Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna postawa bo ja w Szczyrku byłem na nartach w tym sezonie 4 razy i dwa razy solidnie pojeździłem w dobrych warunkach. Dwa pozostałe gorzej bo warunki tylko dostateczne ,ale bez tragedii. Minus SON-u w tym sezonie to źle przygotowana jedynka i bardzo złe warunki pod orczykami z Czyrnej. Trasy maja najatrakcyjniejsze w całym Beskidzie śląskim i żywieckim. Dzisiaj byłem na Stożku w Wiśle. Z dworca PKP Wisły Głębce powieziono mnie skibusem aż pod Stożek. Skibus czekał na przyjazd pociągu o 10.04! Po zakończeniu nartowania odwieziono z powrotem pod dworzec. Bardzo udana wycieczka ,dobrze przygotowane trasy, mnóstwo śniegu ,ale zaledwie 3 trasy a to miałem szczęście ,że niebieska nartostrada był czynna. Raz lub dwa razy w sezonie przy zapewnionym przez S.N. Stożek bezpłatnym transporcie z Wisły Głębce będę tam jeździł,ale do SON-u przynajmniej 3 razy w sezonie.

Janek57 każdy ma prawo do orgazmu. Trasy maja najatrakcyjniejsze i nikt tego nie neguje. sila rzeczy przy 23km musi byc atrakcyjnie. Sam piszesz ze dwa razy było tylko dostatecznie i właśnie nie będę ryzykować wyprawy bo zarządcy na www piszą ze jest bdb a potem przezywasz rozczarowanie. Jeśli dla Ciebie dostatecznie jest bez tragedii to mamy bardzo skrajne opinie. Pod orczykami nigdy nie było nawet dostatecznie. Zarzekali się ze maja jakieś mini cudo do przygotowywania tras pod orczykiem... I co? Jak sam zauważysz jest tylko gorzej! Co do mojej postawy... Wole Stozek i mniej tras, ale lepiej przygotowanych. Cena tez na korzyść Stozka.

Im mniej osób tam jeździ tym lepiej dla stałych bywalców. Dzwonię z dolnego parkingu. Ubieram buty. Ściągam narty z dachu a bus czeka. Powrót podobnie. Ewentualnie zjazd polana przy obecnych warunkach sniegowych na parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś informacje o planach SON-u na najbliższy sezon?

Byłem tam po opadach śniegu, pomijając tragiczne warunki pan od kiełbasek opowiadał miejscowemu co będzie za rok. A za rok będzie NIC. Rozmowa wyglądała tak:

- to co panocku będą coś stawiać na za rok?

- a ni będom bo o działecke sie pokłócili

- to nic nie bedom robić wogóle?

- a ni abo moze bydom, ale to zrobita coś takiego jak na tego sezona, postawili jedna rure do nasniezania na jedynecce i zadowoleni

- nic nie robiom a ludzi ta duzo

- a duzo, kielbaski i saslyki schodza, no ale pac panocku, nic nie robia i gawiedzi sie najedzie i tak, wiec po co wydawac piniondze na jakiesik kolejecki

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem właśnie z synem w MUZEUM SOLISKU, warunki było o dziwo nawet przyzwoite przynajmniej do 13 tej, zima w pełni. Co prawda wkurzyli już na samym parkingu gdy podszedł parkingowy by skasować dyszkę!

Kilka lat tutaj nie jeździłem, jednak żadnej niespodzianki in plus nie zastałem. Dopóki nie wybudują przynajmniej kilku krzeseł i nie poszerzą tras, Szczyrk będzie pretendował na muzealną stolicę polskiego narciarstwa! Co w sumie chyba na rękę jest Wiśle, Istebnej i kilku innym stacjom narciarskim gdyż ludzie chętnie tam jeżdżą.

A takie są tutaj możliwości, gratuluję uporu co poniektórym. Tylko, że ten upór powinni o 180 stopni odwrócić.

PROPONUJĘ BY POWIESIĆ NA DRODZE WJAZDOWEJ DO SZCZYRKU OGROMNY BANER Z NAPISEM "WITAMY W MUZEUM POLSKIEGO NARCIARSTWA"

Edytowane przez jata_70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat tutaj nie jeździłem, jednak żadnej niespodzianki in plus nie zastałem. Dopóki nie wybudują przynajmniej kilku krzeseł i nie poszerzą tras, Szczyrk będzie pretendował na muzealną stolicę polskiego narciarstwa! Co w sumie chyba na rękę jest Wiśle, Istebnej i kilku innym stacjom narciarskim gdyż ludzie chętnie tam jeżdżą.

a jeźdźcie do Wisły i Istebnej będzie mniejsza kolejka jutro w Szczyrku.:wink: Chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły plusów. Pomimo wielu rzeczy, które natychmiast powinny być poprawione (toalety, darmowy parking na Czyrnej, wypozyczalnia z topowymi nartami - chyba że jest już jakaś?, podjazd pod orczykiem, itd.) to jednak tam będę jeździł. tylko i wyącznie ze wzgłędu na trasy i naturalne otoczenie.

Aczkolwiek wiem że moja postawa nie jest do końca ok. Powinniśmy od nich wymagać jak najwięcej. Sam nie wiem co o tym myśleć. Chcę tam jeździć na nartach bo jest pięknie ale bardzo też chciałbym się wysikać w normalych warunkach.

pozdro dla zakochanych w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk jest super, dlatego że jak go nazywacie Muzeum, nie ma tam kolejek i można non-stop jeździć, wszyscy narciarze pchają się na kanapy do Wisły i Istebnej , a później narzekają że stoją 30 min w kolejce i trasy o 11 do ponownej roboty. Szczyrk Korbielów - piękna sprawa bez kanap. Myślę że większość narciarzy która zaczynała na orczykach w latach 90, podzieli moje zdanie co do jazdy w tych miejscowościach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy panują dobre warunki , a tak jest przez większość dni w sezonie ubiegłym i obecnym, na większości tras w SON to S.N. w Wiśle, Ustroniu czy Brennej mogą się schować. Owszem fajne trasy to Czantoria czy odkryty przeze mnie wczoraj Stożek. Tylko ,ze tam mogą zaoferować 2 ,3 lub 4 trasy a w SON ponad 20 km. Krótko jeżdżę bo dopiero 5 sezon ,a do SON-u drugi ,ale nie mam zamiaru przestać tam jeździć. Mnie orczyki specjalnie nie przeszkadzają oprócz tego z Czyrnej przy Bieńkuli. Myślę ,że tam w końcu stanie wyciąg krzesełkowy . Może już w przyszłym sezonie. Przecież planowo mieliśmy nim jeździć już w obecnym sezonie 12/13.Coś więcej powinien wiedzieć na temat planów rozwoju SON szef forum J.C. ,ale ostatnio,, nabrał wody w usta ‘’. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk jest super, dlatego że jak go nazywacie Muzeum, nie ma tam kolejek i można non-stop jeździć, wszyscy narciarze pchają się na kanapy do Wisły i Istebnej , a później narzekają że stoją 30 min w kolejce i trasy o 11 do ponownej roboty. Szczyrk Korbielów - piękna sprawa bez kanap. Myślę że większość narciarzy która zaczynała na orczykach w latach 90, podzieli moje zdanie co do jazdy w tych miejscowościach.

Ja w latach 80, praktycznie od momentu kiedy potrafiłem się już sam przemieszczać środkami masowej komunikacji, czyli gdzieś tak od 13 roku życia, w każdy weekend wstawałem o 5:30, robiłem sobie moje sztandarowe kanapki(chleb z masłem i makrela w sosie pomidorowym:biggrin:), o 6:30 miałem PKS do Bielska, a z Bielska do Szczyrku o 7:00, często w grudniu jak wysiadałem w Szczyrku to było jeszcze ciemno. I tak generalnie jeździłem sobie na nartki do 17 roku życia, potem zrobiłem prawo jazdy, dostałem od ojca malucha, to przeniosłem się do Korbielowa i wydawało mi się że Pana Boga za nogi trzymam, do momentu aż trafiłem do Tyrolu... i nie podzielę Twojego zdania choć jak widzisz lata 80 i 90 spędziłem w Szczyrku i Korbielowie.

Utrzymywanie złomowiska to nie sposób na puste trasy. Piszesz że w Istebnej trasy są do roboty o 11, za to w Szczyrku są do roboty o 8 bo nie były robione, a z tego co słyszę to po jeździe w SON są narty do roboty:rolleyes::.

Taka natura ludzka, co kiedyś było dobre, teraz się do niczego nie nadaje, wszystko ewoluuje i trudno się temu trendowi nie poddać.

Jak jadę na narty to chcę oprócz wygodnych wyciągów mieć gdzie usiąść napić się czegoś, zjeść i porozmawiać z znajomymi i żeby to były cywilizowane warunki, a nie podpity szczyrkowski tatar serwujący brudnymi łapskami kiełbasę z ala grila.

Ktoś tu pyta o wypożyczenie topowych nart w Szczyrku, a kto zainwestuje w takie narty na trasy z kamieniami, chyba jakiś szaleniec.

...J.C. ,ale ostatnio,, nabrał wody w usta

No pewno że nabrał, bo i Pan R go nabrał, opowiada jakieś wizje o rozbudowie w kontekście że to pewniak, ta informacja pojawia się na stronie, a potem się okazuje że to blef, tylko po to żeby zdobyć jakiś rozgłos, ze jest nowy właściciel że jest już lepiej, a że będzie cudownie.

Czy macie jakieś informacje o planach SON-u na najbliższy sezon?

Plan jest cały czas, SON go dostał w spadku od GATu, zawiera się w 2 słowach : "Podpierać i zbierać"

Czyli robić tyle ile trzeba, jak się coś urwie to przydrutować, a jak zwali to podeprzeć, robić minimum kosztów, a najlepiej wcale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk jest super, dlatego że jak go nazywacie Muzeum, nie ma tam kolejek i można non-stop jeździć, wszyscy narciarze pchają się na kanapy do Wisły i Istebnej , a później narzekają że stoją 30 min w kolejce i trasy o 11 do ponownej roboty. Szczyrk Korbielów - piękna sprawa bez kanap. Myślę że większość narciarzy która zaczynała na orczykach w latach 90, podzieli moje zdanie co do jazdy w tych miejscowościach.

Kolego narty zaczynałem w latach 70 od dreptania na stoku wokół domu w końcu pochodzę ze Śląska Cieszyńskiego, ale jak chciałbym by 6 i 10 letni synowie pojeździli wokół domu to ich od razu nogi bolą i chcą na wyciąg!

Warząc 80 kg z 10 latkiem daje radę na orczyku, ale już z 22 kilogramowym niespełna 6 latkiem nie, a między nogami nie będę się z nim męczył! Spróbuj pojeździć na podwójnym orczyku z kimś o wiele lżejszym.

W ciągu tygodnia wcale w Wiśle czy Istebnej nie jest tłoczno, a w weekendy to i w Szczyrku stoi się w kolejce.

Wczoraj mimo stania około 5-10 min do wyciągu na trasach, aż tak dużo miejsca nie było przynajmniej na Małym Skrzycznem.

Oczywiście warunki śniegowe i obcowanie z naturą w Szczyrku i na Pilsku plasują je na stolice Polskiego narciarstwa, natomiast infrastruktura narciarska plasuje je w kategoriach muzeum z lat jak pamiętam przełomu 70 i 80 tych

Byłem kilka razy w Białce. Jak tam górale dogadali się i zrobili porządny ośrodek narciarski jak to się mówi na Ś. Ć. z kretowiny (przepraszam za określenie białkowiczów, ale górki w Białce są niezbyt wysokie i trudne) to i chyba Szczyrkowianie potrafią się dogadać i zrobić naprawdę porządny ośrodek narciarski

O Pilsko już jestem trochę spokojniejszy bo tam w końcu jest nowy właściciel ma plany inwestycyjne tylko zielonych trzeba stamtąd przegonić do sprzątania rowów wokół dróg po nieroztropnych kierowcach

Dla mnie osobiście sprawa sikania, jedzenia słuchania muzyki na nartach jest drugorzędna ważniejsze zdecydowanie jest jazda na szerokich mniej lub bardziej stromych (nieistotne) ale DOBRZE!!! przygotowanych stokach na które wjeżdża się szybką kanapą bez stania do niej w kolejce.

Na miłość Boską niech ktoś ruszy inwestycje na tych pięknych stokach Skrzycznego!!!

Edytowane przez jata_70
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk jest super, dlatego że jak go nazywacie Muzeum, nie ma tam kolejek i można non-stop jeździć, wszyscy narciarze pchają się na kanapy do Wisły i Istebnej , a później narzekają że stoją 30 min w kolejce i trasy o 11 do ponownej roboty. Szczyrk Korbielów - piękna sprawa bez kanap. Myślę że większość narciarzy która zaczynała na orczykach w latach 90, podzieli moje zdanie co do jazdy w tych miejscowościach.

Nie ma kolejek? Może najpierw zdefiniujmy od której minuty stania to już kolejka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy panują dobre warunki , a tak jest przez większość dni w sezonie ubiegłym i obecnym, na większości tras w SON to S.N. w Wiśle, Ustroniu czy Brennej mogą się schować. Owszem fajne trasy to Czantoria czy odkryty przeze mnie wczoraj Stożek. Tylko ,ze tam mogą zaoferować 2 ,3 lub 4 trasy a w SON ponad 20 km. Krótko jeżdżę bo dopiero 5 sezon ,a do SON-u drugi ,ale nie mam zamiaru przestać tam jeździć. Mnie orczyki specjalnie nie przeszkadzają oprócz tego z Czyrnej przy Bieńkuli. Myślę ,że tam w końcu stanie wyciąg krzesełkowy . Może już w przyszłym sezonie. Przecież planowo mieliśmy nim jeździć już w obecnym sezonie 12/13.Coś więcej powinien wiedzieć na temat planów rozwoju SON szef forum J.C. ,ale ostatnio,, nabrał wody w usta ‘’. Pozdrawiam.

Czantoria, piękna góra. Coraz lepiej przygotowana. Mam do niej niespełna 10 km, wiec bliziutko.

Jednak zdecydowanie popieram dodatkowe inwestycje. Można jeszcze całą czerwoną trasę poszerzyć, szczególnie ten bardziej stromy fragment u góry. No i oświetlenie całej czerwonej. Po pracy można byłoby pojeździć!

Ale zdecydowanie myślałbym o przedłużeniu szerokiej (zdecydowana poprawa po jesiennej inwestycji) niebieskiej w dół bezpośrednio w okolice połączenia się starej drogi z nową do Wisły niedaleko kamieniołomu na Obłaźcu.

Oczywiście wiązałoby się to z budową nowego dłuższego krzesła, który zastąpiłby górny orczyk. Na dole dodatkowy parking. Trasa całkowicie w lesie, również północny stok. Myślę, że nawet bardziej osłonięta od wiatrów południowych i zachodnich.

Czantoria stałaby się jeszcze atrakcyjniejsza. Do dzieła ustrońscy włodarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria, piękna góra. Coraz lepiej przygotowana. Mam do niej niespełna 10 km, wiec bliziutko.

Jednak zdecydowanie popieram dodatkowe inwestycje. Można jeszcze całą czerwoną trasę poszerzyć, szczególnie ten bardziej stromy fragment u góry. No i oświetlenie całej czerwonej. Po pracy można byłoby pojeździć!

Ale zdecydowanie myślałbym o przedłużeniu szerokiej (zdecydowana poprawa po jesiennej inwestycji) niebieskiej w dół bezpośrednio w okolice połączenia się starej drogi z nową do Wisły niedaleko kamieniołomu na Obłaźcu.

Oczywiście wiązałoby się to z budową nowego dłuższego krzesła, który zastąpiłby górny orczyk. Na dole dodatkowy parking. Trasa całkowicie w lesie, również północny stok. Myślę, że nawet bardziej osłonięta od wiatrów południowych i zachodnich.

Czantoria stałaby się jeszcze atrakcyjniejsza. Do dzieła ustrońscy włodarze.

janek57 pojeździj trochę to dojdziesz do wniosku, że są jeszcze inne fajne stacje narciarskiej w naszej okolicy.

Z każdym postem dodajesz kolejną dobrą stację jako alternatywę dla SON... Stożek --> Czantoria.

Zachęcam skoczyć poza śląskie do Zawoi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kolejek? Może najpierw zdefiniujmy od której minuty stania to już kolejka...

Szczególnie jak spadnie lina na orczyku z Suchego na Halę. I pani nawija przez głośnik że narciarzy wina, że oni nie umieją jeździć pod orczykiem, że warunki złe, że bardzo przepraszają ale karnety terminowe nie podlegają zwrotowi i wiadomym było że dziś będą trudne warunki mimo, że ratraki rano pracowały i wyrównywały trasy (wybaczcie: co do cholery?! byłem pierwszy na wyciągu i trasy były dziewiczo zawalone śniegiem, jakbym chciał freeride to bym się walnął na o niebo lepsze Pilsko!!) Mi tam orczyki nie przeszkadzają, ale powinni walnąć chociaż dwie kanapy bo nogi też sobie muszą odpocząć, a nie każdemu się chce w ramach odpoczynku siadać i jeść kiełbasę myśląc, że mu się karnet zużywa a on nie jeździ.

Lista "to do in Szczyrk":

  • ogarnięcie spadających lin (pewnie zwiększenie naciągu nie pomoże, bo podpory wyrwie z ziemi...)
  • poszerzenie tras i ich wyrównanie...
  • ...i nauka ich uprawy (Kassbohrer robi PROFESJONALNE kursy dla dwóch osób za niedużą cenę przy zakupie nowego ratraka)
  • NAŚNIEŻANIE, bo Richter tak się chwalił, że jak on to wszystko rozbudował, sorry trochę się na tym znam i zrobił jedno wielkie gó... nic, wypowiedź Pana od kiełbasek tylko utwierdziła mnie w przekonaniu

Napisałem kiedyś do SONu maila z ciekawości, aby się dowiedzieć jak wygląda ich system naśnieżania, oczywiście totalnie mnie olali, bo przecież jakżeby to tak oczerniać szanownego Pana Prezesa, który głosi propagandę, że coś robi i pisać mi odpowiedź, że mają taki a taki system godny niedużego ośrodka z jednym wyciągiem i kilometrem trasy :)

Szczyrk ma tak gigantyczny potencjał... Gdyby tam postawić infrastrukturę Białki to by było super, wszystko mają co jest w Białce i nawet górę mają, której w Białce nie ma :) Oczywiście scenariusza białczańskiego Szczyrkowi nie życzę, ale mogliby coś inwestować...

@bellodc

Ciii, niech nie jadą do Zawoi bo się tam narodu najedzie i nie będę miał pustych tras, tfuu.. trasy :P

Ja też wymienię alternatywy dla Szczyrku: Pilsko, Wielka Racza, Oravska Lesna; a w Ustroniu oprócz Czantorii jest jeszcze Palenica, mają wieczorną jazdę i niezłe ceny, słyszałem pozytywne opinie.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do inwestycji w SON... Ten kto czytał w biznesieregionu.pl wypowiedz nowego ownera Pilska wie "ze Pilsko potrafi na siebie zarobić bez inwestycji". Skoro Pilsko zarobi to SON tym bardziej.

Dalej wspierające i dawanie przyzwolenie na dziadostwo to reklam ja ta przy przejeździe kolejowym za Czantoria jadąc do Wisły "Polska jeździ na Wielkiej Raczy" będzie co raz wiecej. Polacy nie wstyd Was?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie wstyd Was?!

Mnie nie.

Czuję się usprawiedliwiony.

Bo choć Szczyrk to największy kompleks tras i wyciągów w Polsce i ja już co najmniej 45 lat temu korzystałem z jego dobrodziejstw.

W tych czasach nie będę wspierał SzCyrku ,nie wspieram i nie korzystam.

Gdyby wszyscy się wycofali tak na dwa sezony.

Włodarze widzieliby,że trzeba się dogadać oraz zacząć nowe poważne inwestycje.

No, ale skoro wyżej są wypowiedzi typu;

-to nic,że dziadostwo

-to nic,że po orczykiem czołgowisko jak w Drawsku Pomorskim

-to nic,że naje...tfu ,parkingowy szarpie dychę za nieodśnieżony parking

-to nic,że potrzeby fizjologiczne załatwiamy w lesie albo w FUJ-FUJU

-to nic,że lina spada i to narciarzy obwiniają

-to nic,że piszą WARUNKI B.DOBRE a na trasie żwirowisko

-etc,etc...,to i tak tam pojedziemy i nabijemy im kaskę

wspomniani włodarze będą jak to pisze SB -Podpierać i Zbierać

nie będą inwestować

no bo ktoby urywał kurze złote jaja :tongue:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do inwestycji w SON... Ten kto czytał w biznesieregionu.pl wypowiedz nowego ownera Pilska wie "ze Pilsko potrafi na siebie zarobić bez inwestycji". Skoro Pilsko zarobi to SON tym bardziej.

Dalej wspierające i dawanie przyzwolenie na dziadostwo to reklam ja ta przy przejeździe kolejowym za Czantoria jadąc do Wisły "Polska jeździ na Wielkiej Raczy" będzie co raz wiecej. Polacy nie wstyd Was?!

Wstyd? Co to jest wstyd? Ostatni patrioci zginęli w powstaniach, teraz nie ma takiego pojęcia.

Owner Pilska może i tak powiedział, ale już w pierwszym roku swojej działalności coś zrobił a w SzCyrku dalej się kłócą o działeczki i "załatwiają papierki" (hahahaha, o rany - padłem) :applause:

Biznesregion - właśnie!

http://biznesregion.pl/download/BIZNESREGION_W2.pdf strony 6-7

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd? Co to jest wstyd? Ostatni patrioci zginęli w powstaniach, teraz nie ma takiego pojęcia.

Owner Pilska może i tak powiedział, ale już w pierwszym roku swojej działalności coś zrobił a w SzCyrku dalej się kłócą o działeczki i "załatwiają papierki" (hahahaha, o rany - padłem) :applause:

Biznesregion - właśnie!

http://biznesregion.pl/download/BIZNESREGION_W2.pdf strony 6-7

Zrobił nie zrobił. Dobrze wiemy ze toczy się śledztwo co do tego co zrobił, kto zrobił i czy w zgodzie z natura i prawem.

Na Pilsku na wydanie czeka ponad 100 milionów. Prezes wprost powiedział. Jak do końca marca nie będzie jasnych decyzji to wycofuje się z zabawy bo i tak osrodek w obecnej formie zarobi na siebie. W Szczyrku prócz dwuletnich deklaracji o... Właśnie o czym? Mamy free wifi...

Każdy kto ma smartfona ma pakiet więc darmowe wifi po co?

Mnie jest wstyd! Wstyd za to ze wszędzie można tylko nie u nas. A Słowacy śmieją się z nas, a my jeździmy oddawać im euro.

Wczoraj było spotkanie prezydentów Polski i Słowacji nt. Igrzysk zimowych w tych dwóch krajach... Tylko krok żeby Słowacy jednak kupili to co nasze a gospodarze tej imprezy będą tylko w nazwie na logo gdy zyski wylądują w kieszeni Słowaków

Edytowane przez bellodc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pan Richter wojował z inwestycjami teraz z nim wojują :) wszystko OK, problemy z gruntami, nie mogą się dogadać, złe plany...ale co to ma za znaczenie w poprawieniu organizacji tego co jest ? położyli 4 km, ale nie używają...nie trzeba być specjalistą od szukania kamieni żeby je spotkać na trasie, godzina dziewiąta trasy dziurawe co pozwala podejrzewać, że g... z nimi było robione, wyjazd z Czyrnej to jakiś tor do crossu a w zasadzie jeździmy jeszcze do ośrodka GAT'u poprzez kurtki "pomocnych" panów z obsługi po tablice informacyjne (nie wszystkie) przy wsiadaniu do wyciągu i karnety. Wczoraj miałem sytuacje, która już w ogóle zaskoczyła mnie na maksa, chociaż to pierdoła hmm a może dlatego...wyjechałem z czyrnej na górę i zorientowałem się się że coś nie tak z wypożyczonymi nartkami tzn wiązaniami. Pogrzebałem i remedium na problem miał okazać się wkrętak. podszedłem o pana w kiosku na górze, pan chętny pomocy stwierdził, że nie ma takiego narzędzia, powolutku zjechałem do czyrnej, podszedłem do pierwszego Pana Henia...nie mam śrubokreta...drugi...też nie mam. Zapytałem gdzie jest taki mini punkt serwisowy i "pomocny" stwierdził tam jest wypożyczalnia! tam czyli 200m niżej. Jak już nareperowałem nartki to zwracałem uwagę na miejsca, gdzie w zeszłym roku były takie kąciki majsterkowicza i przysłowiowa "dupa". SON nie posiada hmm nowa jakość.

ps. No i perełka czyli Pani megafonu...pozwolę sobie zacytować bo zawsze, jak ją słyszę to mam skojarzenia z czołówką rejsu (zwłaszcza wczorajsze obwinianie narciarzy o awarie wyciągu)

GŁOS Z MEGAFONU

Obywatelu... czarna flaga w dniu dzisiejszym oznacza całkowity zakaz kąpieli. Na wypadek nagłego skurczu... stosuj przepisy... pierwszej pomocy... Nie walcz z prądem... zachowaj siły i spokój... staraj się utrzymać na powierzchni. Zawiadom ratownika... oznaczonego czepkiem z literą "B".

Nie kąp się na plaży niestrzeżonej... nikt nie zauważy Twojego utonięcia... Uwaga uwaga... woda to żywioł niebezpieczny... ratownik Kanaś Kazimierz... zgłosi się natychmiast na stanowisko...

Rejs 1970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://biznesregion.pl/download/BIZNESREGION_W2.pdf strony 6-7

Podtrzymuję myśl ogromny baner na drodze wjazdowej do Szczyrku

"WITAMY W MUZEUM POLSKIEGO NARCIARSTWA"

Swoją drogą jak mieszkańcy Szczyrku mogliście wybrać na burmistrza tego samego człowieka, który przez pierwszą swoją kadencje nic nie zrobił dla narciarstwa w Waszej Gminie ? Kosmetyczne inwestycje nie zmienią Szczyrku. Wszyscy czekają na nowe wyciągi i trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd? Co to jest wstyd? Ostatni patrioci zginęli w powstaniach, teraz nie ma takiego pojęcia.

Owner Pilska może i tak powiedział, ale już w pierwszym roku swojej działalności coś zrobił a w SzCyrku dalej się kłócą o działeczki i "załatwiają papierki" (hahahaha, o rany - padłem) :applause:

Biznesregion - właśnie!

http://biznesregion.pl/download/BIZNESREGION_W2.pdf strony 6-7

Nawiązując do powyższego artykułu;

Podtrzymuję myśl ogromny baner na drodze wjazdowej do Szczyrku

"WITAMY W MUZEUM POLSKIEGO NARCIARSTWA"

może to zawstydzi co poniektórych

Swoją drogą jak mieszkańcy Szczyrku mogliście wybrać na burmistrza tego samego człowieka, który przez pierwszą swoją kadencje nic nie zrobił dla narciarstwa w Waszej Gminie ? Kosmetyczne inwestycje nie zmienią Szczyrku. Wszyscy czekają na nowe wyciągi i trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sympatyków SONu mam dwa karnety 1000 i 2000 punktów.

Szczegóły:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16957-Karnety-do-Szczyrku-SON-1000-i-2000-punkt%F3w?p=167878#post167878

Wejdzcie na stronę szczyrkowskiego w zakładkę warunki... Jak ma być dobrze jak tam mają prawie 42 st C ;) na Hali Skrzyczeńskiej

Taki chochlik :D

Edytowane przez bellodc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...