Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

35 minutes ago, ANDISKI said:

KUPNO KARTY GOPAS ... problemy z rejstracją .nie   wchodzi nazwa miejscowości . Bodaj każdy narciarz musi mieć  swoja kartę , która po zakupie przychodzi poczta w ciagu 2 tygodni .Jak sobie radzicie z tym zakupem karty itp ??

Co do nie wchodzącej nazwy miejscowości to trudno mi coś o tym powiedzieć - z tym nie miałem problemu..

Na deklarowane 2tyg nie ma co liczyć. Bardziej realne jest 3-4tyg. (przesyłają zbiorcze przesyłki z kartami z Pragi do

Jeleniej Góry a następnie wysyłka pocztą z Jeleniej Góry po Polsce, stąd tak długo to trwa)

Po zarejestrowaniu i zapłaceniu kaucji mailem dostajesz kartę tymczasową w pdf którą możesz wydrukować i na nią kupić bilet w promocyjnej cenie (49pln/dzień) od 16-24grudnia.. Niestety taka wydrukowana karta wymaga wykupienia w Szczyrku dodatkowej karty elektronicznej (i odstania swego w punkcie obsługi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANDISKI napisał:

KUPNO KARTY GOPAS ... problemy z rejstracją .nie   wchodzi nazwa miejscowości . Bodaj każdy narciarz musi mieć  swoja kartę , która po zakupie przychodzi poczta w ciagu 2 tygodni .Jak sobie radzicie z tym zakupem karty itp ??

Też z znajomymi z tej samej miejscowości mieliśmy problem kod + miejscowość, wpisaliśmy z tak zwanego palca jeszcze raz i poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

No nie wiem kto robi większy off top?! 

Mnie interesuje np. skład chemiczny stali użytej do produkcji liny użytej do kolei na Skrzycznem. Czy uważasz że powinienem o tym pisać na forum narciarskim? i to w temacie o SON?

Czy interesuje mnie czubek nosa? Nie

Ale uwierz mi że na tym forum ja wolę czytać kto-gdzie-na czym-w jakich warunkach nartował. I myślę że większość korzystająca z tego forum! 

PS. Pozdrawiam Cię serdecznie i nie mam zamiaru kontynuować. Jeżeli Ci przeszkadzają moje wypowiedzi np. o warunkach to jest taka opcja "ignoruj użytkownika".

PS2. a interesuje mnie "klik, klik" bo jestem narciarzem i kocham to. A co może być przyjemniejszego?

Gdzie napisałem że mi przeszkadzają? Ja bardzo cieszę się z Twoich relacji i bardzo je sobie cenię, więc niczego nie będę ignorował!

Niestety nie rozumiesz celu naszych dyskusji o zbiorniku...
Nie chodzi tu stricte o kwestie techniczne ale wprost narciarskie. Jeżeli ktoś ludziom wciskał że ma już gotowy taki sprzęt do naśnieżania że śniegu nie zabraknie to przeciętnemu narciarzowi wydawało się że w grudniu będzie już śmigał po wszystkich trasach. I teraz jest zawód... Tak może będzie za rok. Ale w tym roku ograniczeniem jest ilość wody. I ktoś kto uważnie śledził ten temat mógł się o tym ryzyku dowiedzieć nim np. zarezerwuje kwaterę na grudzień. Dla mnie to byłaby wiedza bezcenna, bo często właśnie na podstawie forum decyduję o tym gdzie i kiedy pojadę.
Więc jeśli wspomniane przez Ciebie liny mogłyby mieć na to wpływ jak będzie działał ośrodek - to tak - jak najbardziej by mnie to interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem obraz z kamer.  Jako posiadacz sezonówki pozwolę sobie napisać kilka słów komentarza. Ośrodek ma dobry PR, dobrze jest wypromowany, dla Szczyrku oznacza to dużą zmianę in plus. 

Niestety ale od około 3 tygodni obserwuję bardzo oszczędne śnieżenie (przy dużym opadzie z nieba i dość niskich temperaturach w nocy), brak uruchomiania systemu jak inni go uruchamiają itp., dla porównania Białka (dla mnie nr 1 w Polsce jeżeli idzie o produkcję sztucznego śniegu) ma obecnie 100 cm śniegu (Soszów śmiga w najlepsze, COS się otworzył, BSA też daje radę). SMR ma obecnie śniegu od 0 do 15 cm. Jak oni chcą otworzyć ośrodek 16 grudnia (a nawet 15 dla Prezydentów) nie mam pojęcia. Mam zarezerwowany nocleg w Szczyrku od 14 do 17 grudnia, ale poważnie myślę o anulowaniu tej rezerwacji (lub przeniesieniu w inną lokalizację). To jest niepoważne traktowanie Klienta, by się nie zmobilizować na szumnie zapowiadane otwarcie sezonu i nie naśnieżyć ośrodka.  Być może błędem było budowanie systemu opartego na lancach (potrzebują niższych temperatur niż armatki). Ja wydając swoje pieniądze oczekuję perfekcyjnie przygotowanego stoku, tylko i aż tyle, gdzie nie uszkodzę swoich nart o kamienie i piach wystający z pod mikroskopijnej ilości śniegu.

Edytowane przez moruniek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lance od początku wydawały się dziwnym wyborem, raczej niespotykanym w naszych warunkach. Nie bez powodu stacje z najlepszym naśnieżaniem korzystają u nas z armatek. Pewnie zdecydowały tutaj uwarunkowania techniczne i ekonomiczne, ale bez chociaż tygodnia całodniowych mrozów trudno będzie im teraz solidnie całość nasniezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moruniek napisał:

Przejrzałem obraz z kamer.  Jako posiadacz sezonówki pozwolę sobie napisać kilka słów komentarza. Ośrodek ma dobry PR, dobrze jest wypromowany, dla Szczyrku oznacza to dużą zmianę in plus. 

Niestety ale od około 3 tygodni obserwuję bardzo oszczędne śnieżenie (przy dużym opadzie z nieba i dość niskich temperaturach w nocy), brak uruchomiania systemu jak inni go uruchamiają itp., dla porównania Białka (dla mnie nr 1 w Polsce jeżeli idzie o produkcję sztucznego śniegu) ma obecnie 100 cm śniegu (Soszów śmiga w najlepsze, COS się otworzył, BSA też daje radę). SMR ma obecnie śniegu od 0 do 15 cm. Jak oni chcą otworzyć ośrodek 16 grudnia (a nawet 15 dla Prezydentów) nie mam pojęcia. Mam zarezerwowany nocleg w Szczyrku od 14 do 17 grudnia, ale poważnie myślę o anulowaniu tej rezerwacji (lub przeniesieniu w inną lokalizację). To jest niepoważne traktowanie Klienta, by się nie zmobilizować na szumnie zapowiadane otwarcie sezonu i nie naśnieżyć ośrodka.  Być może błędem było budowanie systemu opartego na lancach (potrzebują niższych temperatur niż armatki). Ja wydając swoje pieniądze oczekuję perfekcyjnie przygotowanego stoku, tylko i aż tyle, gdzie nie uszkodzę swoich nart o kamienie i piach wystający z pod mikroskopijnej ilości śniegu.

Trafiłeś w sedno. Na COS już ziemia wyszła na trasach, tutaj pewnie jest podobnie. Oba ośrodki wydają się mieć ekonomiczną politykę śnieżenia i pewnie mocno odbije się to czkawką. Białka będzie sobie jeździć i otwierać nowe trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moruniek napisał:

Przejrzałem obraz z kamer.  Jako posiadacz sezonówki pozwolę sobie napisać kilka słów komentarza. Ośrodek ma dobry PR, dobrze jest wypromowany, dla Szczyrku oznacza to dużą zmianę in plus. 

Niestety ale od około 3 tygodni obserwuję bardzo oszczędne śnieżenie (przy dużym opadzie z nieba i dość niskich temperaturach w nocy), brak uruchomiania systemu jak inni go uruchamiają itp., dla porównania Białka (dla mnie nr 1 w Polsce jeżeli idzie o produkcję sztucznego śniegu) ma obecnie 100 cm śniegu (Soszów śmiga w najlepsze, COS się otworzył, BSA też daje radę). SMR ma obecnie śniegu od 0 do 15 cm. Jak oni chcą otworzyć ośrodek 16 grudnia (a nawet 15 dla Prezydentów) nie mam pojęcia. Mam zarezerwowany nocleg w Szczyrku od 14 do 17 grudnia, ale poważnie myślę o anulowaniu tej rezerwacji (lub przeniesieniu w inną lokalizację). To jest niepoważne traktowanie Klienta, by się nie zmobilizować na szumnie zapowiadane otwarcie sezonu i nie naśnieżyć ośrodka.  Być może błędem było budowanie systemu opartego na lancach (potrzebują niższych temperatur niż armatki). Ja wydając swoje pieniądze oczekuję perfekcyjnie przygotowanego stoku, tylko i aż tyle, gdzie nie uszkodzę swoich nart o kamienie i piach wystający z pod mikroskopijnej ilości śniegu.

Ludzie ale tam trwa jeszcze w sumie budowa. Przecież ten system póki co nie chodzi na full gwizdek. Ostatni czas to ciągle finalne testy co i jak. Jak BSA budowało się chyba ze 3 lata i testowało wszystko po siedem razy, to były narzekania, że ile to może trwać i dlaczego nie otwierają ośrodka wcześnie. Jak Słowacy budują w tempie stachanowca wyrabiającego po 250% normy, żeby wyrobić się z budową ośrodka na czas, to też narzekania. Zasadniczo zdążyli z zaplanowanymi pracami na 16-go, w co można było wątpić patrząc jak to wyglądało jeszcze miesiąc temu. Nie wszystko na tej budowie szło z górki i jak na każdej budowie tego rozmiaru pojawiło się trochę komplikacji. Sytuacja pewnie byłaby inna gdyby mieli jeszcze miesiąc, ale go nie mają. To czy otworzą trochę więcej tras na 16-go, czy na 24-go, to naprawdę nie jest tak istotne. Ma to oczywiście jakiś tam wymiar PRowy, symboliczny, ale to nie jest istotne. Przecież ten ośrodek budowany jest na lata i będzie jeszcze służył wiele, wiele sezonów.

Co do narzekania na lance (jest tam też jednak trochę armat, choć faktem jest, że system bazuje głównie na lancach). Jesteśmy narodem 38 milionów trenerów piłkarskich, od kilku lat specjalistów od katastrof lotniczych i teraz zacznę nabierać przekonania, że jeszcze specjalistów od naśnieżania stoków narciarskich. TMR i firmy, które robiły to śnieżenie nie są amatorami i znają się na tym co robią trochę lepiej niż kilku osobom na tym forum się wydaje. Ten system nie był jakimś sennym wymysłem jakiegoś Pana Zdziska, tylko jednak dość skrupulatnych prac planistycznych. System na obecną chwilę nie jest ukończony i będzie rozbudowywany jeszcze przez kolejne dwa sezony. Na oceny przyjdzie pora jak go skończą albo chociaż jak to co jest zacznie działać na full gwizdek, ale póki co jest jednak mocno wcześnie na oceny, więc warto wrzucić na luz.

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cosworth240 napisał:

Ludzie ale tam trwa jeszcze w sumie budowa. Przecież ten system póki co nie chodzi na full gwizdek. Ostatni czas to ciągle finalne testy co i jak. Jak BSA budowało się chyba ze 3 lata i testowało wszystko po siedem razy, to były narzekania, że ile to może trwać i dlaczego nie otwierają ośrodka wcześnie. Jak Słowacy budują w tempie stachanowca wyrabiającego po 250% normy, żeby wyrobić się z budową ośrodka na czas, to też narzekania. Zasadniczo zdążyli z zaplanowanymi pracami na 16-go, w co można było wątpić patrząc jak to wyglądało jeszcze miesiąc temu. Nie wszystko na tej budowie szło z górki i jak na każdej budowie tego rozmiaru pojawiło się trochę komplikacji. Sytuacja pewnie byłaby inna gdyby mieli jeszcze miesiąc, ale go nie mają. To czy otworzą trochę więcej tras na 16-go, czy na 24-go, to naprawdę nie jest tak istotne. Ma to oczywiście jakiś tam wymiar PRowy, symboliczny, ale to nie jest istotne. Przecież ten ośrodek budowany jest na lata i będzie jeszcze służył wiele, wiele sezonów.

Co do narzekania na lance (jest tam też jednak trochę armat, choć faktem jest, że system bazuje głównie na lancach). Jesteśmy narodem 38 milionów trenerów piłkarskich, od kilku lat specjalistów od katastrof lotniczych i teraz zacznę nabierać przekonania, że jeszcze specjalistów od naśnieżania stoków narciarskich. TMR i firmy, które robiły to śnieżenie nie są amatorami i znają się na tym co robią trochę lepiej niż kilku osobom na tym forum się wydaje. Ten system nie był jakimś sennym wymysłem jakiegoś Pana Zdziska, tylko jednak dość skrupulatnych prac planistycznych. System na obecną chwilę nie jest ukończony i będzie rozbudowywany jeszcze przez kolejne dwa sezony. Na oceny przyjdzie pora jak go skończą albo chociaż jak to co jest zacznie działać na full gwizdek, ale póki co jest jednak mocno wcześnie na oceny, więc warto wrzucić na luz.

Pozwolę sobie, się z Tobą całkowicie nie zgodzić. Oczywiście ośrodek jest przebudowywany i fantastycznie. Jednocześnie jednak, ktoś sprzedając sezonówkę, informuje o otwarciu ośrodka 16.12 - wprowadza mnie w błąd, mam więc prawo wyrazić niezadowolenie z tego tytułu a nie twierdzić, że wszystko jest fantastycznie. Dla mnie osobiście czy otworzą ośrodek 16 czy też po nowym roku ma ogromne znaczenie (ma też znacznie w jakim zakresie zostanie otwarty ten ośrodek). Mam zarezerwowane bowiem noclegi w terminach od 14 do 17 grudnia oraz od 26 grudnia do 01 stycznia. Każdy dzień opóźnienia oznacza dla mnie personalnie stratę finansową, konieczność zmiany miejsca pobytu, mniejsze od zakładanego wykorzystanie sezonówki, konieczność kupna karnetu w kolejnym ośrodku itp. Byłem ostatnio na Chopoku (02-05.12) i po rozmowach z obsługą wyniosłem wrażenie, że TMR wdrożyła dziwną politykę oszczędności kosztem narciarzy, tam śniegu całe mnóstwo, brak obsady by to wszystko odsłużyć. 

Edytowane przez moruniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Lance od początku wydawały się dziwnym wyborem, raczej niespotykanym w naszych warunkach. Nie bez powodu stacje z najlepszym naśnieżaniem korzystają u nas z armatek. 

Naśnieżanie armatkami w takich warunkach jest tak samo skuteczne jak lance, co widać na załączonych obrazkach:

image.thumb.png.e5c111bd0b826511df302a20357f17f8.png

image.png.9b1f0dad49f9e50b9e779c854ed55cbf.png

Winna jest pogoda a nie system naśnieżania.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, moruniek napisał:

 Byłem ostatnio na Chopoku (02-05.12) i po rozmowach z obsługą wyniosłem wrażenie, że TMR wdrożyła dziwną politykę oszczędności kosztem narciarzy, tam śniegu całe mnóstwo, 

Nie takie znowu całe mnóstwo tego śniegu:

Zahradky I 1028 m n.m.

image.png.66cc3ca3641dcbd1d286c279d2546051.png

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, moruniek napisał:

Pozwolę sobie, się z Tobą całkowicie nie zgodzić. Oczywiście ośrodek jest przebudowywany i fantastycznie. Jednocześnie jednak, ktoś sprzedając sezonówkę, informuje o otwarciu ośrodka 16.12 - wprowadza mnie w błąd, mam więc prawo wyrazić niezadowolenie z tego tytułu a nie twierdzić, że wszystko jest fantastycznie. Dla mnie osobiście czy otworzą ośrodek 16 czy też po nowym roku ma ogromne znaczenie (ma też znacznie w jakim zakresie zostanie otwarty ten ośrodek). Mam zarezerwowane bowiem noclegi w terminach od 14 do 17 grudnia oraz od 26 grudnia do 01 stycznia. Każdy dzień opóźnienia oznacza dla mnie personalnie stratę finansową, konieczność zmiany miejsca pobytu, mniejsze od zakładanego wykorzystanie sezonówki, konieczność kupna karnetu w kolejnym ośrodku itp. Byłem ostatnio na Chopoku (02-05.12) i po rozmowach z obsługą wyniosłem wrażenie, że TMR wdrożyła dziwną politykę oszczędności kosztem narciarzy, tam śniegu całe mnóstwo, brak obsady by to wszystko odsłużyć. 

Absolutnie rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale równocześnie dobrze wiesz, że na warunki pogodowe nikt wpływu nie ma. Wszystkie daty otwarcia ośrodków - także w krajach Alpejskich - są "z gwiazdką". Rezerwując noclegi, zwłaszcza na początku sezonu i wiedząc o tym, że Szczyrk się buduje, powinieneś był się z tym liczyć. Z drugiej strony jak wszystko wypala, to masz szansę załapać się na mniej zatłoczone trasy, tańsze kwatery i tańsze ski-passy (akurat u Ciebie ma to mniejsze znaczenie).

Co nie zmienia faktu, że Twoja konkretna sytuacja nie ma wpływu na to, czy budowany system naśnieżania będzie efektywny czy nie. Czas pokaże. Należy dać TMRowi i ich partnerom spory kredyt zaufania biorąc pod uwagę jak zmienił się Szczyrk i jak metodycznie podchodzą do sprawy rozbudowy ośrodka.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr1 napisał:

a Białka jednak potrafi. Też w Szczyrku skusiłem się na Sylwestra. Na razie jestem trochę rozczarowany ale zobaczymy.

 

A w Obertauern mają 2 metry śniegu. 

Mniej więcej taki sens mają narzekania na ośrodek, który jeszcze w nowej formie nie działał ani jeden dzień...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Cosworth240 napisał:

A w Obertauern mają 2 metry śniegu. 

Mniej więcej taki sens mają narzekania na ośrodek, który jeszcze w nowej formie nie działał ani jeden dzień...

Nie do końca masz rację w mojej opinii. TMR to nie są nowicjusze, działają w branży od kilkunastu lat. Przejmując Szczyrk pewnie korzystali z opinii "miejscowych" czy dotychczasowych prowadzących ośrodek - poznali pewnie niuanse i mikroklimaty tych miejsc. Dla mnie totalnie źle zaplanowany koniec inwestycji - zbiornik i naśnieżanie powinno przejść odbiory i testy dawno temu, tak by w listopadzie zacząć śnieżenie na pełną parę. Prace przy kolejkach mogły by toczyć się nawet teraz, a odbiory można by zrobić nawet dzień przed otwarciem ośrodka. W między czasie powinny być wielkie kupki śniegu, a teraz nie dosyć, że nie ma zapasów to widać ziemię. Lipa

COS i BSA działają podobnie - oszczędzają. Niech kupią jak Białka po 30 armatek na 1000 metrów, postawią na stałe i dmuchają śnieg w każdym możliwym momencie. Włączyli na 2 dni i myślą, że nasypali śniegu. No sorry ale tak nie jest.

Jeśli chodzi o naśnieżanie to nadal Białka wyznacza kierunek...niestety.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...