Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Michał!!! I Ty Brutusie...??? :biggrin:

Tadku... lubię Szczyrk podobnie jak Ty. Tu zaczynałem w pod koniec lat 60tych na pierwszym orczyku w Czyrnej (, tu w 70tych jedziłem co tydzień i ze szkolnym klubem i w kolegami w niedzielę... No ale..... mam juz nieco lat i zostało mi ich max kilkanascie do jazdy na nartach, jeśli zdrowie pozwoli. I z jednej strony szlag mnie trafia, że mogę nie zdążyć pojezdzic w 'normalnym' Szczyrku a drugiej , znając nieco proces inwestycyjny 'od kuchni' rozumiem działania pana R..... Poza tym 'dzięks' nalezał sie Szczyrkowi za całokształt, nie tylko za sON, również za zapuszczony COS i Doliny, zdewastowany Beskidek, Biłą, za światłe pomysły gondoli do salezjanów.... za stracone ponad 20 lat, które inni wykorzystali znacznie lepiej nie mając ani procenta szczyrkowskich możliwości.

Tym niemniej jak czytam opinie innych to chciałbym widzieć w nich tylko zrozumiałe uprzedzenia, bo inaczej musiałbym traktowac jak nieznajomośc tego osrodka.....

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się mi zdaje, że najzagorzalsi przeciwnicy Szczyrku mają trochę racji, kolejny mój obchód w tym roku golgotą i resztą tras Son-u i nic.

hala.jpg

Wiadomo, nie mamy wyboru bo gdzie znajdziemy lepsze trasy w beskidach, ale żeby tak olewać nas narciarzy, którzy zostawiamy tam trochę kasy w sezonie.

hala.jpg.f206366a1e36d671aca7fa9db85aeff2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wstąpiłem do Szczyrku, rozejrzałem się w Czyrnej i na Pośredniej, ale nie widziałem żeby się tam coś działo. Osrodek zapadł w sen letni. Niestety, ale deszcz przeszkodził mi w głębszej eksploracji. Czasami zaglądam na słowackie skiforum i z zazdrością patrzę na fotki z tego co się tam aktualnie wyprawia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się mi zdaje, że najzagorzalsi przeciwnicy Szczyrku mają trochę racji, kolejny mój obchód w tym roku golgotą i resztą tras Son-u i nic.

Wiadomo, nie mamy wyboru bo gdzie znajdziemy lepsze trasy w beskidach, ale żeby tak olewać nas narciarzy, którzy zostawiamy tam trochę kasy w sezonie.

Mamy wybór,...mamy.:rolleyes::

A póki będziecie zostawiać tam "trochę kasy" to dalej będą olewać.:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Powaliło ich z oddaniem gruntu !

Oczywiście że to totalna głupota!

Osoby odpowiedzialne za ten proceder powinny zostać oskarżone o niegospodarność, grunt trzeba było oszacować i podpisać porozumienie że zostanie on oddany ale dopiero po zainwestowaniu przez właściciela ośrodka środków o wartości tegoż gruntu, a nie oddać to lekką ręką.

A najbardziej podoba mi się wypowiedź pana Richtera, że jakieś tam fundamenty są dwa albo trzy, że z pięć albo sześć trzeba dorobić dolną i górną stację i już:biggrin:

Już mi to śmierdzi:rolleyes::, jestem niemal pewien że stanie tam ta łupa co leży w pokrzywach na Cyrnej!

A tak poza tym to nie wierzę w ani jedno jego słowo:cool::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To planowa robota! Gmina wniesie aportem ziemię, w zamian otrzyma udziały w spółce, czyli aktywa. Aktualnie w Sądzie jest postępowanie o zasiedzenie tych gruntów, przez spółkę SON(domyślam się, że z zaliczeniem do okresu zasiedzenia, okresu posiadania przez GAT) i wtedy Gmina nie dostanie nic, z wyjątkiem podatku od zasiedzenia. I tyle w tej sprawie. To czysty interes po stronie Gminy.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To planowa robota! Gmina wniesie aportem ziemię, w zamian otrzyma udziały w spółce, czyli aktywa.

Nie sądzę:rolleyes::

Z moich obserwacji wynika że Pan R nie jest zainteresowany dzieleniem się czymkolwiek w kimkolwiek, jak by było inaczej to znalazł by się pewnie bez większego problemu ktoś kto jest gotowy zainwestować grube miliony w ten teren, ale wówczas taki inwestor stał by się udziałowcem strategicznym a pan R jego pachołkiem, a Pan R nie jest głupi, co już parę razy udowodnił:cool::.

Aktualnie w Sądzie jest postępowanie o zasiedzenie tych gruntów, przez spółkę SON(domyślam się, że z zaliczeniem do okresu zasiedzenia, okresu posiadania przez GAT) i wtedy Gmina nie dostanie nic, z wyjątkiem podatku od zasiedzenia. I tyle w tej sprawie. To czysty interes po stronie Gminy.

Pozdrawiam

Jak by tak było, to do momentu werdyktu sądu głupotą ze strony SON było by branie czegokolwiek od miasta:rolleyes::, lepiej poczekać na wyrok prawomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla tego Pan R. jest przeciwny wnoszeniu gruntu do spółki i deklarował się, że wniosku o zasiedzenie nie cofnie, a o planowej robocie, to pisałem w kontekście Gminy, bo może czują pismo nosem, że zasiedzenie będzie skuteczne i nie będzie co wnosić do spółki. To taki atak z wyprzedzenia, że Gmina chce, a spółka jest bee, że nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by musieli to by zrobili, a skoro nie zrobili NIC to znaczy że nie muszą!

No tak... pewnie jeszcze nie wiedzą, że muszą.... :cool::

Jest szansa, że jak w Biłej bedzie pod wyciagiem 'buła' ludzi i pełna kasa, to sie dowiedzą. (bo pewnie w Czyrnej zostanę ja, Tadeusz 2 razy w roku, no i Mostostal...... :biggrin:

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... pewnie jeszcze nie wiedzą, że muszą.... :cool::

Jest szansa, że jak w Biłej bedzie pod wyciagiem 'buła' ludzi i pełna kasa, to sie dowiedzą. (bo pewnie w Czyrnej zostanę ja, Tadeusz 2 razy w roku, no i Mostostal...... :biggrin:

No i jeszcze ja z bratem Góralem, bo na to liczymy, na puste stoki. To, że orczyk to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze ja z bratem Góralem, bo na to liczymy, na puste stoki. To, że orczyk to nic.

Już się cieszcie:rolleyes::, tak to mogło być za czasów jak ośrodek był własnością kopalń, czyli nikt nie liczył, nie sprawdzał jak jest różnica między kosztami a przychodami, a dzisiaj jak się okaże że kosztów jest więcej jak przychodów to nikt do tego nie dołoży, bo i po co, a i z czego, po prostu zamkną i tyle.

Tak że tego typu dywagacje są bzdurne:cool::.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze krzesło w Szczyrku

I stało się w Szczyrku stawiją wreszcie pierwsze krzesło, na stoku BESKID w Szczyrku biłej powstaje wreszcie wyciąg krzesełkowy. Stok jest naprawdę super tak 300 m dłuższa Golgota. Ostatni raz śmigałem tam w 2007 roku, stok jest oświetlony niestety nie było tam sztucznego naśnieżania teraz chyba będzie ale tego nie wiem wiem natomiast że pracę idą pełną parą mam nadzieję że w przyszłości może połączą ten wyciąg z Beskidkiem to by było super sprawa. Wreszcie konkurencja dla SON i COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się w Szczyrku stawiją wreszcie pierwsze krzesło, na stoku BESKID w Szczyrku biłej powstaje wreszcie wyciąg krzesełkowy. Stok jest naprawdę super tak 300 m dłuższa Golgota. Ostatni raz śmigałem tam w 2007 roku, stok jest oświetlony niestety nie było tam sztucznego naśnieżania teraz chyba będzie ale tego nie wiem wiem natomiast że pracę idą pełną parą mam nadzieję że w przyszłości może połączą ten wyciąg z Beskidkiem to by było super sprawa. Wreszcie konkurencja dla SON i COS.
No ja myśle że połączą z beskidkiem bo sam beskid to troche mało na zasadzie jeden wyciag jedna trasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...