Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A na tym łączniku na górze Kaniówki też buduje się już jakiś wyciąg?

Miejmy nadzieje że te trasy będą jakieś lepsze niż 'pasieka' bo jak tam jestem to nie wiem czy stoję czy już jadę...nic się nie dzieje:eek:

Tak , tam będzie bodajże , chyba 350 metrów orczyk , i też będzie chyba gotowy razem z tym z Remiaszowego potoku na Wysoki Wierch Nachylenie bedzie podobne , jak na Pasiece .Niestety taką mamy tu specyfikę stoków. Owe połączenie łącznikiem w kwestii właściciela Kaniówki , bo bez połączenia z całym łańcuchem kolejek ruch mają bardzo marny , po pierwsze Kaniówka to taki krótki dość stromy wyciąg , po drugie położony najbardziej na uboczu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tym łączniku na górze Kaniówki też buduje się już jakiś wyciąg?

Miejmy nadzieje że te trasy będą jakieś lepsze niż 'pasieka' bo jak tam jestem to nie wiem czy stoję czy już jadę...nic się nie dzieje:eek:

Zawsze można coś wymyślić: tyłem zjechać, na prawej nodze narta, na lewej snołbord...

Nie ma co marudzić. Sorry. Przecież to Białka, nie Kasprowy. Tak jest wymyślona :Płasko, szeroko, fajne wyciągi. Jak by było stromo to by ludzie tam nie jeździli tak chętnie.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Przecież to Białka, nie Kasprowy. Tak jest wymyślona :Płasko, szeroko, fajne wyciągi. Jak by było stromo to by ludzie tam nie jeździli tak chętnie.

dobre i w zasadzie trafia w sedno fenomenu Białki:rolleyes::

Kiedyś , jeżdżąc z kumplem na Pilsku , pomogliśmy Węgierce i jej córce zjechać z Miziowej do Szczawin . Kobieta i jej pociecha były mocno przerażone że Pilsko to taka wielka góra , że stromo i w ogóle masakra:biggrin: . Dla nich i im podobnym , właśnie Białka to stacja idealna:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mimo wszystko i tak lubię BT. Wtedy gdy nie ma tłumów. A za co ich najbardziej lubię. Za wiosnę, gdy mimo temperatur w okolicy 5-10 stopni, stoki są idealnie przygotowane. Dla mnie Białka to fenomen przygotowania stoków. A, że większość płaskich? Rozpędzić się da. Dwie stromsze górki są. Gdy nie ma tłumów, jest w czym powybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Zakopianka!GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę 17,7km drogi z Lubnia do Rabki-Zdrój. Będzie to dwupasmowa ekspresówka z 8km po estakadach i, najdłuższym w Polsce, dwukilometrowym tunelem! Ponadto powstaną dwa duże węzły drogowe-"Skomielna" i "Zabornia". Inwestycja ma kosztować 3,6mld zł i ma się zakończyć w 2017r.http://gosc.pl/doc/2292420.Bedzie-nowa-zakopiankahttp://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17429/Ruszaja-przetargi-na-S7-Lubien-Rabka-Zdroj

Mapa-S7-Lubien-Rabka.jpeg

Mapa-S7-Lubien-Rabka.jpeg.c6615d40c7192773fcfb2b492db6acd6.jpeg

Edytowane przez leitner
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę 17,7km drogi z Lubnia do Rabki-Zdrój. Będzie to dwupasmowa ekspresówka z 8km po estakadach i, najdłuższym w Polsce, dwukilometrowym tunelem! Ponadto powstaną dwa duże węzły drogowe-"Skomielna" i "Zabornia". Inwestycja ma kosztować 3,6mld zł i ma się zakończyć w 2017r.

http://gosc.pl/doc/2292420.Bedzie-nowa-zakopianka

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17429/Ruszaja-przetargi-na-S7-Lubien-Rabka-Zdroj

Cena 203 tys zł za metr drogi. Ciekawe czy się zmieszczą w kosztach, no i w terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak... no ale naczelny Qrdupel twierdzi, że nic się nie dzieje... :stupid:

Nie wiem kogo, jakiego kurdupla masz na mysli, ale sie domyślam. Gdy uświadomisz sobie, że za wszystkie podatki zebrane od zmotoryzowanych i ustalone kiedyś od towarów i usług motoryzacyjnych na pokrycie kosztów budowy i eksploatacji dróg, mozna wybudować rocznie 1700 km dróg ekspresowych, to rzeczywisty obraz rysuje sie trochę inaczej. Nieprawdaż? Przypomnę, znaczy się w rok można by wybudować to, czego jeszcze nie udało się wybudować do tej pory od 2004r. I to za własne pieniadze, bez pomocy dotacji unijnych! Ale kto to poza kurduplem wie? Kto o tym informuje społeczeństwo?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba testowali silnik spalinowy, bo dochodziły dźwięki jak z czołgu :)

[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]

Na pasiece warunki super, twardo, bez muld, kolejka trochę spora ale bez tragedii, 6godzin w nogach z małą przerwą na kawę i frytki.

6 godzin w nogach pewnie nie odczułeś ale w rękach na pewno :D Trzeba było mocno się odpychać kijkami żeby w ogóle jechać "w dół" ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo, jakiego kurdupla masz na mysli, ale sie domyślam. Gdy uświadomisz sobie, że za wszystkie podatki zebrane od zmotoryzowanych i ustalone kiedyś od towarów i usług motoryzacyjnych na pokrycie kosztów budowy i eksploatacji dróg, mozna wybudować rocznie 1700 km dróg ekspresowych, to rzeczywisty obraz rysuje sie trochę inaczej. Nieprawdaż? Przypomnę, znaczy się w rok można by wybudować to, czego jeszcze nie udało się wybudować do tej pory od 2004r. I to za własne pieniadze, bez pomocy dotacji unijnych! Ale kto to poza kurduplem wie? Kto o tym informuje społeczeństwo?

Cóż za rządów qrdupla oddano 17km dróg więc o czym tu mówimy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat do samego Zakopanego to ja bym chciał w miarę szybki pociąg - tak 1,5h z Krakowa byłoby dobrze (o 1h już nie marzę...). W Zakopanem ruch samochodowy jest już na tyle duży, że nie ma co tam jeszcze dopychać. Niech rozchodzi się w Nowym Targu (Białka, Jurgów) i Rabce (Witów, Kościelisko), a z ostatniego odcinka nie ma co robić ścieku komunikacyjnego, zwłaszcza przy takiej a nie innej postawie miejscowych

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tam była/jest stacja narciarska? Kiedyś coś słyszałem,ale nie znam... :mellow:

Stacja to może za dużo powiedziane - dwa orczyki.Mam wielki sentyment do tej "stacji",bo moje dzieci właśnie tam nauczyły się świetnie śmigać na nartach .A to wszystko dzięki grupie rewelacyjnych pasjonatów narciarstwa z krakowskiej politechniki ,którzy najpierw uczyli tam jeżdzić swoje dzieci a gdy te podrosły z roku na rok szkolili kolejne roczniki.Robili to w oparciu o bazę w pensjonacie przy górnych stacjach wyciągu .Wujkowie I Ciocie instruktorzy jeśli któryś z Was to czyta to wyrazy szacunku I serdeczne pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...