Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Osobne karnet mają: Jaworzyna Krynicka, Słotwiny Arena, Słotwiny Tabaszewski, Henryk Ski. Oraz w bliskiej okolicy Krynicy są dwie stacje w Tyliczu z dwoma osobnymi typami karnetów: Tylicz Ski i Master Ski. 

No i jeszcze Wierchomla o "rzut beretem" z Jaworzyny. Zdaje mi się że  Ryszard Florek właściciel Fakro próbował to wszystko połączyć "do kupy" przy próbie realizacji projektu "Siedem Dolin" ale chyba wyszła z tego wspomniana kupa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla jest o  "rzut beretem" od Jaworzyny, ale tylko w prostej linii. Drogą asfaltową jest to juz koło 40 km. Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście te dwa ośrodki są położone blisko siebie i może kiedyś doczekają się połączenia. Czy to w ramach "7 dolin", czy innego działania (żeby nie powiedzieć innego "projektu"), nieistotne. Z pewnością połaczenie tych dwóch stacji narciarskich  byłoby ze wszech miar korzystne dla narciarzy.

Trzeba tu dodać, że pierwotny zamysł kolei na Jaworzynę przewidywał dwa odcinki; spod lodowiska do Czarnego Potoku i stąd na szczyt Jaworzyny. Dwadzieścia lat temu zrealizowano drugi odcinek i tak już pozostało. Po tych 20 latach trudno już zauważyć "przecinkę" w lesie pod pierwszy odcinek, którą wykonano, tak już zarosła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20161031_002.jpgBeskid Sport Arena rozświetlona na całą Kotlinę Żywiecka. Od dziś uruchomione zostało oświetlenie stoku. Miło będzie się zasypiać. Szkoda, że nie mam dobrego aparatu.

Oświetlenie było włączone już wcześniej. To dlatego, że instalowany jest obok zbiornika do naśnieżania SnowBox. Włączane są lampy przy talerzyku na górnej polanie oraz wzdłuż wyciągu przy trasie czerwonej.

154f60889cecac32ae8111e9e213b941.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica Górska Góra Parkowa

 

Kilka dni temu oglądając przypadkowo program w TVP Sport dotyczący problemów naszego narciarstwa zjazdowego usłyszałem z ust v-ce prez. PZN Andrzeja Kozaka informację o prowadzonych rozmowach z właścicielem kolejki w temacie reaktywacji stoku slalomowego na Górze Parkowej jako jednego z ośrodków treningowych kadry polskich alpejczyków. Wiem że taki stok tam istniał ponieważ sam osobiście reaktywowałem tenże stok na przełomie  82 i 83 roku. Po prostu sam go sobie uklepałem i jezdziłem po nim około tygodnia. Wjeżdżałem do góry oczywiście kolejką. Czy ma ktoś jakieś bliższe informacje na ten temat?

Pozdrawiam Kazimierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś wybrałem się do Wisły,żeby obejrzeć sobie nowy wyciąg krzesełkowy przy Hotelu Stok. Wszystko tu już gotowe! Tak przynajmniej to wygląda. Próbowali też śnieżyć. Wyjechałem trasą narciarską do góry,ale dostałem w kość! Niebieską trasą jeszcze szło, ale druga część czerwonej wymagała "halsowania"... Kilka fotek.

GOPR1221.JPG

GOPR1224.JPG

 GOPR1226.JPG

GOPR1230.JPG

GOPR1232.JPG

GOPR1233.JPG

GOPR1241.JPG

GOPR1243.JPG

GOPR1249.JPG

GOPR1251.JPGP1130532.JPG

P1130524.JPG

P1130525.JPG

Później pojechałem na Czantorię, ale ta dała mi popalić! Trasa z Kiczery na Szczyt Czantorii nie nadaje się na rower... ;) 

G0171423.JPG

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W COS-ie rozpoczęła się konferencja poświęcona przebudowie dolnego odcinka kolei krzesełkowej na Skrzyczne.
Powstanie tu 4-os. kanapa firmy Leitner. Kolej będzie podobna do górnego odcinka, natomiast technologicznie będzie to najnowsza oferowane przez producenta krzesło.

73c2c04c2776f36df65f458800204df4.jpg



49b111f0e68c7e38ecdc260cd835912e.jpg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Szkoda, że na planach nie widać żadnego wyciągu, który połączył by COS z SON... 

No, ale wygląda to imponująco! B| 

Wiesz, że to są nasze marzenia :). A grafika pokazuje to, co jest pewne, no prawie pewne ;)

I tak, po tych inwestycjach Szczyrk będzie NR1 w Polsce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Wiesz, że to są nasze marzenia :). A grafika pokazuje to, co jest pewne, no prawie pewne ;)

I tak, po tych inwestycjach Szczyrk będzie NR1 w Polsce

:) proponuje z ocenami i ktory tam bedzie w Polsce poczekac az zacznie wszystko dzialac. Zobaczymy jak wyjdzie, jak beda szybkie wieloosobowe kanapy to sie moze nagle okazac ze na trasie bedzie tlum ludzi , przeciez nagle nie poszerza ani nie wytna nowych. Po za trzeba pamietac ze to nie sa jakies strasznie wysokie gory co przy ostatnich temperaturach widac bylo ile tam sniegu lezalo. Nie wiem czy to bedzie oplacalne jesli caly sezon jezdzilo by sie na sztucznym sniegu o przyjemnosci nie wspominajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Wiesz, że to są nasze marzenia :). A grafika pokazuje to, co jest pewne, no prawie pewne ;)

I tak, po tych inwestycjach Szczyrk będzie NR1 w Polsce

Jeśli w parze z wyciągami nie pójdzie system naśnieżania to wątpię w ten NR1 w Polsce. NR1 w liczbie odwiedzanych gości są ośrodki, gdzie jest pewny śnieg. Nikt normalny nie zamówi noclegów dla całej rodziny za duże pieniądze bez pewności, że będzie miał gdzie jeździć, a nie oglądać zielone łąki zza okna hotelowego. Nawet jutro 1 grudnia nie mogę NIC zamówić w Szczyrku na ten sezon, bo nie wiem kiedy wystartują - taka jest ich polityka przygotowywania tras. Białkę można w ciemno zamawiać w wakacje, bo wiadomo, że startują nie później niż pierwszy weekend grudnia.

Jak mieszkasz blisko Szczyrku i skaczesz sobie na weekendy to luzik. Sprawdzam sobie sytuację na stoku i podejmuję decyzję jadę/nie jadę. Dla kogoś z Gdańska kto pewnie planuje tygodniowy wypad na ferie i musi to zrobić z dużym wyprzedzeniem by załatwić urlopy itp. to musi być pewny ośrodek, gdzie rodzina skorzysta z wyjazdu. Wy "starzy wyjadacze" na forum patrzycie ze swojej perspektywy, gdzie większość z was pewnie ma góry w odległości do 100km od domu. Dla całej masy ludzi z innych części kraju jest zupełnie inny punkt widzenia i planowania wyjazdów na narty. Nie mam pewnego śniegu, nie jadę tam, nie będę ryzykował skoro gdzieś indziej mam pewny śnieg.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Szkoda, że na planach nie widać żadnego wyciągu, który połączył by COS z SON... 

No, ale wygląda to imponująco! B| 

Bo chyba plan jest dość schematyczny - kanapa z Hali Skrzyczeńskiej miała właśnie kończyć się nie na Małym Skrzycznem, a na przełęczy między obydwoma wierzchołkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w parze z wyciągami nie pójdzie system naśnieżania to wątpię w ten NR1 w Polsce. NR1 w liczbie odwiedzanych gości są ośrodki, gdzie jest pewny śnieg. Nikt normalny nie zamówi noclegów dla całej rodziny za duże pieniądze bez pewności, że będzie miał gdzie jeździć, a nie oglądać zielone łąki zza okna hotelowego. Nawet jutro 1 grudnia nie mogę NIC zamówić w Szczyrku na ten sezon, bo nie wiem kiedy wystartują - taka jest ich polityka przygotowywania tras. Białkę można w ciemno zamawiać w wakacje, bo wiadomo, że startują nie później niż pierwszy weekend grudnia.

Jak mieszkasz blisko Szczyrku i skaczesz sobie na weekendy to luzik. Sprawdzam sobie sytuację na stoku i podejmuję decyzję jadę/nie jadę. Dla kogoś z Gdańska kto pewnie planuje tygodniowy wypad na ferie i musi to zrobić z dużym wyprzedzeniem by załatwić urlopy itp. to musi być pewny ośrodek, gdzie rodzina skorzysta z wyjazdu. Wy "starzy wyjadacze" na forum patrzycie ze swojej perspektywy, gdzie większość z was pewnie ma góry w odległości do 100km od domu. Dla całej masy ludzi z innych części kraju jest zupełnie inny punkt widzenia i planowania wyjazdów na narty. Nie mam pewnego śniegu, nie jadę tam, nie będę ryzykował skoro gdzieś indziej mam pewny śnieg.

Szczyrk ma na zapleczu coś koło 2,5 -3 mln mieszkańców. Chętnych wystarczy.
A nasniezanie to podstawa egzystencji ośrodka i TMR tez to wie. Na razie zrobili coś co bylo niemożliwe od 30 lat. Papierologie i pogodzenie sie z UMiasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ptk89 napisał:

Jeśli w parze z wyciągami nie pójdzie system naśnieżania to wątpię w ten NR1 w Polsce. 

Aleś się zawziął na to śnieżenie. Nie wiem dlaczego zakładasz, że taki TMR nie zrobi tego porządnie, skoro choćby prezes przy prawie każdym wywiadzie podkreśla, że naśnieżanie to podstawa działania wszystkich ośrodków którymi zarządzają i podobnie ma być też w Szczyrku. Cały system naśnieżania w SONie jest projektowany od początku właśnie po to, aby najpóźniej w połowie grudnia ośrodek mógł działać w sporej jego części. Obecna instalacja jest stara i mało wydajna więc porównywanie jej do nowych projektów nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ptk89 said:

Jeśli w parze z wyciągami nie pójdzie system naśnieżania to wątpię w ten NR1 w Polsce. NR1 w liczbie odwiedzanych gości są ośrodki, gdzie jest pewny śnieg. 

 
 

Z tego co mi wiadomo to TMR ma podpisana umowe z TechnoAlpin, ktory jest jednym z najszybciej rozwijajacych sie producentow systemow nasniezania. We wszystkich osrodkach TMRu uzywane sa ich lance, armatki takze i systemy dostarczania wody. Mysle ze bedzie to wazne w rozbudowie SONu

http://www.jasna.sk/pl/informacje/winter-preparation/snow-making/

Edytowane przez SkiSphinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...