Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, moloo napisał:

TMR ma inną politykę - karnet dzienny jest - załóżmy do 16, 16:30 - a jazdę nocną musisz dodatkowo wykupić.

Nie ważne czy kupiłeś dzienny, dwu dniowy itd., czy sezonówkę - tam też za jazdę nocną musisz dodatkowo dopłacić ... 

Mogę dopłacić ale jest jeden warunek - stok ma być wyratrakowany. W Białce wieczorem to już są same muldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zaba_osw napisał:

Hm... No to sprawdźmy pierwszy lepszy... wymieniony przez Ciebie Zieleniec...

Zieleniec 7h - 90 zł

Szczyrkowski 7h - 79 zł....

Reszty nawet nie chce mi się sprawdzać...

A może warto jednak sprawdzić, jadę na ferię i:

Zieleniec karnet 6 dniowy godziny 9-22 425 PLN

Białka 6 dni - 465 PLN

Szczyrk 6 dniowy karnet 444 PLN plus 294 PLN za jazdę nocną za 6 dni wychodzi razem 738 PLN widzisz różnicę????

Z taką polityką cenową to nie będa mieli 500 tys narciarzy rocznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zaba_osw napisał:

Hm... No to sprawdźmy pierwszy lepszy... wymieniony przez Ciebie Zieleniec...

Zieleniec 7h - 90 zł

Szczyrkowski 7h - 79 zł....

Reszty nawet nie chce mi się sprawdzać...

ponadto Panie kolego porównałeś karnety kupione w kasie i online, karnet 7 godzin w Szczyrkowski kupiony w kasie to 99 PLN więc jakby nie patrzeć wychodzi Szczyrk dużo drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ostek napisał:

Nie ma przymusu jeżdżenia w Szczyrku chyba jeszcze? Pasują Ci ceny w Zieleńcu to jedź tam i jeździj, po co takie narzekanie?

nie narzekam tylko komentuję, porównuję różne ośrodki a to zasadnicza różnica, z drugiej strony jeśli wszyscy mieliby podejście takie jak Pan Ostek to nie możnaby niczego komentować bo przecież nie ma przymusu pracować, jeść, żyć w tym kraju, oglądać TV słuchać muzyki itd. dziwne, najlepiej w ogóle się nie odzywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, shower napisał:

nie narzekam tylko komentuję, porównuję różne ośrodki a to zasadnicza różnica, z drugiej strony jeśli wszyscy mieliby podejście takie jak Pan Ostek to nie możnaby niczego komentować bo przecież nie ma przymusu pracować, jeść, żyć w tym kraju, oglądać TV słuchać muzyki itd. dziwne, najlepiej w ogóle się nie odzywać

Czy jak kupujesz auto to też porównujesz cenę Polo i Passata? Jaki to ma sens? Osobiście do Białki czy Zieleńca nie pojechałbym gdyby karnety były za darmo. Zwyczajnie nie odpowiadają mi stoki. Do szczyrku pojadę przetestować jak to wygląda pod względem tłoków na trasach. Obyś miał rację z "Z taką polityką cenową to nie będa mieli 500 tys narciarzy rocznie" jeśli faktycznie taka liczba gdzieś padła.

PS. pod swoimi postami masz przycisk Edytuj. Nie musisz mnożyć postów.

Edytowane przez krait
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niuanse są różne, szczyrk stoki ma najlepsze bije na głowę zieleniec który to znowu ma lepszą infrastrukturę, lepsze warunki śniegowe (jedyny w Polsce klimat zbliżony do alpejskiego) i fakt jak nigdzie nie było śniegu to jedynie w zieleńcu można było jeździć, najdłuższe trasy też są podobne (około 2 km) także z porównaniem polo do passata trochę popłynąłeś  :)  jeśli szczyrk to passat to co powiedzieć o Hopoku, czy ośrodkach włoskich czy francuskich :)

chodzi mi po prostu o to że ceny nie mogą byc zbyt wygórowane bo ludzie wybiorą austrię czy nawet czechy, noclegi już poszły w górę, zobaczymy jak ceny w restauracjach, super że zrobiono modernizację ośrodka, że wyprofilowano trasy i wytyczono nową, naprawdę bardzo się z tego cieszę i z wielką radością już po świętach zawitam do szczyrku a w ferię poprawię ale jak zostawię tu kupę kasy to za rok wybiorę austrię bo mimo wszystko szczyrk do tamtejszych ośrodków nie dorośnie nigdy z wiadomych przyczyn, a chciałbym w kraju zostawiać pieniądze (taki patriota ekonomiczny) ale są pewne granice.

prezes Hlavaty mówił że liczy na 500 tys. narciarzy rocznie a nawet na 750 tys.

PS. jakoś nie widzę przycisku Edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON (SMR) zaczął naśnieżać, poniżej info z ich FB

Z zimą nie ma żartów! Spadło dziś jakieś 30 cm świeżego puchu1f328.png🌨️1f328.png🌨️1f328.png🌨️flota do naśnieżana odpalona1f321.png🌡️2744.png❄️2744.png❄️2744.png❄️
Przygotowania do sezonu idą pełną parą! Jeszcze tylko kilka dni...i 1f449.png👉odkryjemy przed Wami nową odsłonę zimowego Szczyrku! 1f3c2.png🏂26f7.png⛷️

https://web.facebook.com/szczyrkowski/photos/a.636971639711385.1073741826.401820846559800/1830566570351880/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk czy Białka. Tego się nie da porównać

 
Narty.jpg

Na narciarskich forach użytkownicy już zaczęli porównywać dwa prawdopodobnie najpopularniejsze w tym sezonie ośrodki narciarskie: Szczyrk (mam na myśli ośrodek TMR) i Białkę.

Drodzy narciarze! Moim zdaniem takie porównania nie mają sensu. Dlaczego? Gdyż zestawiamy ze sobą samochód terenowy z autobusem. Oba służą tylko teoretycznie do tych samych celów. Wymieńmy najistotniejszych 5 różnic niżej.

POZYCJA W ŚWIADOMOŚCI KLIENTÓW

Białka jest ośrodkiem działającym i budującym swoją markę od lat. Szczyrk, nie obraźcie się inwestorzy, jest dla dzisiejszego narciarza nowym ośrodkiem. Mimo ponad czterdziestoletniej tradycji tego co było przed inwestycją nie dało się nazwać pełnoprawnym ośrodkiem narciarskim. To był skansen.

TRASY

Po pierwsze długość. Najdłuższy zjazd w Białce (ok. 1300 m) ma się nijak do każdej nowej (bo praktycznie są nowe) trasy w Szczyrku. A najdłuższy zjazd w Szczyrku to ok. 4-5 km. Po drugie różnica poziomów. W Białce to 210 m. A nowe koleje (i trasy) w Szczyrku mają dyferencję od 350 do 410 m. Do tego można doliczyć zjazd wzdłuż orczyka z Małego Skrzycznego - 200 m. Po prostu są to inne światy. Pagórki contra prawdziwe góry.

TYP  INWESTYCJI

Białka zaczęła od Kotelnicy. Potem rozbudowała Kotelnicę i Banię u stóp Kotelnicy. Ostatecznie na jednej górze uplasowano  ... 9 wyciągów, z czego 6 spotyka się na szczycie. Tłok na trasach musi być siłą rzeczy niemiłosierny. Jak w "oszołomie" na święta. Dalszy rozwój ośrodka to model: jeden wyciąg - jedna trasa, na szczęście szeroka. Szczyrk mógł (bo startuje później) i - z tego co widać - wyeliminował błędy Białki. Model jest nieco inny: jeden wyciąg- dwie (poszerzone i wyprofilowane) trasy. Do tego wszystkie trzy nowe wyciągi TMR-u są wyprzęgane, bardzo szybkie i bardzo nowoczesne. W Białce takowe są tylko te nowsze.

INFRASTRUKTURA WOKÓŁ

(...)

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2017/11/szczyrk-czy-biaka-tego-sie-nie-da.html

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shower napisał:

nie narzekam tylko komentuję, porównuję różne ośrodki a to zasadnicza różnica, z drugiej strony jeśli wszyscy mieliby podejście takie jak Pan Ostek to nie możnaby niczego komentować bo przecież nie ma przymusu pracowaćb, jeść, żyć w tym kraju, oglądać TV słuchać muzyki itd. dziwne, najlepiej w ogóle się nie odzywać

Dziękuję za szczegółowa analizę mojego komentarza.

Ps.  Z ostatnim zdaniem wywodu trudno się nie zgodzić.  "Jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami". Milknę aby nie brnąć w offtop.

Edytowane przez Ostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koliber napisał:

Zieleniec ma lepszą infrastrukturę od Szczyrku?

O "klimacie alpejskim", albo o "specyficznym mikroklimacie, występującym tylko u nas" to można przeczytać na ulotce co drugiego ośrodka narciarskiego w Polsce.

oczywiście że tak, restauracje (w tym na stoku) wypożyczalnie sprzętu, masę szkółek narciarskich i wyciągów dla najmłodszych, parkingi, ratownicy z nowoczesnym sprzętem a nie jak w Szczyrku dwóch ratowników i nosze (może teraz to się zmieni) bardzo elastyczny karnet, można sobie wybrać opcje idealną dla siebie, sklepy wszystko jest na miejscu.

Co do klimatu to wiem że wszyscy siebie zachwalają, ale osobiście przetestowałem, gdy nigdzie nie było śniegu akurat w Zieleńcu było go bardzo dużo, jak jechałem do Zieleńca to byłem przerażony bo nigdzie w górach nie było grama śniegu, ale jak przekroczyliśmy tablicę z nazwą Zieleniec to jak w bajce, wskoczyliśmy do innego świata.

Oczywiście tamtejsze trasy nie dorównują szczyrkowskim i jeśli będę jeździł w Polsce to tylko w Szczyrku, mam jedynie nadzieję że zmienią karnety i całodzienny będzie obowiązywał również wieczorem jak to jest w innych ośrodkach, jeśli nie, cóż ta zima będzię ostatnią na polskich stokach

Edytowane przez shower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...