Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, fredek321 said:

Ciekawe czemu śnieżą wybiórczo? 3, 4 i 10 tak, a np. 7 i 11 już nie.

albo koszty, albo tej wody w "jeziorze" nie ma tyle ile potrzeba i nie starcza na wszystko...

W każdym razie za to, że olewają golgotę mają duży minus

:-(

Co dziwne, nie śnieżą też tej nowej obwodnicy golgoty, czyli chyba mają mało wody..

 

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zipp1001 napisał:

Co dziwne, nie śnieżą też tej nowej obwodnicy golgoty, czyli chyba mają mało wody..

Już śnieżą. Dajcie czas to odpalą pewnie większość co się da i jest sens według ich polityki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zipp1001 napisał:

co niby śnieżą, na pewno nie obwodnicę golgoty, wyłączyli też część lanc na "sportowej"

Oczywiście ich małpy i ich cyrk, ale mając na uwadze armagedon w środku tygodnia(zapowiadane +12st.C)

rosądek wskazuje, że gdy jest sprzyjająca aura trzeba odpalić wszystko co się ma..

Mam wrażenie, że oni zachowują się tak jakby w ogóle nie planowali uruchomienia Wierchu Pośredniego od 16.12.2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to tylko moje spekulacje, ale sposób naśnieżania sugeruje, że system ma bardzo ograniczoną możliwość zasilania lanc w wodę..

(tak jakby był wstanie zasilić jedną trasę lanc w danym momencie)

W tej chwili całkiem wyłączone jest naśnieżanie "sportowej" od h.skrzyczeńskiej w dół, a lance naśnieżają tylko od soliska w górę cielętnika..

Dodatkowo chodzi po armatce na solisku i przy dolnej stacji gondoli i to wszystko:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB Solisko Arena nowe zdjęcia

 

Śnieżenie na większej powierzchni niż nam sie wydawało. Woda w zbiorniku jest.

Śnieg z armatek byłby tak samo wywiewany, śnieg to śnieg, a wiatr to wiatr. Armata nie powinna pracować pod wiatr, jest wtedy mniej wydajna i szybko zaladza sie wentylator.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z portalu solisko arena, wody w zbiorniku nie ma wcale tak wiele biorąc pod uwagę, że im głębiej, tym jest węższy, chyba, że trasy są już solidnie nasniezone i na to poszło tyle wody, po zajęciach trudno dokładnie ocenić. Ciekawe też jak szybko są w stanie uzupełnić braki, w zbiornikach w Białce potrafią to zrobić bardzo szybko. 18bcad8f927f521a6c76263f19887759.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie za fobie z tym poziomem wody w zbiorniku?

czy przypadkiem nie chodzi o to by trasy były odpowiednio naśnieżone! sory ale nie kumam waszych sporów które trwają od... uhuhu ile to m.3 wpływa a ile dopiero ma dopłynąć...

Człowieki! kumacie taki charakterystyczny dźwięk!... klik...klik... to jest to! i tego się trzymajmy. Zakładajcie narty i na stok, a nie marudzenie a "dupie maryni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody w Jego Ogromności jest pasjonujący sam w sobie, tak jak inne szczegóły techniczne związane z inwestycjami Słowaków

i jest naturalnym przedmiotem spekulacji z powodu skąpych informacji źródłowych.

Pewnie, że fajnie jest zrobić klik, klik, ale nie każdy ma taką możliwość w dowolnie przez siebie wybranym momencie. Zresztą jeśli by wszystko się do tego sprowadzało to niepotrzebne byłoby to forum ;-)

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zipp1001 napisał:

Poziom wody w Jego Ogromności jest pasjonujący sam w sobie, tak jak inne szczegóły techniczne związane z inwestycjami Słowaków

i jest naturalnym przedmiotem spekulacji z powodu skąpych informacji źródłowych....

Dobry żart, uśmiałem się do łez. Dzięki, napisz coś jeszcze...

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Przemekc1 napisał:

Zdjęcie z portalu solisko arena, wody w zbiorniku nie ma wcale tak wiele biorąc pod uwagę, że im głębiej, tym jest węższy, chyba, że trasy są już solidnie nasniezone i na to poszło tyle wody, po zajęciach trudno dokładnie ocenić. Ciekawe też jak szybko są w stanie uzupełnić braki, w zbiornikach w Białce potrafią to zrobić bardzo szybko. 18bcad8f927f521a6c76263f19887759.jpg

Tak jak pisałem kilka tygodni wcześniej. Nie było opcji żeby napełnić zbiornik w takim czasie jak to było podawane i to będzie miało odzwierciedlenie w ilości śniegu na trasach w tym sezonie. Na razie naprawdę nie można narzekać bo natura zrobiła piękny prezent i tego śniegu jak na grudzień jest naprawdę sporo i jest szansa że dosypie :) 

Myślę że w ten weekend jeśli będą uparci to odpalą zawężoną 3 przy gondoli i 4 przy krześle Solisko-Hala Skrzyczenska. Spodziewać się jednak należy lodowiska - jak pewnie wszędzie w najbliższy weekend. Natomiast patrząc na zbiornik to wody na naśnieżanie pozostałych tras po prostu nie ma i pewnie będą dośnieżać etapami w miarę jak będzie przybywać wody.

PS. Jasiek, rozumiem że Ciebie interesuje tylko "klik klik", ale znowu zaczynasz off top i za chwilę musiałbym napisać kogo moim zdaniem interesuje tylko czubek własnego nosa... Mnie interesuje inwestycja jako całość i zamierzam o tym pisać na forum bo do tego ono służy. 
W Szczyrku ta propaganda pt. "mamy 230 lanc, śniegu nie zabraknie" niestety ale nie jest do końca fair i to dodatkowo podgrzewa tą tematykę.

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, shuger napisał:

PS. Jasiek, rozumiem że Ciebie interesuje tylko "klik klik", ale znowu zaczynasz off top i za chwilę musiałbym napisać kogo moim zdaniem interesuje tylko czubek własnego nosa... 

No nie wiem kto robi większy off top?! 

Mnie interesuje np. skład chemiczny stali użytej do produkcji liny użytej do kolei na Skrzycznem. Czy uważasz że powinienem o tym pisać na forum narciarskim? i to w temacie o SON?

Czy interesuje mnie czubek nosa? Nie

Ale uwierz mi że na tym forum ja wolę czytać kto-gdzie-na czym-w jakich warunkach nartował. I myślę że większość korzystająca z tego forum! 

PS. Pozdrawiam Cię serdecznie i nie mam zamiaru kontynuować. Jeżeli Ci przeszkadzają moje wypowiedzi np. o warunkach to jest taka opcja "ignoruj użytkownika".

PS2. a interesuje mnie "klik, klik" bo jestem narciarzem i kocham to. A co może być przyjemniejszego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...