Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, gruchauho napisał:


No, to jeszcze jutro druga tura i pozamiatane. Szkoda, świetne warunki w Szczyrku skończone w tym sezonie (mam na myśli wszystkie otwarte trasy). Od poniedziałku zapewne tylko niebieskie 2, 3, 4, 8, 10 i tak raczej pozostanie dłuższy czas, bo wątpię by spadło tyle śniegu co na początku stycznia.

Nie panikowałbym. Zwykle po halnym przychodzą ... śniegi i mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robur82 napisał:

Teraz jeszcze 3 tyg największych żniw mają,.zrobią wszystko co w.ich mocy

Ale myślę., że nie jeździsz się w tym czasie tylko nastoisz I na wku.....

No niestety myślę że masz rację.

Jazda jest tak do 10.30 ,a po tej godzinie to już jest loteria, czasem pomaga ucieczka na COS, ale nie zawsze.

Trudno jest wyczuć ,natomiast jedno jest pewne na 100% jak Kopa nie chodzi, lub jest "kiszka" u góry to jest pewna wtopa.

A tak z innej beczki ciekawi mnie czy będą Bieńkulę podtrzymywać przy życiu,czy czekają by pojawiło się tam trochę przetarć i mieć pretekst by ją zamknąć.

O by to było tylko moje bezproduktywne biadolenie,ale jak obserwuje ich poczynania a właściwie ich brak z uruchomieniem orczyka z Czyrnej to mam spore obawy o czarnulkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.

Tak mi odpisali na FB ,w temacie orczyków z Czyrnej-ja tego nie "łykam" .

Dalej będę się upierał ,że chodzi tylko  o 4 dniówki dla obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja siedzę właśnie w Szczyrku, dziś rano jeździłem na BSA (za chwilę wstawię relację). Patrzę na chmury na niebie, patrzę na drzewa, byłem nawet na krótkim spacerze i mam nieodparte wrażenie, że wczoraj wiało dużo mocniej niż dzisiaj, a ktoś zamknął ośrodki "na prognozy". Odwilż poczyniła bardzo dużo spustoszeń na stokach, wszystko płynie. Stoki były naśnieżone głównie naturalnym śniegiem, ten jest dużo bardziej podatny na czynniki atmosferyczne niż sztuczny lub mieszanka sztucznego i naturalnego. Jutro sprawdzę poczynione spustoszenia organoleptycznie. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moruniek napisał:

A ja siedzę właśnie w Szczyrku, dziś rano jeździłem na BSA (za chwilę wstawię relację). Patrzę na chmury na niebie, patrzę na drzewa, byłem nawet na krótkim spacerze i mam nieodparte wrażenie, że wczoraj wiało dużo mocniej niż dzisiaj, a ktoś zamknął ośrodki "na prognozy". Odwilż poczyniła bardzo dużo spustoszeń na stokach, wszystko płynie. Stoki były naśnieżone głównie naturalnym śniegiem, ten jest dużo bardziej podatny na czynniki atmosferyczne niż sztuczny lub mieszanka sztucznego i naturalnego. Jutro sprawdzę poczynione spustoszenia organoleptycznie. 

Prośba napisz co tam na Bieńkuli?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fredek321 napisał:

Wykres wiatru i temperatury

image.thumb.png.bf4a6f245ce4eac2b027f8402ec4967b.png

Dzięki za wykres, wg. niego najsilniejsze podmuchy były od wczoraj od 18:00, do dziś do godziny 8:00). Porównując podmuchy dnia wczorajszego od 8:00 do 16:00 z dniem dzisiejszym od 8:00 do 16:00 mamy zbliżone wartości (przypominam wczoraj chodziła kanapa na COS-ie, rano nawet i górna, później tylko dolna). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co Wy za brednie piszecie ...

Jaki zamknięty ośrodek ??? Przecież wszystkie trasy otwarte, a to, że wyciągi nie działają ...

Skitury i do góry ...

Z Małego Skrzycznego dało się nawet przy tym wietrze kilka razy zjechać, fakt, ze śniegiem w paru miejscach krucho, ale to od Hali Skrzyczeńskiej.

Niestety jak tak jeszcze powieje to obawiam się, że może być kiepsko, w kilku newralgicznych miejscach, ale pewnie to jakoś zasypią i nie spowoduje to zamknięcia ośrodka ...

Edytowane przez moloo
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, moruniek napisał:

Mówisz, masz. Na razie wygląda tak.

Bie-kula.jpg

 

Dziękuję i proszę o jeszcze .

Ostatnia dziewicza trasa nie zmodernizowana przez SMR.

Chociaż to co zrobili z  10,2 ,1 to na duży +.

Widać że jej nie uprawowali to dobrze,lepiej  znosi ten "wiaterek".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toppaner napisał:

Na ten moment odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.

Tak mi odpisali na FB ,w temacie orczyków z Czyrnej-ja tego nie "łykam" .

Dalej będę się upierał ,że chodzi tylko  o 4 dniówki dla obsługi.

Mamy dwie odpowiedzi

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Na ten moment odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.
Zarządzaj
 
Lubię to!Zobacz więcej reakcji

· Odpowiedz · 2 godz.

 

I........

 

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Pismo nie zostanie znalezione, ponieważ sprawą zajął się TDT - dał odpowiednie zalecenia i z 3 firm, które ośrodek zapytał o opinię i realizację zaleceń póki co jedna podjęła temat i czekamy na informacje. Pozdrawiamy :)
Zarządzaj
 
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 2 godz.

 

Zwracam uwagę na czas udzielenia odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc mam nadzieję że jutro i SMR i COS nie ruszą. Plus całą noc i jutro to będzie zabójstwo dla tras jesli narciarze je przeoraja. Od niedzieli wieczór temperatura będzie pojawi się mróz więc wtedy ratraki będą miały co robić i w poniedziałek będzie można ośrodek otworzyć zapewne nie wszystkie trasy bo poprostu nie wyrobią się przez noc by je przygotować. Pewnie ogarną wszystko do połowy tygodnia.

ON zamknięty a tu postów jakby był warun bajka😀

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, moruniek said:

To dobry prognostyk dla dnia jutrzejszego - widok z ostatniej chwili.

DSC-8797.jpg

To jest zdaje się dolna kanapa na COS. Byłem w tym  czasie czyli przed godz. 16 na Jaworzynie na turach i pytałem gościa dlaczego wyprowadzają kanapy z garażu to tylko machnął ręką i rzucił, że testują. Ale miałem wrażenie, ze chcieli siebie albo jakiś bagaż zwieźć na dół zamiast skuterem. Ostatecznie sami nie wsiedli. O tej godz. na Jaworzynie to nadal wiatr niemal nas przewracał. Kolegę co się zagapił to przewrócił.

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fredek321 napisał:

Masz rację. Jutrzejsza jazda zdegraduje stoki. 

Masz rację! Niech się wstrzymają....do końca tygodnia... albo nie! do końca ferii... aleee to już prawie marzec... aaaa to może już nie warto uruchamiać ośrodka w tym sezonie?
Zima 10-lecia i po 2 dniach odwilży sztucznie naśnieżane stoki będą zdegradowane? Kpisz?

  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shuger napisał:

Masz rację! Niech się wstrzymają....do końca tygodnia... albo nie! do końca ferii... aleee to już prawie marzec... aaaa to może już nie warto uruchamiać ośrodka w tym sezonie?
Zima 10-lecia i po 2 dniach odwilży sztucznie naśnieżane stoki będą zdegradowane? Kpisz?

Na pewno nie kpie, tak jak ty na pewno nie wiesz o czym piszesz. 10 stopni na plusie + 100km/h to tak jakby działała ogromna suszarka do włosów.

image.thumb.png.41769b984e45a223ebcb9392e165f965.png

 

Pod śniegiem płynie ogromna ilość wody. Jak wjedzie na to tłum narciarzy to szybko odsłonią grunt.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2019 o 22:13, toppaner napisał:

Groupon ci odpowie.

Katowice więc na górę Żar ...czas autem 60 min ..korków brak  ceny dokładnie niskie   2 godz normalny 40 zł.   4 godz  63 zł.....dzień 79.    Po 17 do 20.00 cena 35 zł.   Rodzinny 108 zł.   Wagoniki jeżdżą.szukaj mnie Andrzej..czerwona kurtka i żółte spodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Na pewno nie kpie, tak jak ty na pewno nie wiesz o czym piszesz. 10 stopni na plusie + 100km/h to tak jakby działała ogromna suszarka do włosów.

image.thumb.png.41769b984e45a223ebcb9392e165f965.png

 

Pod śniegiem płynie ogromna ilość wody. Jak wjedzie na to tłum narciarzy to szybko odsłonią grunt.

Daj spokój ten człowiek ma pojęcie o górach śniegu i nartach tyle ile moja córka o elektrowniach jądrowych. Nie warto z nim nawet dyskutować. Za to warto zrobić screen by uwiecznić jego inteligencję.

Jest lepiej niż w prognozach. Pojawia się nieśmiało mróz a wiatr wyraznie słabszy. Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, moruniek napisał:

Właśnie wróciłem ze spaceru, COS jest lizany ratrakami. SMR leży odłogiem, nie zauważyłem żadnego ratraka. Wiatr jeszcze dość silny ale wyraźnie słabnie.

Czyli SMR chyba posłuchał @mamad i nie przestraszył się kpin @shuger.

A na poważnie, przepływ w Żylicy, poniżej Szczyrku wzrósł z 0,6m3/s do 5,4m3/s. Czyli nieco upraszczając w dorzeczu topnieje prawie 20000 ton śniegu na godzinę.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...