. Też podpisują petycje do FIS.

Z tego co można wyczytać to w tych wnioskach chodzi o to aby PŚ przesunąć z jesieni na zimę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

raczej odwrotnie bo w ośrodkach narciarskich przykrywa się lodowiec na lato białymi szmatami i zasypuje szczeliny śniegiem z armat.

Znacznie szybciej ubywa lodu na lodowcach pozostawionych bez "opieki" człowieka.

Można zobaczyć na Meer de Glace we Francj, Aletsch w Szwajcarii albo Pasterze w Austrii.

Dokładnie, topienie lodowców idzie na potęgę wszędzie. Czy w Soelden będą zawody czy nie, lodowca tam za parę lat nie będzie.  A może się okazać, że dzięki tym "zabiegom" wytrzymają kapkę dłużej. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłamaniem jest jak Pan Szafrański ciągle powtarza w relacji, że narciarze jeżdżą na lodowcu Rettenbach.
Warto sobie zdać sprawę, że 4/5 trasy to sztuczny śnieg, a nie lodowiec.

 

Tak wygląda trasa pucharu świata, gdy nie ma sztucznego śniegu (to pewnie wrzesień):

soelden_1.thumb.jpg.7522aa162e35e977ccfe094ec3388eea.jpg

 

A to zdjęcie pokazuję linię gdzie na trasie kończy się lodowiec:

soelden_3.thumb.jpg.44be575866acc92c2357d2563b7aafea.jpg

 

Ponad pół metra sztucznego śniegu muszą usypać w październiku, aby przykryć trasę na twardo.

A mogliby przenieść zawody na wiosnę, wówczas jest sporo śniegu po całej zimie. Obecnie sezon zawodniczy kończy się już 24 marca.

Zima w Alpach trwa do kwietnia, więc zawody z listopada można przenieść na kwiecień, na wysokie destynacje.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

Ja tam oglądałem Panie. Dość mroźna zima. W Finlandii nigdy nie byłem na nartach, coraz bardziej, mnie jednak, kusi ta myśl 😉.

Mi się marzy objazd ośrodków narciarskich w Skandynawii, fajny klimat i ciekawe stacje. Może kiedyś...

A tymczasem dzisiejszy zjazd także odwołany... z 5 prób (oficjalne treningi + zawody) udało się przeprowadzić tylko jedną (pierwszy trening).
Za tydzień przyjeżdżają tam panie... ciekawe czy pogoda będzie łaskawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawelb91 napisał:

Mi się marzy objazd ośrodków narciarskich w Skandynawii, fajny klimat i ciekawe stacje. Może kiedyś...

 

Ośrodki narciarskie w Skandynawii to raczej mniejsi bracia tych alpejskich. Ale na pewno jest to coś trochę innego.

Najpiękniejsze narciarstwo w Skandynawii to skitury przy fjordach i połacie tras biegowych. To są przyczyny, dla których warto odwiedzić np. Norwegię.

 

P.S. Szkoda że te zjazdy nie poszły. Wiatr i śnieżyca.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarioJ napisał:

Ośrodki narciarskie w Skandynawii to raczej mniejsi bracia tych alpejskich. Ale na pewno jest to coś trochę innego.

Tak mniejsi ale jest trochę fajnych ośrodków i w Norwegii i w Szwecji, np. Narvik, niby nie duży, ale sporo przewyższenia i zupełnie niesamowite widoki na fiord. Także klimacik niepowtarzalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...