Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Stusi napisał:

Wygląda to naprawdę nieźle. Widać postęp w porównaniu z ubiegłym rokiem. Chyba uczą sie na błędach 😉

Co nie zmienia faktu, że nawet zabawne jest to, że zdaniem niektórych "system" naśnieżania na Białym Krzyżu zapewne sprawdziłby się u Słowaków lepiej niż to co mają tam teraz...

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co nie zmienia faktu, że nawet zabawne jest to, że zdaniem niektórych "system" naśnieżania na Białym Krzyżu zapewne sprawdziłby się u Słowaków lepiej niż to co mają tam teraz...

Bo to pewnie prawda, gdyby go odpowiednio przeskalować. Tylko koszty dla Słowaków byłby zbyt duże.

Ktoś wie ile m2 stoku przypada na jedną armatkę na Białym Krzyżu albo UFO w Bukowinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiochu napisał:

Bo to pewnie prawda, gdyby go odpowiednio przeskalować. Tylko koszty dla Słowaków byłby zbyt duże.

Ktoś wie ile m2 stoku przypada na jedną armatkę na Białym Krzyżu albo UFO w Bukowinie?

Zafiksowałeś się strasznie, ale jako trochę zorientowany w cenach sprzętu do naśnieżania i budowy takiego systemu (tematem zajmuje się pobocznie) mogę Ci powiedzieć, że jesteś w błędzie sądząc, że gdyby to co jest na Białym Krzyżu "odpowiednio przeskalować", to wyszłoby to drożej niż to co jest teraz na Skrzycznem. Na BK, czy UFO masz wedle mojej wiedzy kilka (czyt. 4-6 maszyn) prostych armatek podpiętych wężami do hydrantów. U Słowaków masz kilometry rurociągów, pompy, pierdo$% staw, full automatyczny (stacje pogodowe, system ATASS) system najlepszej (czyt. także najdroższej) firmy na świecie, oparty co prawda w jakiejś nie małym zakresie na lancach (to prawda, że to najtańszy sposób na robienie śniegu - co nie znaczy, że zły), ale także wzmocniony najnowszymi armatami TR8 i TF10 (w tym roku będą pojawiać się na polskich stokach np. w Krynicy już najnowsze TR10) na wieżach i liftach. To jest trochę jakbyś przekonywał, że 13-14 gości z okręgówki zagra w piłkę lepiej niż 11-tu z Realu Madryt i że tych 13-14 to będzie na pewno więcej kosztować niż ta jedenastka z Realu. Sorki jesteś w błędzie. Parę armatek podpiętych wężami jest w stanie naśnieżyć oślą łączkę typu Siepraw, UFO. Żeby naśnieżyć to co jest na Małym Skrzycznem przy tamtej szerokości i długości tras - tu musisz mieć nowoczesny system naśnieżania spięty w sensowną całość (na całość składają się także - zaplecze w prąd, woda, wydajne pompy, a nie sama ilość armatek). Słowacy wyciągnęli bardzo ten system poprawili - po części poprawili swoje błędy, a po części po prosty ten system trochę dokończyli. O ile mi wiadomo nie jest to ich jeszcze ostatnie słowo w tym temacie tj. poprawiania i rozbudowy systemu.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zafiksowałeś się strasznie

Zafiksowałeś się strasznie na pobocznych kwestiach obsługi systemu, ale "przeskalować" możesz sobie przetłumaczyć na "umożliwić działanie" takiej samej ilości armatek na m2 trasy.

Czy Słowacy posiadają i mają na stałe włączone, tak samo dużo armatek na m2 trasy jak na UFO czy Białym Krzyżu. Oczywiście nie mają. Dlatego ich śnieżenie nie będzie tak skuteczne.

Oczywiście zgadzam się, że ustawienie i uruchomienie 200 armatek na kilkunastu km tras wiąże się z zupełnie innym zapotrzebowaniem na infrastrukturę niż 10 na 300m. Na ilość śniegu w danych warunkach, największy wpływ ma jednak zagęszczenie armatek na danej trasie, ewentualnie ich wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżą, Śnieżą i Śnieżą 

A tak naprawdę to musi spać sporo naturalnego śniegu a bez niego 

Nie przejdziemy z COS do SMR

Juliany będą w dużej części zamknięte 

O COSie już nie wspomnę bo tam większości nie ma naśnieżania 

Na Bieńkulę to już wogóle nie ma co liczyć bo zawsze będą mówić że za mało śniegu (ja w zeszłym roku chciałem pojechać na Bieńkulę w ferie ale oczywiście nieczynna, byłem wtady kiedy było najwięcej śniegu)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spiochu napisał:

Ktoś wie ile m2 stoku przypada na jedną armatkę na Białym Krzyżu albo UFO w Bukowinie?

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Czy Słowacy posiadają i mają na stałe włączone, tak samo dużo armatek na m2 trasy jak na UFO czy Białym Krzyżu. Oczywiście nie mają. Dlatego ich śnieżenie nie będzie tak skuteczne.

Rozumiem, że pomiędzy jednym postem, a drugim udało Ci się ustalić ilość tych armatek na m2 na BK albo UFO, podziel się proszę wynikiem, z chęcią sobie sam przeliczę i porównam do Szczyrkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Żeby ocenić gdzie jest większa gęstość (włączonych) armatek, nie musisz znać dokładnej wartości w m2. Przy dużej dysproporcji widać to "na oko".

Chętnie jednak poznałbym szczegółowe dane.

Czy wysłałeś już zapytanie do właścicieli ośrodka żeby podali Ci takie dane skoro jesteś ich ciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 01:09, Spiochu napisał:

Ale na marketingowych mapkach to można?

40 km tras, wszystkie sztucznie naśnieżane. ;)

Tak, ale nikt i nigdzie nie da rady naraz naśnieżyć wszystkich tras. To niewykonalne. Najlepiej sobie radzi chyba Kronplatz, ale to taki "supermarket" narciarski, gdzie 1 dzień kosztuje 50 euro, a ludzi ... więcej niż w Szczyrku w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 06:53, Mops napisał:

Śnieżą, Śnieżą i Śnieżą 

A tak naprawdę to musi spać sporo naturalnego śniegu a bez niego 

Nie przejdziemy z COS do SMR

Juliany będą w dużej części zamknięte 

O COSie już nie wspomnę bo tam większości nie ma naśnieżania 

Na Bieńkulę to już wogóle nie ma co liczyć bo zawsze będą mówić że za mało śniegu (ja w zeszłym roku chciałem pojechać na Bieńkulę w ferie ale oczywiście nieczynna, byłem wtady kiedy było najwięcej śniegu)

COS zainwestował w "małe" dośnieżenie Ondraszka (na dług. 800 m), więc z tym połączeniem może nie być tak źle.

Ale nie wiem, czy instalację już uruchomili. Chyba jeszcze "w budowie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże...

Spod gruzów domu jednorodzinnego, gdzie w środę 4 grudnia wieczorem doszło do wybuchu gazu, wydobyto osiem ciał - cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. Akcję utrudniały materiały łatwopalne, które znajdowały się w serwisie narciarskim, funkcjonującym na parterze budynku.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/slaskie/news-wybuch-gazu-w-szczyrku-wydobyto-kolejne-ciala,nId,3371653#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...