Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

6 godzin temu, JC napisał:

To nic nie da! Ja zmusisz ludzi do zostawienia tam samochodu?

Jak pod Chopokiem, ochrona nie przepuszcza ;) samochodów narciarzy powyżej Centralne Parkovisko.

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wraz z informacją o liczbie miejsc na parkingach. Lepiej zostawić auto w strzeżonym miejscu w Buczkowicach niż godzinę szukać miejsca do postoju w Szczyrku.

to ma być to zmuszenie ?

38 minut temu, Sariensis napisał:

Jak pod Chopokiem, ochrona nie przepuszcza ;) samochodów narciarzy powyżej Centralne Parkovisko.

Bylo juz wiele razy. Kazdy może powiedziec ze jedzie na narty do Wisly, Ustronia czy Hintertux...  i nie mozna go zatrzymac. 

Jak już, to wydaje mi się, że lepiej z ... Lipowej. I tam parking.

wtedy Szczyrk mniej zarobi w sklepach i knajpach

To też chyba było wałkowanie.

Lipowa i Brenna nie mają przychylności mieszkańców....

1 godzinę temu, christof napisał:

Bylo juz wiele razy. Kazdy może powiedziec ze jedzie na narty do Wisly, Ustronia czy Hintertux...  i nie mozna go zatrzymac. 

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Edited by Sariensis

39 minut temu, Sariensis napisał:

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Ogarnij się. Ile razy pisać, że to droga przelotowa a nie slepa jak w Demianowskiej....

>>Lipowa i Brenna nie mają przychylności mieszkańców....

To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

Edited by mig12345

>>To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

To znaczy jakie, pytam grzecznościowo ...?

TO prawda, że podpierałem się przy wypowiedzi stroną pracowni.

Jednak staram się łączyć różne fakty.

Na spotkaniu o którym pisał JC stwierdzono, że miasta sąsiednie nie chcą budować parkingów. Nie ma wprost napisane które to miasta...

Tutaj link do artykułu:

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/burmistrz-szczyrku-musimy-wybudowac-centrum-przesiadkowe-to/ar/c1-7365661

Prawda jest tak, że nie znam z własnych źródeł jaka jest naprawdę sytuacja w miastach (miejscowościach)ościennych w tym w Brennej.

Z informacji ogólnodostępnych jednak nadal twierdzę że centrum przesiadkowe + gondola to najlepsze rozwiązanie.

Z soboty,
Na Solisku nie równają terenu na "ścianach" kończących 4 i 7 ;) choć kopareczki stoją -  jest nadzieja
Pod Gondolą około 13:00 bardzo mało rowerzystów.

IMG_3217.thumb.JPEG.4c18591a5627c2c396e198f4d7fc93dd.JPEG

IMG_3216.thumb.JPEG.0ea7fa4718a6751157b3cb2cf05cf2a8.JPEG

IMG_3219.thumb.jpeg.11002d6b5b51c8c7123b096021f5221e.jpeg

Warunki do biegania super, tylko na grzbiecie wiatr około 7-8 m/s.
Jest nowy szlak, niebieski z przełęczy pod Malinowem na Solisko. Suma podejść 24 m Suma zejść 386 m. Fajny skrót jak się nie chce zbiegać na Salmopol. 

Pozdrawiam

mirekn

Edited by mirekn
szlak niebieski
  • Like 7

no to w niedzielę ciężko powiedzieć, że mało ludzi pod gondolą. Fotka z około 13:00. Kolejka momentami zawijała łuk za budynkiem i kończyła się w okolicach wypożyczalni TRECa.

SON1.jpg.917af2c843146d0f368ba444c752a1eb.jpg

• Like 2

W dniu 3.10.2019 o 19:18, Mikg napisał:

Cały czas śledzę forum - w szczególności wszystko co dotyczy Szczyrku. 

Z wielu wątków dotyczących rozwiązania problemów komunikacyjnych (tunel, kolej, wyciąg z Lipowej) centrum przesiadkowe w powiązaniu z Gondolą wydaje się być najbardziej realne.

Trzymam kciuki za szybkie pozyskanie Inwestora. Miło patrzeć jak Szczyrk się rozwija.

Pamiętam jeszcze czasy wyciągu Jacek i Agatka w okolicach Skalitego. Zastanawiam się, czy można przy okazji budowy Gondoli z centrum przesiadkowego wykorzystać zbocza do budowy jakiś tras...

Witam, to były czasy w których jak ktoś krzyknął Przybyła to wstawało pół Sczczyrku, Druga połowa wstawała po okrzyku Migdał...

Z pozdrowieniami :

Wariat jazdy Telemarkiem.

13 godzin temu, Mikg napisał:

no to w niedzielę ciężko powiedzieć, że mało ludzi pod gondolą. Fotka z około 13:00. Kolejka momentami zawijała łuk za budynkiem i kończyła się w okolicach wypożyczalni TRECa.

SON1.jpg.917af2c843146d0f368ba444c752a1eb.jpg

To jeszcze nie koniec kolejki - ludzi była masakryczna ilość - najpierw ponad godzina stania do jedynej czynnej kasy ( pozostałe 5 zamknięte) , potem po ponad półgodzinnym oczekiwaniu na wjazd gondolą zrezygnowałem , choć trasa hiphopa fajna - góra niestety zamknięta , bo oczywiście trzeba prace porządkowe przeprowadzać , jak zjedzie się pół Polski na słoneczny weekend - patologia jak dla mnie....

20191013_115117.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

58 minut temu, Piotrek napisał:

No jakby sam ją stworzyłeś................

W niedzielę wszędzie była makabra: na drogach, na szlakach w górach, w restauracjach, itp.

Wyglądało to tak, jakby nagle kompletnie poza sezonem (zadecydowały prawd. prognozy pewnej i ciepłej pogody) ludzie postanowili odwiedzić Beskidy w liczbie ... nie wiem, to wyglądało na co najmniej setki tysięcy.

Nie ma bata, aby w jakimkolwiek ośrodku praktycznie zamykającym sezon letni, dali sobie z tym radę.

W schroniskach pewnie na piwo czekało się z godzinę.

Golgota z rana ;) 

0BF4091C-E887-43DF-A1BB-CD3F1F9CEEA0.thumb.jpeg.6326c78207450cd3b12f725bcd7c556d.jpeg8D8AA894-D047-4CF8-8151-E8E3B3219F71.thumb.jpeg.ef2720c8f33f5b86b2f11bd6d90b0c29.jpegNie koszą, nie ratrakują ;) to po co mi ten dodatek do Słowackiej sezonowki.

reszta fot z październikowych Beskidów w wątku o bieganiu

Pozdrawiam

mirekn

• Like 1