Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

4 godziny temu, maxcity napisał:

Ciekawostka:

Frekwencja w ośrodkach TMRu w sobotę 19.01:

Jasna :8.000 ludzi  Spindl : 8.600  Szczyrk: 7.600

Źródło Igor rattaj😉

Można łatwo wyliczyć jakie są przepływy pieniężne.

W Białce jak ludzi było full tak jest. Za to na Rusińskim jest ich wyraźnie mniej. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena.  Wydaje się, że ilość narciarzy jest wartością stałą. Więc jak pojechali do Szczyrku, to gdzieś ich musi być wyraźnie mniej. Ale to jest akurat dla nas dobra informacja. Konkurencja wymusi dla nas same dobre rzeczy.

13 godzin temu, pasazer85 napisał:

W tym sezonie już tego nie ma niestety :/ Ale nie dziwie się specjalnie, tam całe rodziny się pchały, a potem kombinowali żeby na jednej kanapie usiąść 🙄

Ja w poprzednim sezonie nie byłem a w tym się właśnie myślałem, że linia dla samotników poprawiła by obłożenie kanap, bo często jeżdżą po 4 osoby na nich (a i po 3 widywałem). Ale faktycznie zderzenie tego pomysłu z polską rzeczywistością mogło być ciężkie :) 

8 godzin temu, Zibi28 napisał:

Można łatwo wyliczyć jakie są przepływy pieniężne.

W Białce jak ludzi było full tak jest. Za to na Rusińskim jest ich wyraźnie mniej. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena.  Wydaje się, że ilość narciarzy jest wartością stałą. Więc jak pojechali do Szczyrku, to gdzieś ich musi być wyraźnie mniej. Ale to jest akurat dla nas dobra informacja. Konkurencja wymusi dla nas same dobre rzeczy.

Nie do końca tak jest. Część ludzi działa na zasadzie odruchów Pawłowa. Jest śnieg: jadę na narty. Nie ma śniegu: jadę do ... Egiptu. Kiedyś myślałem, że to dwa różne światy i dwie różne kategorie społeczne. Myliłem się, cześć ludzi stosuje takie zamienniki. To po pierwsze.

A po drugie, jak koniunktura rusza i ludzie mają więcej pieniędzy, od razu zdecydowanie przybywa narciarzy. Ludzi na stokach jest w tym sezonie zdecydowanie więcej, niż 2-3 lata temu, jest to zauważalne. I z roku na rok przybywa. Widać też po ilości ... słabszych narciarzy, takich, którzy się uczą (w końcu kiedyś trzeba zacząć). Jest moda na narty i góry w ogóle (latem tłok na szlakach). Już kiedyś tak było. Potem kryzys gospodarczy, jakieś Lehman Brothers i Amber Goldy i na stokach zostają ... sami zapaleńcy. 6-8 lat temu na stokach (i to nie tylko w PL, w AT i IT tak samo) nie było żadnych kolejek, poza Białką, rzecz jasna, ale to był przykład kliniczny.

Narty kosztują, i to niemało. Karnety, dojazd, wyżywienie, dla osób z daleka też noclegi. Ja "uratowałem" budżet sezonówką, nie mam też daleko, koszt paliwa to jakieś 30-40 zł. Ale normalnie dzień jazdy (najtaniej: wieczór) samemu to min. 100-150 zł. Dla trzyosobowej rodziny - min. 300-500 zł, a raczej więcej, bo trzeba coś zjeść, itd.

• Downvote 1

Dziś  pomiędzy  Kopą a  Halą Skrzyczeńska  wspaniała pogoda ,warunki śniegowe wyśmienite jedynie co mnie  zniesmaczniło to

ilość  ludzi w kolejce do kanapy w okolicach  10:00   ( 15 minut stania ,potem kilka razy po  12 minut )

20190122-105506.jpg

20190122-105509.jpg

Jak na dzionek tygodnia liczyłem że będzie mniej ceprów.

• Like 3
  • Thanks 1

7 minut temu, Bemek napisał:

Jak na dzionek tygodnia liczyłem że będzie mniej ceprów.

To nie możliwe! Jakie 15 minut? Na Hali?
Jak mawia @przemo_narciarz:

22 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

na szczyrk trzeba miec taktykę. 

22 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

o 12 na browar i postoisz max pare min

:D;) 

• Haha 1
  • Downvote 3

Ja cię pitolę ludzie jak to się tutaj czyta to aż powoli zbiera na wymioty. Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu, które już po tym względem jest stracone. Dalszy rozwój tylko pogłębi tą sprawę. Takie koszty miejscówki chyba od zawsze najlepszej w PL. To tak jak by wymagać miejsc parkingowych i luzu pod Morskim Okiem. Nie da się i już. Komu nie pasuje to niech dywersyfikuje się narciarsko na innych stacjach. A tu widzę, że niektórzy chyba w Szczyrku siedzą non stop... 

• Like 6
  • Thanks 4

40 minut temu, Author napisał:

Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu

Tu nie chodzi o kłótnie....
Po prostu chyba każdy chciałby się uczciwie dowiedzieć jakie są kolejki do wyciągów, jakie są warunki,
Jakie są ew. problemy z parkingiem, dojazdem, po to żeby chociażby najlepiej z punktu widzenia własnych priorytetów wybrać dzień kiedy tam pojechać (lub kiedy omijać szerokim łukiem).
Jeżeli mamy tkwić tutaj w fikcji i przysyłać tylko zdjęcia krajobrazów z opisem ala "świetnie pojeździłem" to to naprawdę nie ma ŻADNEJ wartości i to forum nie ma sensu i lepiej obserwować te "znienawidzone" przez niektórych kamerki.

Żeby na tym forum było lepiej, lepiej wszystkim! wystarczy spełnić jeden jedyny warunek.
Nazywa się on:
PRAWDA! Jeśli coś piszę, to zgodnie z prawdą, inaczej lepiej milczeć.

• Like 2
  • Thanks 1

@shuger ja rozumie Twoje stanowisko ale przecież nie bądzmy naiwni. Ja mam kłopot z Beskidem Śląskim bo co się chce wybrać na rower w tygodniu to trafiam na tłumy przy pięknej pogodzie. Gdzie jak by uderzyć na sąsiednią Rysiankę, Pilsko czy pobliski Beskid Mały to ludzi tyle co nic. A tu od Skrzycznego po Malinowską tłumy bo jest kolejka i ogrom ludzi co mają z godzinę jazdy albo i mniej. Tak już musi być. W tym roku pewnej słonecznej jesiennej niedzieli gdyby nie policja to nie dało by się skręcić wracając z Zawoi w Białce na na Maków. Pomyślcie co by było zimą jak by zrealizowali plany na Mosornym i pobliskiej Śmietanowej. Też jedna wąska droga w dolinie z jeszcze cięższą do sforsowania przeł Krowiarki. Tak na logikę zatem najlepiej pośmigać na nartach poza feriami w tygodniu jak ktoś nie lubi tłumów. I jak już zostało wspomniane bo to widać latem jest "popyt" na góry. Jednak się wzbogaciliśmy i pomimo, że narty nie są tanie to klientów przybywa. 

• Like 3
  • Thanks 1

Ja to widzę trochę inaczej, wczesniej była nagonka na BSA, teraz tutaj, jak otworzą, zmodernizują  coś nowego to wtedy nowy ośrodek będzie miał przerąbane 😂

• Thanks 3

15 minut temu, shuger napisał:

PRAWDA! Jeśli coś piszę, to zgodnie z prawdą, inaczej lepiej milczeć.

Czyli ty nie powinieneś nic mówić, bo cie tam nie było, czyli prawdy nie znasz. 

Ja zawsze opisuje fakty. O tym ze parkingu nie było pisałem, o tym ze kolejka była pisałem, o tym ze warun mega pisałem, o tym ze najlepszy dzień w szczyrku tez pisałem. Więc szugeruje też pisz prawdę, jak jej nie znasz to nic nie pisz.

Nie można pisać publicznie pewnych rzeczy, ponieważ za dużo osób to czyta i jak tak dalej pójdzie do szczyrku bedzie trzeba jechać godzinę szybciej zeby nie stać w korku, albo na ósmym parkingu.

Jezeli ktoś woli stac w kolejce 15min zamiast 7, proszę niech stoi. Niektórzy na narty przyjeżdżają towarzysko wiec wracają spelnieni. Nie nie napisze publicznie którędy szybciej, kto ogarniety szybko zakuma.

W Szczyrku zawsze bedzie dużo ludzi, jak komus się nie podoba jest tyle innych stacji. 

Ja na weekend jadę na chopok a juz myślę jak bedzie w tygodniu w szczyrku i który dzień wybrać... tak jest źle.

• Like 1
  • Thanks 3
  • Downvote 1

1 godzinę temu, Author napisał:

Ja cię pitolę ludzie jak to się tutaj czyta to aż powoli zbiera na wymioty. Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu, które już po tym względem jest stracone. Dalszy rozwój tylko pogłębi tą sprawę. Takie koszty miejscówki chyba od zawsze najlepszej w PL. To tak jak by wymagać miejsc parkingowych i luzu pod Morskim Okiem. Nie da się i już. Komu nie pasuje to niech dywersyfikuje się narciarsko na innych stacjach. A tu widzę, że niektórzy chyba w Szczyrku siedzą non stop... 

Siedzą non stop na kamerkach. Do Szczyrku z fotela mają daleko. Najgorsze jest to że wypowiadają się na temat kolejek i warunków. Ba doszło do tego że gość na podstawie kamerki napisał że trasy są zwezone. To był hit bo jeździło się całą szerokością ale hejtował ile wlezie😀 Swoją drogą za uporczywe wrzucanie screenów i komentowanie na ich podstawie warunków powinien być ban.

• Like 4
  • Confused 1

23 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

...

Ja zawsze opisuje fakty.

...

Nie można pisać publicznie pewnych rzeczy, ponieważ za dużo osób to czyta i jak tak dalej pójdzie do szczyrku bedzie trzeba jechać godzinę szybciej zeby nie stać w korku, albo na ósmym parkingu.

... Nie nie napisze publicznie którędy szybciej,...

To po co piszesz cokolwiek?

Forum jest od tego żeby sobie pomagać. Doradzać. A jeśli Ty się nie podzielisz to wybacz ale Twoja obecność tutaj jest bezwartościowa...

• Downvote 5

3 minuty temu, shuger napisał:

To po co piszesz cokolwiek?

Forum jest od tego żeby sobie pomagać. Doradzać. A jeśli Ty się nie podzielisz to wybacz ale Twoja obecność tutaj jest bezwartościowa...

Bardzo wartościowa bo relacje pisze z pobytu nie na podstawie kamer!!!!!!!!!!!!

• Like 2

2 minuty temu, shuger napisał:

Twoja obecność tutaj jest bezwartościowa...

To jak opiszesz swoją😂😂😂 kosmita normalnie. Sorry na następne foty wrzucę linie w paintcie i poudaje że się znam😂

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

2 minuty temu, mamad napisał:

Siedzą non stop na kamerkach. Do Szczyrku z fotela mają daleko. Najgorsze jest to że wypowiadają się na temat kolejek i warunków. Ba doszło do tego że gość na podstawie kamerki napisał że trasy są zwezone. To był hit bo jeździło się całą szerokością ale hejtował ile wlezie😀 Swoją drogą za uporczywe wrzucanie screenów i komentowanie na ich podstawie warunków powinien być ban.

W porządku ale z przykrością muszę stwierdzić, że kamerki jednak dają pewien obraz sytuacji. Nie musi on być w pełni prawdziwy ale jednak. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś w ogóle się wypowiada o infrastrukturze nie będąc wcale na miejscówce to ma nie po kolei pod deklem. Czy tak jest faktycznie trudno mi ocenić. 

Przepraszam bo jak w przywitaniu więcej śmigam rowerem niż nartami ale smutne jest to w jaki sposób i ile czasu zajmujecie się bzdetami. A powinno być tak jak na trasach rowerowych w Bielsku gdzie ludzie dzielą się info z kwestii technicznych. Jaka trasa lepsza, gdzie jest słabo bo mało śniegu, jak się gdzie dostać, zaparkować, ... Jak by tak czytał ktoś kto w ogóle nie wie gdzie leży Szczyrk ale ma ochotę przyjechać to proszę wybaczyć ale g..no się dowie. Nie macie tu kogoś kto sprząta niepotrzebne posty zwyczajnie je usuwając. Jeśli nie to by się przydał bo inaczej nie widzę przyszłości w tym temacie. 

• Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 2

Cztery dni urlopu bylem uziemiony 😔

Jutro testuje Szczyrk od rana 😀

Gdyby ktoś coś to walić jak w dym 😉

Edited by artix
  • Like 2

16 minut temu, artix napisał:

To ja! Ja!

Daj znać jak kolejki do kolejek i jak sytuacja drogowo parkingowa :)

• Downvote 3

3 minuty temu, shuger napisał:

To ja! Ja!

Daj znać jak kolejki do kolejek i jak sytuacja drogowo parkingowa :)

Zachowam dla siebie. Kto nie testuje nie wie jak smakuje 😜

• Thanks 4
  • Haha 1

27 minut temu, artix napisał:

Cztery dni urlopu bylem uziemiony 😔

Jutro testuje Szczyrk od rana 😀

Od której będziesz? Szkoda że rano nie napisałeś inaczej bym dzień zaplanował. Ale myślę czynie przyjechać do 11.

18 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Od której będziesz? Szkoda że rano nie napisałeś inaczej bym dzień zaplanował. Ale myślę czynie przyjechać do 11.

Będę się starał od samego rana. Jak by co to szukaj mnie przez tel. albo whatsapp. 0046707691746

Dnia 21.01.2019 o 20:09, shuger napisał:

Nie że bym się czepiał....
ale Ty stałeś w kolejce do poziomu zielonej budki 7 minut...
a @moruniek w kolejce do poziomu pierwszego słupa kolejki stał 9 minut....

Może to jednak Ty masz problem z pomiarem czasu...? albo umiesz się przepychać w kolejce... :D 
6.thumb.jpg.f1086893905ba35b0fff20cc4a389427.jpg

Nie wiem dlaczego, ale zauważyłem (na podstawie kilku wizyt), że kolejka do kolejki na Juliany chodzi zdecydowanie szybkiej, niż ta do kolejki na Halę Skrzyczeńską, mimo, że wyglądają podobnie.

Czesc, jadę do Szczyrku za tydzień jeździć będę czwartek,piątek, sobota. Dużo ludzi jest również poza weekendami?. 

O której trzeba byc pod wyciagiem aby spokojnie znaleść miejsce do parkowania? Jakie trasy polecacie - podajcie numery. 

Macie jakieś jeszcze porady to piszcie.