Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy 2 cześć relacji (będzie jeszcze COS w odpowiednim wątku). 

Zbójnicka Kopa - ludzi bardzo dużo, to najpopularniejsza trasa w SMR (a niektórzy pisali, że to żadna trasa)?

Kopa.jpg

Odpalili orczyk na Małe Skrzyczne - jedziemy.

dzia-a-orzczy-MS.jpg

Czy ja dobrze widzę? Tak - piesi na spacerze na stoku na Małe Skrzyczne.

piesi-na-stoku.jpg

Trasa z MS.

MS-widok.jpg

Trochę widoczków - dużo śniegu.

MS.jpg

I trasa widziana z kanapy.

Widok-na-tras-na-MS.jpg

Jedziemy na COS.

jedziemy-na-COS.jpg

Skrzyczne (reszta zdjęć w odpowiednim wątku).

Skrzyczne.jpg

I wracamy z COS-u.

wraamy-na-SMR-2.jpg

To jesteśmy na Pośrednim. Mimo, że 14:00, nadal twardo i równo.

Po-redni-o-14.jpg

Hala - warunki o 14:00.

hala-o-14.jpg

Na koniec Golgota.

Golgota.jpg

Golgota cd.

Golgota-2.jpg

Golgota dół.

Golgota-3.jpg

Nie to jednak nie koniec, na koniec jedzenie, fajna kanajpka obok 10 przy parkingu na Julianach. Dobre jedzenie, polecam.

jedzenie-na-stoku.jpg 

A i żeby nie było tak słodko, najdłuższa kolejka w jakiej stałem - dziś około 13:00. Stałem 9 minut.

kolejka.jpg

 

  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andy-w napisał:

Moruniek, Twoje relacje są super. Mam jedynie małą uwagę, może udałoby Ci się zmienić aparat, aby zdjęcia były bardziej czytelne.

Telefon idzie do wymiany po tym wyjeździe, aparat zabieram na stok tylko w wyjątkowych okolicznościach (np. jak któryś z forumowiczów prosi o fajne zdjęcia i jest piękne słońce), to profesjonalna lustrzanka😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 21:29, Stusi napisał:

Wiesz, bardziej to żałuję braku możliwości przedostania się do COSu, bo chyba w tym był cały zamysł a ta nowa trasa to tak przy okazji. Bo jak człowiek ma odpinać narty i czekać na skibusa to się dwa razy zastanowi, czy może jednak nie zostać. Aczkolwiek bo opisach niektórych osób na tym forum myślałem, że ta "zbójnicka" trasa jest bardziej pochylona, bo tu ewidentnie widać, że większość osób musi się odpychać kijkami. Trochę jak końcówka Loli w Szklarskiej... Natomiast filmik rewelacja. Ile km wychodzi łącznie taki zjazd ze Skrzycznego pod gondolkę? A i jeszcze kiedy był kręcony? Bo widzę, że na 2 i 3 waruneczki miodzio 🙂 Aż mnie nogi świerzbią.

Filmik dotyczy dojazdowej trasy że Skrzycznego, a nie trasy że Zbojnickiej Kopy. Ta jest niżej. Mnie się bardzo podoba, zwłaszcza widokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Jak już tak sobie opowiadamy o naszych preferencjach (chyba nigdy się nie uda trzymać w 100% tematu wątku), to mam dość podobne. Nie mam wielkich wymagań - wystarczy mi jedna, wyprzęgana kanapa (lub wyprzęgany talerzyk) i przy niej co najmniej 2 urozmaicone trasy o przewyższeniu min. 300m, w miarę szerokie i nasłonecznione, sięgające ponad granicę lasów, bo ogólny klimat też wpływa na wrażenie. Nie wszędzie byłem, ale tak z 1/3 większych ośrodków w Pl/Cz/Sk objechałem (tych, mających po ok.400m przewyższenia) i może z 1/10 tych mniejszych stacji, o przewyższeniu ok. 200m.

Z tych bliższych, do 1,5 godziny z Gliwic, największy sentyment mam do Cieńkowa, który jest wg mnie najbardziej urozmaicony z tych mniejszych. Szczyrk to wiadomo, ale poczekajmy aż dokończą inwestycje.

Z tych większych i dalszych ośrodków, najciekawsze wydają mi się: Jasna-Chopok (mimo wad, znajdzie się tam kilka pięknych tras), urokliwe Strbske Pleso i mimo wszystko Kasprowy (w przeciwieństwie do Pilska, nie widzę w jego przypadku większych wad, o ile trafi się z pogodą w marcu-kwietniu). Zamierzam też odwiedzić "odnowioną" Czarną Górę (sprawdzę jak zatłoczone są trasy, gdzie przepustowość zwiększyła się z 1000 os/h do 3000 os/h) i koniecznie Dolni Morava w Czechach. Zwiedziłem jeszcze m.in Vratną, Velką Racę, Kubinską Holę, Rużomberok, Rohace, Ramzovą, CHS, ale jeden raz wystarczył. No i prawie wszystkie mniejsze stacje beskidzkie..

Natomiast Szrenica, Krynica i Szpindlerowy Młyn są już ode mnie na tyle daleko, że bliższa Austria chyba bardziej się opłaca.

Czyli lubisz pojeździć, a nie zwiedzać!

Polecam jeszcze Rohače i Červenohorske Sedlo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andy-w napisał:

Moruniek, Twoje relacje są super. Mam jedynie małą uwagę, może udałoby Ci się zmienić aparat, aby zdjęcia były bardziej czytelne.

Duża cześć osób ma na serio tutaj nie po kolei w głowie. Dla Ciebie czy innych ten człowiek ma kupić nowy lepszy aparat? Zawsze możesz mu zasponsorować. 

  • Like 1
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, moruniek napisał:

Telefon idzie do wymiany po tym wyjeździe, aparat zabieram na stok tylko w wyjątkowych okolicznościach (np. jak któryś z forumowiczów prosi o fajne zdjęcia i jest piękne słońce), to profesjonalna lustrzanka😉

Najpierw czytaj (słuchaj)

50 minut temu, ptk89 napisał:

Duża cześć osób ma na serio tutaj nie po kolei w głowie. Dla Ciebie czy innych ten człowiek ma kupić nowy lepszy aparat? Zawsze możesz mu zasponsorować. 

dopiero potem ewentualnie pisz (mów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mróz, słońce i znakomite warunki wszędzie. Sporo narciarzy do wyciągów, ale na trasach jakoś tego bardzo się nie odczuwało. Działająca Kopa jednak zabiera trochę ludzi z innych tras.

Jazda z Maćkiem i Rafałem to sama przyjemność. Pogadać można, powydurniać się i wspólny wypad do knajpki zaliczyć.

To już mój 22 dzień w tym sezonie na nartach. Jazda z przerwami tylko do 13.45 (trzeba się ewakuować przed wszystkimi), a 50,5 km (góra-dół) przejechane. 

 

 

20190119_090339.jpg

20190119_091127.jpg

20190119_092833.jpg

20190119_093424.jpg

20190119_093706.jpg

20190119_093847.jpg

20190119_093955.jpg

Darek to coś dla Ciebie 🙂

20190119_110830.jpg

20190119_113453.jpg

20190119_125717.jpg

20190119_134231.jpg

20190119_134924.jpg

Rictory Maćka wyzionęły ducha. 

20190119_140928.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 19
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andy-w napisał:

Dzisiaj mróz, słońce i znakomite warunki wszędzie. Sporo narciarzy do wyciągów, ale na trasach jakoś tego bardzo się nie odczuwało. Działająca Kopa jednak zabiera trochę ludzi z innych tras.

Jazda z Maćkiem i Rafałem to sama przyjemność. Pogadać można, powydurniać się trochę i wspólny wypad do knajpki zaliczyć.

To już mój 22 dzień w tym sezonie na nartach. Jazda z przerwami tylko do 13.45 (trzeba się ewakuować przed wszystkimi), a 50,5 km (góra-dół) przejechane. 

 

 

20190119_090339.jpg

20190119_091127.jpg

20190119_092833.jpg

20190119_093424.jpg

20190119_093706.jpg

20190119_093847.jpg

20190119_093955.jpg

20190119_110830.jpg

20190119_113453.jpg

20190119_125717.jpg

20190119_134231.jpg

20190119_134924.jpg

Rictory Maćka wyzionęły ducha. 

20190119_140928.jpg

20190119_084104.jpg

Niemożliwe. Przecież same kamole na trasach. Wyciągi nieczynne. Tragedia totalna bo widziałem na kamerach i w necie. Głupoty piszesz przecież tam się nie da jeździć. To najgorsza inwestycja w ON a TMR to popełnił błędy i tyle kasy wydał że szkoda gadać. Kurna to najgorszy ośrodek więc się ogarnij.

😁😏😂

  • Like 3
  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mamad napisał:

Niemożliwe. Przecież same kamole na trasach. Wyciągi nieczynne. Tragedia totalna bo widziałem na kamerach i w necie. Głupoty piszesz przecież tam się nie da jeździć. To najgorsza inwestycja w ON a TMR to popełnił błędy i tyle kasy wydał że szkoda gadać. Kurna to najgorszy ośrodek więc się ogarnij.

😁😏😂

Ciekawe czy ilość wyświetleń  wątku o TMR przekroczy w tym sezonie 1000 000(milion) , z pewnością będzie to zasługa shugerokosmitów , chcąc nie chcąc robią dobrą robotę dla TMR😁.

Jeśli to zamierzone to gratuluje pomysłu, wątek jest cały czas gorący, jeśli nie to cóż...................

Edytowane przez Piotrek
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie dnia wczorajszego. Dziękuję @kordiankw i Kordianowi za wspólne nartowanie. Jako, że wszystko zostało już opisane ja wstawię tylko kilka zdjęć z kilkoma słowami komentarza. Ośrodek narciarski jak jest puszczone wszystko (prawie wszystko) znakomicie rozkłada ruch narciarski na poszczególnych trasach, tak że na każdej można pojeździć. Część zdjęć z aparatu a część z telefonu.

10 rano wyglądała tak.

Tak-rano-10.jpg

Darmowe miejsca parkingowe o które ktoś pytał wcześniej.

darmowe-miejsca-parkingowe.jpg

Ta armatka stoi na podstawie, to jednak nie ona wyprodukowała aż tyle śniegu.

armatka.jpg

Te toalety są w zasadzie wkopane w śnieg, zobaczcie ile mamy obecnie tam naturalnego śniegu.

toalety-na-po-rednim.jpg

Rano jeszcze w cieniu, później wyszło słońce.

1.jpg

Choinki.

choinki.jpg

Małe Skrzyczne widok w dół trasy.

MS.jpg

I kilka zdjęć widokowych na Julianach (z aparatu).

10.jpg

I jeszcze jedno.

widokowo-1.jpg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrek napisał:

Przestań pisać, jak sam widzisz wystarczająco zachęciłeś ludzi do Szczyrku.

Tobie wystarcza kamerka inni chcą pojeździć.

"Pojeździć" to za duże słowo...
Swoją drogą - prośba do osób które wrzucają relację (jak @moruniek i @andy-w wczoraj, za które dzięki!): 
Miło byłoby oprócz pięknych zdjęć krajobrazów zobaczyć także możliwości korzystania z wyciągów - wtedy nikt nie musiałby odpalać kamerek żeby sprawdzić co się tam działo bo wszystko byłoby w relacji. Ale to tylko wolny wniosek ;)
Dla mnie kolejki na 30 minut dyskwalifikują możliwość odwiedzenia Szczyrku a jeżdżenie w godzinach 8-10 (licząc że wtedy będzie się dało pojeździć) niestety nie wchodzi w grę....

Edytowane przez shuger
  • Like 2
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Dla mnie kolejki na 30 minut dyskwalifikują możliwość odwiedzenia Szczyrku a jeżdżenie w godzinach 8-10 (licząc że wtedy będzie się dało pojeździć) niestety nie wchodzi w grę....

Posłuchaj trollu. Jeśli 30 minut stania tzn. minimum 2000 ludzi w kolejce. Na zdjęciu nie ma 1000.

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...