Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Z relacji znajomego który wisiał na KW od soboty wynika, że do wtorku była rewelacja (słońce, temperatura,śnieg jak i przygotowanie tras). Wczoraj podobno było już cieplej i śnieg zrobił się ciężki - niezmrożony. W Goryczkowej pojawiły się przebicia, natomiast na samym dole Gąsienicowej lekkie przetarcia. Na tygodniu jazda na Kasprusiu z małą ilością ludzi, a przede wszystkim bez kolejki do kolejki. Śniegu cały czas ogrom choć zapewne jeszcze coś dosypie.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam nie najnowszy filmik dotyczący Kasprowego, trochę teorii ale warto obejrzeć do końca jak wygląda "polska" turystyka amatorska.

[video=youtube;25d7-tTlGhI]http://www.youtube.com/watch?v=25d7-tTlGhI&feature=related

Ja osobiście jakiś czas temu we wrześniu wchodziłem na Zawrat po łańcuchach w śniegu (czapka, polar, rękawiczki, wysokie buty) z góry schodziły rodziny w krótkich spodenkach i japonkach :stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Bardzo mnie dziwi że nikt tutaj jeszcze nie napisał o Krycnicy Jaworzynie, Super warunki do narciarstwa a 2 razy taniej i mniej ludzi. Miejscowość moim zdaniem ładniejsza niż Zakopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
http://www.pkl.pl/kasprowy/Kolej_linowa_Kasprowy_Wierch/Cennik

w PKLu ktoś upadł chyba na głowę :eek:.

NIE!

Nikt w PKLu nie upadł ani na głowę ani na d...

Przepraszam bardzo,nikogo nie chcę urazić.

Na głowę to upadli ci co stoją kilka godzin w kolejce aby wydać te pieniądze.

A jak widać na fotkach i kamerkach takich nie brakuje.

Jeśli rośnie popyt na mój towar to też mam odwagę nieco podnieść cenę.

A jakby stali w kolejce do mnie,jak na Kasprowy stoją, to też nie miałbym skrupułów.

Zazwyczaj muszę czekać baaaaardzo cierpliwie aż ktoś się pofatyguje aby coś co wyprodukowałem nabyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!

Nikt w PKLu nie upadł ani na głowę ani na d...

Przepraszam bardzo,nikogo nie chcę urazić.

Na głowę to upadli ci co stoją kilka godzin w kolejce aby wydać te pieniądze.

A jak widać na fotkach i kamerkach takich nie brakuje.

Jeśli rośnie popyt na mój towar to też mam odwagę nieco podnieść cenę.

A jakby stali w kolejce do mnie,jak na Kasprowy stoją, to też nie miałbym skrupułów.

Zazwyczaj muszę czekać baaaaardzo cierpliwie aż ktoś się pofatyguje aby coś co wyprodukowałem nabyć.

Alpejskie ceny za powojenny wyciag, ale z drugiej strony masz racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uspokójcie się. Mamy gospodarkę rynkową. Popyt na Kasprowy przewyższa podaż i zarabiają na tym konie. Kasprowy jest teraz prywatny. Ma prawo badać elastyczność cenową klientów. Jak ktoś uważa, że jest za drogo to może pojechać gdzieś indziej. Moim zdaniem bardziej chore niż ceny są gigantyczne kolejki przed dolną stacją. Każdy z was jakby miał biznes przed którym stoją ludzie w wielkich kolejkach i też podniósł by ceny. Jakość usługi w stosunku do Alp nie ma z tym nic wspólnego, bo Kasprowy nie konkuruje z Alpami.

Do kolegi artix - Wyciąg nie jest przedwojenny. Jest całkiem nowoczesny. Tylko ma ograniczenie przepustowości związane z parkiem narodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 euro, dogonili Chopok :laughing:

135zł to za 2 wyciągi + wjazd do góry 55 zł + 10zł opłata za rezerwacje = 200zł /4,2= 47 E

można jeszcze doliczyć parking około 25 zł za cały dzień oraz ski bus ... + oczywiście toaletę

Wczoraj usłyszałem w RMF FM,"że 14-15 Zakopane ma akcję weekend za pół ceny! i warto skorzystać bo będzie za pół darmo..."

To pół darmo to zostawiam bez komentarza...

Edytowane przez miraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak w tym roku byłem 16 marca na Kasprowym, a 17 marca na T.Ł.

Na Kasprowy płaciłem 125zł to była cena za skipass 1 dniowy z wjazdem kolejką na górę czekania było może 20min.

Pogoda piękna! warunki 2,5m śniegu na poczatku mgła ale potem słońce i lampa! :). Troche wydawało się drogo ale za jazdę i widoki warto było!

Jednak cena w tym roku troche do góry :/ do tego nie ma zaznaczone że wjazd jest w cenie skipassu? jeżeli to jest dodatkowo opłata to upadli na głowy!

Kolejki? zawsze mozna skoczyć na Gąsienicową albo Goryczkową z buta :P inna sprawa że w tym roku nie ma ceny jak nie wjezdzasz kolejką a w tamtym roku to było chyba 80-90zł/skipass 1 dniowy.

Inna sprawa że na Kasprowy jedzie się raz/dwa/trzy razy w sezonie :P ciezko jezdzić kilkadziesiąt razy bo człowiek z bankrutuje :P Wislanski skipass wychodzi mi 58zł/dzień.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na weekendy powiedzmy rynkowa. Ale mogę się założyć, że po 15 lutego od pn do cz będą zmuszeni robić promocje.

Tak jak by nie mogli od razu zróżnicować sezon na wysoki/niski i dni tygodnia. Mam wrażenie, że nie bardzo mają pojęcie o ustalaniu cen dla ośrodków narciarskich, a co gorsza nie wiedzą, że w marcu i kwietniu w dni powszednie będą jeździły zupełnie puste krzesła, nawet na Goryczkowej...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak w tym roku byłem 16 marca na Kasprowym, a 17 marca na T.Ł.

Na Kasprowy płaciłem 125zł to była cena za skipass 1 dniowy z wjazdem kolejką na górę czekania było może 20min.

Pogoda piękna! warunki 2,5m śniegu na poczatku mgła ale potem słońce i lampa! :). Troche wydawało się drogo ale za jazdę i widoki warto było!

Jednak cena w tym roku troche do góry :/ do tego nie ma zaznaczone że wjazd jest w cenie skipassu? jeżeli to jest dodatkowo opłata to upadli na głowy!

Kolejki? zawsze mozna skoczyć na Gąsienicową albo Goryczkową z buta :P inna sprawa że w tym roku nie ma ceny jak nie wjezdzasz kolejką a w tamtym roku to było chyba 80-90zł/skipass 1 dniowy.

Inna sprawa że na Kasprowy jedzie się raz/dwa/trzy razy w sezonie :P ciezko jezdzić kilkadziesiąt razy bo człowiek z bankrutuje :P Wislanski skipass wychodzi mi 58zł/dzień.

Pozdro ;)

Także raz byłem w marcu tzw niski sezon ; Gąsienicowa 70zł +50 wjazd bez czekania... w tej chwili nie widzę aby był podział na niski i wysoki sezon...

Bilet rodzinny (2+1) 356 zł...

a w Czechach CervonohorskieSedlo 1100 koron (około 180zł) za bilet rodzinny + parking gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uspokójcie się. Mamy gospodarkę rynkową. Popyt na Kasprowy przewyższa podaż i zarabiają na tym konie. Kasprowy jest teraz prywatny. Ma prawo badać elastyczność cenową klientów. Jak ktoś uważa, że jest za drogo to może pojechać gdzieś indziej. Moim zdaniem bardziej chore niż ceny są gigantyczne kolejki przed dolną stacją. Każdy z was jakby miał biznes przed którym stoją ludzie w wielkich kolejkach i też podniósł by ceny. Jakość usługi w stosunku do Alp nie ma z tym nic wspólnego, bo Kasprowy nie konkuruje z Alpami.

Do kolegi artix - Wyciąg nie jest przedwojenny. Jest całkiem nowoczesny. Tylko ma ograniczenie przepustowości związane z parkiem narodowym.

można się zdecydowanie z tobą zgodzić kolejka i dwa krzesełka to prywatna spółka inwestycyjna - nie ma w co inwestować - bo chora jest tam sytuacja i długo się nie zmieni - nie będzie naśnieżania, nie będzie nowych tras, wyciągów, tunelu między trasami - to miejsce to skansen bez możliwości zmian

Jedynie co pozostaje inwestorowi to podnosić ceny bo popyt jest i pewnie ograniczać koszty czego my nie widzimy.

pozostaje desperatom którzy jednak chcą skorzystać .... jedynie czekać na ponad metr śniegu na dole wtedy otworzą - ja osobiście się tam nie wybieram i omijam to miejsce szerokim łukiem w swoim czasie zwiedziłem to miejsce mam wyrobioną opinię odradzam innym korzystanie z tego miejsca szkoda czasu , nerwów po drugiej stronie tej góry wiedzą jak to się robi więc trzeba korzystać tam gdzie nas chcą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle będę kontrowersyjny w swych poglądach. Zastanawiającym jest z jaką obojetnościa godzą się niektórzy na jawny rozbój cenowy. Mamy wolny rynek.. -ano mamy. I co z tego? Czy to oznacza totalną samowolę? Czy wobec trudności w służbie zdrowia i kolejek w centrach leczenia onkologicznego nie nalezałoby podnieść tam cen? I tak klientów tam nie zabraknie. W innych dziedzinach naszego życia regulujemy i normujemy nasze postępowanie. Nawet posiadanie zwierzecia jest obwarowane prawem do obowiazku zapewnienia mu warunków do życia i egzystencji. Posiadanie nieruchomości nakłada na nas pewne obowiązki dla dobra ogółu i innych. Nie będę sie tu rozpisywał o tworzeniu podstaw humanitarnego sprawiedliwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie z racji naszych korzeni i kultury mamy jakieś osiągniecia. A w dziedzinie "biznesu" jesteśmy w epoce XIX wiecznego wilczego kapitalizmu!!! Są chętni- podnosimy ceny!!! Jest bezrobocie- obniżamy wynagrodzenia, bierzemy tych co żądają mniej! Oczywiście, jedna górka i 3 wyciągi to nie tragedia. Ale tam tworzy sie precedens- górki dla bogatych. Precedens podziału społeczeństwa na lepszą (czytaj bogatszą) część i motłoch. Gdyby na trasie tej kolejki poustawiać ekrany, górną stacje ogrodzić wysokim ekranem i płotem, to wówczas mógłbym zaakceptować bandyckie ceny podyktowane przez opreatora. Ale , operator korzysta z naszego ogólnego dobra, Tatr, gór, parku. Kogo poniosłoby na tą górke gdyby nie widoki?

Za chwilkę zaatakują mnie "wilcy kapitalizmu" i szarpać będą mnie za słowa, poglądy. Ludzie różnią się od zwierzat tym, że są rozumni i potrafią kierować swoim postępowaniem dla osiągnięcia dobra ogólnego. Wśród ludzi nie najsilniejszy ustala prawo, rządzi i bierze wszystko, jak u zwierzów. Jak widać nie wszyscy dorośli do człowieczeństwa. Pozostali w epoce naturalnych praw zwierzęcej przyrody.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135zł to za 2 wyciągi + wjazd do góry 55 zł + 10zł opłata za rezerwacje = 200zł /4,2= 47 E

można jeszcze doliczyć parking około 25 zł za cały dzień oraz ski bus ... + oczywiście toaletę

Wczoraj usłyszałem w RMF FM,"że 14-15 Zakopane ma akcję weekend za pół ceny! i warto skorzystać bo będzie za pół darmo..."

To pół darmo to zostawiam bez komentarza...

Dla wyjaśnienia - skipass za 135 zł obejmuje wielokrotne korzystanie z kolei linowej, więc nie trzeba płacić dodatkowe 55 zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia - skipass za 135 zł obejmuje wielokrotne korzystanie z kolei linowej, więc nie trzeba płacić dodatkowe 55 zł.

Super ! Z tym ze w ciagu dnia moze byc ciezko zabrac sie na gore z automatu.

Zawsze mozna cosc przetracic i wypic na dole i z powrotem na gore :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to PKG - Polskie Koleje Górskie

Bardzo dobra wiadomość dla narciarzy wybierających się do Zakopanego. Na Kasprowym Wierchu czekają na nich znaczne ułatwienia w korzystaniu z infrastruktury kolei linowych oraz w czerpaniu przyjemności

z szusowania. Polskie Koleje Górskie wprowadzają dla swoich klientów specjalną, przygotowaną na ten sezon zimowy ofertę biletową, dzięki której optymalnie wykorzystają swoją obecność na trasach najważniejszej dla nich góry w Polsce.

PKG unowocześnia ofertę dla narciarzy na Kasprowym Wierchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...