Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

40 minut temu, christofer30 napisał:

Kiedy będzie nowa kolej na Julianach w miejsce dwóch zlikwidowanych równoległych orczyków ?

Czy w ogóle są takie plany ?

Tak, jest w planie. Na razie inwestycja odłożona w czasie.

• Like 1

W dniu 1.11.2019 o 18:23, JC napisał:

Tak, jest w planie. Na razie inwestycja odłożona w czasie.

Chyba strona lanovky.sk pisała, że na ten sezon ma być zwiększona przepustowość wyciągu na Juliany. 

Szczerze? Nie wiem, czy nie pomylili wyciągów. To był jedyny, co jechał w miarę szybko, zarówno gondola, jak i krzesło na Halę Skrzyczeńską, na pewno nie osiągały maksymalnych parametrów (gondola - 6 m/s, krzesło - 5 m/s). Wystarczyło sprawdzić czas jazdy.

Z widocznych inwestycji na ten sezon:

- obwodnica Buczkowic (powinno chyba być raczej: Rybarzowic?);

- jest wyremontowana droga (ale nie do samej góry, brakuje jakichś 2-3 km do granicy z Wisłą);

- jest zdemontowany wyciąg (raczej wyciągi, bo to "dwójka") orczykowy z Czyrnej i dzięki temu ... powiększona polana na Hali Skrzyczeńskiej;

- jest przetarg na tymczasowy system naśnieżania na Ondraszku;

- w budowie (zaczyna wyglądać optymistycznie) jest restauracja na tejże hali.

Co do ostatniej inwestycji:

- na minus: będzie tam bardzo wąsko poniżej gondoli;

- na plus: jedzenie i piwo "zwiąże" dużą ilość narciarzy i winno być puściej na stokach.

Tak myślę...

• Like 6

7 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

- obwodnica Buczkowic (powinno chyba być raczej: Rybarzowic?);

Niezła panorama na nowym dojeździe do Szczyrku :) 

IMG_20191103_111041.jpg

• Like 4

W dniu 3.11.2019 o 11:45, Narciarz ze Śląska napisał:

Chyba strona lanovky.sk pisała, że na ten sezon ma być zwiększona przepustowość wyciągu na Juliany. 

Szczerze? Nie wiem, czy nie pomylili wyciągów.

Nie pomylili - nie wiedzieć czemu to właśnie kolej na Wierch Pośredni konstrukcyjnie została zbudowana na 3000 os/godz i w tym roku dorzucili tam kanap

• Like 3
  • Thanks 1

9 godzin temu, leitner napisał:

Nie pomylili - nie wiedzieć czemu to właśnie kolej na Wierch Pośredni konstrukcyjnie została zbudowana na 3000 os/godz i w tym roku dorzucili tam kanap

Ona i tak "idzie szybciej w kolejce" i jedzie szybciej niż ta druga z Soliska...

• Like 1

46 minut temu, Mietek napisał:

Hmm zobaczymy niby przewidują zimę trzydziestolecia i miałem nadzieje że sezon ruszy n poczatku grudnia :)

Zimę trzydziestolecia już od 5 lat prognozują. Indianie już 4 lata chrust zbierają ;) 

• Like 2
  • Haha 2

3 godziny temu, nikdob napisał:

Zimę trzydziestolecia już od 5 lat prognozują. Indianie już 4 lata chrust zbierają ;) 

Nie kraczcie, bo przyjdzie, a już ostatniej zimy @johnny_narciarz miał dość łopatowania ;) .

• Like 2

13 godzin temu, marek_kapica napisał:

Będzie gotowa, do sezonu pozostało sporo czasu.

Sam z ciekawością  obserwuje czy uda się otworzyć na zimę nowe Akwarium i bardzo bym się zdziwił jak by im się to udało. Za 3 tygodnie może się skończyć dojazd drogą dla samochodów i pozostanie transport tylko gondolą, a jeszcze nie ma stanu surowego zamkniętego. Najpierw trzeba skończyć budowę, potem odbiór budowy, później odbiory restauracji, sanepid itp. W sumie same odbiory to 6 tygodni. Realnie restauracja będzie gotowa na wakacje 2020, a na zimę to może być tzw. przejezdność ;) 

18.10.2019

P1020816.JPG

Przez dwa tygodnie musieli czekać z wstawieniem okien no i te spore wyburzenia... wszystko wskazuje że budowa nie idzie zgodnie z harmonogramem, a ekipy wykończeniowe nie mogą wejść do środka.

03.11.2019

SAM_6877.JPG

• Like 4

Czyli (na mapie) trasy 3d i 6 nadal istnieją?

Drogi ośrodku!

- Czy będą otwarte?

- Czy wyciągi pojadą wreszcie z dopuszczalną prędkością?

- Czy Golgota i Bieńkula będą nadal ostatnimi w priorytetach otwarcia i utrzymania, czy może coś się zmieni?

Wybudowali mały orczyk pod gondolą, aby na wypadek jej wyłączenia dostać się do Czyrnej, a dalej orczykiem na górę... Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba nie było w zeszłym sezonie sytuacji, w której ten "nowy" orczyk był czynny... Teraz zlikwidowali orczyki z Czyrnej czyli... trafiona inwestycja ;)

• Like 3

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czyli (na mapie) trasy 3d i 6 nadal istnieją?

Drogi ośrodku!

- Czy będą otwarte?

- Czy wyciągi pojadą wreszcie z dopuszczalną prędkością?

- Czy Golgota i Bieńkula będą nadal ostatnimi w priorytetach otwarcia i utrzymania, czy może coś się zmieni?

Trasy 6 szukałem w ubiegłym sezonie, jak nagrywałem vloga o najdłuższym możliwym zjeździe. Nie udało mi się. 

Większość osób jeździ na łatwiejszych trasach, które są zarazem głównymi w poruszaniu się między górkami, stąd priorytety w naśnieżaniu i utrzymaniu. 

• Like 2

2 godziny temu, Zaba_osw napisał:

Wybudowali mały orczyk pod gondolą, aby na wypadek jej wyłączenia dostać się do Czyrnej, a dalej orczykiem na górę... Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba nie było w zeszłym sezonie sytuacji, w której ten "nowy" orczyk był czynny... Teraz zlikwidowali orczyki z Czyrnej czyli... trafiona inwestycja ;)

Nie był czynny ani jednego dnia.  Ale na mapie nadal jest.

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie był czynny ani jednego dnia.  Ale na mapie nadal jest.

To po co on teraz jest? Bo jakoś nie rozumiem czy nawet jak go otworzą ktoś będzie chciał jeździć tak krótkim wyciągiem z równie krótką trasą na najgorszym odcinku trasy 3?

A Czyrna no smutno 

Wg mnie to przydało by się na ten sezon naśnieżać całe Juliany. 

Jakoś nie widzę mojej wizyty w ośrodku bez tras 9 i 9a

10 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

"Nowa" mapa ośrodka. Różnice do poprzedniej: brak orczyków z Czyrnej i restauracja (zaznaczona nieśmiało):

Zaznaczyli trasę podejścia dla skiturów.

Zrobiłem aktualna mapa Szczyrku zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć. Polecam szczególnie Bar pod Rudym Kotem na Hali Posredniej

szczyrkowski_mapa_zima_2020.jpg

• Like 10
  • Thanks 4

17 godzin temu, surfing napisał:

Zaznaczyli trasę podejścia dla skiturów.

Zrobiłem aktualna mapa Szczyrku zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć. Polecam szczególnie Bar pod Rudym Kotem na Hali Posredniej

szczyrkowski_mapa_zima_2020.jpg

O tak Bar Pod Rudym Kotem jest bardzo dobrym miejscem na przerwę w jeździe 

Trochę dziwi mnie to że jeszcze nie można kupować karnetów nadane dni w sezonie (zapowiadali że na początku listopada będą już dostępne, jest 10 listopada nadal nic). 

1 godzinę temu, Mops napisał:

Trochę dziwi mnie to że jeszcze nie można kupować karnetów nadane dni w sezonie (zapowiadali że na początku listopada będą już dostępne, jest 10 listopada nadal nic). 

Oni wrzucą karnety tydzień przed otwarciem i powiedzą, że trzeba było kupować wcześniej żeby było taniej jak w liniach lotniczych 🤣 Chyba niczym już TMR mnie nie zaskoczy. Generalnie w ich wypadku zawsze spodziewam się najgorszego - najwyżej się pozytywnie zaskoczę.

• Like 4

Nasunęła mi sie jeszcze jedna myśl... W szczyrku notorycznie brakowało miejsc parkingowych... Teraz po demontażu orczyków w Czyrnej  spadnie zainteresowanie dużymi parkingami tam zlokalizowanymi...

Nie znam szczegółów, które skłoniły do wyłączenia już w tym sezonie tych dwóch wyciągów, wiec daleki jestem od wydawania opinii. Być może to kwestia UDT lub innych problemów. Inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyć...

7 minut temu, Zaba_osw napisał:

Nie znam szczegółów, które skłoniły do wyłączenia już w tym sezonie tych dwóch wyciągów, wiec daleki jestem od wydawania opinii. Być może to kwestia UDT lub innych problemów. Inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyć...

Wypadek. Spadła lina, obrażenia powyżej 7 dni itd.

• Like 3