Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Honza napisał:

Mają małą przepustowość.  Są niewygodne. Spróbuj takim orczykiem jechać z kilkuletnim dzieckiem. 

Wystarczy wymienić orczyki na nowoczesne z długim uchwytem - takie jak w Alpach - z pewnością zwiększy to komfort. Większa przepustowość na tych trasach nie jest wskazana...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Doppelmayr napisał:

Wystarczy wymienić orczyki na nowoczesne z długim uchwytem - takie jak w Alpach - z pewnością zwiększy to komfort. Większa przepustowość na tych trasach nie jest wskazana...

Tyle że i tak większość osób woli nowe kanapy co nie sprawi że remont orczyków uratuje pilsko przed bankructwem. W dodatku stare konstrukcje niedługo będą się ciągle psuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Doppelmayr napisał:

Wystarczy wymienić orczyki na nowoczesne z długim uchwytem - takie jak w Alpach - z pewnością zwiększy to komfort. Większa przepustowość na tych trasach nie jest wskazana...

Nie dokońca bo orczyk na pilsko ma przepustowność 810 os/h i czasami w weekend są tam kolejki a najnowsze orczyki mają przepustowność 1200 os/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie rozumiem tej dyskusji. Obecny orczyki mają 40 lat. Nikt ich nie budował z myślą, że tyle posłużą. Są stare, kapie z nich smar, śmierdzą. Jazda z dziećmi, lub pojedynczo na nich to koszmar. Mają małą przepustowość. Co 5 orczyk urwany.  Nie mamy tych górek tak dużo. Niech przynajmniej będzie porządnie.  Orczyki to nic złego.  Ale najlepsze jakie mogą obecnie być. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skrzyczne.jpg

To oczywiście jeszcze niczego nie przesądza i nie wyczerpuje ostatecznie tematu, niemniej strona 
 
 
podała dane dotyczących planowanych inwestycji w nowe koleje linowe w sezonie 2023/2024. A oni zwykle mają rację!

 

- I co tam widzimy? 

- Ano to:

 

2023

Slovensko

SLF4 Deny / Ždiar (Doppelmayr) výstavba od r. 2019
SLF1 Dedinky - Geravy / Dedinky (Transporta/Michálek) rekonštrukcia od r. 2019

Poľsko

SLO6B Doliny III COS / Szczyrk
SLF4 Suche-Harenda / Suche (Doppelmayr) výstavba 2023-2024

Česko

SLO6B Bílá - Zbojník / Bílá (Doppelmayr)
SLO4B Jadrná / Orlické Záhoří (Garaventa)



Powyższe oznacza, że na Skrzycznem naprawdę ruszy budowa nowego wyciągu w miejsce orczyka obsługującego FIS. Oznacza też nieznaną nam wcześniej inwestycję: połączenie Suchego z Harendą! Potwierdza też budowę nowego krzesła (wyprzęganego) w podostrawskiej Bili - czyli ON bardzo popularnym także wśród Polaków. Mamy natomiast zastój na Słowacji.

Co wiemy poza tym? Że powstanie wieża na szczycie stoku Skolnity. I tego by było na tyle..




Twój instruktor

Maciek
Zapraszamy.jpg
 
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie lanove-drahy.cz jest jeszcze trzecia nowość w Czechach (Paprsek w okolicach Śnieżnika). Za to niepokoi, że kolejki w Szpindlerowym Młynie (mimo wytyczenia już nowych tras) zostały przesunięte na jeszcze później - na sezon 2025/26. No ale to nie ten wątek, choć wszystko to blisko granicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Oznacza też nieznaną nam wcześniej inwestycję: połączenie Suchego z Harendą!

Nie taka ona nieznana.. już goście z Suchego trąbili o tym sporo. Chyba nawet w tym samym wywiadzie w którym sie chwalili na jesieni że podwyżki prądu ich nie ruszają bo maja stare, długoterminowe umowy....  cennik  "SkiSuche" jakoś tego wywiadu nie oglądał... :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeden komentarz pod podlinkowanym artykułem i ten mi wystarczy aby wyrobić sobie opinię:

"mieszkaniec Karkonoszy
 

Po pierwsze P.Kalata powinien odejść ze stanowiska.
po drugie góra Czoło nie jest góra wysoką . od kilku sezonów jest problem ze śniegiem w wyższych partiach Karkonoszy a co dopiero na tej górce.
wydadzą miliony na ośrodek a śniegu będzie brak -brawo
w tym regionie brak jest dróg dojazdowych , w gminie brak oczyszczalni ścieków ,
za kilka lat pod Karkonoszami będzie tylko gó...o lecieć w rzekach.

gmina od kilku lat szuka oszczędności i chce zlikwidować szkołę w Sosnówce a tu nagle maja 140 milionów na inwestycję !!!???
kogoś poniosło -albo ktos gruba kaszę wzął pod stołem .....
TO JEST ZŁY I GŁUPI POMYSŁ ....P. Kalata!!!!! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hextor napisał:

SLF4 - co to za kanapa? 4 osobowa to się domyślam, ale z bablem? Wyprzegana? 

Nie fixna, tzn. na polski niewyprzęgana!

 

Legenda

Typy zariadení osobnej lanovej dopravy:
PLx - pozemná lanová dráha
KLOx – kabínková lanová dráha odpojiteľná
KLFx – kabínková lanová dráha kyvadlová/pulzačná
SLOx-KLOx – kombinovaná kabínkovo-sedačková lanová dráha s odpojiteľnými vozňami
SLOxB – sedačková lanová dráha odpojiteľná s bublinami
SLOx – sedačková lanová dráha odpojiteľná
SLFx – sedačková lanová dráha fixná
LVx – lyžiarsky vlek

Typy investícií do nových zariadení:
KLO – nové zariadenie
KLO – ojazdené zariadenie, rekonštrukcia, premiestnenie

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Przeczytałem jeden komentarz pod podlinkowanym artykułem i ten mi wystarczy aby wyrobić sobie opinię:

"mieszkaniec Karkonoszy
 

Po pierwsze P.Kalata powinien odejść ze stanowiska.
po drugie góra Czoło nie jest góra wysoką . od kilku sezonów jest problem ze śniegiem w wyższych partiach Karkonoszy a co dopiero na tej górce.
wydadzą miliony na ośrodek a śniegu będzie brak -brawo
w tym regionie brak jest dróg dojazdowych , w gminie brak oczyszczalni ścieków ,
za kilka lat pod Karkonoszami będzie tylko gó...o lecieć w rzekach.

gmina od kilku lat szuka oszczędności i chce zlikwidować szkołę w Sosnówce a tu nagle maja 140 milionów na inwestycję !!!???
kogoś poniosło -albo ktos gruba kaszę wzął pod stołem .....
TO JEST ZŁY I GŁUPI POMYSŁ ....P. Kalata!!!!! "

Z tego co patrzyłem to góra ma 1275 m.n.p.m. Jak na nasze warunki, jest wysoka. Wyżej niż Skrzyczne, Stożek, Czarna Góra czy Jaworzyna. Nie wiele niżej niż Szrenica. Jak dla mnie taka inwestycja ma jak najbardziej sens, w przeciwieństwie do inwestycji na pagorkach na zadupiu jak Wankowa. 

Reszta to jakieś prywatne animozje, nie będę komentował. 

BTW a gdzie pan Ślusarz? Zaspał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hextor napisał:

Z tego co patrzyłem to góra ma 1275 m.n.p.m. Jak na nasze warunki, jest wysoka. Wyżej niż Skrzyczne, Stożek, Czarna Góra czy Jaworzyna. Nie wiele niżej niż Szrenica. Jak dla mnie taka inwestycja ma jak najbardziej sens, w przeciwieństwie do inwestycji na pagorkach na zadupiu jak Wankowa. 

Reszta to jakieś prywatne animozje, nie będę komentował. 

BTW a gdzie pan Ślusarz? Zaspał? 

Chyba Ci się góry pomyliły. 

To Czoło koło Sosnówki ma 873 m n.p.m.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Hextor napisał:

Z tego co patrzyłem to góra ma 1275 m.n.p.m. Jak na nasze warunki, jest wysoka. Wyżej niż Skrzyczne, Stożek, Czarna Góra czy Jaworzyna. Nie wiele niżej niż Szrenica. Jak dla mnie taka inwestycja ma jak najbardziej sens, w przeciwieństwie do inwestycji na pagorkach na zadupiu jak Wankowa. 

Reszta to jakieś prywatne animozje, nie będę komentował. 

BTW a gdzie pan Ślusarz? Zaspał? 

To inne Czoło http://sudety.edu.pl/2020/05/23/czolo-874-m-n-p-m/ tamto w Parku, blisko przełęczy Okraj, nawet tam wyciąg jest Mala Upa. PS edit o już Jacek sprostował.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

Przeczytałem jeden komentarz pod podlinkowanym artykułem i ten mi wystarczy aby wyrobić sobie opinię:

po drugie góra Czoło nie jest góra wysoką . od kilku sezonów jest problem ze śniegiem w wyższych partiach Karkonoszy a co dopiero na tej górce.
 

Ktoś po raz kolejny powiela mity - w Karkonoszach nie brakuje śniegu, tylko brakuje rozumnych przepisów, umożliwiających wyrównanie nawierzchni na nartostradach w Parkach Narodowych, dzięki czemu nie potrzeba 100cm, a 20cm, by móc je udostępnić.

Mnie zastanawia co innego - 5 kanap (prawie tyle, co w Szczyrku), a tras tylko 6 km - widać, że ośrodek dopasowany do dzisiejszych standardów: komfortowy wjazd wypasioną kanapą, a zjazd w tłoku, na niewielu (i króciutkich) stokach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

 w którym sie chwalili na jesieni że podwyżki prądu ich nie ruszają bo maja stare, długoterminowe umowy....  cennik  "SkiSuche" jakoś tego wywiadu nie oglądał... :)

Ale oni się chwalili, że ich podwyżki nie dotyczą. A nie że utrzymają ceny dla narciarzy na starym poziomie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragment; Na rozległym terenie ośrodka będzie możliwość skorzystania z różnych form aktywności na kilku stopniach zaawansowania. Na miejscu dostępne będą dwa czteroosobowe i trzy sześcioosobowe wyciągi kanapowe dostosowane do przewozu rowerów. Powstanie ponad 6 km tras narciarskich, siedem tras rowerowych o długości blisko 7 km, szlaki piesze i przyrodnicza ścieżka edukacyjna.

Coś tu jest nie tak skoro inwestycja na skrzycznym w nową kanapę pochłonie 55mln zł to jakim cudem za 140 mln zł wybudujemy 2 czwórki oraz 3 szóstki. No chyba że te wyciągi będą mieć po 300m. Ale w takim wypadku nie opłaca się budować wypinanych kanap z powodu że jednych z najdroższych elementów takiego wyciągu to stacje. Więc albo koszty tu są żlę policzone albo coś jest nie tak.

Link do cen wyciągów: https://www.skiinfo.pl/news/nowosci-sezonu-w-alpach-nowe-wyciagi-nowe-trasy/

Edytowane przez Narty pilsko
udoskonalenie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Hextor napisał:

Ok, czyli gość ma rację. Zamiast wydawać kasę na wyciagi na pagórku lepiej zainwestować w pobliskie stacje na Kopie i Szrenicy. 

Tylko na inwestycje na Kopie i Szrenicy nie pozwoli KPN. 

Śnieg można utrzymać na Kurzej Górze poniżej 200 m npm więc tutaj tym bardziej. Jak będzie ruch turystyczny (przychody z podatków) to powstaną drogi a szkoły też nie zamkną. Więc to nie jest zła inwestycja.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...